Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#31 2010-12-29 21:26:58

 TrebuszeQ

Właśnie zaczął

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2010-12-09
Posty: 36
Punktów :   
Armia w WFB: WoC
Armia w W40: Tyranidzi, CSM

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

Na polu bitwy lepiej sprawdza się Khorne Daemon Prince czy Khorne Chaos Lord z demoniczną bronią?

@Down
Podobno Krwiarz potrafi urządzić niezłą rzeź na polu bitwy, a model Daemon Prince jest o wiele droższy od modelu Lorda, dlatego wybiorę władcę.
Czy myślisz ze stać mnie na to żeby kupić obydwie figurki i jeszcze 2 troopsy tylko po to, aby sprawdzić który jest lepszy?
Heh, chodziło mi koszt Deamon Princa w złotówkach-jest albo drogi albo chwilowo niedostępny.
Wiecie czy  można używać tego modelu do gry w WH40k?
http://www.games-workshop.com/gws/catal … rod860026a

Pragnę się was spytać która nazwa dla Bandy Khorne CSMs będzie lepsza, która brzmi bardziej przerażająco/groźnie/krwawo i która budzi większy rispekt!
Propozycje to:

- Okrutne Noże - jak sama nazwa wskazuje ta banda słynie z okrutnych i niezliczonych mordów nożami (wypruwanie flaków, wycinanie mózgów itp.), na polu walki wykonują egzekucje najczęściej nożami - są to bezlitosne wyroki, ich symbol to ręka z ociekającym krwią nożem.

- Krwiopijcy - są to naśladowcy Większego Demona Khorna, Krwiopijca (wielce go uwielbiają i czasami przywołują go w walkach), ponadto grupa ta uwielbia picie krwi i jej smak, wykonali więcej rzezi niż Czyściciele, przelali więcej krwi niż Pożeracze Światów, ich symbol to głowa Krwiopijca (widok z frontu) z którego pyska, wylewa się krew.

- Krwawe Rogi - bandę tą charakteryzują ich zakrwawione i ociekające krwią ofiar rogi, Ci równie okrutni jak każdy były zakon wstąpiwszy na złą stronę mocy i wyznający teraz Khorna, lubują się w widoku jak ich towarzysze broni lub oni sami nabijają wrogów na swe rogi po czym rozdzierają nabitego nieszczęśnika na 2 połowy i rzucają je na innych wrogów (puki nie czeka ich ta sama kara-wrogów) to skutecznie obniża morale paraliżując ze strachu drugą stronę konfliktu.

Co myślicie o tych bandach?

Dziękuję Panu Wilkowi za pomoc, zastanowiłem się i ładniejszym widokiem na polu bitwy będzie potężna i przerażająca bestia niż mały gdzieś tam schowany w tłumie Lord Chaosu (a tak w ogóle to ten Deamon Prince jest wielkości Trygona, czy tylko tak wygląda)?

Pytanie nr 2 to: co wziąć do dowództwa jako 2 - Kharna czy Terminator Lorda?

Ostatnio edytowany przez TrebuszeQ (2010-12-31 22:54:49)

Offline

#32 2010-12-30 16:18:00

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

TrebuszeQ napisał:

Na polu bitwy lepiej sprawdza się Khorne Daemon Prince czy Khorne Chaos Lord z demoniczną bronią?

@Down
Podobno Krwiarz potrafi urządzić niezłą rzeź na polu bitwy, a model Daemon Prince jest o wiele droższy od modelu Lorda, dlatego wybiorę władcę.
Czy myślisz ze stać mnie na to żeby kupić obydwie figurki i jeszcze 2 troopsy tylko po to, aby sprawdzić który jest lepszy?

Podczas bitwy, jeżeli dobrze nimi zagrasz to sprawdzają się obydwaj.
Daemon Prince i Chaos Lord (z markiem Khorna) są w walce wręcz jednymi z lepszych modeli Chaosu. Z tym że Daemon Prince może iść do kombatu
sam (ale trzeba go chować bo jest podatny na ostrzał), natomiast Chaos Lorda trzeba dołączyć do jakiegoś oddziału (Terminatorzy lub Berzerkerzy) bo sam szybko spadnie.
Jeden i drugi dowódca jest dobry, i nie zgodzę się że Khornowy DP jest droższy punktowo od Chaos Lorda, ponieważ kosztuje równe 140 pkt.
A dobrze poskładany Chaos Lord z personal icon, daemonic weapon, mark of khorne i terminator armour kosztuje 165 pkt.

Podsumowując rozważania który dowódca lepiej się sprawdza, nie mogę konkretnie odpowiedzieć ponieważ grałem i Daemon Princem i Chaos Lordem i obydwaj
spisywali się znakomicie, ale Daemon Princa częściej umieszczałem w rozpiskach nadal mam do niego sentyment.

