Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2013-01-23 07:58:36

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Częstochowska Liga Rycząca 2013

Jako ze za niedługo luty i na luty planowana była liga tak wiec pare słów na początek.
Liga jest naszym własnym małym turniejem.
Głównym jej celem jest zabawa i rozegranie się przeciw każdemu mozliwemu typowi armii.
W poprzedniej lidze zauważylismy parę nieścisłości tak wiec podczas tej będą już jakieś limity ograniczenia tudzież wymogi.
Tak więc:
@ każdy uczestnik ligi musi zagrać z każdym, inaczej jego punkty nie bedą brane pod uwagę przy podliczaniu ligii.
@ gramy jedna rozpiską, najpewniej będzie to nowe EURO
@ planujemy aby każdy grał 2 mecze na 3 tygodnie
@ mecze umawiamy i dogadujemy, jeśli dwie osoby A i B się umówia na mecz i na przykłąd osoba A sie nie stawi i nie poda jakiegos sensownego wytłumaczenia jest to autowin dla osoby B (ilość punktów jeszcze obmyślimy)
@ od powyższego punktu na pewno zdarzą sie wyjątki, przykłądowo osoba A jest obłożnie chora lub jej syn/córa są chorzy lub coś innego ważnego się stało, wbrew pozorom jesteśmy jednym klubem więc można troche odpuścić, jednak jeśli taka osoba A względem osoby B wykręci taki numer 3-krotnie to ponownie autowin dla osoby B
@ w 100% wymagana jest rozpiska! wydrukowana! Jeśli ktoś nei moze wydrukować prosi kogoś innego z dostępem do drukarki, nie ma z tym problemu bo są chyba 3 osoby które mogą wydrukować coś, o ile nie wiecej

Dodatki które są jeszcze w czasie pracy:
@ zastanawiamy sie nad opcją "300 luźnych spartan", czyli podczas ligi w rozpisce można 300 punktów przed meczem wymieniać na co innego, na przykłąd oddział kuszników który kosztuje maksymalnie 300 punktów wymienei sobie dzis na oddział zabójców za 300 punktów. Oczywiście zmiany mogą być mniejsze ale nei wieksze i zawsze odwołujemy sie do pierwszej rozpiski, zeby nie było akcji w stylu o dziś wymienie tych kuszników a na nastepny mecz oni dalej będą wymienieni a ja dodtakowo za 300 punktów wymienie inny oddział
@ moze wstawimy małą hobbystyke, jak marchewka dla tych co mają lenia na malowanie
@ wymóg aby po spotkaniu w miare mozliwosci pójść na piwo
@ Kij! Pomysł szanownego naszego Szczura: aby podczas ogłaszania wyników brano pod uwagę 5 najgorszych wyników ze wszystkich

Wszystkei te punkty są do dyskusji. Prosimy o wypowiedzi.
Oczywiscie Cobalt dalej deklaruje że będzie spisywał wyniki i to mniej więcej ogarniał za co ja z góry bardzo jestem mu wdzieczny.

Offline

 

#2 2013-01-23 10:50:21

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: Częstochowska Liga Rycząca 2013

Ogólnie pomysł z tą całą ligą jest spoko chociaż mam te same zastrzeżenia co ostatnio, ale pomimo tego wezmę udział  kilka przegranych to to dla mnie nic nowego.
Mimo wszystko mam kilka zastrzeżeń do pomysłów przedstawionych poniżej. Ale po kolei.

@ każdy uczestnik ligi musi zagrać z każdym, inaczej jego punkty nie bedą brane pod uwagę przy podliczaniu ligi.

To chyba nie ulega wątpliwości. takie założenie tego ewentu .

@ gramy jedna rozpiską, najpewniej będzie to nowe EURO.

