Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2010-01-28 19:48:59

Tyran

Rzezimieszek

Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 11
Punktów :   

High Elves

Chciał bym się dowiedzieć co nie co na temat tej armii. Prosił bym najlepiej jak by ktoś dodał link do army book'a dobrze by było  po polsku ale i z angielskiej wersji będę zadowolony;D.


Pisownia!!!

Lukullus

Offline

#2 2010-01-28 20:04:13

 Krzychu

Podnóżek księciunia

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-09
Posty: 1222
Punktów :   

Re: High Elves

Miałem się zacząć rozpisywać, ale coś mnie tknęło... Proszę: http://pl.wikipedia.org/wiki/Elfy_Wysok … Warhammer) Tam na prawdę wszystko dobrze opisane, może tylko dokonania królów pobieżnie potraktowane, ale jak na "co nie co" to chyba wystarczy.

A co do linków - poszukaj. Na prawdę nie jest trudno znaleźć takie rzeczy w dobie Internetu.
Ale oczywiście zachęcam jak najbardziej do nabycia podręcznika w wersji papierowej. Elektroniczna jest nieporęczna i wg. mnie nadaje się tylko do przejrzenia i podjęcia decyzji o zakupie.

Ostatnio edytowany przez Terthin (2010-01-28 20:05:38)

Offline

#3 2010-01-29 13:54:14

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: High Elves

W kwestii fluffu- dużo mówić.
W kwestii grania- gra się bardzo przyjemnie, możesz sklecić armię na wiele sposobów, mają opłacalną piechotę, dobre strzelanie. Drodzy w punktach, ale taka jest zależność dla armii elitarnych.


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#4 2010-01-29 20:29:59

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: High Elves

marjan ale się rozpisałeś. A ja tyle czekałem na twój post. Myślałem że rozpiszesz się z fluffem, że dowiem się jak grać tą armią, a jak nie. Co jest w niej mocne a co nie, itd. przy okazji dowiem sie na co mam uważać jak będę grać z HE


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#5 2010-01-30 09:16:57

 Master

Spowiednik szatana

Skąd: Cząstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-22
Posty: 1067
Punktów :   
Armia w WFB: Elfy Wysokiego Rodu > 4000

Re: High Elves

High Elfy mają bardzo różnorodne jednostki. To po pierwsze. Można z nich sklecić armię właściwie dowolną. Zależy od Ciebie, czy postawisz na konnicę i rydwany, na magię czy też piechotę. Jest to bardzo szybka i manewrowa rasa, więc będzie wiele okazji do flankowania i szarż na tyły wroga. Inną mocną stroną Elfów jest świetna magia i potężni magowie. Mogą oni wybrać dowolną domenę z podręcznika bądź ich własną wysoką magię(6 czarów podstawowych + 1 darmowy). Ich balista może strzelać pojedynczym bełtem lub 6 mniejszymi o sile 4 i modyfikatorze - 2 do Ochrony Pancerza. Prawie każdy elf ma Zdolności Strzeleckie i Walkę wręcz na poziomie 4, więc rzadko zdarza im się pudłować.Mają dużo potworów typu smoki, gryfy czy orły. Jednak co najważniejsze KAŻDY elf posiada zasadę specjalną Zawsze Uderza Jako Pierwszy. Jest ona niezwykle przydatna w walce wręcz, gdyż nawet posiadając broń wielką i przyjmując szarżę wroga będą atakowali pierwsi. Ich włócznicy atakują z 3 szeregów, aż 6 jednostek budzi Strach lub Terror. Niestety mają też słabe strony. Przede wszystkim mała wytrzymałość i siła(3). Walcząc wręcz z Krasnoludami czy Chaosem nie mają szans. Po drugie : brak dział, katapult czy moździerzy. Ich jedyna machina wojenna to balista. Inna sprawa to słaba ochrona pancerza piechoty(max. 5+). Mimo to uważam ich za jedną z najlepszych armii Warhammera.


How to play Warhammer better?
-Rule number one - sex. Do you guys have some?
-E.. yea, you know... sometimes...
-Wrong answer! Sex equals lost battles. Lose sex. No sex - more victories.
-So how much sex you you have, sire?
-None! Warhammer is my pussy.

Offline

#6 2010-01-30 10:13:54

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: High Elves

IMO ta różnorodność jest względna. Bo właśnie nie da się ich zrobić na modłę orkową - łaaaaa i do przodu na dowolnego przeciwnika. Silna kawaleria w dobie rycerzy chaosu, bretonii, imperium, blood knightów jest najwyżej zadowalająca, za to widzę olbrzymi potencjał w walce z wrażliwymi na magię rozpiskami.
Straty u HE mogą faktycznie bardzo zaboleć, ale zawsze można spróbować wystrzelać przeciwnika. Ustawiając na skrzydłach dwa bolce można namieszać. Limit Speciali wyraźnie wskazuje co ta armia powinna posiadać. Zasada Zawsze Atakuje jako Pierwszy jest idealna do defensywy za głęboką lothern sea guard.
Ogółem w mojej ocenie ta armia ma tak wielkie plusy jak i minusy. Z drugiej strony grałem do tej pory armią praktycznie bez pancerza (ghule zombie, szkiele 5+) i nie cierpiałem na tym tak bardzo, choć trzeba zauważyć, ze HE są 1,5 raza droższe.


