Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#16 2010-06-08 16:55:05

 michau5300

Prawa Ręka

9558288
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 579
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh

Re: Warmachine & Hordes

Może się za to wezmę ale na razie nie mam natchnienia Może zobaczę jak próbujecie i się przyłącze za tydzień


"Kochaj bliźniego swego póki masz coś z tego"

Offline

#17 2010-06-08 16:56:27

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Warmachine & Hordes

Mów co chcesz, i tak spłoniesz w imieniu Menotha


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#18 2010-06-08 17:03:49

 Alcarion

Ma za dużo na głowie

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 679
Punktów :   
Armia w LOTR: Corsairs of Umbar (700)
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar
WWW

Re: Warmachine & Hordes

Mnie ciągnie w stronę Mercenaries. Fajny klimat mają Warjacki, które wyglądają jak skafandry nurków Trochę taki bioshockowy klimacik.


http://www.trueachievements.com/gamercards/RedMage89.jpg
"W co zawsze wierzyłem? Że tak w ogóle, generalnie, jeśli człowiek żył jak należy, nie według tego, co mówią jacyś kapłani, ale według tego, co wewnątrz wydaje się przyzwoite i uczciwe, to w końcu to wszystko mniej więcej dobrze się skończy."

Offline

#19 2010-06-08 18:53:01

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Warmachine & Hordes

Ja jestem rozdarty pomiędzy Cygnarem, a Circle of Orbos - to już frakcja z Hordes, ale z tego co mi się wydaje obie gry są kompatybilne i rozgrywają się w tych samych realiach, więc można walczyć bestie vs warjacki.

Jak by ktoś chciał sobie zrobić proxy podobne do moich to chętnie podam przepis

Ostatnio edytowany przez Crane (2010-06-08 18:54:02)

Offline

#20 2010-06-08 20:06:23

 Zuzoslav

Piąty Bóg Chaosu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 1457
Punktów :   
Armia w WFB: Warriors of Chaos
Armia w W40: Space Orks
Armia Warmachine & Hordes: Legion of Everblight

Re: Warmachine & Hordes

Mi się najbardziej podoba Cryx. Bardzo ładne figurki no i w końcu to nieumarli A przepis na Proxy chętnie przeczytam ale już chyba wiem jak je zrobiłeś.


Metal! Metal!
Back with the vengeance!
Metal! Metal!
All that I need is heavy metal!
Metal!
Screaming together!
Metal! Metal!
Metal is all that I need!

Sabaton "Metalizer"

Offline

#21 2010-06-08 20:35:27

 Alcarion

Ma za dużo na głowie

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 679
Punktów :   
Armia w LOTR: Corsairs of Umbar (700)
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar
WWW

Re: Warmachine & Hordes

Tak Warmachine i Hordes są kompatybilne. Nowa edycja zasad jest już dostępna.

Edit

Chyba się pośpieszyłem. Zasady chyba jeszcze nie są dostępne. Wyszły nowe karty do Hord.

Ostatnio edytowany przez Alcarion (2010-06-08 21:03:29)


http://www.trueachievements.com/gamercards/RedMage89.jpg
"W co zawsze wierzyłem? Że tak w ogóle, generalnie, jeśli człowiek żył jak należy, nie według tego, co mówią jacyś kapłani, ale według tego, co wewnątrz wydaje się przyzwoite i uczciwe, to w końcu to wszystko mniej więcej dobrze się skończy."

Offline

#22 2010-06-08 21:24:33

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Warmachine & Hordes

Jak już Zuzoslav zauważył przepis nie jest jakoś bardzo skomplikowany i chyba jest szansa że da się go powtórzyć na innym komputerze, przepis też nie jest kompletny bo ja używam Firefoxa więc nie wiem czy uda się to powtórzyć na innych przeglądarkach. Ok zaczynamy od wyszukania nas interesującego nas modelu na stronce PP w dziale galerie (ze strony głównej klikamy Warmachine -> Gallery), jak już znajdziemy konkretny model np ten to klikamy na zdjęciu LPM (Lewy przycisk myszki) i wybieramy Pokaż Obrazek, pojawi się samo zdjęcie modelu na białym tle. Teraz z menu Plik wybieramy Podgląd Wydruku i wybieramy skalę 60%, teraz tylko kliknąć drukuj i już połowa sukcesu Wydruk naklejamy na jakiś grubszy materiał brystol albo cienką tekturę i wycinamy zostawiając jakieś 5-10mm pod obrysem podstawki. Potem robimy delikatne nacięcie pod nogami modelu, zaginamy dół i przyklejamy do podstawki i mamy już ładne proxy

