Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

  • Index
  •  » Sesje
  •  » ### GalaxiS - zasady i rozgrywka ###

#16 2012-07-28 23:42:22

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: ### GalaxiS - zasady i rozgrywka ###

Wilku, Toorop - super że się zdecydowaliście! Bardzo się ciesze W takim układzie mamy już komplet - 5 osób.

Wilku, tylko problem jest taki że ta mapa, ma miejsca startowe wyłącznie na dużych planetach, małe są potencjalnymi światami do kolonizacji i nie zapewniają takiego przyrostu zasobów, ani HP jak światy macierzyste - zajmujące cztery pola. Rzeczywiście nie napisałem o tym, bo założyłem że najpierw zgłoszą się gracze, a potem dostaną do wyboru globy.

Póki co sytuacja wygląda tak:

"Niebieska planeta" - toorop
"Biała planeta" - siwy
"Czerwona planeta" (Asmodia) - samotna

Dwie górna globy (imo dwie najbogatsze lokacje startowe) - kawowy i brązowy są wciąż jeszcze wolne.

W porządku - właściwie fluffu, nie wymagam. To dobra wola każdego jak coś napisze. Ja preferuje charakterystyke cywilizacji


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#17 2012-07-28 23:58:15

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: ### GalaxiS - zasady i rozgrywka ###

Yamcha napisał:

Wilku, Toorop - super że się zdecydowaliście! Bardzo się ciesze W takim układzie mamy już komplet - 5 osób.

Wilku, tylko problem jest taki że ta mapa, ma miejsca startowe wyłącznie na dużych planetach, małe są potencjalnymi światami do kolonizacji i nie zapewniają takiego przyrostu zasobów, ani HP jak światy macierzyste - zajmujące cztery pola. Rzeczywiście nie napisałem o tym, bo założyłem że najpierw zgłoszą się gracze, a potem dostaną do wyboru globy.

Póki co sytuacja wygląda tak:

"Niebieska planeta" - toorop
"Biała planeta" - siwy
"Czerwona planeta" (Asmodia) - samotna

Dwie górna globy (imo dwie najbogatsze lokacje startowe) - kawowy i brązowy są wciąż jeszcze wolne.

W porządku - właściwie fluffu, nie wymagam. To dobra wola każdego jak coś napisze. Ja preferuje charakterystyke cywilizacji

Biorę A11 - B12
Pasuje mi do concept artu mojej planety

Offline

#18 2012-07-29 14:25:21

 Windfang

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

9452457
Skąd: Jarocin/The Rock
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 464
Punktów :   
Armia w WFB: Nie dzięki...
Armia w W40: Dark Angels

Re: ### GalaxiS - zasady i rozgrywka ###

Jest jeszcze jakaś wolna planeta dla mnie?


Projekt Dark Angels 4th Company:
HQ:100%   Troops: 43%  FA:0% HS: 75%

http://img507.imageshack.us/img507/3739/pathtoredemption07bp.jpg

Offline

#19 2012-07-29 15:19:24

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: ### GalaxiS - zasady i rozgrywka ###

Eh, przykro mi. Tydzień wysyłałem PW i pisałem że szukam ludzi, ale nikt się nie zgłaszał - dopiero wczoraj wieczorem udało się zebrać wszystkich.
Jest tylko 5 startowych (dużych planet), a mapa jest zaprojektowana tak, by wszyscy mieli równe szanse. Teoretycznie mógłbyś zaczynać na jakiejś małej planecie, ale już pomijając że mniejsza produkcja zasobów i mniej HP, to jeszcze byłbyś dokładnie pomiędzy wszystkimi przeciwnikami, czyli miałbyś pełne melee - ty vs wszyscy. Wilku i Samotna już wysłali mi informacje o swoich planetach, toorop i siwy, wciąż jeszcze pracują. Narazie tylko Withord nie daje znaku życia - więc powiedzmy jeśli do 30 lipca nie przyśle mi info, to dam Ci znać Windfang, że miejsce sięzwolniło.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#20 2012-07-29 18:17:00

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: ### GalaxiS - zasady i rozgrywka ###

Yamcha napisał:

Eh, przykro mi. Tydzień wysyłałem PW i pisałem że szukam ludzi, ale nikt się nie zgłaszał - dopiero wczoraj wieczorem udało się zebrać wszystkich.
Jest tylko 5 startowych (dużych planet), a mapa jest zaprojektowana tak, by wszyscy mieli równe szanse. Teoretycznie mógłbyś zaczynać na jakiejś małej planecie, ale już pomijając że mniejsza produkcja zasobów i mniej HP, to jeszcze byłbyś dokładnie pomiędzy wszystkimi przeciwnikami, czyli miałbyś pełne melee - ty vs wszyscy. Wilku i Samotna już wysłali mi informacje o swoich planetach, toorop i siwy, wciąż jeszcze pracują. Narazie tylko Withord nie daje znaku życia - więc powiedzmy jeśli do 30 lipca nie przyśle mi info, to dam Ci znać Windfang, że miejsce sięzwolniło.