No nie wiem.  Po pierwsze to poczekajmy na nowe EURO, bo jeszcze nie wiadomo jak będzie wyglądało, Po drugie, skoro jest to nowe EURO to będą nowe kminy, nowe rospy, testy, i nie wypały, nowe możliwości albo nowe zaostrzenia. Pomysł z jedną rospą na całą lige w trakcie nowych zmian jest dość słaby. Zwłaszcza że Argument Jacka/mrocznego kiciusia/ Dragomara jest dość dla mnie przekonywujący. Mianowicie, stworzyłem rospiske i ale już po pierwszej bitwie stwierdziłem że jest lekko do d*py i mam się męczyć przez cała ligę i obc... znaczy przegrywać? Uważam że ten punkt powinien zniknąć. Jeszcze nie wiem co powinno być zamiast tego.

@ planujemy aby każdy grał 2 mecze na 3 tygodnie

po co tak się spieszyć? Ja myślę żeby ustalić raczej datę zakończenia ligi i w tym czasie każdy z ligi mam zagrać wszystkie mecze. Po tym terminie, jak ktoś nie zagrał z kimś bo coś tam, są jakieś tam konsekwencje. W ten sposób nie będzie sytuacji typu olewam prace/rodzinę coś tam bo muszę zagrać w plastikowe figurki do ligii" a dodatkowo jest możliwość że jak nie zagram z tym, bo go nie ma, to zagram z tam tym bo jest.

@ mecze umawiamy i dogadujemy, jeśli dwie osoby A i B się umówia na mecz i na przykłąd osoba A sie nie stawi i nie poda jakiegos sensownego wytłumaczenia jest to autowin dla osoby B (ilość punktów jeszcze obmyślimy)
@ od powyższego punktu na pewno zdarzą sie wyjątki, przykłądowo osoba A jest obłożnie chora lub jej syn/córa są chorzy lub coś innego ważnego się stało, wbrew pozorom jesteśmy jednym klubem więc można troche odpuścić, jednak jeśli taka osoba A względem osoby B wykręci taki numer 3-krotnie to ponownie autowin dla osoby B

oby dwa punkty są z d*py i całkowicie nie potrzebne, Ludzie po co takie rygory, po co taka spina, to ma być zabawa czy poarcie na złote kalesony? A jak ja powiem że przyjdęi się skimś umuwię na mecz a potem zmienie zdamie bo film w tvp bedzie ciekawszy to mam mieć pkt karne? Albo jak mój powód nie stawienia się będzie dla drugiej osoby nie wystarczający? ludzie dajcie sobie na wstrzymanie. A jak już to wyżej co do poprzedniego pkt'u napisałem rozwiązanie, bo jak nie udało ci się zagrać teraz to zagrasz później, byle byś zdążył do końca ligi. Jak nie zdążysz to masz 0 pkt z bitwy.

@ moze wstawimy małą hobbystyke, jak marchewka dla tych co mają lenia na malowanie

uważam że jest to zbędne ale jak tak będzie to to się nie będę za bardzo kłócił. Zauważ tylko że nikt (z wyjątkami) nie ma wszystkich fiksów z danej armii i na pewno pojawią się jakieś tam proksy i inne braki.

@ zastanawiamy sie nad opcją "300 luźnych spartan", czyli podczas ligi w rozpisce można 300 punktów przed meczem wymieniać na co innego, na przykłąd oddział kuszników który kosztuje maksymalnie 300 punktów wymienei sobie dzis na oddział zabójców za 300 punktów. Oczywiście zmiany mogą być mniejsze ale nei wieksze i zawsze odwołujemy sie do pierwszej rozpiski, zeby nie było akcji w stylu o dziś wymienie tych kuszników a na nastepny mecz oni dalej będą wymienieni a ja dodtakowo za 300 punktów wymienie inny oddział

Niby spoko ale jakoś tak nie dokończa  300pkt to trochę mało i tak jak Bombaj mówił dla O&G spoko za 300pkt wymienię sobie ze dwa regimenty i to spore ale takie OG czy DC za 300pkt mało mogą. fajny był pomysł że masz bazę np 2000pkt nie zmienną która musisz podać a resztę np 400 czy tam ileś dla nowego EURO podajesz przed grą.

@ wymóg aby po spotkaniu w miare mozliwosci pójść na piwo

Odezwał się ten co prowadzi. po za tym nie rubmy z klubu klubu alkocholików. czasem ktoś nie może, nie chce i tak dalej.