Offline

#23 2010-06-08 21:33:50

 Zuzoslav

Piąty Bóg Chaosu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 1457
Punktów :   
Armia w WFB: Warriors of Chaos
Armia w W40: Space Orks
Armia Warmachine & Hordes: Legion of Everblight

Re: Warmachine & Hordes

Wiedziałem że to jest proste. Ale sądziłem że jak chcesz dać tutoriala to z czymś zacząłeś kombinować i byłem ciekawy z czym. No niestety nie kombinowałeś. Długo Ci zajęło wybranie skali?


Metal! Metal!
Back with the vengeance!
Metal! Metal!
All that I need is heavy metal!
Metal!
Screaming together!
Metal! Metal!
Metal is all that I need!

Sabaton "Metalizer"

Offline

#24 2010-06-08 21:59:25

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Warmachine & Hordes

Zuzoslav napisał:

No niestety nie kombinowałeś. Długo Ci zajęło wybranie skali?

Wybacz mi ja po prostu widziałem kilka razy proxy na spotkaniach, gdzie chłopaki nawet nie mieli kartki w kratkę, nie wspominając o tym że "prox" nawet nie był wycięty tylko wytargany, więc mogłem odnieść wrażenie, że ja zrobiłem dosyć ciekawe proxy W każdym razie co do skali to okazało się, że kartka na podglądzie różniła się tylko nieznacznie od kartki w realu więc skalę trafiłem za pierwszym razem i wyszło idealnie.

Na stronie PP jest jeszcze link do zasad beta do Hord i do PDF-a z kartami, pobierać póki legalne

Swoją drogą "I hate you all" im dłużej się przyglądam tej grze tym bardziej mi się podoba, żona mnie chyba zastrzeli jak kupię kolejne figurki

Offline

#25 2010-06-09 00:16:51

 Andrew

Szef Portalu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 1631
Punktów :   
Armia w WFB: Mroczne Elfy
Armia Warmachine & Hordes: The Protectorate of Menoth

Re: Warmachine & Hordes

Figurki moim skromnym zdaniem są zdecydowanie ładniejsze niż te z GW i mam armie którą ewentualnie bym już zbierał (skorne z HORDE) Ale fajną sprawą jest to że figurki są tańsze na Cytadeli niż na stronie oficjalnej Za jakiś czas dostanę większą kasę to od razu zamówię sobie boksik + jakiś oddział. Nawet gdybym miał tylko jednego gracza w Czewie to warto. Chętnie spróbuję z wami zagrać w piątek. Przygotuję jakieś proxy.


"To na pewno Spider-Man "

Offline

#26 2010-06-09 01:09:22

 Zuzoslav

Piąty Bóg Chaosu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 1457
Punktów :   
Armia w WFB: Warriors of Chaos
Armia w W40: Space Orks
Armia Warmachine & Hordes: Legion of Everblight

Re: Warmachine & Hordes

Crane napisał:

Wybacz mi ja po prostu widziałem kilka razy proxy na spotkaniach, gdzie chłopaki nawet nie mieli kartki w kratkę, nie wspominając o tym że "prox" nawet nie był wycięty tylko wytargany, więc mogłem odnieść wrażenie, że ja zrobiłem dosyć ciekawe proxy

Wybaczam Proxy zrobiłeś świetne tylko myślałem że udziwniłeś produkcję w jakiś sposób. Tylko chwalić za takie zaangażowanie.


Metal! Metal!
Back with the vengeance!
Metal! Metal!
All that I need is heavy metal!
Metal!
Screaming together!
Metal! Metal!
Metal is all that I need!

Sabaton "Metalizer"

Offline

#27 2010-06-09 20:03:18

 Alcarion

Ma za dużo na głowie

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 679
Punktów :   
Armia w LOTR: Corsairs of Umbar (700)
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar
WWW

Re: Warmachine & Hordes

Dzisiaj miałem okazję zagrać w Warmachine w Cytadeli. Co prawda po jednej grze, gdzie uczyłem się zasad za bardzo nie mogę się wypowiadać, ale gra jest mocno combowa to fakt, ale nie robi się rozpisek na jedno kopyto. Można bardzo fajnie połączyć różne akcje i zasady specjalne jednostek i tworzyć wyrąbane w kosmos ataki. Ze wszystkiego da się coś wyciągnąć. Dzisiaj prawie zabiłem wrogiego castera za pomocą tak zwanej "gry w kulki". Jeden Warjack rzuca drugiego Warjacka w wybrany model. Niestety nie doleciał xD .
Dużo kombinowania, nawet bardzo dużo. W zasadzie z każdej sytuacji można jakoś się wykaraskać. Znaczy się doświadczony gracz wyjdzie obronną ręką

A figurki w realu jeszcze piękniejsze.


http://www.trueachievements.com/gamercards/RedMage89.jpg
"W co zawsze wierzyłem? Że tak w ogóle, generalnie, jeśli człowiek żył jak należy, nie według tego, co mówią jacyś kapłani, ale według tego, co wewnątrz wydaje się przyzwoite i uczciwe, to w końcu to wszystko mniej więcej dobrze się skończy."

Offline

#28 2010-06-09 21:54:25

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Warmachine & Hordes

Z tymi rozpiskami to akurat jak to się mówi "tak czytałem" ale faktem jest, że np. kolega na innym forum zaraz podał mi że jak bym chciał grać Cygnarem na jackach to trzeba wybrać jednego z trzech Warcasterów i napisał z których. Na razie zupełni mi nic to nie mówi, w dodatku ja raczej przy grach towarzyskich kieruje się bardziej wyglądem figurek i raczej nie będę pakował do armii jakiegoś modelu który mi się nie podoba ale pasuje do innych. Po za tym na pewno ten zarzut powstał jeszcze przed drugą edycją WM, a z tego co mi właśnie znajomi powiedzieli, nowa edycja przywraca np. należną pozycję jackom. To znaczy nadal można złożyć armię opartą na oddziałach, ale złożona w oparciu o jacki też będzie równie skuteczna i będzie miała takie same szanse na zwycięstwo.

Czytam teraz "pełny" podręcznik do Hordes i powiem wam że gra jest jednak dosyć skomplikowana. Być może po jakimś czasie zasady okażą się na tyle intuicyjne, że się je ogarnie, ale nie jest to raczej gra którą da się opanować po jednej bitwie. Swoją drogą kontrolowanie bestii jest zdecydowanie zabawniejsze od kontroli jacków, znaczy się bestie mogą w pewnym momencie zrobić sporo więcej zamieszania ale za to jest szansa że się "zerwą ze smyczy". Aż się zastanawiam czy sobie nie sproxować startera do Circle Orboros na piątek

Offline

#29 2010-06-09 22:07:18

 Alcarion

Ma za dużo na głowie

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 679
Punktów :   
Armia w LOTR: Corsairs of Umbar (700)
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar
WWW

Re: Warmachine & Hordes

O tak zasady na początku wydają się bardzo skomplikowane, ale gość który dzisiaj je tłumaczył pocieszył mnie, że to tylko pierwsze wrażenie.

Ostatnio edytowany przez Alcarion (2010-06-09 22:08:42)


http://www.trueachievements.com/gamercards/RedMage89.jpg
"W co zawsze wierzyłem? Że tak w ogóle, generalnie, jeśli człowiek żył jak należy, nie według tego, co mówią jacyś kapłani, ale według tego, co wewnątrz wydaje się przyzwoite i uczciwe, to w końcu to wszystko mniej więcej dobrze się skończy."

Offline

#30 2010-06-10 10:37:45

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Warmachine & Hordes

Szybkie pytanie przed jutrzejszym spotkaniem, pokusi się ktoś o wydrukowanie Quick Start Rrulsów ?

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotels Germany Dercówka