Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#166 2011-11-17 23:05:57

GarranGDA

Hehe, zaczynam

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2011-11-14
Posty: 19
Punktów :   
Armia w W40: DA i orki .....przez przypadek

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Przeglądam właśnie stronę Games Workshop, i zastanawia mnie jaki mamy w Polsce dostęp do artykułów z Forge Worlda?
Bardo podobają mi się staro-edycyjne modele SM. Jest jakiś polski sklep z modelami z FW?


Uderzaj szybko i niespodziewanie. Atakuj bez ostrzeżenia. I zawsze pamiętaj, że wojnę łatwo jest wygrać, kiedy przeciwnik nie wie, że walczy.

http://www.nodiatis.com/pub/4.jpg

Offline

#167 2011-11-18 17:44:52

 Nowcio

Udaje ważniaka

Skąd: Krzeszowice
Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 278
Punktów :   
Armia w WFB: Wood Elf, Skaven, Tomb Kings
Armia w W40: CSM, BT, GK
Armia Warmachine & Hordes: Khador

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Produkty z FW dostaniesz w sklepie www.bard.pl, ale tylko w "mail order".
Innych sklepów nie znam...


http://www.nodiatis.com/pub/15.jpg

Grey Knights - 1200
Black Templars - 1200
Chaos Space Marines - 1500

Skaven - 1400
Wood Elves - 1400
Tomb Kings - 1200

Offline

#168 2011-11-19 17:06:08

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

GarranGDA napisał:

Przeglądam właśnie stronę Games Workshop, i zastanawia mnie jaki mamy w Polsce dostęp do artykułów z Forge Worlda?
Bardo podobają mi się staro-edycyjne modele SM. Jest jakiś polski sklep z modelami z FW?

Polecam sklep monolith icon.

Offline

#169 2011-11-20 16:06:45

GarranGDA

Hehe, zaczynam

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2011-11-14
Posty: 19
Punktów :   
Armia w W40: DA i orki .....przez przypadek

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Dzięki wielkie.
Mam WIEEEEELKIE plany co do moich Mrocznych Aniołów.


Uderzaj szybko i niespodziewanie. Atakuj bez ostrzeżenia. I zawsze pamiętaj, że wojnę łatwo jest wygrać, kiedy przeciwnik nie wie, że walczy.

http://www.nodiatis.com/pub/4.jpg

Offline

#170 2011-12-18 09:10:58

 Kroot1

Hehe, zaczynam

Skąd: Luboń ( koło Poznania )
Zarejestrowany: 2011-05-28
Posty: 20
Punktów :   
Armia w WFB: Jesli joz to Beastmeni
Armia w W40: Tau Empire, Blood Angeles

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Czy Blood Angels maja jakieś minusy z powodu zasady "black rage"?


"Zaiste dzikie są te Krooty i okrutne. Spojrzałem na nie i zadrżałem. Mam nadzieję, że kiedy zobaczą je nasi wrogowie, to jako i ja zadrżą."
Por'vre Tau Cho, poseł Kasty Wody z Sy'I'kell przed zasadzką na 17 Pułk Brimlockańskich Dragonów

Offline

#171 2011-12-18 11:55:55

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

All of the Chapters derived from the Blood Angels still suffer from the psychic imprint left by Sanguinius's death. This can cause them to go insane prior or during a battle, and they believe that they are Sanguinius himself during the Battle of Terra. The condition is irrecoverable (except for one case, where the victim was largely able to control it), and victims are locked away in the "Tower of the Lost" on the Blood Angels' homeworld until they finally die. This insanity is known as the Black Rage.
When a Space Marine is overcome by the Black Rage he is reborn in a world of anger, hatred, fury and nothing else. As well as Sanguinius’s memories, the Blood Angel is touched with a small portion of his unearthly power, boosting his strength and vitality to superhuman levels.
Rather than face a slow, insane death, Blood Angels will form those who have newly succumbed to the Black Rage into a special unit known as the Death Company. They paint their armour black, daubed with red crosses, signifying the wounds of Sanguinius, and are usually led by the few Chapter officers, notably Chaplains, who are able to communicate orders to these lost warriors. They are then sent out to perform the most dangerous assaults, hoping for a quick and honourable death in combat.

Tyle na rzecz fluffu.

The black rage rule is written as follows: at the start of the movement phase, then the death company MUST MOVE AS FAR AS IT CAN TOWARDS THE CLOSEST ENEMY UNIT.

Tyle z zasad.