Dobrze, to dla dobra ogółu oddaje swoją planetę dla Windfanga. Have Fun Rozpocząłem ulepszać BFsH więc Windfang lepiej wykorzysta czas na rozgrywkę. Powodzenia

Offline

#21 2012-07-30 01:21:17

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: ### GalaxiS - zasady i rozgrywka ###

Wilku, narazie właściwie dwie osoby, zrobiły cokolwiek w kierunku gry - jedną z nich jesteś Ty
Podejrzewam że miejsc, się zwolni jeszcze tyle że hoho, z braku deklaracji.

No nic, wciąż czekam na info od reszty graczy i zobaczymy...


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#22 2012-07-30 09:10:16

Withord

Szpaner

Zarejestrowany: 2010-08-12
Posty: 105
Punktów :   
Armia w W40: Orkowie

Re: ### GalaxiS - zasady i rozgrywka ###

Więc właściwie to ja chciałem oddać moje miejsce Windfangowi. Nie mam za bardzo chęci na kolejną grę na razie a pozatym później sam wyjeżdżam na dwa tygodnie i nie będę miał dostępu do neta.

Offline

#23 2012-07-30 18:29:07

Dragon

Kosmita z K-Pax

Skąd: United Kingdom
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 244
Punktów :   
Armia w W40: I'm a Space Marine

Re: ### GalaxiS - zasady i rozgrywka ###

Yamcha napisał:

Wilku, narazie właściwie dwie osoby, zrobiły cokolwiek w kierunku gry - jedną z nich jesteś Ty
Podejrzewam że miejsc, się zwolni jeszcze tyle że hoho, z braku deklaracji.

No nic, wciąż czekam na info od reszty graczy i zobaczymy...

Nie pozwólcie by Wilk z Wami grał, to furiat i kamikadzeee Powodzenia futrzaku!

Offline

#24 2012-07-30 19:10:26

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: ### GalaxiS - zasady i rozgrywka ###

Dragon na chwile obecną, nikt poza dwoma osobami nie zrobił sobie planety i z gry chyba bedą nici. Toorop, Windfang... no co z wami -.-

Ja bym chętnie popatrzył jak Wilk gra, zazwyczaj jak się robi systemy, jest się dobrym strategiem, a ja lubie oglądać zmagania ludzi o dobrym zamyśle strategicznym. Pozatym wymyślił sobie fajny fluff do planety i wybrał ciekawe rozwiązania startowe.

Jeśli by to kogoś interesowało, ostatni update mapy wygląda tak:

http://necro.republika.pl/nazwy.jpg

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2012-07-31 00:50:00)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#25 2012-07-30 23:49:04

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: ### GalaxiS - zasady i rozgrywka ###

Moja planeta nazywa się AEXCM11N10 jest to dawna kolonia ludzka, z czasów pierwszej fazy kolonizacji i podboju kosmosu. Niestety jak wiadomo szybko znaleziono planety które były lepiej przystosowane do kolonizacji, Bogatsze w zasoby, czystrze powietrze i takie tam pierdoły. Tak więc ludzkość szybko zapomniała o planecie, o nazwie roboczej AEXCM11N10, lecz zdążyła wysłać małą grupkę osadników. I tak oto po wielu stuleciach mała grupka osadników podbiła całą planetę i zaczęła mieć problem z przeludnieniem.Władcy planety podjeli decyzje o nowym podboju kosmosu. i tak oto zaczyna się nasza opowieść.

obraska nie dam bo nie mam. reszta jak rozumiem idzie na pw

Ostatnio edytowany przez siwy2150 (2012-07-30 23:50:05)


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#26 2012-07-31 12:51:24

 Samotna

Właśnie zaczął

37156809
Zarejestrowany: 2012-07-26
Posty: 43
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels

Re: ### GalaxiS - zasady i rozgrywka ###

Czy mogę już wysyłać pierwszą deklarację? Mam świetną taktykę i chce sprawdzić kto pierwszy się połasi na mój światek i pola mi... hyhyhy ^^ yyyy tzn, chciałam powiedzieć jest taki bogaty i niechroniony... ojej, co się stanie jak ktoś mnie napadnie, od razu przegram

Ostatnio edytowany przez Samotna (2012-07-31 12:56:35)


I'm the snow on your lips

Offline

#27 2012-07-31 13:17:38

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: ### GalaxiS - zasady i rozgrywka ###

No właśnie też nie wiem, siwy się pytał o to samo wczoraj a tu lipa. Poszukam maila do windfanga i przypomne się, moze nie wie że miejsce sie zwolniło. Popędze chłopaków jeszcze dzisiaj, a jak nie wyrażą chęci współpracy to poprosze swoich poprzednich graczy, czy by nie poprowadzili tych dwóch ostatnich planet.

Tak czy siak jutro zaczynamy - koło południa wysyłam pierwszy general MSG z wprowadzeniem i eventami dla graczy i do 23:00 będzie czas na deklaracje ruchów

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2012-07-31 13:26:27)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#28 2012-08-01 01:14:40

Sanni

Gość

Re: ### GalaxiS - zasady i rozgrywka ###

No w końcu jutro obejrzymy coś wreszcie ;D

#29 2012-08-01 02:39:30

 Samotna

Właśnie zaczął

37156809
Zarejestrowany: 2012-07-26
Posty: 43
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels

Re: ### GalaxiS - zasady i rozgrywka ###

Zmieniam deklaracje co do mega działa, ma ostrzelać jednak wszystko co wejdzie w przestrzeń rażenia, tych 2-3 kratek od Asmodii. I powiedzcie mi proszę, jak się ma moc takiego pocisku do strat u przeciwnika? Zniszczy z 5 cruiserów? ^^

Ostatnio edytowany przez Samotna (2012-08-01 02:46:28)


I'm the snow on your lips

Offline

#30 2012-08-01 13:27:13

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: ### GalaxiS - zasady i rozgrywka ###

Hej, jeśli masz podane że zadaje 100 dmg, a typowa duża planeta ma 100 HP... w końcu poświęcasz na to jednego perka, więc jest w stanie powstrzymac sporą flote. Myśle że jest w stanie przepędzić od kilku większych, do kilkunastu mniejszych okrętów.

...a teraz, do rzeczy:

Dzień 0

Kiedy ostatni, gigantyczny wybuch koronalny ustał, a aktywność bladego słońca uspokoiła się, mieszkańcy układu podwójnego N 19-w, spojrzeli w niebo po raz kolejny. Gigantyczne teleskopy, sieci satelit oraz rady mistyków po raz pierwszy od dziesięcioleci, mogly wejrzeć jednak jeszcze dalej, przekazując swoim przywódzcom niepokojące wieści. Pierwszą, zgoła lepszą informacją było to, że czas uwięzienia na planetach skończył się - burze magnetyczne ustały, a przejścia podprzestrzenne przestały wirować z prędkościami uniemożliwiającymi jakiekolwiek zbliżenie się do nich. Druga wiadomość, zaskoczyła jednak, niemal wszystkich - inne peryferyjne planety układu, zwanego przez starożytnych Neberius, nie były już opustoszałe. Przez okres wieloletniej separacji, na ich powierzchni, pojawiły się budowle, wyczarowane w umysłach o obcym intelekcie. Czy ich nowi mieszkańcy skolonizowali je przybywając z odległych galaktyk, czy może od zawsze mieszkali w jaskiniach głęboko pod ich powierzchnią, nie było wiadome. Faktem natomiast nie podlegającym żadnej dyskusji, było, że byli intruzami i konkurentami w walce o zasoby i przetrwanie. Surowce naturalne na planetach macierzystych za kilkadziesiąt lat ulegną wyczerpaniu, a wirujące w przestrzeni, nienaruszone jeszcze globy, wydają się być jedyną szansą na dalszy rozwój i ekspansję.
Przywódcy każdej z planet, na wielogodzinnych naradach zadecydowali. Bliskość obcych nacji, oraz możliwość inwazji z ich strony, wymagają zdecydowanych działań. Poplyneły oficjalne rozkazy i po raz pierwszy od dawna otwarto kosmodromy, przemysł militarny ruszył pełną parą, a istniejące siły naziemne zostały zmobilizowane. Wywiad doniósł, że na innych planetach, aktywność militarna również wzrosła, co oznacza, że nieuchronnie ich plugawi, mieszkańcy, również ruszą w kosmos!

Nie był to koniec złych wieści - już w przeddzień odpalenia pierwszych silników, okazało się że wszystki istniejące statki kosmiczne, pokryły się dziwaczną rdzą, które w znacznym stopniu osłabiła ich konstrukcję. Inżynierowie orzekli, że nie jest to zjawisko naturalne. Ktoś w tym niewielkim, zapomnianym układzie słonecznym, wykonał pierwszy ruch - używając mocy okultyzmu.

Tak rozpoczeła się wojna.

Można już nadsyłać pierwsze deklaracje. Ci którzy spóźnili się z charakterystykami swoich planet, mają czas do 23:00. Jeśli nie dostane żadnych deklaracji uznaje, że za wszystkie zasoby, ich światy kupują okręty, które bedą stać na orbicie i bronić stolic.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

  • Index
  •  » Sesje
  •  » ### GalaxiS - zasady i rozgrywka ###
Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.hotelstayfinder.com/ https://www.berlin-hotel.pl