Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2015-01-07 18:53:17

Twister

Kupowałby w Lidlu, gdyby mieli modele

Zarejestrowany: 2013-02-13
Posty: 387
Punktów :   

9 edycja?

Quote Originally Posted by Birdy

- 9th Edition to pick up where the ET leaves off in fluff, plus a couple of hundred years or so (to reboot the setting).

- The Warhammer World gets shattered on a dimensional level during the climax of the ET. No more "map of the Old World" - it's now little bubbles of reality, where pockets of civilisation try desperately to eke a living before the next collision with another bubble, which may be full of Chaos. (To address the problem of "how come my Tomb Kings of Khemri are fighting against Wood Elves from Athel Loren?", not that I get the impression that either of those will still exist, but you get the idea)

- New faction... heavily armoured, religious, "good" human warriors fighting with the power of the gods. (Warhammer Space Marines, basically). Karl Franz Ascended seems to be the prototype or precursor for this concept, AFAICT.
Quote Originally Posted by Another Birdy
9th edition will have 6 factions. Model diversity cut in half shelf space. New world and new age so current factions and lore aren't recognizable at all. Each new faction has like 3 core units that will always be on the shelf. Much faster releases of stuff, mainly characters and special units of 2-5 fancy models (like Morghasts) that have their own rules right in the box, so not dependent on a static army book. Many of the these non-core models are only available for a limited time (say 6 months to a year), so they don't take up shelf space forever and ever. Many existing models are not usable in 9th.
Quote Originally Posted by Birdy #3
We can expect the next edition of Fantasy to throw everything up in the air. The whole End Times move has been to wean people onto a whole new take on the Warhammer world and it's going to start with every army being "chaosified". We can expect army play styles and appearance to change quite dramatically and there will be a whole load of new models being released early on to tie everything together. This has caused quite a stir back at GW HQ as there are a lot of people behind the scenes (some of which are very well known to us) who don't like the changes that have been made. I have also been told that the models due to be released are some of the best to date!
Add to that (and by "Birdy Prime" I mean my best source so far):

Quote Originally Posted by Birdy Prime
'9th' [or] whatever is next for fantasy [...] coming 2015 in the summer. The new faction [plus] future releases after this point for five 'existing' factions (which plus this would make six) […] but I think there will be [...] more.


http://www.warseer.com/forums/showthrea … ost7349028



Nie będzie zbyt ciekawie jeżeli to prawda...

Offline

#2 2015-01-07 22:30:25

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: 9 edycja?

brzmi jak krowie łajno (tłumacząc wiernie z języka znanego dramatopisarza Trzęsidzidy) ale jeśli okaże się prawdą.... jasny gwint...

Offline

#3 2015-01-08 08:29:47

 Jaaf

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

4043517
Skąd: Aiur
Zarejestrowany: 2013-05-26
Posty: 473
Punktów :   
Armia w WFB: 13
Armia w W40: not enough minerals
Armia w LOTR: not enough vespene gas
Armia Warmachine & Hordes: I would need more pylons

Re: 9 edycja?

Okrągłe podstawki? Nieeeee... w to nie wierzę.
Reszta, jeśli mądrze do tego podejdą i rozłożą wprowadzenie nowych figurek sprytnie w czasie, czyt. nie wyrzucamy armii do kosza i kupujemy nową tylko przez x lat wprowadzamy nowe jednostki stopniowo zastępując stare, to da się to przeżyć. Inaczej mnie po prostu nie stać .
Zostało 6 miesięcy, myślę że wstrzymam się do końca skaveńskiego end of times z opinią . Może do tego czasu coś więcej skapnie odnośnie 9tki i będę mógł wylać wiadro żali i zachwytów.


You May All Go to Hell and I Will Go to Texas
Nadchodzi Legacy of the Void... a później co, przeprowadzka?

Offline

#4 2015-01-08 09:30:04

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: 9 edycja?

po prostu trudno mi uwierzyć, że wywalą do kosza setting, który sukcesywnie i z sukcesami budowali przez prawie 30 lat. Świat Warhammera to potężna marka, warta bardzo wiele $$ i odrzucenie jej o tak sobie wydaje mi się mało realne. Ale jestem też niewiarygodny, jako wielbiciel tejże marki   Gdyby robili buty ze znaczkami warhamca, pewnie bym w nich chodził Z drugiej strony, jesteśmy bardziej fanami warhammera wraz z jego światem, a mniej fanami mechaniki "wiaderko d6" i dajcie nam byle jako setting to my i tak będziemy w to grali bo kochamy mechanikę - chyba nie za bardzo. Byłbym skłonny uwierzyć w rozszerzenie settingu opartego na zmienionej/poprawionej mechanice, gdzie można grać zarówno w bitewki pre-EoT (stare nacje i starzy bohaterowie w Starym Świecie) jak i nawalanki after-EoT (każdy z każdym na każdego), ale wiecie jak jest. Internet pełen wishlistów.

