Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#16 2011-01-03 15:11:25

Eomer

Powergamer

Skąd: GZSM
Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 159
Punktów :   
Armia w W40: Dark Eldars

Re: Eldar - Eldarzy

Co do d-cannonów ok, są spoko tylko problem w tym że Eldarzy od zawsze mieli kilka bardziej sensownych wyborów od nich ja bym osobiście wolał wl'a albo Reapersów bo o ile pamiętam d-cannony miały ten minus że miały zasięg od - do i chyba nie mogły strzelać bliżej niż 18 albo 24" (nie pamiętam codexu Eldarów, 2 lata na oczy nie widziałem).

Spróbujcie vibro cannonów, ja jeszcze jak grałem w strategu to testowałem kilka razy i mi się ładnie spłaciły.

Na Meganobów tylko Fire Dragoni w Serpencie. Ja miałem ich zawsze w każdej rozpie przez całą 4 edycje, nie było bitwy żeby się nie spłacili.


"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym"

Offline

#17 2011-01-03 15:44:29

 Master

Spowiednik szatana

Skąd: Cząstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-22
Posty: 1067
Punktów :   
Armia w WFB: Elfy Wysokiego Rodu > 4000

Re: Eldar - Eldarzy

Działa D strzelają do 24", bez żadnych innych ograniczeń.
Smoczki to dobry pomysł, tylko że jak przeżyje 1 Burszuj, to zmienia ich w papkę. Ja użyłbym War Walkerów z gwiezdnymi działami. Jeśli trafisz, to ranisz na 2+ bez pancerza. Oczywiście zawsze można mu przywalić z lancy świetlnej - natychmiastowa śmierć.


How to play Warhammer better?
-Rule number one - sex. Do you guys have some?
-E.. yea, you know... sometimes...
-Wrong answer! Sex equals lost battles. Lose sex. No sex - more victories.
-So how much sex you you have, sire?
-None! Warhammer is my pussy.

Offline

#18 2011-01-03 16:00:30

Eomer

Powergamer

Skąd: GZSM
Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 159
Punktów :   
Armia w W40: Dark Eldars

Re: Eldar - Eldarzy

Dla Lanc są lepsze cele na stole niż oni.
War Walkery - nigdy ich nie lubiłem i nie wystawiałem, dla mnie są zbyt papierowe.

Fire Dragoni + przeżuty z Farseera i myślę że powinni sobie poradzić + ewentualnie to co zostanie dobić z czegoś.

D-canon możliwe pomyliło mi się z 3 edycją, wtedy mieli maksymalny i minimalny zasięg

Ważne jest jak grasz Eldarami, trzeba mieć pokrycie ogniem zza pleców, żeby dobić resztki które zostały po wstępnym ostrzale.
Ja na 1500+ zawsze miałem 2 składy Guardianów i Avengerów którzy dobijali pojedyncze sztuki po ostrzale i praktycznie zawsze spełniało to swoją role.
Zresztą Eldarami na ponad 30 bitew na 1500/1800/2000 punktów, ani razu nie przegrałem więc trochę pojęcia mam.


"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym"

Offline

#19 2011-01-16 22:39:15

 maestro

Rzezimieszek

Skąd: SZTAB
Zarejestrowany: 2011-01-16
Posty: 5
Punktów :   
Armia w WFB: -
Armia w W40: Eldarzy, Dark Eldarzy.
Armia w LOTR: -
Armia Warmachine & Hordes: -

Re: Eldar - Eldarzy

Eldarzy aktualnie są ciężką armią do gry.
na Meganoby najlepszą odpowiedzią jest Avatar w ccw ale jak w strzelaniu to walkery ze scaterami (morze pestek robi swoje).
D-Cannon ma jedną wadę - zajmuje bardzo oblegany slot.

Offline

#20 2011-01-17 19:50:18

 Quilles

Zaczyna cwaniakować

Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 99
Punktów :   
Armia w W40: Orki

Re: Eldar - Eldarzy

No ten Avatar nie wiem, 3-4 woundy wbije, a potem dostanie z 5 fistów, zakładając, że Lootasy wbiją mu jeszcze trochę woundów przed kombatem.

A Walkery statystycznie (Kalkulator) z przerzutami na trafienie wbiją 2 woundy, bez 1.
No jakby strzelać w nich z trzy tury, to może jakiś efekt by dało, ale lepiej strzelać nimi w kupę Boyzów.

Offline

#21 2011-02-04 02:15:00

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Eldar - Eldarzy

Witam wszystkich, gram już trochę Eldarami i chciałbym się zapytać o jakieś nowe pomysły do mojej armii.
Mam Arcyproroka, 2 Czarowników, Autarche, Avatara, w trakcie malowania 25 Ponurych Mścicieli, oddział Guardianów, War Walkera, Wraithlorda, oddział Mrocznych Żniwiarzy i 14 Arlekinów.
Są jeszce 2 Jetbike ale nie używane, jednego przerobiłem na autarche. Nie ukrywam, że ostatnio zaskakuje kumpla szybkimi atakami Arlekinów i ostrzałem Żniwiarzy, ale jak Arlekini padną to z reguły pozamiatane. Tylko moj Wraithlord daje rade wszystkiemu co w niego atakuje...
Nie ukrywam, że nie mam pomysłu o wzbogacenie armii, myślę o Wave Serpentach i Smokach, ale chętnie posłucham waszych pomysłów...