@ Kij! Pomysł szanownego naszego Szczura: aby podczas ogłaszania wyników brano pod uwagę 5 najgorszych wyników ze wszystkich

EEE1 tego nie kapuje.

Oczywiście wymóg rospisek jest obowiązkowy i nie zmienny, dodatkowo armybooka  hehe.


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

 

#3 2013-01-23 17:31:31

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Częstochowska Liga Rycząca 2013

Super siwy, wezmiemy to pod uwage, my znaczy komitet socjalistyczny
Slucham reszty! Oczekuje takich wypowiedzi, pozniej zbierzemy całosć do kupy.
Ino mi tu chopy i boby bez kłótni

Offline

 

#4 2013-01-26 17:43:53

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Częstochowska Liga Rycząca 2013

Po spotkaniu raczej na piwo nie będę mógł wyjść
Druga sprawa- luźne 300 punktów jako "sideboard". Do mnie to nie przemawia (w dowolnych punktach). Część armii będzie mogła ewidentnie się "shejtować" na inne (VC-ty i Eternale, Demony i Sundering, Skaveny i zabawki itd.). Dla mnie słowo uniwersalność to wyznacznik dobrej rozpiski

BTW, widział ktoś nowy draft EURO? Ktoś tam ewidentnie nie lubi Lizardmenów, masakra jakaś

Ostatnio edytowany przez Marjan (2013-01-26 18:43:47)


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

 

#5 2013-01-30 11:10:25

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Częstochowska Liga Rycząca 2013

Odgórnie przepraszam usunąłem stad 4 posty i  przeniosłem je do odpowiedniego wątku w tym samym dziale.
Bombaj, Siwy, Cobalt mam nadzieje że nie ędziecie wyzywać...za głośno

Kontynuujemy wątek ligi.

Offline

 

#6 2013-01-31 09:23:57

 Cobalt

Lubi mocne wejścia

Skąd: Khatovar
Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 351
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves

Re: Częstochowska Liga Rycząca 2013

Odnośnie ligowych reguł: wszystkim na raz się nie dogodzi,  ale można próbować po kolei.
Czyli tym razem liga to np. dowolna rozpiska na każdy mecz + wymagany browar po bitwie albo nie zaliczamy punktów, a następna za 2 miesiące to jedna rozpa na wszystkie mecze i prohibicja.
Przy takim rozwiązaniu szczegóły najbliższej są mi właściwie obojętne, najwyżej kolejna będzie bardziej po mojej myśli.


Czy nadal planujemy wystartować z ligą w lutym..? Znaczy za 4 dni ?
Kto zbierze to w całość ?


==========================
  Achievement unlocked: Left the house
==========================

Offline

 

#7 2013-01-31 23:42:22

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Częstochowska Liga Rycząca 2013

znaczy za 20 minut... wystarujemy ale nie z dniem 1 luty a z dniem myśle 5 luty, cyzli na spotkaniu.
Ciągle czekam az mzoe ktos jeszcze cos powie na ten temat...

Offline

 

#8 2013-02-01 21:53:32

 Master

Spowiednik szatana

Skąd: Cząstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-22
Posty: 1067
Punktów :   
Armia w WFB: Elfy Wysokiego Rodu > 4000

Re: Częstochowska Liga Rycząca 2013

@ planujemy aby każdy grał 2 mecze na 3 tygodnie

Moim zdaniem nie ma ciśnienia, jak się dowiemy ilu będzie graczy i ile mamy czasu to każdy sobie chyba rozplanuje ile meczy musi rozegrać w tym miesiącu/tygodniu.

@ mecze umawiamy i dogadujemy, jeśli dwie osoby A i B się umówia na mecz i na przykłąd osoba A sie nie stawi i nie poda jakiegos sensownego wytłumaczenia jest to autowin dla osoby B (ilość punktów jeszcze obmyślimy)
@ od powyższego punktu na pewno zdarzą sie wyjątki, przykłądowo osoba A jest obłożnie chora lub jej syn/córa są chorzy lub coś innego ważnego się stało, wbrew pozorom jesteśmy jednym klubem więc można troche odpuścić, jednak jeśli taka osoba A względem osoby B wykręci taki numer 3-krotnie to ponownie autowin dla osoby B

Jestem za stanowczym skasowanie dwóch powyższych. Jeśli ma być jakaś kara za nierozgrywanie meczów w terminie to na pewno nie to.