Offline

#5 2015-01-09 15:21:38

 Sasomir

Był statystą w Avatarze

Skąd: SaltLake City
Zarejestrowany: 2009-12-11
Posty: 550
Punktów :   
Armia w WFB: DoCh, Imperium, Skaveni
Armia w W40: Szarzy Rycerze, CSM
Armia Warmachine & Hordes: Khador, Convergence of Cyriss

Re: 9 edycja?

Po przeczytaniu internetu (serio, wczoraj mi się udało ) uważam, że dokładnie połowa z tych plotek jest prawdziwa. Ale to tylko i wyłącznie moje opinie:

Prawda:
End Times nie zostaną odrzucone, świat bardzo się zmieni.
Część armii odejdzie w niebyt (zapewne powolny, że tak powiem Bretonia style) - Lizaki, Ogry, TK
Część zostanie powiązana w bloki - Imperium/Krasie/Bretka HE/DE/WE Wszystkie rodzaje hałasu
Gra zejdzie na mniejsze punkty (obecnie największym problemem WFB jest zaje***e wysoki próg wejścia w hobby)
Nowy rulebook będzie próbował po raz pierwszy w historii balansować grę

Nieprawda (ew. steaming pile of s**t):
Akcja dzieje się długo po End Times
Nowy, mangowo czarodziejski setting ze światami w bąbelkach
Okrągłe podstawki (?!)
Wywalenie wszystkiego do kosza i stworzenie zupełnie nowych 6 czy ilu tam nacji

Tyle ode mnie.

Ostatnio edytowany przez Sasomir (2015-01-09 17:33:29)


"Czy ktoś widział mój regiment?" - dowódca lekkiej brygady kawalerii po samobójczej szarży w której padli niemal wszyscy jego podkomendni, bitwa pod Bałakławą, wojna Krymska.
"Smutny będzie to dzień, gdy dowódca brytyjskiej armii będzie dokładnie wiedział co ma robić." - dowódca wojsk ekspedycyjnych UK, wcześniej tego samego dnia.

Offline

#6 2015-01-09 17:02:15

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: 9 edycja?

Sasomir napisał:

Po przeczytaniu internetu (serio, wczoraj mi się udało )

To już druga osoba po Chucku Norrisie

Nie to żeby mnie to jakoś bardzo dotyczyło, ale jestem ciekaw co z tego wszystkiego wyniknie. Plotki obiecują ogromną rewolucję, a z takich rewolucji firmy albo wychodziły na prostą albo padały. Na pewno pojawi się spora grupa niezadowolonych, co nie jest dziwne jak ktoś na przykład będzie mógł swoje figurki co najwyżej na półeczce wystawić, ale może też pojawić się grupa osób której te zmiany przypadną do gustu. Podstawowe pytanie to których będzie więcej i czy ludzie zechcą kupować nowe figurki.

Zastanawia mnie też pomysł z limitowanymi modelami, patrząc od strony GW to pomysł niezwykle genialny, ale naprawdę ciekawi mnie jak to wyjdzie w praktyce, bo już od strony klientów to tak ładnie wcale nie wygląda.

Offline

#7 2015-01-09 23:19:03

Twister

Kupowałby w Lidlu, gdyby mieli modele

Zarejestrowany: 2013-02-13
Posty: 387
Punktów :   

Re: 9 edycja?

http://www.tabletopwelt.de/uploads/monthly_01_2015/post-29643-0-62243700-1420834146.jpg

Szczurze ustrojstwa na okrągłych podstawkach

Offline

#8 2015-01-11 09:24:50

 Jaaf

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

4043517
Skąd: Aiur
Zarejestrowany: 2013-05-26
Posty: 473
Punktów :   
Armia w WFB: 13
Armia w W40: not enough minerals
Armia w LOTR: not enough vespene gas
Armia Warmachine & Hordes: I would need more pylons

Re: 9 edycja?

Thanquol and Boneripper has 109 components and is supplied with a 60x100mm monster base

It aint no circle bullshit! ><


You May All Go to Hell and I Will Go to Texas
Nadchodzi Legacy of the Void... a później co, przeprowadzka?

Offline

#9 2015-01-11 10:04:25

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: 9 edycja?

Jaaf napisał:

Thanquol and Boneripper has 109 components and is supplied with a 60x100mm monster base

It aint no circle bullshit! ><

Podstawki okrągłe pewnie będą do nabycia osobno wraz z nową edycją, oczywiści za odpowiednią cenę

Offline

#10 2015-01-11 11:15:57

 Jaaf

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

4043517
Skąd: Aiur
Zarejestrowany: 2013-05-26
Posty: 473
Punktów :   
Armia w WFB: 13
Armia w W40: not enough minerals
Armia w LOTR: not enough vespene gas
Armia Warmachine & Hordes: I would need more pylons

Re: 9 edycja?