Google Twoim przyjacielem, bądź samodzielny. I skoro w opisie masz grę Blood Angelsami, to weź do ręki codex, bo normalnie wstyd


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#172 2011-12-22 03:46:26

magik1980

Szpaner

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 103
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels (3k) Necrons (2k)

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Witam (pierwszy post, to się przywitam )

Mam pytanko dotyczące DA, i power of the machine spirit (moc ducha maszyny). Po upgradzie kodeksu wiem że pojazd (Land Raider) już sam nie pojedzie (jeśli dobrze zrozumiałem), natomiast nie wiem jak jest ze strzelaniem bez wykonania ruchu - normalnie mogę wystrzelić ze wszystkiego co mam na pokładzie.
Więc: czy POTMS daje możliwość strzału którąś bronią ponownie (the vehicle can fire one more weapon than would normally be permitted)??
Jeśli tak, to mogę nią strzelić w inny cel? (In addition, this weapon can be fired at a different target unit to any other weapons)??

I drugi wątek: zazwyczaj gram w trójkę przeciw grzybiarzom (Orki), zbudowanym na masówce z Chopaków, i Imperialnym. Armie zbodowane są na 2 podstawowych battleforcach (początki kolekcji), w granicach 1000 punktów (wszystko co mamy na stół), w misję "zabij ile się da w ciągu 7 tur"...

Jaki sens ma poniższe wystawienie?!

Balial + Terminatorzy (pazury, sztandar, Konsyliarz, cml) + Termosy (działko szturmowe) + Land Raider Crusaider

Całość zostawia około 85 punktów na dodatki (ewentualnie Whirlwinda)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tau codex https://filecache01.rushfiles.one/downl … re+6ed.pdf

Offline

#173 2011-12-25 19:26:00

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

magik1980 napisał:

Witam (pierwszy post, to się przywitam )

Mam pytanko dotyczące DA, i power of the machine spirit (moc ducha maszyny). Po upgradzie kodeksu wiem że pojazd (Land Raider) już sam nie pojedzie (jeśli dobrze zrozumiałem), natomiast nie wiem jak jest ze strzelaniem bez wykonania ruchu - normalnie mogę wystrzelić ze wszystkiego co mam na pokładzie.
Więc: czy POTMS daje możliwość strzału którąś bronią ponownie (the vehicle can fire one more weapon than would normally be permitted)??
Jeśli tak, to mogę nią strzelić w inny cel? (In addition, this weapon can be fired at a different target unit to any other weapons)??

Pojazd który się nie poruszał w danej turze, może strzelać ze wszystkich dostępnych broni.
Zasada działania PotMS (moc ducha maszyny):

"Land Raider" może strzelić z jednej broni więcej niż pozwalają na to zasady.
Dodatkowo, broń ta może wypalić w inną jednostkę niż pozostałe bronie, oczywiście
z zachowaniem standardowych zasad dotyczących strzelania.

Oznacza to, że "Land Raider" poruszający się z prędkością bojową może strzelić z dwóch broni
a "Land Raider", który ruszył się z pełną prędkością, lub który otrzymał trafienie z efektem załoga
ogłuszona
lub załoga oszołomiona, może strzelać z jednej broni.

Offline

#174 2011-12-25 22:01:35

magik1980

Szpaner

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 103
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels (3k) Necrons (2k)

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Wilk'u napisał:

Pojazd który się nie poruszał w danej turze, może strzelać ze wszystkich dostępnych broni.
Zasada działania PotMS (moc ducha maszyny):

"Land Raider" może strzelić z jednej broni więcej niż pozwalają na to zasady.
Dodatkowo, broń ta może wypalić w inną jednostkę niż pozostałe bronie, oczywiście
z zachowaniem standardowych zasad dotyczących strzelania.

Oznacza to, że "Land Raider" poruszający się z prędkością bojową może strzelić z dwóch broni
a "Land Raider", który ruszył się z pełną prędkością, lub który otrzymał trafienie z efektem załoga
ogłuszona
lub załoga oszołomiona, może strzelać z jednej broni.

Super dzięki za odpowiedź. Z tym że to nadal nie jest to.

Jeśli to by było sformułowane tak:
"Land Raider" po ruchu może strzelić z jednej broni więcej;
Byłoby wszystko jasne. Niestety nie ma odpowiedzi jak traktować strzelanie bez ruchu, a czasem
dodatkowy strzał może strasznie pomóc. Jest to całkiem ważne, ale nie jest jednoznacznie zapisane.

Edit: Znalazłem..."The Vehicle can fire one more weapon..."A nie "The Vehicle can fire one more time..."
Czyli nici z dodatkowego strzału chyba ze któraś broń nie będzie mogła strzelić w dany cel (z drugiej stron kadłuba - poza zasięgiem strzału) i PotMS
"przejmie ją" do strzału w inny cel - czyli mogłem strzelić z dwóch, z trzech dostępnych broni na pokładzie. PotMS pozwala na strzał z jednej broni więcej niż
pozwalają na to zasady, wiec strzelam z trzeciej broni w inny cel.

