Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2010-04-14 21:53:10

 Konrad

Udaje ważniaka

6751607
Skąd: Miasto Świętej Wieży
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 284
Punktów :   
Armia w WFB: Wojownicy Chaosu (1k)
Armia Warmachine & Hordes: (wkrótce) Trolle

Warriors of Chaos

Oto kilka skromnych pytań od początkującego. Czekam na pouczające wywody


1.Jakiej taktyki najlepiej używać ? Iść do przodu, "ławą" czy stosować wyrafinowane manewry?
2.W co inwestować pisząc rozpiskę ?
3.Czy dragonogry i Shaggoty to naprawdę taki syf ?
4.Do czego wykorzystywać odrzuconych?
5.Od czego są Pomioty ? (bo jakis specjalnych wartości w nich nie dostrzegam)
6.Czy helenka jest opłacalna ?
7.Demoniczni książęta?


Yyyyy.... to chyba na tyle... póki co..


NIE JESTEM POWERGAMEREM! no.. może troche...

Offline

#2 2010-04-15 10:54:57

 michau5300

Prawa Ręka

9558288
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 579
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh

Re: Warriors of Chaos

1) Ogólnie zdecydowanie do przodu ale reszta zależy od rozpiski i przeciwnika. Mi się ostatnio dobrze gra na luźno zasuwających bohaterach i na niezbyt odpicowanych jednostkach uderzeniowych. Nie na pałę do przodu tylko usuwać co przeszkadza i rozwalać co można. To dość ciężko opisać tak ogólnie.

2) Psy, szybkie jednostki typu rycerze d ogry itp, magię, konni grasanci też się przydają

3) Shaggot raczej się do niczego szczególnego nie nadaje ale Dragon Ogry to dobra jednostka chociaż na małe punkty rycerze się bardziej przydają. Ale 7 siły z obowiązkowymi dwurakami 7 ruchu i 4 rany robią z nich całkiem sensowny oddział (i nie giną od jednej głupiej 1 na save )

4) Odrzuceni najlepiej nadają się do stania na półce

5) Pomioty nie są złe chociaż troche wolne. Stare z 3d6 ruchu były lepsze. Można nimi potrzymać jakiś oddział od boku i potem wjechać czymś innym ale obecnie dość ciężko się do niego doczłapać.

6) helka jest dobra, nawet jak nie umiesz z niej strzelać albo nie ma do czego to można ją puścić do walki wręcz i też sobie radzi

7) demony nie są najlepszym wyborem, są drogie i nie można ich schować w oddziale. Gdyby tak były tańsze to może...


"Kochaj bliźniego swego póki masz coś z tego"

Offline

#3 2010-04-15 15:59:12

 Konrad

Udaje ważniaka

6751607
Skąd: Miasto Świętej Wieży
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 284
Punktów :   
Armia w WFB: Wojownicy Chaosu (1k)
Armia Warmachine & Hordes: (wkrótce) Trolle

Re: Warriors of Chaos

da się dobrą magie w chaosie wycisnąć na małe pkt? czy lepiej od razu z niej zrezygnować ?


NIE JESTEM POWERGAMEREM! no.. może troche...

Offline

#4 2010-04-15 18:04:59

 MARDUK

Powergamer

13386403
Skąd: Rudnik Wielki/Poraj
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 152
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh - horda na ok 5k

Re: Warriors of Chaos

Na małe punkty olej magię w Wochu. Dowal zamiast drogich magów za te punkty maruderów na piechotę z khornem

Ad1. Co do taktyki na małe punkty.
Ostatnio gram na małe punkty i sprawdza mi się piechota maruderów khorna z psami i wybrańcami. Gdzie psy oprócz żywej tarczy robią za wabie i szarżują mocne odziały tylko po to aby wymusić over runa. Jak jest luck i dobre rozstawienie to masz pod nosem w następnej turze bok albo tył przeciwnika do kasacji. Wszystko jednak zależy od sytuacji, zurbanizowania terenu i samego przeciwnika. WoChem można manewrować grając nawet na Khornie.

Ad2. Psy, maruderzy na piechotę, rycerze, Helenki. Patrzę przychylnym okiem na te jednostki.

Ad3. Dla Dragon ogrów widzę jedno zastosowanie. Gonienie twardych mało liczebnych celów i mocnych potworów. W innych przypadkach kawaleria się lepiej sprawdzi.

