Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#256 2013-08-19 00:46:52

 Aer0810

Szpaner

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-11-01
Posty: 102
Punktów :   
Armia w WFB: czsem Lizardman
Armia w W40: orks, DA, CSM

Re: Wybór armii

Większość graczy nie lubi GK ze względu za to że w troopsach mogą wystawiać terminatorów, mają psykerskie bronie i inne tego typu rzeczy, generalnie nie lubi się ich bo jak mówią "Nie można z nimi wygrać" nie wiem nie grałem przeciwko nim ja nic do nich nie mam.


"Orkowie to szczytowe osiągnięci procesu kształtowania ras. Dla nich odwieczne zmagania z losem zakończyły się zwycięstwem. Wykształcili społeczeństwo, któremu obce są obciążenia czy lęki. Jakież may prawo ich osądzać? My, Eldarzy, którzy ponieśliśmy klęskę czy ludzie, którzy są na najlepszej drodze do upadku? A dlaczego? Ponieważ szukaliśmy odpowiedzi na pytania, których Orkowie nawet nie zadali! Mamy przed oczyma kulturę która jest silna, a nazywamy ją prymitywną."

- Uthan Przekorny, eldarski filozof

Offline

#257 2013-08-19 08:42:51

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Wybór armii

Nie zapominajmy o dreadknighcie ^^


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#258 2013-08-19 09:38:18

MrDahar

Rzezimieszek

Zarejestrowany: 2013-08-15
Posty: 11
Punktów :   

Re: Wybór armii

Teraz wszystko ułożyło się w spójną całość, Już mnie nie dziwi że sprzedawca w Cube po mojej wzmiance o GK odwrócił się plecami i sobie poszedł ;p

-Ale do rzeczy dreadknight bardzo ładna jednostka ale przecież inne armie mają czołgi, dreadnoughty oraz inne maszyny (stwory) bojowe. Zastanawia mnie też czy wystawianie mocniejszych jednostek zamiast słabszych nie jest równoważone kosztem ich wystawienia.

-Szczerze mówiąc zainteresowałem się nimi głównie dlatego, że mają chyba najmniej liczną armie ( a ja nie chce od razu inwestować w setki figurek ), granie armią  którą nie da się przegrać ( lub wymaga to niesamowitego talentu ) nie będzie mi dawało satysfakcji, ponadto wgłębiając się w temat zauważyłem, że GK grają na zasadach 5 edycji więc nie wiadomo co z nimi będzie w 6-tej ( i jakie opóźnienie będzie miało wydanie polskie ) tym samym odpuszczam GK ;p.


Wykorzystując fakt że wątek jeszcze nie umarł kolejna dawka pytań i wątpliwości ;p
1. Jak wygląda balans armii.
     - Czy jest jakiś schemat np: CSM mają przewagę nad SM ale za to dostają od Tau
     - Czy są armię które są wyraźnie słabsze/silniejsze od reszty
     - Czy GW wprowadzając nowe edycje kodeksów dąży do balansu ? czy raczej co edycje inna armia zyskuje wyraźną przewagę.
     - Czy wraz z nadejściem nowego kodeksu bywa tak że taktyka danej armii przewracana jest do góry nogami i trzeba inwestować w całkiem inne jednostki ?

2. Jak wygląda popularność danych frakcji ( kto najczęściej na stołach )

3. Czy w przypadku CSM wybór legionu ma wpływ na rozgrywkę czy ogranicza się do fluffu i kolorystyki ?
    - Jeśli ma to jaki ?

Ostatnio edytowany przez MrDahar (2013-08-19 09:39:16)

Offline

#259 2013-08-19 10:27:22

 Aer0810

Szpaner

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-11-01
Posty: 102
Punktów :   
Armia w WFB: czsem Lizardman
Armia w W40: orks, DA, CSM

Re: Wybór armii

1.
- Nie, wszystko zależy od dobrze ułożonej rozpiski umiejętności twoich i przeciwnika oraz od szczęścia w kościach
- Teoretycznie wszystkie armie są równe
- Tak dąży do balansu
- Raczej nie, jednak bywa tak że niektóre jednostki zaczynają być grywalne a inne przestają

2.
Bardzo popularne są SM'y, CSM'y, Orkowie, IG dość często przewijają się też tyrki

3.
Ma, niektóre legiony ograniczają się do strzelania inne do cc. Chociaż mógł byś malować armię na world eaters'ów i wystawiać do niej plugasów. Tylko jak  to będzie wyglądać?

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o CSM'ach to na forum w temacie o nich jest pod temat "Chaos dla każdego" tam masz opisane pokrótce wszystkie legiony ich taktykę historię oraz fluf.