Ostatnio edytowany przez magik1980 (2011-12-26 16:31:05)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tau codex https://filecache01.rushfiles.one/downl … re+6ed.pdf

Offline

#175 2012-01-06 19:37:58

 Wiktor 8

Szpaner

17806024
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2011-08-20
Posty: 109
Punktów :   
Armia w WFB: może kiedyś
Armia w W40: SM Blue Tigers
Armia w LOTR: Nic ciekawego

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Mam pytanie o wygląd Drednota.
Jeżeli mam działo termiczne wykupione Drednotowi, to czy mogę zamienić je miotacz ognia?
I jak to mogę zrobić:
- coś dodać lub odjąć
- po prostu zostawić
- porozumieć się z przeciwnikiem


"Dla Kosmicznego Marine jego bolter jest czymś znacznie więcej, niż bronią.
To narzędzie boskiej siły Ludzkości, ucieleśnienie śmierci, sprowadzonej na głowy jej wrogów.
W ryku wybuchów kryje się modlitwa do bogów wojny."
http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg

Offline

#176 2012-01-08 08:37:45

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Multi-melte na heavy flamera: Tak możesz, masz to w zapisane w kodeksie (137 str. pod "Czcigodnym Drednotem").
Natomiast reszty pytania nie zrozumiałem. Weź to z edytuj...

Ostatnio edytowany przez Gruby (2012-01-08 08:39:03)


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#177 2012-01-08 12:08:15

GarranGDA

Hehe, zaczynam

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2011-11-14
Posty: 19
Punktów :   
Armia w W40: DA i orki .....przez przypadek

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Wydaje mi się że koledze chodzi o to, że ma w Drednocie na stałe zamontowaną multi-melte, i czy w czasie rozgrywki może uznać go za HF?
Czy musi go rozebrać na kawałki i dodać odpowiednią broń, lub czy wystarczy powiedzieć oponentowi "że ma HF".


Uderzaj szybko i niespodziewanie. Atakuj bez ostrzeżenia. I zawsze pamiętaj, że wojnę łatwo jest wygrać, kiedy przeciwnik nie wie, że walczy.

http://www.nodiatis.com/pub/4.jpg

Offline

#178 2012-01-08 16:22:02

 Windfang

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

9452457
Skąd: Jarocin/The Rock
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 464
Punktów :   
Armia w WFB: Nie dzięki...
Armia w W40: Dark Angels

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Na bitwach towarzyskich i niektórych turniejach gdzie nie obowiązuje WYSIWYG (to co widzisz - tym grasz) możesz bez problemu takie coś zrobić.
Wystarczy przed bitwą powiedzieć przeciwnikowi, że Drednot zamiast multi-melty ma wykupiony heavy flamer.


Projekt Dark Angels 4th Company:
HQ:100%   Troops: 43%  FA:0% HS: 75%

http://img507.imageshack.us/img507/3739/pathtoredemption07bp.jpg

Offline

#179 2012-01-09 12:42:35

 Wiktor 8

Szpaner

17806024
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2011-08-20
Posty: 109
Punktów :   
Armia w WFB: może kiedyś
Armia w W40: SM Blue Tigers
Armia w LOTR: Nic ciekawego

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Dzięki


"Dla Kosmicznego Marine jego bolter jest czymś znacznie więcej, niż bronią.
To narzędzie boskiej siły Ludzkości, ucieleśnienie śmierci, sprowadzonej na głowy jej wrogów.
W ryku wybuchów kryje się modlitwa do bogów wojny."
http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg

Offline

#180 2012-01-26 14:15:33

 Wiktor 8

Szpaner

17806024
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2011-08-20
Posty: 109
Punktów :   
Armia w WFB: może kiedyś
Armia w W40: SM Blue Tigers
Armia w LOTR: Nic ciekawego

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Mam kolejne pytania:
1. Czy jeśli gram wymyślonym zakonem to, czy mogę używać kodeksu który jest dla mnie wygodny?
2. Czy jeśli gram wymyślonym zakonem to, czy mogę brać jednostki lub zasady z innych kodeksów?

Z góry dziękuje za odpowiedź...


"Dla Kosmicznego Marine jego bolter jest czymś znacznie więcej, niż bronią.
To narzędzie boskiej siły Ludzkości, ucieleśnienie śmierci, sprowadzonej na głowy jej wrogów.
W ryku wybuchów kryje się modlitwa do bogów wojny."
http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Chociwel