Rozegraj kilka bitew z udziałem obydwu dowódców i sam stwierdzisz który z nich jest lepszy.
I kto Ci nakazuje kupić obydwa te modele? Zawsze możesz sproxować

Offline

#33 2010-12-31 19:31:12

 TrebuszeQ

Właśnie zaczął

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2010-12-09
Posty: 36
Punktów :   
Armia w WFB: WoC
Armia w W40: Tyranidzi, CSM

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

Nie wiem czy już ktoś się tutaj o to nie pytał...
Konkretnie mam pytanko dotyczące Khorne Berzerkerów - czy warto dawać im jakiekolwiek plazmy, jak tak to ile?

Offline

#34 2010-12-31 20:06:11

 Bórek

Właśnie zaczął

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 41
Punktów :   
Armia w W40: Orks, CSM
Armia w LOTR: Każda, byle jej nie było

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

Pytanie było kilka postów wcześniej.

Ale odpowiem:
Generalnie... Możesz jak chcesz i nie masz co punktami robić. Ale:
1) Jest to oddział typowo do bicia po pysku i dodatkowe strzelanie, przy TEJ jakości świadczenia usług , nie jest mu potrzebne.
2) Możesz nieopatrznie upiec sobie trzech chłopców, a jak znam życie i podejście takich młodzików , to jedna z plazm wyląduje na fiściarzu, a kiedyś już się uśmiałem grając z gościem, któremu się sierżant od piątki zwyklaków wysadził, będąc jedynym modelem zdolnym doszarżować  do moich chosenów...


- Death from above...
- <disappointed> Only from there..?

Offline

#35 2011-01-03 12:54:42

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

TrebuszeQ napisał:

Pragnę się was spytać która nazwa dla Bandy Khorne CSMs będzie lepsza, która brzmi bardziej przerażająco/groźnie/krwawo i która budzi większy rispekt!
Propozycje to:

- Okrutne Noże - jak sama nazwa wskazuje ta banda słynie z okrutnych i niezliczonych mordów nożami (wypruwanie flaków, wycinanie mózgów itp.), na polu walki wykonują egzekucje najczęściej nożami - są to bezlitosne wyroki, ich symbol to ręka z ociekającym krwią nożem.

- Krwiopijcy - są to naśladowcy Większego Demona Khorna, Krwiopijca (wielce go uwielbiają i czasami przywołują go w walkach), ponadto grupa ta uwielbia picie krwi i jej smak, wykonali więcej rzezi niż Czyściciele, przelali więcej krwi niż Pożeracze Światów, ich symbol to głowa Krwiopijca (widok z frontu) z którego pyska, wylewa się krew.

- Krwawe Rogi - bandę tą charakteryzują ich zakrwawione i ociekające krwią ofiar rogi, Ci równie okrutni jak każdy były zakon wstąpiwszy na złą stronę mocy i wyznający teraz Khorna, lubują się w widoku jak ich towarzysze broni lub oni sami nabijają wrogów na swe rogi po czym rozdzierają nabitego nieszczęśnika na 2 połowy i rzucają je na innych wrogów (puki nie czeka ich ta sama kara-wrogów) to skutecznie obniża morale paraliżując ze strachu drugą stronę konfliktu.

Co myślicie o tych bandach?

Ja wybrałbym Krwiopijców


TrebuszeQ napisał:

Dziękuję Panu Wilkowi za pomoc, zastanowiłem się i ładniejszym widokiem na polu bitwy będzie potężna i przerażająca bestia niż mały gdzieś tam schowany w tłumie Lord Chaosu (a tak w ogóle to ten Deamon Prince jest wielkości Trygona, czy tylko tak wygląda)?

Pytanie nr 2 to: co wziąć do dowództwa jako 2 - Kharna czy Terminator Lorda?

Kharn jest bardzo fajnym i grywalnym modelem, ale niestety jest bohaterem specjalnym którego nie zawsze będziesz mógł wystawić.
Do "zwykłych" bitew lepszym wyborem będzie Terminator Lord, ponieważ z demoniczną bronią kumuluje dużo ataków, a dołączony do oddziału
jest prawie nie do zabicia
Polecam także rozważyć opcję Większego Demona.

Offline

#36 2011-01-04 21:24:52

 Nebirios

Już trochę tu siedzi

28700527
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-12-20
Posty: 58
Punktów :   
Armia w W40: Alpha Legion
Armia w LOTR: Mordor

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

Cóż, jakie modele najlepiej dokupić do Battleforca żeby móc zacząć grać na poważnie?
Po drugie, czy Chaos Lord jest lepszy od Czarnoksiężnika?
Czy do Rhinosa da się włożyć figurki?
Po czwarte: Czy Predator to dobra inwestycja?


Chaos!

Offline

#37 2011-01-04 21:47:50

 TrebuszeQ

Właśnie zaczął

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2010-12-09
Posty: 36
Punktów :   
Armia w WFB: WoC
Armia w W40: Tyranidzi, CSM

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

Chcesz zdradzić Bethrezena dla bogów Chaosu świata 40k?! Oszzz ty bluźnierco.
1. Kup Daemon Princa, Oblity.
2. Jak masz brać Czarnoksiężnika to już lepiej weź czarującego Daemon Princa - Sorcerer nie sprawdza się tak dobrze jak on.
Jak chcesz to weź Termolorda jako drugi Headquarter, bo jak już pisałem Sorcerer tak dobrze jak oni się nie sprawdza (podobno). To jest moje zdanie.
3. Nie wiem
4. Predator to chyba dobra inwestycja.