"Orkowie to szczytowe osiągnięci procesu kształtowania ras. Dla nich odwieczne zmagania z losem zakończyły się zwycięstwem. Wykształcili społeczeństwo, któremu obce są obciążenia czy lęki. Jakież may prawo ich osądzać? My, Eldarzy, którzy ponieśliśmy klęskę czy ludzie, którzy są na najlepszej drodze do upadku? A dlaczego? Ponieważ szukaliśmy odpowiedzi na pytania, których Orkowie nawet nie zadali! Mamy przed oczyma kulturę która jest silna, a nazywamy ją prymitywną."

- Uthan Przekorny, eldarski filozof

Offline

#260 2013-08-19 11:39:55

MrDahar

Rzezimieszek

Zarejestrowany: 2013-08-15
Posty: 11
Punktów :   

Re: Wybór armii

Aer0810 napisał:

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o CSM'ach to na forum w temacie o nich jest pod temat "Chaos dla każdego" tam masz opisane pokrótce wszystkie legiony ich taktykę historię oraz fluf.

Właśnie po przeczytaniu tego artykułu postanowiłem się dopytać o mechanikę Legionów według mnie tego typu artykuły ( nie chce krzywdzić autora nazywaniem jego pracy zwykłym postem) powinny być w oddzielnym i łatwym do znalezienia miejscu

Aer0810 napisał:

Chociaż mógł byś malować armię na world eaters'ów i wystawiać do niej plugasów. Tylko jak  to będzie wyglądać?

A tego nie rozumiem ;p

Kolejna porcja pytań  :
1. Czy kupując podstawkę 6ed DV obecnych tam CSM można wystawić na zasadach XIV Gwardii Śmierci i jednostki te nie będą się gryzły zasadami tego Legionu
2. Jaki rodzaj walki preferuje XIVGŚ ? ( z tego co wyczytałem to umieją posługiwać każdą dostępną w danej chwili bronią czyli z tego co rozumiem nie mają żadnych ograniczeń co do jednostek?  )
3. Czy decydując się na wybór konkretnego legionu można go pomalować w dowolny sposób czy będzie to jakimś wielkim faux pas ?

ps: Kurcze im więcej odpowiedzi tym więcej pytań ;p a pomyśleć że jeszcze nie dawno byłem już prawie zdecydowany.... a teraz to już sam nie wiem ;(

Offline

#261 2013-08-19 12:19:33

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Wybór armii

Taka tylko mała uwaga na boku. Piszesz XIV Gwardia Śmierci, a to jest takie... no troszeczkę niepoprawne :3 XIV odnosi się do tego, że Death Guard [Gwardia Śmierci to nazwa własna, a nie typ legionu] był 14. utworzonym legionem space marinów [a nie czternastą gwardią śmierci], i nie musisz [a właściwie nie powinieneś] pisać tej czternastki. Just side-note

1.Generalnie możesz ich wystawiać jako każdy legion, bo to są choseni. Nie ma czegoś takiego jak zasady danego legionu, jest po prostu jego historia, klimat itp. i jako tako nie masz w zasadach, że nie możesz np wystawić berzerkerów khorne'a w armii slaneesha [czyli w barwach Dzieci Imperatora], ale to po prostu nie jest... właściwe patrząc z punktu chaosu. Kwestia wczucia się w klimat.
2. Tak jak wyżej, nie ma zasad dla poszczególnych legionów. To wszystko kwestia pomalowania figurek. Natomiast przechodząc do taktyk, to w odniesieniu do Gwardii Śmierci ma to znaczenie grania na jednostka Nurgla, tudzież z jego markiem. Chodzi o to, że w kodeksie csmów masz tak zwane kultowe jednostki [czyli takie, które czczą danego boga chaosu], do których należą Plague Marines [popularnie plagusy, wyznają nurgla], Khorne Berzerkers [Berki, rzeźnicy boga krwi], Noise Marines [Marines Kakofonii, czczą Slaneesha] oraz Thousand Sons [czyli marines Tzeentcha]. Normalnie są oni w elites, ale jeżeli lord chaosu ma wykupionego danego marka chaosu, to któraś z tych jednostek jest przeniesiona do troops [np. Twój lord ma mark of nurgle, to plagusy są w troopsach]. I w ten oto sposób, tworzy się nurglową armie chaosu, opartą na lordu z MoN'em, plagusach [z plazmami], oblitach [z MoN'em], np. motorkach [też z MoN'em]. Cały trick tej armii, to posiadanie takiego tafa, że doprowadzasz przeciwnika do bladej kur*icy. Oblity wiadomo strzelanie, lord, często na motorku z resztą motorów jako skład do zdejmowania pojazdów, czy czegokolwiek ciężkiego i przyjmowania ostrzałów [jakiś dokoksiony lord, z tafem 6 od motorka, save'em na +3, coverem na +5... yea right. i do tego tacy sami panowie np. x5], plagusy jako jednostka do trzymania objectivów, ze względu na tafa, save'a i OMG feel no paina!
3.Tak jak wyżej. Są rzeczy, których się nie powinno robić, jak np. malowanie berków na różowo, ale tak poza tym chaos jest dość chaotyczną [no shit sherlock] frakcją, i można zrobić np mix kilku legionów, jako zlepiona na szybko banda dezerterów. W tych klimatach są zrobieni ci... no... z Huronem Blackheartem... a Red Corsairs!

