Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2013-10-20 22:05:56

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

[Malifaux] - Od czego zacząć

Ostatnia wymiana korespondencji z kolegą Maro skłoniła mnie do stworzenia tematu w którym można by umieszczać przemyślenia które mogą się przydać początkującym graczom, którzy chcieli by kupić swoje pierwsze modele do Malifaux. Oczywiście nie chodzi tutaj o powielanie tego co napisałem w temacie ogólnym o Malifaux, raczej chciałem się skupić już na pewnych konkretach.

Może zacznijmy od tego że komponowanie bandy należy zacząć od wyboru mastera. Kryteria wyboru mogą być zazwyczaj dwojakie, pierwszy to wygląd, historia i całą otoczka fabularna, drugi to specyficzna mechanika działania danego mastera. Osobiście preferuję pierwsze kryterium, chociaż nie ukrywam że urok gry często jest mocno związany z tym drugim kryterium. Biorąc pod uwagę mnogość masterów w 2 edycji myślę że będzie można uniknąć trudnych wyborów w stylu: model mi się nie podoba, ale ma ciekawe zasady i co tu z tym zrobić.

Po wybraniu mastera, należy dobrać mu podwładnych którzy będą pomagać mu w realizacji jego niecnych planów i właśnie tutaj mogą pojawić się drobne problemy, w których ten temat miałby być pomocny. Często rozsądnym wyborem jest zakup startera lub jego zawartość w osobnych modelach (bo tak też można, szczególnie jeśli chcemy mieć model mastera w wydaniu alternatywnym, a przynajmniej na razie jest to możliwe), jednak nie każdy starter umożliwia w pełni wykorzystanie mocy modeli które zawiera. W takim wypadku warto zastanowić się nad dokupieniem od razu dodatkowych modeli, bo wcześniej czy później dojdziemy do wniosku że może jednak warto by je było mieć.

Ok, po takim wstępie może weźmy jakieś konkretny modele na tapetę.

Nicodem - The Undertaker - jego starter "The Undertaker's Lot Box" zawiera grabarza Mortimera i trzech punkowych samurajów zombie (cóż za połączenie ). Teoretycznie ten starter powinien wystarczyć sam w sobie, chociaż Nicodem ma fajny czar który pozwala "reanimować" modele i tutaj warto się zastanowić nad czymś co można by wskrzeszać z poza puli modeli z którymi się startuje, szczególnie że dzięki Mortimerowi można to robić praktycznie od początku gry, nie czekając na świeże zwłoki. Patrząc na specyficzną mechanikę Nicodema który mocno wykorzystuje Corps Tokeny, polecałbym Canine Remains, bo pieski potrafią je "znajdywać" podobnie jak Mortimer, no i zdecydowanie łatwiej je "reanimować" niż Zombie Punków. Alternatywą mogą być takie modele jak Flesh Construct lub Crooked Men.

Offline

#2 2013-11-24 23:04:34

 Maro

Powergamer

13753063
Call me!
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2012-03-11
Posty: 167
Punktów :   
Armia w WFB: Myślę nad Ogrami
Armia w W40: Jeszcze się zastanawiam
Armia w LOTR: Nie interesuje mnie

Re: [Malifaux] - Od czego zacząć

Popieram temat!
Bardzo się cieszę, że mogłem się przyczynić do jego powstania. Na pewno ułatwi to wdrażanie w system świeżej krwi.
Dzięki za opis Startera do Resurectionists, na pewno rozważę jedną z podanych opcji.

Btw, mnie się proszę spodziewać z figurkami dopiero po świętach. Być może zagramy już jakąś rozsądną partię.


O kur@#!... Wacław, sp*&%^!@#my.

Offline

#3 2013-11-25 09:53:42

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: [Malifaux] - Od czego zacząć

No... nie wiem

Gildia od wielu lat stara się utrzymywać porządek w tamtym szalonym świecie.
Lady Justice, Sędzie oraz ich Death Marshals - działają według prawa. Starają się z całej siły utrzymać porządek w mieście, utrzymują na wodzy Resurrectionistów.
Sonnia Criid, Samael Hopkins oraz Witchling Stalkers - gildia łowców budzi mieszane uczucia, wykorzystują wszelkie możliwe sposoby aby walczyć ze "złem".
Perdita oraz jej rodzina Ortega - plotka głosi że gildia zgodziła się aby rodzina Ortega prowadziła wojnę z Neverbornami. Przy okazji Całą rodzina Ortega dostała Carte Blank.
Te trzy odłamy gildii są najbardziej znane. Oprócz nich możemy jeszzcze znaleźć:
Kapitana Gildi wraz z jego gwardzistami oraz porucznikiem
Elitarna dywizja Lucjusza
Konstrukty porządku czyli C. Hoffman wraz ze swoimi wynalazkami
Parę innych modeli starych jak i nowych.

Ja sam polecam Gildię gdyz widzę w niej dużą różnorodność, poprzez prawnych szeryfów miasta, fanatyków, specjalistów, mechaniczne stwory, strzelcy, łowcy nagród czy nawet tropiciela.
Wiele tych modeli ma ciekawe umiejętności, można je łączyć, szaleć z tym.
Oprócz tego podobaja mi się również modele tej frakcji.

W obecnej chwili na rynku dostępny jest nowy starter Lady Justice (który sam mam już) i jest on supełnie samo wystarczaly, posiada Sama Lady Justice, Sędziego, Wagę Prawa oraz trzech Death Marshali.

W starych zestawach są dostępne:
Witch Hunters Sonni, Elite Division oraz Constructs of Order

HA! Swoje zachwaliłem
Modele z nowych boxów są piękne!!

Offline

#4 2013-11-25 13:11:54

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: [Malifaux] - Od czego zacząć

Właściwie to już od dłuższego czasu zastanawiam się jak pociągnąć dalej ten temat, jednak mam teraz w pracy trochę mniej wolnego czasu i trochę trudno mi się skupić na tym mini poradniku. Na pewno zachwalę nowe boxy które pojawiły się wraz z nadejściem drugiej edycji, od starych poza materiałem z jakiego wykonane są modele różnią się również dodatkowym modelem czy czasami kilkoma modelami. Te dodatkowe modele to totemy, czyli modele ściśle powiązane z masterami, niektóre są bardziej użyteczne inne mniej, ale ponieważ można ich wystawiać tylko konkretnie z danym masterem to nie było powodu czemu ma ich nie być w starterze. Dzięki tym dodatkowym modelom, startery wzbogaciły się na tyle że właściwie na początku nie trzeba nic specjalnie dokupować. Właśnie przez to zastanawiam się raczej nad lekką zmianą formy tego poradnika na taki który opisuje poszczególne startery bardziej pod względem mechaniki rozgrywki.

Jeszcze co się tyczy wykonania nowych modeli, są obłędne, co jednak ma też swoje wady. Wczoraj kleiłem Gaminy i chociaż nie miałem większych kłopotów z klejeniem to czyszczenie tak delikatnych modeli jest naprawdę wymagające, mam tylko nadzieję że doczyściłem je dosyć dobrze bo tutaj wszelkie niedoróbki będzie chyba widać dosyć wyraźnie.

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz