Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#301 2013-01-12 13:19:47

 Aer0810

Szpaner

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-11-01
Posty: 102
Punktów :   
Armia w WFB: czsem Lizardman
Armia w W40: orks, DA, CSM

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Czy przeszło by pomalowanie Assault Squad'u na Ravenwing?


"Orkowie to szczytowe osiągnięci procesu kształtowania ras. Dla nich odwieczne zmagania z losem zakończyły się zwycięstwem. Wykształcili społeczeństwo, któremu obce są obciążenia czy lęki. Jakież may prawo ich osądzać? My, Eldarzy, którzy ponieśliśmy klęskę czy ludzie, którzy są na najlepszej drodze do upadku? A dlaczego? Ponieważ szukaliśmy odpowiedzi na pytania, których Orkowie nawet nie zadali! Mamy przed oczyma kulturę która jest silna, a nazywamy ją prymitywną."

- Uthan Przekorny, eldarski filozof

Offline

#302 2013-01-12 15:29:35

 Windfang

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

9452457
Skąd: Jarocin/The Rock
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 464
Punktów :   
Armia w WFB: Nie dzięki...
Armia w W40: Dark Angels

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Jeśli chcesz się trzymać sztywno fluffu to nie przejdzie. Jak chcesz całą czarną armię to proponuję zakon sukcesorski np. Angels of Veangeance, ewentualnie Consecrators.


Projekt Dark Angels 4th Company:
HQ:100%   Troops: 43%  FA:0% HS: 75%

http://img507.imageshack.us/img507/3739/pathtoredemption07bp.jpg

Offline

#303 2013-01-14 20:27:15

 Windfang

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

9452457
Skąd: Jarocin/The Rock
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 464
Punktów :   
Armia w WFB: Nie dzięki...
Armia w W40: Dark Angels

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Ktoś już coś kombinuje nad nowymi DA? Bo mam codex i zestaw DV + 3 pudła (Dark Talon + Attack Bike + Taktycznych), więc można złożyć nie najgorszą armię na 1000 punktów.
To na ile punktów musiałbym grać aby wcisnąć ten Command Squad, Black Knightów, 9 Bike'rów, 2 Land Speedery i ten paskudny model Land Speeder'a Vengeance? Na oko będzie punktowo ze 3k...

Postanowiłem robić Ravenwing (jako główny trzon z dodatkami). I tak najwięcej kasy wrzuciłem w 2 Kompanię.

Ostatnio edytowany przez Windfang (2013-01-14 20:28:31)


Projekt Dark Angels 4th Company:
HQ:100%   Troops: 43%  FA:0% HS: 75%

http://img507.imageshack.us/img507/3739/pathtoredemption07bp.jpg

Offline

#304 2013-01-14 21:04:40

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

A już doszło wszystko? Chcesz kupić Land Speedera z aniołkiem?


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#305 2013-01-15 09:21:28

 Windfang

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

9452457
Skąd: Jarocin/The Rock
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 464
Punktów :   
Armia w WFB: Nie dzięki...
Armia w W40: Dark Angels

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

No doszło wszystko.

Speeder z aniołkiem niestety na tą chwile jest po za moim zasięgiem. Wypłata była 5 dni temu, a ja już mam 20zł na koncie i 11,87zł w portfelu. Więc RACZEJ sobie odpuszczę wszelkie zakupy na jakiś czas. Zresztą i tak muszę pograć na mniejsze punkty aby wyczuć co z czym się je, a potem pomyślimy. Pewnie kolejny Troops będzie potrzebny, a i jeśli pójdę faktycznie w Ravenwing to battleforce będę brał + Command Squad. Sammaela mam, więc na +1500 punktów już mógłbym wystawiać Bike'i w troopsach, dzięki czemu otwieram miejsce na jeszcze lepsze zabawki. Czas pokarze co dalej. Na razie muszę wszystko zmagnetyzować, posklejać, pomalować i ruszyć dupsko do Poznania aby pograć.


Projekt Dark Angels 4th Company:
HQ:100%   Troops: 43%  FA:0% HS: 75%

http://img507.imageshack.us/img507/3739/pathtoredemption07bp.jpg

Offline

#306 2013-01-15 12:15:50

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Windfang - serio? battleforce? Gdzie to się opłaca... parę motorków i Land Speeder i nie masz 300 złotych. Lepiej kupić 6 Motorów z DV za 66 złotych i Speedera dokupić za 60 i się w 125 złotych zamykasz. Innymi słowy za tyle samo co battleforce dostajesz jeszcze Command Squad i zostaje Ci 50 zeta... na Attack Bike'a, czy co tam chcesz.