Ostatnio edytowany przez Gruby (2013-08-19 12:19:51)


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#262 2013-08-19 14:07:47

MrDahar

Rzezimieszek

Zarejestrowany: 2013-08-15
Posty: 11
Punktów :   

Re: Wybór armii

-Reasumując ponieważ nie wiem czy dobrze zrozumiałem ( zwłaszcza że z 2-go punktu nie rozumiem co drugiego słowa ;p )

-Tworząc oddział główne znaczenie ma wybór kultowej jednostki ( jak rozumiem to to samo co HQ ) która posiada specjalne umiejętności wpływające na resztę swojego oddziału.

-Podsumowując decydując się na zakup CSM nie muszę od razu wiedzieć z jakiej strategi będę korzystał  ponieważ łatwo mogę ją zmienić inną Jednostką Kultową co za tym idzie  ta sama armia pod innym dowódcą może być lepsza w zwarciu lub na dystans itd ? ( oczywiście w wielkim uproszczeniu ).

Offline

#263 2013-08-19 15:42:58

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Wybór armii

Iiii... źle zrozumiałeś Kultowe jednostki to nie żadne HQ, tylko elites które można przerobić na troops. I pomyliłeś też pojęcia. Oddział to pojedyncza jednostka bitewna, która zajmuje jeden slot w force organisation charcie. Lord, który jest jednoosobowym oddziałem, zajmuje jeden slot typu HQ. Muszę to tak rozpisać żebyś zrozumiał:
Oto przykładowa rozpiska [właściwie jej fragment]:
HQ:
Chaos Lord [Mark of Nurgle, Bike, Powerfist, Burning Brand Of Skalathrax, VotLW] 155
Ten pan z racji że ma mark of nurgle przenosi plague marines do sekcji troops. Takto wystawiałbyś ich z elites.

Troops:
5xPlague Marines [2xPlasmagun, VotLW] 155
5xPlague Marines [2xPlasmagun, VotLW] 155

Natomiast ci goście, to 2 oddziały, w skład których wchodzi po 5 marines. W każdym oddziale dwóch ma karabiny plazmowe, a każdy zyskuje zasadę hatred [przerzut gał na wszystkich rzutach] przeciw space marinom [otrzymują to dzięki ulepszeniu Veterans of the Long War].

Parafrazując:
Tworząc armię główne znaczenie ma wybór jednostki hq [np. lorda], która posiada specjalne umiejętności [mark of x, czyli piętno danego boga, takie ulepszenie] pozwalające na wybranie jednostek podstawowych armii.

Z ostatnim stwierdzeniem nie zgadzam się... w 90%. Jeżeli nie chcesz powtórzyć błędu kilku moich znajomych ["zbierasz pół roku hajs na jakąś figurkę, co ostatnio wyszła, bo jest taka oooo zaje*ista, a później ch*j okazuje się że po prostu nie działa"], to wypadałoby przed zakupem figurek wyznaczyć swojej armii jakiś jasny cel. A przynajmniej zdecydować się na jej ogólny zarys, bo są jednostki, które wystawia się zazwyczaj, o ile nie zawsze [obliterators xD]. Proponuję wpierw zrobić rozpiskę, przetestować ją w proksach, a później brać się za modelarski aspekt tego hobby ;]

Ostatnio edytowany przez Gruby (2013-08-19 15:43:14)


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#264 2013-08-19 15:52:10

 Aer0810

Szpaner

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-11-01
Posty: 102
Punktów :   
Armia w WFB: czsem Lizardman
Armia w W40: orks, DA, CSM

Re: Wybór armii

Popieram kolegę


"Orkowie to szczytowe osiągnięci procesu kształtowania ras. Dla nich odwieczne zmagania z losem zakończyły się zwycięstwem. Wykształcili społeczeństwo, któremu obce są obciążenia czy lęki. Jakież may prawo ich osądzać? My, Eldarzy, którzy ponieśliśmy klęskę czy ludzie, którzy są na najlepszej drodze do upadku? A dlaczego? Ponieważ szukaliśmy odpowiedzi na pytania, których Orkowie nawet nie zadali! Mamy przed oczyma kulturę która jest silna, a nazywamy ją prymitywną."