Dodatki które są jeszcze w czasie pracy:
@ zastanawiamy sie nad opcją "300 luźnych spartan", czyli podczas ligi w rozpisce można 300 punktów przed meczem wymieniać na co innego, na przykłąd oddział kuszników który kosztuje maksymalnie 300 punktów wymienei sobie dzis na oddział zabójców za 300 punktów. Oczywiście zmiany mogą być mniejsze ale nei wieksze i zawsze odwołujemy sie do pierwszej rozpiski, zeby nie było akcji w stylu o dziś wymienie tych kuszników a na nastepny mecz oni dalej będą wymienieni a ja dodtakowo za 300 punktów wymienie inny oddział

Pomysł fajny, szczególnie na fazie testowej nowego EURO, skoro na turnieju gramy 3 bitwy tą samą rozpiską to nie widzę powodu dlaczego by nie móc pokombinować w ramach ligi.

@ moze wstawimy małą hobbystyke, jak marchewka dla tych co mają lenia na malowanie

Tu też jestem za, ino gdy będę chciał przetestować oddział którego nie mam (zagrać zanim kupię) to mam nadzieję nie będę miał ujemnych punktów co? Może coś w stylu "mam niepomalowanych 30 WL, jeśli pomaluję ich do końca ligi +5 pkt" ? To jeszcze do przemyślenia.

Co do reszty punktów nie mam uwag.


How to play Warhammer better?
-Rule number one - sex. Do you guys have some?
-E.. yea, you know... sometimes...
-Wrong answer! Sex equals lost battles. Lose sex. No sex - more victories.
-So how much sex you you have, sire?
-None! Warhammer is my pussy.

Offline

 

#9 2013-02-02 07:21:55

 Stachu

Kosmozord

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 148
Punktów :   
Armia w WFB: Druchii
Armia w W40: Imperial Guards

Re: Częstochowska Liga Rycząca 2013

To może zamiast wymiany całych oddziałów zrobić wymienne przedmioty/banery/wierzchowce/itp

Offline

 

#10 2013-02-02 09:49:05

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: Częstochowska Liga Rycząca 2013

mam zgryza z tym formatem. W kilku armiach 300 punktów w ogóle nic nie zmienia, w kilku, zwłaszcza tych które mają małe tanie jednostki, może to zmienić bardzo dużo. Na przykład gram z Masterem i wywalam 2 x 5 gutterów (180 pkt), dokładam elektryka z drugim poziomem i kompletem przedmiotów 150 pkt, albo dokładam klocek clanratów sztuk 40 do grzęźnięcia WL. Co zmienia Master? Orła na bolca, albo bolca na orła. Nawet WL nie zmieni na SM (ani na odwrót) bo to więcej niż 300 pkt itp.

Z drugiej strony dajemy lekką dowolność chociażby na zmianę lorów. I mega czoko, bo Siwy nie zmienia nic, bo nie może, a Negro widząc jego rozpiskę wywala duży metal (którym grał z Krzychem) na Deatha. Trochę niesprawiedliwe.

Z trzeciej strony - ciupanie ligii tą samą rozpiską, w czasie gdy euro będzie się klarować i powstawać nowe buildy jest nudne i bez sensu.

Nie wiem jak to ugryźć. Dałbym całkowitą dowolność byleby spełniało warunki Euro. Poza tym skoro liga ma być też testem częstochowskiego formatu w takim musimy wystartować jak najszybciej i dać sobie możliwość zmiany medalików między meczami. Inne medaliki wymagają innych buildów, więc jakaś dowolność musi być.