PS: jakbyś chciał Ravenwing Command Squad czy jakieś Speedery, poprostu powiedz, wyślę nic nie płacisz, kiedyś się rozliczymy.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#307 2013-01-16 20:00:28

 Windfang

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

9452457
Skąd: Jarocin/The Rock
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 464
Punktów :   
Armia w WFB: Nie dzięki...
Armia w W40: Dark Angels

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Nie wiem, jakoś nie do końca jestem do tego przekonany. Niby finansowo OK, tylko nie policzyłeś jeszcze kosztu Attack Bike oraz 3 wyprasek do konwersji DA.
Musiał bym pomyśleć. Jeden taki oddział nawet byłby OK. Sierżanta przerobić na Librę/Chaplaina. Marinesa z plazmą zmienić na melte? Tego ostatniego zostawić  tak jak jest. Nie wiem... trzeba by pomyśleć.


Projekt Dark Angels 4th Company:
HQ:100%   Troops: 43%  FA:0% HS: 75%

http://img507.imageshack.us/img507/3739/pathtoredemption07bp.jpg

Offline

#308 2013-01-17 13:06:55

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

No koszty AB są podliczone na końcu, wyprasek do konwersji DA nie potrzebujesz, bo wszystko jest ze starteru DA. Tak sobie to poprostu podliczałem bo, wydaje mi się ten BF straszna tragedią i wiem że nikt go nigdzie nie kupuje. Pewnie się opłacał przed premierą DV.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#309 2013-02-05 13:31:18

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Mam pytanie dotyczące nowych DA. Przeglądałem kodeks, ale nadal nie wiem kilku rzeczy. Głównie chodzi mi o to, czy muszę mieć Sammaela albo Beliala żeby wystawiać Ravenwing albo Deathwing w troops? I tak mam wizje zrobienia całej armii na Ravenwingu, więc głównie na tym mi zależy. Do czego są Command Squady, do poszczególnych formacji?


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#310 2013-02-05 17:32:03

 Windfang

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

9452457
Skąd: Jarocin/The Rock
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 464
Punktów :   
Armia w WFB: Nie dzięki...
Armia w W40: Dark Angels

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Zostaje jeszcze Azrael który odblokowuje RW i DW.

Command Squad to oddział bodygardów do HQ. U zielonych to tak jak byś miał Veteranów którzy nie zajmują slotu Elit, to samo tyczy się DW i RW. Masz dostęp do aptekarza i lepszych sztandarów w tym dewastacji.


Projekt Dark Angels 4th Company:
HQ:100%   Troops: 43%  FA:0% HS: 75%

http://img507.imageshack.us/img507/3739/pathtoredemption07bp.jpg

Offline

#311 2013-02-05 17:58:30

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Czyli muszę mieć imiennego, żeby grać czysto na Ravenwingu... szkoda... jest jeszcze opcja, wystawienia minimalnego troopsa w postaci oddziału Taktycznych, a Ravenwinga zrobić tylko w Fastach, ale to trochę kłóci się z moją wizją... trudno. A wiadomo jak się spisują Land Speeder Vengeance i ten flayer???


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#312 2013-02-05 22:03:18

 Windfang

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

9452457
Skąd: Jarocin/The Rock
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 464
Punktów :   
Armia w WFB: Nie dzięki...
Armia w W40: Dark Angels

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Ewentualnie zamiast Taktycznych weź Scoutów. RW to głównie zwiadowcy oraz jednostki szybkiego reagowania, więc to już by się mniej kłóciło z klimatem.

Vengeance... koncepcja fajna. Problem w tym, że to praktycznie Land Speeder (10x10x10) z 2 HP oraz z dużą plazmą, która ma tendencje do przegrzewania się. A to znaczy, że jak masz zły dzień, to sam sobie go rozwalisz Chyba, że Speedery ignorują zasadę Gets Hot! To wtedy jest ciutek lepiej. Ja CHYBA sobie odpuszczę ten typ Land Speeder'a. Kusi mnie za to Dark Shroud... Mniejsza siła ognia, ale powinien dać większe szanse na przetrwanie reszcie.

