Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#16 2010-03-08 14:42:42

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

Podmieniłem kilka linków w pierwszym poście, ponieważ teraz Army Booki są dostępne za darmo to odchodzi przymus kupowania ich, chociaż oczywiście papier to papier

Chciałem tu jeszcze wspomnieć o takim dosyć ciekawym narzędziu Open R-CT, a w pełnej wersji tytuł to Open Rackham Community Tools. Jest to program służący do tworzenia tak zwanych rozpisek. Sam program jest darmowy i tworzony przez niezależnego pasjonata, ale firma postanowiła że twór ten będzie teraz trochę bardziej oficjalny. Niedługo ma pojawić się nowsza wersja tego programu, gdzie będzie jeszcze więcej informacji o oddziałach i będzie większa integracja z zasadami.

Offline

#17 2010-03-13 12:09:59

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

A dziś opowiem "bajeczkę" o magii bo jest to dosyć ciekawy temat w grze, a wczoraj tak jakoś chyba nie do końca dobrze wyjaśniłem o co chodzi, a specjalnie starałem się tak skomponować rozpiski żebyście mogli zobaczyć jak najwięcej aspektów gry.

Tak więc magia w Konfrontacji dzieli się na magię kapłańską i magię mistyczna. Każda z nich ma osobną pulę czarów, ale główna różnica jest w tak zwanych mistic poolach. Generalnie na początku gry oraz na koniec każdej tury ustala się dla każdego oddziału w którym jest ktoś kto czaruje, wartości dostępnej many lub punktów wiary. Mana jest kumulowana w specjalnym krysztale, którą obsługuje mag i może tam sobie uzbierać do 30 punktów many. Dopływ many jest losowy i obliczany jest w następujący sposób suma wartość Energii każdego maga w oddziale + k6 lub 2k6 w zależności kim jest mag - 2k6 jak łatwo się domyśleć jest zarezerwowane dla maga inkarnowanego. Przykład z wczoraj był tylko jeden mag na stole Akolita z oddziału Hybryd Alpha, który miał Energię 3, więc na początku był rzut 1 kostką k6 wyszło 5 więc na starcie ten oddział miał 8 many (5 z k6 i 3 z Energii Akolity). Zupełnie inaczej liczy się ilość punktów wiary czyli paliwo dla kapłanów otóż jest to suma ilości członków oddziału i wartości Fervor wszystkich kapłanów w oddziale. Punkty wiary się nie kumulują, więc widać że w czasie gry ta wartość raczej spada i dla tego właśnie Michał nie mógł później używać czarów swoich inkarnowanych. Przykład z wczoraj Spearmeni, mieli 9 członków oddziału plus Fervor Abla 4 czyli razem 13 punktów (tak przy okazji Templarzy mieli 14, a nie jak na początku podałem 13, ale i tak nie rzutowało to na rozgrywkę). Po za podziałem na na dwa rodzaje magii, pula czarów jest także podzielona na dwa rodzaje. Magia "słabszego" rodzaju czyli głównie czary specjalistów, ale także niektóre specyficzne czary inkarnowanych oraz potężniejsze zaklęcia zarezerwowane tylko i wyłącznie dla inkarnowanych. Specjalnie napisałem "słabsze" ponieważ tak głównie wynika z opisu, ale w rzeczywistości duża siła tych zaklęć polega na tym, że nie da się ich skontrować. Żeby wprowadzić trochę bełkotu, to powiem że czary te nazywają się odpowiednio Spell dla magi mistycznej i Miracle dla magi kapłańskiej, a ich rzucanie jest proste, wydaje się tyle punktów z odpowiedniego mistic poola ile jest zaznaczone w opisie czaru i już czar działa. Trochę inaczej ma się to w przypadku Rituals i Litanies/Communions, tutaj poza wydaniem many należy wykonać udany test rzucenia tego czaru i dodatkowo można ten czar kontrować. Kontrowanie jest dosyć proste, należy wydać taką samą ilość many / punktów wiary co czarujący i czasami mało logiczne, ponieważ do kontrowania wystarczy że choć jeden członek oddziału który kontruje czar widzi członka oddziału w którym znajduje się czarujący, nie muszą się widzieć magowie / kapłani, ale takie są zasady i jednak dobrze to działa. Aby zwiększyć szanse na udane rzucenie czaru, można sobie wydać dodatkowe punkty magii na dodatkowe kości do rzutu. Na przykład, litania Exquisite Pain który miał Sykho kosztuje normalnie 7 punktów wiary i ma stopień trudności 5, ponieważ Sykho ma Fervor 3 to w jego przypadku musimy rzucić 5+ aby się to udało, ale możemy też próbować rzucić ten czar za 8 punktów wiary i wtedy nadal musi rzucić 5+ ale rzuca się już dwoma kośćmi i wybiera lepszy wynik. Od razu powiem tutaj że jest takie "niepisane" ograniczenie co do ilości dodatkowych kości, otóż mamy takiego turniejowego home rulsa, że kości można dodać tylko tyle ile wynosi rank inkarnowanego, w tym przykładzie Sykho miał rank 1 więc mogliśmy wydać tylko jeden dodatkowy punkt wiary na dodatkowe kości. Od razu wyjaśnię o co w tym chodziło, otóż przy normalnych zasadach wyglądało to zazwyczaj tak, że jeśli ktoś miał na stole oddział który miał najwięcej np. punktów wiary to on tą litanię rzucał i nikt nie mógł nic na to poradzić, dodatkowo udawało się to na 99% procent bo rzucało się tak zwanym "wiadrem kostek" i zazwyczaj jakiś sukces wypaść musiał. Przy takim limicie magia staje się bardziej nieobliczalna, chociaż jak ktoś woli to nie ma problemu żeby zagrać bez żadnych ograniczeń turniejowych. To chyba wszystkie podstawy magii, bo są oczywiście jeszcze drobne niuanse ale to raczej wtedy temat dla bardziej zaawansowanych