Moja propozycja jak zwykle turbo liberalna, ale wymagająca ostrego spięcia pośladów. Rozpiska jest jawna i wrzucona na forum. Losujemy graczy na pierwszą kolejkę. Mamy tydzień / Półtora tygodnia żeby zagrać bitwę zbieramy wyniki. I wtedy jest czas na zmianę rozpy do czasu losowania graczy na kolejną kolejkę. Czyli w skrócie - miej sobie rozpiskę jaką chcesz, ale ponioeważ nie wiesz z kim będziesz grał, więc nie ma problemu. Aktualna rozpiska ma być wrzucona na forum w postaci zedytowania poprzedniej rozpiski (jej usunięcia) żeby w wątku ligowym była powieszona tylko aktualna rozpiska.

Timing! Jest tydzień / półtora na zagranie meczu. W domu, w klubie, u Eomera, na działce, w zaspie. Wszystko jedno. Przewidujemy 8 meczów. PRZED rozpoczęciem kolejki gracz może zgłosić, że go nie ma, jest chory, w tym tygodniu nie ma bata itp.  Nie uwzględniamy go w losowaniu i w tej kolejce ma zero punktów. Ewentualny nieparzysty dostaje baja i 15 pkt.   

Może być coś takiego?

Offline

 

#11 2013-02-02 13:15:48

 Cobalt

Lubi mocne wejścia

Skąd: Khatovar
Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 351
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves

Re: Częstochowska Liga Rycząca 2013

Dałeś radę.
Jak dla mnie Bomba(j)

Jedno pytanie: losujemy parę: wylosowałeś mnie. Ja w tym tygodniu nie mogę i dostaję zero. Ile punktów dla Ciebie ?

Ostatnio edytowany przez Cobalt (2013-02-02 13:21:41)


==========================
  Achievement unlocked: Left the house
==========================

Offline

 

#12 2013-02-02 13:21:52

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: Częstochowska Liga Rycząca 2013

nie no spoko. z tym losowaniem ja myśle że tak często zmieniać rospy nie będę, pytanie najważniejsze czy wy już chcecie tą całą lige i grę zacząć w ten wtorek 05,02,13. bo moge nie zdążyć z rozpiską kminą.


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

 

#13 2013-02-02 18:36:06

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: Częstochowska Liga Rycząca 2013

Cobalt napisał:

Dałeś radę.
Jak dla mnie Bomba(j)

Jedno pytanie: losujemy parę: wylosowałeś mnie. Ja w tym tygodniu nie mogę i dostaję zero. Ile punktów dla Ciebie ?

Jeżeli zdążysz zgłosić przed losowaniem, że Cię nie będzie, po prostu wypadasz z tej jednej kolejki. Jeżeli wypadasz po losowaniu (życie) próba połączenia przeciwnika z bajem (jeżeli taki jest) jeżeli baja nie ma, lub grali wcześniej wtedy 20:0 dla przeciwnika. Dla nieobecnego efekt ten sam, tylko po koleżeńsku, fajnie gdyby zgłosił wcześniej.

No dobra, my tu pitu pitu, a pytanie kto się zgłasza do ligi?

1. Bombaj      V
2. Siwy           V
3. Cobalt        V
4. Bru            V
5. Master        V
6. Krzychu     V
7. Andrzej      (?)
8. Loue         V
9. Stachu      V
10. Negro       (?)
11. Sas          (?)
12. Jacek       (?)
13. Monter
14. Alfini        (??)
15. Loboba

kto się potwierdza, kto rezygnuje, kto ma zniszczone nerki?

Ostatnio edytowany przez bombaj (2013-02-04 20:12:51)

Offline

 

#14 2013-02-02 23:19:24

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Częstochowska Liga Rycząca 2013

Ja zgłaszam się... bedzie ciasno... a przy moim poltora tygodnia na mecz pyskowali XD hehehe
pomysl dobry

Offline

 

#15 2013-02-03 11:52:16

 Cobalt

Lubi mocne wejścia

Skąd: Khatovar
Zarejestrowany: 2010-12-06
Posty: 351
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves

Re: Częstochowska Liga Rycząca 2013

Potwierdzam.


==========================
  Achievement unlocked: Left the house
==========================

Offline

 
Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Duitsland