Ad4. Mam takie samo zdanie jak Konrad

Ad5. W tej edycji pomiotów używamy do straszenia dzieci w nocy

Ad6. Hellenka jest najbardziej opłacalnym rarem. Mnie się przynajmniej sprawdza. Jak trafi to mocno boli i zawsze można liczyć na panikę, w walce wręcz też kozakiem jest. Ale moja pasiona na szczuroograch jest.

Ad7. Księcia można schować za odziałem. Z Tzentchem ma warda na 4+, terror, lot. To są mocne atrybuty, tylko cenowo boli. Może dlatego nigdy go nie wystawiałem. Jak przetestuję na polu bitwy i porównam do klepacza na dysku to się wypowiem.


KHORN Kocha Krew, czaszki i piechotę!

Offline

#5 2010-04-15 18:23:50

 Chaos Warrior

Mógłby kosić trawniki w Obi

7384498
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 318
Punktów :   
Armia w WFB: wojownicy chaosu (ok.2400pt)
Armia w LOTR: troche tego toche tego

Re: Warriors of Chaos

2)w armii przydają się rycerze chaosu i rydwany jako jednostki szybkie wojownicy jako pancerna pięść i grasanci jako zrównoważenie punktowe. jeszcze jacyś smocze ogry czy działo piekieł i masz armię
3) jak dla mnie shaggot jest niezły ale ma sporo wad: cena(zł), cena(pt), ochrona na 4+. więc przy takiej cenie jest niezbyt korzystny.  smocze ogry są niezłe w walce mają żywotność 4, ale też mają ochronę na 4+ według mnie opłaca się je mieć.
6) helka jest bardzo droga bo trzeba ją sprowadzać z za granicy. ale na polu bitwy się przydaje. można z niej nieźle postrzelać i nie trzeba zostawiać nikogo do jej obrony bo sama da sobie radę.

co do magi to zawsze się przydaje, na małe pt da się coś wycisnąć np: mag 2 poziomu (120pt) + chowaniec czarownik (+1 czar) (15pt) + piętno tzentha (20pt)=155pt także nie jest zbyt tani ale zawsze może coś zdziałać. możesz jeszcze dorzucić jakiś kamień mocy czy zwój rozproszenia i masz niezłego maga

Offline

#6 2010-04-15 18:49:41

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Warriors of Chaos

Sorry, ale jak słyszałem na BP Shaggy dobrze pomalowany na stole już demotywuje przeciwnika na wejściu A psychika w battlu jest jednak ważna.


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#7 2010-04-15 18:51:19

 MARDUK

Powergamer

13386403
Skąd: Rudnik Wielki/Poraj
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 152
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh - horda na ok 5k

Re: Warriors of Chaos

Widziałem, że Strategos po całkiem dobrej cenie ściąga nówki Helki prosto z fabryk krasludzkich wyznawców Hasutta.

Edit#
Shagoth może i zdemotywuje, po czym jeszcze w pierwszej fazie magii lub ostrzału przeciwnika pójdzie w piach. Jest duży więc nie idzie go przysłonić oddziałami. Nikt nie pozwoli temu bydlakowi podejść więc szkoda inwestować 265 pkt w piach. Jeszcze gdyby miał Wt 6 i jakiegoś warda lub regenke było by ładnie.

Ostatnio edytowany przez MARDUK (2010-04-15 19:09:57)


KHORN Kocha Krew, czaszki i piechotę!

Offline

#8 2010-04-15 23:30:02

 Zuzoslav

Piąty Bóg Chaosu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 1457
Punktów :   
Armia w WFB: Warriors of Chaos
Armia w W40: Space Orks
Armia Warmachine & Hordes: Legion of Everblight

Re: Warriors of Chaos

A ja osobiście uważam że magia w Chaosie to niestety mus. Mówię niestety bo nie lubię tak grać. Coś w rodzaju nie chcem, ale muszem. W sumie to zawsze tak wystawiam magów. Obaj Tzeentcha, jednemu daje Skull of Katam (czaszka katama) a drugiemu Book of secrets (księga tajemnic/sekretów) i dispel scrolla. Obaj w jednym oddziale i każdy ma +2 do casta (rzucania). I zasypuje przeciwnika magicznymi pociskami o sporej sile. Całkiem całkiem. Przed paroma godzinami uratowałem tym sposobem bitwę


Metal! Metal!
Back with the vengeance!
Metal! Metal!
All that I need is heavy metal!
Metal!
Screaming together!
Metal! Metal!
Metal is all that I need!