Teraz jeszcze taka drobna sprawa ewentualnego zamawiania figurek do Konfrontacji. Generalnie staramy się zamawiać towar w jednym terminie, ponieważ sklep w którym się zaopatrujemy (stosowane info o nim mogę podać na PW lub e-mail) ma darmową przesyłkę przy zamówieniach powyżej 300zł, ewentualnie jeśli się tyle nie uzbiera to oczywiście podział na kilka osób tych 11zł też łagodzi ten koszt Najbliższe takie zamówienie planujemy po 6 kwietnia, bo wtedy ma się pojawić dostawa z nowościami oraz uzupełnienie braków, jednak nic nie stoi na przeszkodzie jeśli ktoś chciałby coś wcześniej, ale wtedy jest mniejsza szansa na darmową przesyłkę. Tak jeszcze w kwestii braków lub towarów w zapowiedziach, jeśli ktoś by planował zakup takich towarów najlepiej niech jak najwcześniej da mi znać, bo jest w tym sklepie taka instytucja jak lista życzeń, gdzie można wrzucić specjalnie towar na zamówienie i wtedy jest większa szansa na to że ten towar do sklepu dotrze, a dodatkowo jest on zarezerwowany przez jakiś czas po dostawie tylko dla zamawiającego.

Offline

#18 2010-03-13 13:51:12

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

Nabiję sobie jeszcze jednego posta (a co, ponoć jest to wskazane )

Rozmawialiśmy sobie wczoraj o przyszłości tej bliższej i tej odległej i padło pytanko co i kiedy się ma pojawić. Więc tak jak wspominałem tego to nawet ludzie w RE nie wiedzą, ale jeśli chodzi o ten rok to była taka przymiarka
Marzec - to wyjdzie na początku kwietnia i jest już to pewne na 95%
- UB Wamphyrs - Ram
- Hero box Ejhin de Vanth - Ram
- Hero box la Gorgone - Ram
- Hero box Melmoth - Ram
- Hero box Rhea de Brisis - Ram
Kwiecień - to też ma wyjść na początku kwietnia ale trudno to na razie potwierdzić
- Hero box Feyd Mantis - Ram
- Unit Box Royal Guards - Lion
Maj
- AttB Royal Guards - Lion
- UB Reapers - Lion
Czerwiec
- UB Worg - Wolf
- AttB Reapers - Lion
Lipiec/Sierpień
- UB Balista - Lion
- HB Red Oak - Wolf
Wrzesień
- HB Cmyr de Vanth - Ram
Październik
- Army Box Scorpion
- HB Cadwallon - Skorpion
- HB Theben - Skorpion
Listopad
- Army Box Elfy
- Army book Elfy
- 2 x jakieś pudełka do elfów
Grudzień
- Army Box Griffon
- 2 x jakieś pudełka do elfów
UB - Unit Box, AttB - Attachement Box, HB - Hero Box. Ponieważ jest to plan bardzo prowizoryczny to nie należy się nim bardzo sugerować, szczególnie z terminami bardziej odległymi. Co do armii które jeszcze nie wyszły to 3 x elfy (armie Pająka, Skarabeusza i Smoka), Krasnoludy (Dzik), "złe" Wilki (Hiena), Orki (Duchy Drzew), Gobliny (Szczury), Wężoludzie (Wąż ) oraz armie Orła i Sfinksa. Być może pojawi się także niezależna armia miasta Cadwallon i to wszystko już w najbliższej dziesięciolatce

Offline

#19 2010-03-13 15:02:02

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

... Normalnie jak za komuny... ;P


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#20 2010-03-13 15:53:06

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

No taka różnorodność armii aż zaczyna mnie kusić. Ale za mało jeszcze opanowałem WFB, żeby się nim znudzić


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#21 2010-03-13 16:44:08

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

Spokojnie, zanim ta różnorodność zacznie być fizyczna to zdążysz "przerobić" wszystkie armie do WFB Na razie jest pięć armii i raczej w najbliższych miesiącach się to raczej nie zmieni, jak już pisałem może pod koniec roku pojawi się szósta armia.