Opieram swoje wypowiedzi na wypowiedziach innych.

@Down
Mi się wydaję że chodziło mu o wsadzenie figurek do środka modelu.

Ostatnio edytowany przez TrebuszeQ (2011-01-05 15:01:40)

Offline

#38 2011-01-04 23:05:31

Kicha

Już trochę tu siedzi

Zarejestrowany: 2010-12-20
Posty: 72
Punktów :   
Armia w W40: Chaos Space Marines

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

Do Rhino włożysz maksymalnie 3 Marinesów


Ciekawe czy w Pałacu Imperialnym zachodzi pleśń.

Offline

#39 2011-01-06 23:52:12

 TrebuszeQ

Właśnie zaczął

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2010-12-09
Posty: 36
Punktów :   
Armia w WFB: WoC
Armia w W40: Tyranidzi, CSM

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

Zastanawiam się czy opłaca się wziąć Noise Marinesów nie dokupując zestawu z Sonic Blasterami, jak myślicie, dobrze się sprawdzą na polu bitwy?

No to lipa, moim zdaniem nie opłaca się kupować paru zabawek za 80 zł.
Nie prawda, oddziałem boxowym można grać legalnie ponieważ "można dokupić Sonic Blaster" ale nie trzeba jak widać - przynajmniej mi się tak zdaje z tego co jest kodeksie.

Ostatnio edytowany przez TrebuszeQ (2011-01-07 15:15:28)

Offline

#40 2011-01-07 11:10:56

Kicha

Już trochę tu siedzi

Zarejestrowany: 2010-12-20
Posty: 72
Punktów :   
Armia w W40: Chaos Space Marines

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

Z tego zestawu złożysz maksymalnie 3 Marines Kakofonii, więc są nielegalni.
Wiem, bo sam mam ten zestaw. Reszta to boltery, pistolety boltowe i miecze łańcuchowe.

Ostatnio edytowany przez Kicha (2011-01-07 11:11:34)


Ciekawe czy w Pałacu Imperialnym zachodzi pleśń.

Offline

#41 2011-01-08 11:25:18

 alabasterinfector

Rzezimieszek

Zarejestrowany: 2010-12-18
Posty: 10
Punktów :   
Armia w W40: Chaos Space Marines

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

Mam takie pytanie: Jeżeli do squadu Berzerków dodam Lorda z mark of khorne, to czy tracą oni zdolność furious charge?

Offline

#42 2011-01-08 12:10:29

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

Berserkerom umiejętność pozostaje, ale nie przechodzi ona na Lorda.


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#43 2011-01-08 14:05:07

 Bórek

Właśnie zaczął

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 41
Punktów :   
Armia w W40: Orks, CSM
Armia w LOTR: Każda, byle jej nie było

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

Z boxa z Noise'ami da się złożyć pełen squad...
Wpis a propos broni w dexie jest na tyle wypełniony, że jeśli model ma być estetyczny, to nie można na nim zamontować całego uzbrojenia jakie ma wpisane, tak więc można złożyć oddział:

1. Szef na pełnym wypasie + Blastmaster + WSZYSCY pozostali z Sonic Blasterami (możesz dać ten jeden blaster na któryś model żeby pokazać że mają te bronie, a reszta mieszana bolter/pistol+ccw)

2. Szef na pełnym wypasie + Blastmaster + reszta boltery

3. Szef na pełnym wypasie + Blastmaster + 1 Sonic blaster
itd...
W brew pozorom da się z tego boxa uciułać co trzeba ale ja popieram dokupienie weapon packa dla dobrego efektu.

Predator to DOBRA inwestycja.

Co do Berków zgadzam się z przedmówcą.


- Death from above...
- <disappointed> Only from there..?

Offline

#44 2011-01-08 15:25:24

 TrebuszeQ

Właśnie zaczął

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2010-12-09
Posty: 36
Punktów :   
Armia w WFB: WoC
Armia w W40: Tyranidzi, CSM

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

Dodajmy że Weapon Pack jest opcją dla kasiastych ponieważ kosztuje on 80 zł
Tak się zastanawiam czy Nurgle Terminator Lord się dobrze sprawdza...?

Tak z innej beczki - ktoś poda mi stronę Rulebooka gdzie napisane jest o broniach zatrutych, ja za nic nie mogę tego znaleźć.

Ostatnio edytowany przez TrebuszeQ (2011-01-08 23:26:15)

Offline

#45 2011-01-08 22:20:05

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

Każdy Lord się dobrze sprawdza. Po prostu są rzeczy lepsze (Daemon Prince).


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ryk.pun.pl