- Uthan Przekorny, eldarski filozof

Offline

#265 2013-08-19 18:06:19

MrDahar

Rzezimieszek

Zarejestrowany: 2013-08-15
Posty: 11
Punktów :   

Re: Wybór armii

Kolejny raz dzięki za informacje i sprostowania. Niestety ja mam zamiar podejść do całej sprawy od strony modelarskiej i sporadycznie wystawiać armię do walki, dlatego
chciałem z góry nakreślić szkielet/kierunek w jakim rozwinę swoją kolekcję coby nie złożyć czegoś całkiem nie grywalnego i teraz to już nie wiem czy uda mi się podejść do tego od tej strony ;p

Offline

#266 2013-08-19 19:08:34

 Aer0810

Szpaner

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-11-01
Posty: 102
Punktów :   
Armia w WFB: czsem Lizardman
Armia w W40: orks, DA, CSM

Re: Wybór armii

Jeżeli już zdecydowałeś się na csm'ów to powinieneś zaopatrzyć się w DV i chaosowy kodeks.


"Orkowie to szczytowe osiągnięci procesu kształtowania ras. Dla nich odwieczne zmagania z losem zakończyły się zwycięstwem. Wykształcili społeczeństwo, któremu obce są obciążenia czy lęki. Jakież may prawo ich osądzać? My, Eldarzy, którzy ponieśliśmy klęskę czy ludzie, którzy są na najlepszej drodze do upadku? A dlaczego? Ponieważ szukaliśmy odpowiedzi na pytania, których Orkowie nawet nie zadali! Mamy przed oczyma kulturę która jest silna, a nazywamy ją prymitywną."

- Uthan Przekorny, eldarski filozof

Offline

#267 2013-08-19 20:43:01

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Wybór armii

Kodeks tak, DV kolega z tego co pamiętam ma. No i nieśmiertelne oblity, a jak ;] plagusów też pewnie będziesz używał, więc możesz je od razu wziąć.


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#268 2013-08-20 09:22:22

 Windfang

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

9452457
Skąd: Jarocin/The Rock
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 464
Punktów :   
Armia w WFB: Nie dzięki...
Armia w W40: Dark Angels

Re: Wybór armii

Wątpię w potęgę Oblitów.... Teraz na topie jest latający Kurczak z miotaczek ognia z AP3 ;]  Do tego motocyklistów Nurglea i jakieś DP ze skrzydłami... no i po kilku dniach nie masz znajomych, nikt nie chce z Tobą grać a pies/kot ucieka w przerażeniu

Teraz chyba najbardziej OP są CSMy z Helldrakami oraz Tau z pierdyliardem strzałów.

PS. Jak by ktoś w tym miesiącu wybierał sie do Cubea/Wilczka w Poznaniu to chętnie sie spotkam, pogadać/pograć ;] Niestety muszę jechać do Poznania do jubilera...;/



A tak spytam przy okazji, jak teraz wygląda gra: Necronami i Gwardią? O Tyranidy nie pytam bo za jakiś czas wyjdzie nowy dex Akurat mam trochę luźnej gotówki i rozwazam zakup czegoś nowego. Jak nie wypali to zawsze będzie fajny model na półeczkę. (ostatnio się tego nazbierało, moze jutro porobie fotki i wrzucę w galerię!)

Ostatnio edytowany przez Windfang (2013-08-20 12:03:08)


Projekt Dark Angels 4th Company:
HQ:100%   Troops: 43%  FA:0% HS: 75%

http://img507.imageshack.us/img507/3739/pathtoredemption07bp.jpg

Offline

#269 2013-08-21 18:44:19

MrDahar

Rzezimieszek

Zarejestrowany: 2013-08-15
Posty: 11
Punktów :   

Re: Wybór armii

A wilczek jeszcze żyje ostatnio przechodziłem Zieloną i jak by sklep wyparował a stronka też nie odpowiada...

Offline

#270 2013-08-22 15:38:30

 Windfang

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

9452457
Skąd: Jarocin/The Rock
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 464
Punktów :   
Armia w WFB: Nie dzięki...
Armia w W40: Dark Angels

Re: Wybór armii

No bo Wilczka przenieśli na Górną Wildę

Z tego co wiem to miał byś większy sklep tam.


Projekt Dark Angels 4th Company:
HQ:100%   Troops: 43%  FA:0% HS: 75%

http://img507.imageshack.us/img507/3739/pathtoredemption07bp.jpg

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ryk.pun.pl