9tka miała być kompatybilna z end of times


You May All Go to Hell and I Will Go to Texas
Nadchodzi Legacy of the Void... a później co, przeprowadzka?

Offline

#11 2015-01-11 12:57:06

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: 9 edycja?

boneripper kwadraciak, dzwon i fura okrąglak. I bądź tu mądry człowieku. Battlowy skirmish, czemu nie, tylko klocków, (zawodząc na cygańską modłę), tylko KLOoOoOocków dziś żal

Offline

#12 2015-01-14 08:35:40

 Jaaf

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

4043517
Skąd: Aiur
Zarejestrowany: 2013-05-26
Posty: 473
Punktów :   
Armia w WFB: 13
Armia w W40: not enough minerals
Armia w LOTR: not enough vespene gas
Armia Warmachine & Hordes: I would need more pylons

Re: 9 edycja?

No widzę, widzę że okrąglaki. Ale wiemy przecież, że chwilowo podstawek okrągłych nie mają. Model nowy nie jest, nie jest w nim nic zmienione. Więc co, end of times wypuszczą na kwadratach i prostokątach a później każą poodrywać podstawki i pozamieniać na okrągłe? Zdziwniej i zdziwniej @_@


https://lh6.googleusercontent.com/-VJb4OA1YG18/VLHGZ7OFIZI/AAAAAAAAFEk/DKkm4sxl8EQ/s903/Photo%25252020150111134000063.jpg

Btw. to mi pachnie trochę za bardzo juz 40. Ładne, fajne, ale 40 jest dla miłośników mech-idea. A ja muszę na to kasę wydać bo jest skaveńskie ><

Ostatnio edytowany przez Jaaf (2015-01-14 08:46:57)


You May All Go to Hell and I Will Go to Texas
Nadchodzi Legacy of the Void... a później co, przeprowadzka?

Offline

#13 2015-01-14 12:57:48

 Sasomir

Był statystą w Avatarze

Skąd: SaltLake City
Zarejestrowany: 2009-12-11
Posty: 550
Punktów :   
Armia w WFB: DoCh, Imperium, Skaveni
Armia w W40: Szarzy Rycerze, CSM
Armia Warmachine & Hordes: Khador, Convergence of Cyriss

Re: 9 edycja?

Ach, jakże piękne dzieci zsyła nam Rogaty Sku... Szczur A co do podstawek, to raczej celowałbym w to, że te są okrągłe na potrzeby zdjęcia tylko - w okrąglaki w grze nie uwierzę, póki nie zobaczę - A IX ed. ma być kompatybilna z End Times (podobno pierwsza oficjalnie potwierdzona plotka) a ET jest na kwadratach.


"Czy ktoś widział mój regiment?" - dowódca lekkiej brygady kawalerii po samobójczej szarży w której padli niemal wszyscy jego podkomendni, bitwa pod Bałakławą, wojna Krymska.
"Smutny będzie to dzień, gdy dowódca brytyjskiej armii będzie dokładnie wiedział co ma robić." - dowódca wojsk ekspedycyjnych UK, wcześniej tego samego dnia.

Offline

#14 2015-01-14 22:29:36

Twister

Kupowałby w Lidlu, gdyby mieli modele

Zarejestrowany: 2013-02-13
Posty: 387
Punktów :   

Offline

#15 2015-04-05 17:35:48

 Suchar

Właśnie zaczął

Zarejestrowany: 2015-01-13
Posty: 49
Punktów :   
Armia w W40: Kosmiczni komuniści w budowie

Re: 9 edycja?

Panowie, natrafiłem na świeżą informację w sprawie nowej edycji, chociaż nie jestem wstanie jej zweryfikować

“Greetings to all.

Back to you from my slumber to inform you of something that has come to me from very reliable sources. You know that if you see no update Stubborn to Dieces is because we have a bomb.

Contents of the box ninth edition. April 24 in pre-ordering. All minis are new and bring the rules into and round bases.

-Chaos: Two characters, one exclusive; five miniatures cavalry, ten warriors of Chaos, Chaos demons d5, some kind of monster Chaos.

-Light: Two characters 10 holy warriors 10 warriors of the new faction, five holy knights on horseback, dwarf war machine.

In light faction minis grail knights appear.

This is the information that we can bring you. Keep you informed.”

Uczcijmy Battla minutą ciszy


http://orig05.deviantart.net/062b/f/2014/361/2/6/16bit_tau_by_steeljoe-d8bhk4l.gif

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.hotelstayfinder.com/