Sabaton "Metalizer"

Offline

#9 2010-04-16 08:34:28

 MARDUK

Powergamer

13386403
Skąd: Rudnik Wielki/Poraj
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 152
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh - horda na ok 5k

Re: Warriors of Chaos

To chyba też zależy od indywidualnego lucka Też za magią nie przepadam, szanse nie wyturlania odpowiedniej ilości cyferek, możliwości rozproszenia czaru i miscasty mnie odstręczają od niej. Dlatego wolę grać bez mimo że przeciwnik robi wtedy co chce (na szczęście za zaoszczędzone punkty na magach kupuję mięso i stres jest mniejszy) Gdyby Khorne dawał kości dispella jak w 6ed byłby miód.


KHORN Kocha Krew, czaszki i piechotę!

Offline

#10 2010-04-16 08:50:45

 michau5300

Prawa Ręka

9558288
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 579
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh

Re: Warriors of Chaos

Tak to czytam i się zastanawiam czy ktokolwiek lubi grać na magi xD ?Ale bez magów jest się gniecionym przez magie przeciwnika i nie wykorzystujemy potencjału naszej całkiem mocnej magi...


"Kochaj bliźniego swego póki masz coś z tego"

Offline

#11 2010-04-17 17:04:09

 Zuzoslav

Piąty Bóg Chaosu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 1457
Punktów :   
Armia w WFB: Warriors of Chaos
Armia w W40: Space Orks
Armia Warmachine & Hordes: Legion of Everblight

Re: Warriors of Chaos

Magia chaosu na małe punkty jest potworna, dobrze złożeni magowie siekają jak nie boskie stworzenia. Ale wolałbym żeby jednak się dało grać trochę inaczej.


Metal! Metal!
Back with the vengeance!
Metal! Metal!
All that I need is heavy metal!
Metal!
Screaming together!
Metal! Metal!
Metal is all that I need!

Sabaton "Metalizer"

Offline

#12 2010-04-17 18:12:07

 Konrad

Udaje ważniaka

6751607
Skąd: Miasto Świętej Wieży
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 284
Punktów :   
Armia w WFB: Wojownicy Chaosu (1k)
Armia Warmachine & Hordes: (wkrótce) Trolle

Re: Warriors of Chaos

Teraz mam pytanie z trochę innej beczki - od czego zacząc zbieranie armii ? Batalion się opłaca?


NIE JESTEM POWERGAMEREM! no.. może troche...

Offline

#13 2010-04-17 18:31:45

 michau5300

Prawa Ręka

9558288
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 579
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh

Re: Warriors of Chaos

Średnio. Wojownicy się przydają baaardzo rzadko a maruderzy się nadają tylko do trzymania magów.
Rycerze i psy się przydadzą ale będziesz musiał jeszcze dokupić maruderów konnych.


"Kochaj bliźniego swego póki masz coś z tego"

Offline

#14 2010-04-21 09:20:25

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Warriors of Chaos

Moim zdaniem batalion to bardzo opłacalna inwestycja. Masz w nim dużo figurek, a dodatkowo wojownicy się spłacają, nie musisz cały czas jechać na nudnej jak noc w KUL-owskim akademiku jednej słusznej rozpisce.


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#15 2010-04-21 11:34:46

 Zuzoslav

Piąty Bóg Chaosu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 1457
Punktów :   
Armia w WFB: Warriors of Chaos
Armia w W40: Space Orks
Armia Warmachine & Hordes: Legion of Everblight

Re: Warriors of Chaos

True, ja wystawiam warriorów i nie narzekam na nich, w zasadzie tylko raz mnie zawiedli. Potrafią przyjąć na klatę bardzo dużo. A jak tam wsadzisz magów to nie będziesz musiał narzekać że nie dojdą, to przeciwnik będzie musiał dojść do nich


Metal! Metal!
Back with the vengeance!
Metal! Metal!
All that I need is heavy metal!
Metal!
Screaming together!
Metal! Metal!
Metal is all that I need!

Sabaton "Metalizer"

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotele Rovaniemi