O którego chodzi Ci flayer'a? Nephilim'a czy Dark Talon'a. Problem z myśliwcem jest taki, że działko S6 i rakiety S6. Więc to model raczej do niszczenia piechoty i lekkich pojazdów, a nie jak GW sugeruje do niszczenia lataczy. Teoretycznie możesz dać mu lascannona linkowanego i to już poprawia jego użyteczność. Nephilim jest fajny, bomba super, ale znowu podobny efekt dają granatniki RW (różnica polega na tym, że samolot zmniejsza WS i I do 1 a RW o 1). Czy warto czy nie, nie wiem trzeba przetestować. Na tą chwilę mam wrażenie, że to co robią te maszyny - inne jednostki zrobią taniej. Do niszczenia samolotów i tak będzie się brało jednostki z wyrzutniami rakiet / Aegis Defence Line. A może to tylko tak mi się wydaje... Czas pokaże. Na razie bazuję na wiedzy z neta i tego co sam wymyśliłem.


Projekt Dark Angels 4th Company:
HQ:100%   Troops: 43%  FA:0% HS: 75%

http://img507.imageshack.us/img507/3739/pathtoredemption07bp.jpg

Offline

#313 2013-02-07 22:36:58

Dragon

Kosmita z K-Pax

Skąd: United Kingdom
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 244
Punktów :   
Armia w W40: I'm a Space Marine

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Windfang napisał:

Vengeance... koncepcja fajna. Problem w tym, że to praktycznie Land Speeder (10x10x10) z 2 HP oraz z dużą plazmą, która ma tendencje do przegrzewania się. A to znaczy, że jak masz zły dzień, to sam sobie go rozwalisz

Tutaj wystarczy aspekt psychologiczny. Na początku dużo informuj przeciwnika że masz dużą plazme X3. Przeciwnik tak się zestresuje, że LS Vengeance będzie jego jedynym celem, a Ty resztą jednostek będziesz mógł hulać do woli po stole Przynajmniej "Brytole" tak reagują

Windfang napisał:

O którego chodzi Ci flayer'a? Nephilim'a czy Dark Talon'a. Problem z myśliwcem jest taki, że działko S6 i rakiety S6. Więc to model raczej do niszczenia piechoty i lekkich pojazdów, a nie jak GW sugeruje do niszczenia lataczy. Teoretycznie możesz dać mu lascannona linkowanego i to już poprawia jego użyteczność. Nephilim jest fajny, bomba super, ale znowu podobny efekt dają granatniki RW (różnica polega na tym, że samolot zmniejsza WS i I do 1 a RW o 1). Czy warto czy nie, nie wiem trzeba przetestować. Na tą chwilę mam wrażenie, że to co robią te maszyny - inne jednostki zrobią taniej. Do niszczenia samolotów i tak będzie się brało jednostki z wyrzutniami rakiet / Aegis Defence Line. A może to tylko tak mi się wydaje... Czas pokaże. Na razie bazuję na wiedzy z neta i tego co sam wymyśliłem.

Nephilim Jetfighter jest wręcz obowiązkowy. Piszesz, że myśliwiec z S6, ale bazowo masz lascannona - taka łobuzela na wrogie fruwajki, jak to Wilk'u mawia.
Ravenwing Dark Talon jest również godny rozważenia (tak już złożyłem armie i kilka bitew mam za sobą), może nie działa jakoś super, ale Terminatorów Chaosu i inne badziewia tego samego pokroju godnie spopiela.

Kolejne fakty niedługo

Offline

#314 2013-02-09 14:40:38

 Nomyszan

Hehe, zaczynam

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2013-02-02
Posty: 13
Punktów :   
Armia w WFB: Lizardmen
Armia w W40: GK i DA

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Czy Legion of the Damned może być używany w armii Blood Angels?

Od czego zacząc zbieranie armii Blood Angels? Mam już (z inwazji na Czarną Grań) paru Marines. Dokładniej: 10 Taktycznych Marines, 5 Terminatorów, Kapitana i Drednota z bronią do WW i flamerem. Zamierzam ich pomalować w kolorze Blood Angels lekko przerobiony przez siebie. To jest dozwolone? Myślałem jeszcze o zamianie flamera na lascannona u Drednota.


Zedytowałem post i poprawiłem błędy.
/Wilk'u

Offline

#315 2013-02-09 15:26:09

 Windfang

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

9452457
Skąd: Jarocin/The Rock
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 464
Punktów :   
Armia w WFB: Nie dzięki...
Armia w W40: Dark Angels

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Na pewno codex. Potem pewnie jakieś oddziały szturmowe: Assault Squad. Ale i tak w pierwszej kolejności kup codex i potem zobaczysz co i jak.


Projekt Dark Angels 4th Company:
HQ:100%   Troops: 43%  FA:0% HS: 75%

http://img507.imageshack.us/img507/3739/pathtoredemption07bp.jpg

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetonovĂŠ JĂ­mky MiletĂ­n przegrywanie kaset vhs warszawa