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#7 2010-01-30 15:08:00

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: High Elves

Niestety Siwy, ale zawiodłeś się.

Co do różnorodności to powiem tak:
- elfy mają mnóstwo WYSTAWIALNYCH oddziałów: White Lions, Phoenix Guard, Sword Masters, Dragon Princes, zwykli łucznicy itp.
- można grać na turbo ofens i na turbo defens
- nie chcesz czarować- bierzesz jednego caddyego i masz naprawdę duży komfort w antymagii

Do tego niezłe możliwości wystawienia bohaterów (szczególnie polecam łuki).


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#8 2010-01-30 16:49:41

 Andrew

Szef Portalu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 1631
Punktów :   
Armia w WFB: Mroczne Elfy
Armia Warmachine & Hordes: The Protectorate of Menoth

Re: High Elves

I właśnie mam pytanie czy zawsze atakują pierwsze czy są jakieś odstępstwa i czy wszystkie HE mają tą zasadę?


"To na pewno Spider-Man "

Offline

#9 2010-01-30 17:07:59

 Krzychu

Podnóżek księciunia

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-09
Posty: 1222
Punktów :   

Re: High Elves

Wszystkie elfy, niezależnie od broni którą władają. Zasada ta nie tyczy się ich wierzchowców, czy koni/lwów ciągnących rydwany.

Offline

#10 2010-01-30 19:50:47

 Andrew

Szef Portalu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 1631
Punktów :   
Armia w WFB: Mroczne Elfy
Armia Warmachine & Hordes: The Protectorate of Menoth

Re: High Elves

Małe przegięcie ale tak jak cała 7edycja. Żeby bronią dwuręczną walić pierwszym i to jak kawaleria chaosu szarżuje... ehh.


"To na pewno Spider-Man "

Offline

#11 2010-01-30 21:26:33

 Krzychu

Podnóżek księciunia

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-09
Posty: 1222
Punktów :   

Re: High Elves

No wiesz... elfy są ponoć bardzo zwinne... ^^

Offline

#12 2010-01-30 22:44:50

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: High Elves

Co Ty tu masz przegięte? A to, że DE nienawidzą wszystkiego co się rusza to jest nieprzegięte?
Po prostu DE=HE to diabły vs anioły - musi być po równo.  Choć moim zdaniem i tak DE są lepsze.


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#13 2010-01-30 23:17:50

 Krzychu

Podnóżek księciunia

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-09
Posty: 1222
Punktów :   

Re: High Elves

Bo DE są lepsze. Tzn. w sensie zasad i umiejętności. Bo jako istoty to są na nieporównywalnie niższym poziomie... ]:->

Traktujcie to jako żart. Nie chcę wszczynać tutaj żadnych burd.

Ostatnio edytowany przez Terthin (2010-01-30 23:17:59)

Offline

#14 2010-01-31 00:45:54

 Sasomir

Był statystą w Avatarze

Skąd: SaltLake City
Zarejestrowany: 2009-12-11
Posty: 550
Punktów :   
Armia w WFB: DoCh, Imperium, Skaveni
Armia w W40: Szarzy Rycerze, CSM
Armia Warmachine & Hordes: Khador, Convergence of Cyriss

Re: High Elves

Tak, zasada ma jedno ograniczenie . Jak spotka się z armią Slaanesha to wtedy liczy się inicjatywa i szarże, bo pedałki chaosu też są w całości ASF. Poza tym... Wysokie Elfy są armią niezwykle klimatyczną  i dość uniwersalną w graniu (choć już nie tak jak kiedyś) a dla mnie nadal Gwardia Fenixa pozostaje niedoścignionym wzorem klimatycznej pałacowej gwardii.

Siwy --> na co uważać? Na potworną ruchliwość kawalerii, na smoka, który prawie zawsze się pojawia i raczej nie licz na magię, bo na minimum 2 tury Elf cię zastopuje, a potem jest już u ciebie w ogródku.


"Czy ktoś widział mój regiment?" - dowódca lekkiej brygady kawalerii po samobójczej szarży w której padli niemal wszyscy jego podkomendni, bitwa pod Bałakławą, wojna Krymska.
"Smutny będzie to dzień, gdy dowódca brytyjskiej armii będzie dokładnie wiedział co ma robić." - dowódca wojsk ekspedycyjnych UK, wcześniej tego samego dnia.

Offline

#15 2010-01-31 01:48:12

 Zuzoslav

Piąty Bóg Chaosu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 1457
Punktów :   
Armia w WFB: Warriors of Chaos
Armia w W40: Space Orks
Armia Warmachine & Hordes: Legion of Everblight

Re: High Elves

Siwy i tak nie korzysta z magii. A jakby nie musiał to by maszynek też nie wystawiał Prawdziwy Ork.


Metal! Metal!
Back with the vengeance!
Metal! Metal!
All that I need is heavy metal!
Metal!
Screaming together!
Metal! Metal!
Metal is all that I need!

Sabaton "Metalizer"

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Zbiorniki betonowe z transportem i