Nie wiem jak będzie z zapotrzebowaniem na dalsze "nauki" gry, ale ja jestem do dyspozycji, oczywiście na spotkaniach na których się pojawię

Offline

#22 2010-03-13 16:50:21

KamC

Hehe, zaczynam

1355128
Zarejestrowany: 2009-12-21
Posty: 19
Punktów :   

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

Ja chętnie udostępnie armie Lwa do nauk jakby ktoś miał ochote zobaczyć mechanike czarowania w akcji. Chętnie będe Jacka wspierał w nauczaniu tylko że nauczyciel ze mnie marny .W każdym razie Jacku miło że zrobiłeś tutaj mały program "Konfrontacja z Jackiem" bo nawet mi się przyda taki skompresowany zbiór różnych informacji. Planujesz dalsze odcinki? (Tylko Jacku musimy wcześniej uzgodnić na ile punktów jak coś miałbym tą armie użyczyć - bo nie jestem jeszcze aż tak ograny żeby rozpiske ułożyć w głowie na szybko.)


"TERRIBLE, TERRIBLE DAMAGE!"

Offline

#23 2010-03-13 17:02:53

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

Ja myślę że koledzy by chętnie zagrali partyjkę out of box, więc nie będzie problemu, po za tym zazwyczaj mam też lapka ze sobą więc robienie rozpisek to nie problem. Chyba będę musiał zrobić sobie taki cały mini podręcznik, więc pewnie jeszcze coś skrobnę

Offline

#24 2010-03-13 20:49:37

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

Po pierwszej grze niestety muszę przyznać, że nie jest to gra turniejowa. Dużo lepiej sprawdza się ona w domowym zaciszu w czasie przyjacielskiej potyczki.


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#25 2010-03-13 21:19:36

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

I dlatego tak przyjemnie się w nią gra na turniejach Swoją drogą zastanawiam się co dało powód do takiego osądu już po pierwszej partii ? Tak pytam bo w sumie jakoś nie spotkałem się z grą która nie nadawała by się do grania turniejowego.

Offline

#26 2010-03-13 21:29:49

KamC

Hehe, zaczynam

1355128
Zarejestrowany: 2009-12-21
Posty: 19
Punktów :   

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

Może to nasza "wina" Jacku - bo my do tego tak bezstresowo i przyjemnie podchodzimy. Mooooże kiedyś miniturniej lokalny sobie zrobimy to będzie ta atmosfera turniejowa


"TERRIBLE, TERRIBLE DAMAGE!"

Offline

#27 2010-04-12 22:11:07

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

Jacku mam pytanie- czy przewiduje się zestaw początkowy do Temple? Jeśli tak, to zmieniam system


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#28 2010-04-12 23:06:19

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

Marjan napisał:

Jacku mam pytanie- czy przewiduje się zestaw początkowy do Temple? Jeśli tak, to zmieniam system

Wiele bym dał, żeby dać taką prostą odpowiedź "Tak", owszem Army Box Gryfów (bo to pewnie miałeś na myśli pisząc Temple) jest w planach wydawniczych RE, ale znając jak wygląda realizacja tych planów to tak lekko optymistycznie mogę napisać że będzie to pierwszy kwartał 2011 roku. Niestety nie jest to priorytetowe wydanie ponieważ praktycznie wszystko do armii Gryfów jest już wydane (brakuje tylko 4 bohaterów i samego Gryfa) i nie ma problemu z uskładaniem sobie armii, a w dodatku w US wiele z figurek jest sprzedawanych za przysłowiowe "grosze". Tak to niestety wygląda na chwilę obecną albo składanie sobie armii albo długie czekanie na army boxa.

A jak już coś tu naskrobałem to przy okazji dwie takie informacje :
- 5 czerwca w Płocku planowany jest turniej CAotR, na razie nie mam za wiele informacji, ale może będę miał armię do pożyczenia, więc jak ktoś byłby chętny na wyjazd to postaram się dowiedzieć trochę więcej i coś jeszcze napisać
- Rackham ogłosił konkurs na scenariusze do swoich gier, konkurs potrwa do 30 maja. Mam kilka pomysłów, być może będzie trzeba je przetestować, może ktoś będzie miał jakieś sugestie albo wręcz swój pomysł na scenariusz, w każdym razie trochę więcej informacji na blogu Rackham Studio

Ostatnio edytowany przez Crane (2010-04-13 18:14:23)

Offline

#29 2010-04-13 22:49:47

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

No trudno, pozostaje mi Ram, albo Lwy Chętnie umówiłbym się na jakiś meczyk


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#30 2010-04-14 00:05:11

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Parę słów o Confrontation Age of the Rag'narok

Co do pogrania to ja będę za tydzień (w ten piątek niestety nie dam rady się zjawić), jeśli zaś chodzi o składanie armii to musisz się zastanowić, nie ukrywam że Army Boxy to dobra inwestycja, chociaż złożenie teraz jakiejś armii Gryfów wcale nie musi być bardzo drogie, trzeba by się tylko nad tym zastanowić co kupić i gdzie. Nie wspominałem na przykład że Rackham ma wietrzenie magazynów i sprzedaje sporo figurek za 50% cen sklepowych, a nie wspominałem bo sensowne jest zamówienia dopiero powyżej 120 Euro, bo wtedy jest darmowa przesyłka (normalnie ok 90zł).

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
rppc.pl