Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2014-05-16 16:08:27

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Star Trek Attack Wing

Pomyślałem sobie że jak kupiłem nową grę to założę o niej temat, może coś się podyskutuje albo ktoś się skusi na granie.

Jeśli ktoś się interesował tematem to wie że Star Trek Attack Wing (STAW) jest klonem gr Star Wars X-Wing, mamy więc identyczny system "sterowania" statkami, identyczny sposób "strzelania" itd. Różnice są, chociaż dotyczą szczegółów i spraw nie związanych z mechaniką gry. Na szczególikach w mechanice nie warto się skupiać, więc powiem tylko o tych innych sprawach.

Zacznę może od tego co mi się nie podoba w STAW w porównaniu do X-Winga. Pierwsza i dosyć istotna sprawa to modele statków, w STAW wykonanie jest zdecydowanie gorsze, modele nie są zupełnie w skali tzn. ogromny Galaxy jest w grze praktycznie tej samej wielkości co niewielki Defiant, no i mają paskudne malowanie, które warto poprawić. Sprawa druga to grafiki na kartach, w X-Wingu mieliśmy ładnie rysowane grafiki, tutaj firma WizKids poszła po najmniejszej linii oporu i wrzuciła fotosy z filmów i seriali, a że te nigdy nie były dobrej jakości to i na kartach nie prezentują się zbyt dobrze. W każdym razie wykonanie jest tutaj właśnie piętą achillesową tej gry.

Było o tym co mi się nie podoba, to teraz trochę więcej o tym co się podoba Ponieważ to uniwersum Star Treka, to nie ma czystego podziału na "dobrych i złych", oczywiście chodzi o porównanie do X-Winga gdzie do wyboru mamy Rebelię albo Imperium, tutaj będziemy mieć do dyspozycji 11 frakcji, chociaż moim zdaniem chyba tylko sześć to będą takie pełnoprawne frakcje, ale jak ktoś się uprze grać Kazonami czy rasą 8472 to nic nie stoi na przeszkodzie ich statki są dostępne. Dzięki takiemu podejściu gra nie sprowadza się już tylko do walki jasnej i ciemnej strony mocy, ale również do konfliktów w których będą brały udział trzy, a nawet więcej stronnictw. Zupełnie inne jest tutaj taż podejście do sprawy konfiguracji statków, wydaje mi się że w STAW jest to dużo ważniejsze, szczególnie że nie ma tutaj pilotów przypisanych do statków tylko kapitanowie, którzy praktycznie mogą dowodzić dowolnymi statkami, reszta czyli załoga, dodatkowa broń i modyfikacje techniczne są podobne do tych z X-Winga.

Na koniec zostawiłem coś co mnie w sumie najbardziej przekonało do tej gry, czyli misje. Koniec szybkiego strzelania po wrogach (chociaż misje wcale tego nie wykluczają), ponieważ można będzie również wygrać sprytem. Co ciekawe każdy dodatek, oprócz nowego statku dodaje właśnie misje. Misje są różne, niektóre modyfikują warunki gry, niektóre dają dodatkowe zadania, są misje na kilku graczy jak również widziałem już jedną do gry solo (w dodatku USS Voyager). Nie wszystkie to jakieś hity, ale dzięki sporej ich ilości zawsze będzie można coś ciekawego zagrać.

Nie wiem czy są tu jacyś fani Gwiezdnej Wędrówki, bo w sumie to głównie do nich ta gra jest adresowana, ale w sumie gra jest prosta i szybka więc może ktoś się skusi chociaż spróbować - od razu uprzedzę że na razie nie mam zbyt wielkiego wyboru statków więc na pełne emocje na razie nie ma się co napalać

Offline

#2 2015-06-19 21:12:16

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Star Trek Attack Wing

Gra raczej nie chwyciła, chociaż raz zagrałem kiedyś tam z Sucharem, więc aż tak całkiem źle nie jest (grałem też z kilkoma osobami spoza tego forum). Mimo wszystko postanowiłem sobie kontynuować kolekcjonowanie gry i doszedłem do momentu w którym mam już kilka statków, dokładnie to osiem po dwa do czterech głównych frakcji: Federacji, Romulan, Klingonów i Dominium, a ponieważ zbliża się Twierdza to pomyślałem że może ktoś jednak skusiłby się na latanie stateczkami. Jeśli ktoś byłby chętny to będę wdzięczny za jakieś wcześniejsze info, ja powinienem być w sobotę tak gdzieś od południa to zamknięcia, w niedzielę na 100% mnie nie będzie.

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz