Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#106 2016-06-10 23:11:26

Twister

Kupowałby w Lidlu, gdyby mieli modele

Zarejestrowany: 2013-02-13
Posty: 387
Punktów :   

Re: [WM&H] Nowości

Myślę o Circle of Orboros lub Legion of Everblight.
Jeżeli grało by więcej osób, chętnie bym spróbował

Offline

#107 2016-06-11 00:07:19

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: [WM&H] Nowości

Twister napisał:

Myślę o Circle of Orboros lub Legion of Everblight.
Jeżeli grało by więcej osób, chętnie bym spróbował

Ja bym tam na więcej osób za bardzo nie liczył. Tzn. powiem tak potencjał jest, kilka osób już figurki ma, ale musiałby się znaleźć ktoś kto by zmobilizował ludzi i to pociągnął. Z mojej strony wygląda to tak że skoro nie ma jako takich spotkań bitewniakowych to mogę sobie pozwolić na jeden góra dwa spotkania w Gildii na miesiąc, a nie wiem na ile to jest dla Ciebie lub innych satysfakcjonujące. Jak dla mnie to i tak dużo, bo zanim sprzedałem figurki to mi wychodziło jakieś 1-2 spotkania rocznie

Jeśli chodzi o trzecią edycję, to ja byłem święcie przekonany że właśnie się zainteresowałeś grą właśnie z tej przyczyny. Nowe battleboxy będą, pisałem zresztą o tym parę postów wyżej, są bardziej wypasione w porównaniu do starych, a przy okazji też tańsze. W tej chwili preordery na Mgle to 120zł plus przesyłka, szkoda że tylko starter będzie w takiej atrakcyjnej cenie.

Jak byś się mimo wszystko decydował wejść w WM&H, to daj znać, zawsze może coś podpowiem odnośnie zakupów (jest jedna ciekawa opcja), no i miałbym też impuls żeby sobie chociaż ten starter zapodać - tak na marginesie ponieważ nie ma startera Merców to prawdopodobnie wezmę Retribution of Scyrah.

Offline

#108 2016-06-11 17:52:57

Twister

Kupowałby w Lidlu, gdyby mieli modele

Zarejestrowany: 2013-02-13
Posty: 387
Punktów :   

Re: [WM&H] Nowości

Rozmawiałem wczoraj z Bru, też był zainteresowany. 2 razy w miesiącu już jest spoko. Można też raz na jakiś czas gdzieś pojechać (Katowice lub Kraków np.)
Starter za 120 ziko moim zdaniem jest do przeżycia.
Zaraz po unicestwieniu battla przez GW dużo osób mówiło o WH&H więc może znajdą się gracze. W tym tygodniu postaram się ogarnąć ten system pod względem mechaniki.

Offline

#109 2016-06-11 23:52:35

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: [WM&H] Nowości

Twister napisał:

Rozmawiałem wczoraj z Bru, też był zainteresowany. 2 razy w miesiącu już jest spoko. Można też raz na jakiś czas gdzieś pojechać (Katowice lub Kraków np.)
Starter za 120 ziko moim zdaniem jest do przeżycia.
Zaraz po unicestwieniu battla przez GW dużo osób mówiło o WH&H więc może znajdą się gracze. W tym tygodniu postaram się ogarnąć ten system pod względem mechaniki.

Bru powiadasz, to nie wiem czy jednak nie zastanowić się nad Trollami, chyba że pozbył się swojej Retrybucji albo zresztą co to przeszkadza. Nie wiem jak reszta towarzystwa ale z tego co pamiętam Zuzoslav zawsze był chętny do grania, Miksan mi ostatnio coś wspomniał że nadal ma figurki, zawsze też można popracować nad nowymi starymi graczami (tymi do WFB).

Jeśli chodzi o zasady polecam ogarniać już MK III jutro lub pojutrze powinny pojawić się online za darmo więc będzie co poczytać.

Co do ceny to warto jednak zauważyć, że podobnie jak w Battlu starter to trochę takie demo, niby zagrać można ale szału nie ma. Ja w każdym razie jeśli już to musiałbym się bujać ze starterem gdzieś do października, bo niestety hajsu brak, a inne wydatki są już na horyzoncie. Ale jeśli to nie przeszkadza bardzo to na ten starter wyskrobię jakieś zaskórniaki

Ostatnio edytowany przez Crane (2016-06-12 00:00:45)

Offline

#110 2016-06-12 09:28:41

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: [WM&H] Nowości

No i są już nowe zasady, na razie tak trochę nieoficjalnie i tylko do Warmachine: https://www.reddit.com/r/Warmachine/com … k_3_rules/. Co do zasad nie należy się przejmować że są to do WM bo różnice są tylko w obsłudze warjacków/bestii i warcasterów/warlocków, a reszta jest taka sam, zresztą jest też taki rozdział z podstawowymi zasadami Hord.

Offline

#111 2016-06-12 14:33:18

Twister

Kupowałby w Lidlu, gdyby mieli modele

Zarejestrowany: 2013-02-13
Posty: 387
Punktów :   

Re: [WM&H] Nowości

Super, dzięki nza linka. Kiedy będą dostępne zasady do hordy?
Co do figsów, zawsze można pograć też trochę na papierkach
2 edycja bardzo różni się od 3?

Offline

#112 2016-06-12 16:51:13

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: [WM&H] Nowości

Zasady do Hord pewnie dziś wieczorem lub jutro, jak tylko na stronie PP się pojawią. Różnice pomiędzy MK II, a MK III nie są jakieś duże, głównie zmieniono wycenę modeli, tak żeby łatwiej było określić stosowną wartość punktową, lekko zmodyfikowano niektóre zasady, niektóre usunięto. Chociaż w sumie to teraz można wszystko mierzyć, dla niektórych to zmiana wręcz gigantyczna

Jeśli chodzi o granie na papierkach, nie jestem zwolennikiem, ale nie jestem też purystą, o ile to ma być rozwiązanie tymczasowe. Przy okazji nie wiem czy czytałeś moje wcześniejsze wypociny o starterach, gdzie wspominałem że nawet PP pokusiło się o proxy tak żeby starterem dla jednego gracza dało się zagrać "pełną" grę na dwie osoby.

I jeszcze takie PS: zasady do Hord i oficjalnie zasady do Warmachine już są

Ostatnio edytowany przez Crane (2016-06-12 16:53:43)

Offline

#113 2016-06-14 20:13:18

Twister

Kupowałby w Lidlu, gdyby mieli modele

Zarejestrowany: 2013-02-13
Posty: 387
Punktów :   

Re: [WM&H] Nowości

Masz jakieś rabaty w mgle?
Ja w weekend się określę czy będę grał

Offline

#114 2016-06-14 20:55:39

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: [WM&H] Nowości

Mgła już nie ma żadnych programów rabatowych, więc nie mam. Jedyne co mogę zaproponować to wspólne zakupy, żeby obniżyć koszt przesyłki

Offline

#115 2016-06-14 21:05:31

Twister

Kupowałby w Lidlu, gdyby mieli modele

Zarejestrowany: 2013-02-13
Posty: 387
Punktów :   

Re: [WM&H] Nowości

Powyżej 300 zł jest darmowa, więc może uda się załapać na darmową przesyłkę

Offline

#116 2016-06-15 11:15:41

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: [WM&H] Nowości

Wczoraj pojawił się nowy Steamroller na sezon 2016/2017 (to taka nowość, bo zazwyczaj było to od stycznia do grudnia w jednym roku). Generalnie większych zmian nie widzę, poza może jednym detalem który będzie można wypróbować. Chodzi o trzy scenariusze Rumble, które można zagrać na niewielkiej powierzchni 30"x30" i są zalecane do grania na małe punkty.

Offline

#117 2016-06-16 19:50:44

Twister

Kupowałby w Lidlu, gdyby mieli modele

Zarejestrowany: 2013-02-13
Posty: 387
Punktów :   

Re: [WM&H] Nowości

Może warto napisać na forum gildii lub fb gildii info o nowej edycji? Może znajdzie się jeszcze ktoś zainteresowany

Offline

#118 2016-06-18 21:28:07

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: [WM&H] Nowości

Może kogoś zainteresuje taki mały spoiler battleboxów. Nie wszystkie karty dobrze widać i nie wszystko jest kompletne ale można sobie jakiś tam pogląd o zawartości wyrobić.

Offline

#119 2016-10-04 22:07:45

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: [WM&H] Nowości

Być może większości z nas to niewiele powie, ale PP powoli przymierza się do swojej pierwszej balanso-erraty (garść szczegółów tutaj). Jak na razie ludzie typują rzeczy do "odstrzału" z którymi kompletnie nie miałem do czynienia, chociaż gdybym miał takie sprytne coś czym można by rzucać ... to kto wie. W każdym razie zaciekawiła mnie całkowita przebudowa Skorna, bo ponoć to bardzo słaba frakcja w MK III jest, ciekawe jak tam Bru i jego przeciwnicy to odczuwają

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ruszta magnetyczne