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#22 2011-02-04 03:29:58

Eomer

Powergamer

Skąd: GZSM
Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 159
Punktów :   
Armia w W40: Dark Eldars

Re: Eldar - Eldarzy

Serpenty/Dragoni/Dire Avengers/Banshee


"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym"

Offline

#23 2011-02-04 14:58:22

Jacul

Szpaner

Zarejestrowany: 2010-11-20
Posty: 124
Punktów :   
Armia w W40: Eldars

Re: Eldar - Eldarzy

Toorop, Avengerzy bez Serpenta ani rusz. Są dobrą jednostką i nie ma co ich marnować, wystawiając ich w ogień wroga.
Mój standart to 2 odziały Avengerów w Serpencie, stanowi to solidny trzon armi. Kim lub czym gra twój przeciwnik?
Jeśli grasz z Orkami (wiem to z własnego doświadczenia) skuteczne są Skorpiony (co prawda brak fleeta boli jak diabli), wystarczy
zniszczyć Nobów, Meganobów, Nobów na motorach i jest już z górki, potrafią zabić mnóstwo Boyzów przy szarży.
Na Tyranidów dobrzy są Tropiciele, do rozwalania monstrów, świetna rzecz ta broń rozrywająca.
Na Marinsów i Chaosów myślę, że dobre są Banshee. Sztuka polega na tym by zgrać ze sobą wszystkie jednostki.

Moja rada: próbuj na proksach zanim kupisz figurki, mi to zawsze pomaga.

Pozdrawiam Jacul

Offline

#24 2011-02-04 17:05:05

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Eldar - Eldarzy

Popieram przedmówców.
Radzę w pierwszej kolejności zakupić Wave Serpenty, co najmniej dwa. Potem na proxach popróbuj sobie różne elity i zobaczysz, jak to wygląda.
Żniwiarze są mało uniwersalni, jako ciężkie wparcie, szkoda, że im zabrali Eldar Missle Luncher, bo jakby to albo obecną broń mieli do wyboru, to całkiem
ciekawą jednostką mogli by być.
Polecam też popróbowanie pojazdów Fire Prismy, Falcony to całkiem ciekawe opcje.
Fire Dragoni są świetni na pojazdy, których dość sporo w 5 edycji, ale potrzebują Wave Serpenta, żeby było sens ich wystawiać.

Offline

#25 2011-02-04 20:55:26

Jacul

Szpaner

Zarejestrowany: 2010-11-20
Posty: 124
Punktów :   
Armia w W40: Eldars

Re: Eldar - Eldarzy

Co sądzicie o Avatarze? Spotkałem się z wieloma kontrowersyjnymi opiniami.
Ja, osobiście do niego nie przywykłem, w combacie jest dobry, do strzelania taki sobie, trochę słaba broń strzelecka, choć kiedyś rozwaliłem
nim battlewagona, niestety nie jest bohaterem niezależnym, co mocno boli i z tego powodu oraz ze względu
mniejszej ceny (punktowej) i mocy psionicznych, wolę Farseera.

Offline

#26 2011-02-04 22:49:08

Eomer

Powergamer

Skąd: GZSM
Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 159
Punktów :   
Armia w W40: Dark Eldars

Re: Eldar - Eldarzy

Ja grałem masę bitew Eldarami (co prawda 4 ed, ale dex ten sam) testowałem wszystkie możliwe opcje i zdecydowanie
najlepiej się sprawdzają 2 x Farserzy na bajkach.

Ja osobiście nie jestem zwolennikiem ustawiania się pod armie rywala, starałem się żeby rozpa mogła powalczyć z każdym i zdecydowanie
najbardziej uniwersalni są Avengersi/Dragoni/Herlaki i Banshee.


"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym"

Offline

#27 2011-02-04 23:38:20

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Eldar - Eldarzy

Najczęsciej gram z Tyrkami i Nekronami. Teraz dojdą Blood Angels.
Arlekini dają rade ze wszystkim, więc zawsze ich mam
Farseer x2 na jetbikach? a jak ich wykorzystujesz?? Latają i rzucają zaklęcia czy masz inną strategie?


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#28 2011-02-04 23:39:25

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Eldar - Eldarzy

I powiedźcie jak wykorzystać najlepiej Avengersów, bo ja chyba źle to robie...


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#29 2011-02-05 00:21:09

Eomer

Powergamer

Skąd: GZSM
Zarejestrowany: 2010-06-26
Posty: 159
Punktów :   
Armia w W40: Dark Eldars

Re: Eldar - Eldarzy

Dokładnie 2x mobilne Fortuny, 1 trzymał się Herlaków, 2 Banshee/Falconów.

Dire Avengersi mobilne pestki w Serpencie lecą, wysiadają pestkują i leca dalej, jak grasz z Tyrkami przyda się Bladestrom
do pestkowania jakiś krytycznych oddziałów, z buta nie mają sensu.

Ja jak grałem to głownie z Necronami/SM/Orkami i z żadnymi nie miałem problemu zwłaszcza z Necronami.
Kiedyś zdarzył się phase out w 2 turze (na 2k) a grałem z osobą która ma pojęcie o bitewniakach, teraz już nie ma szans na coś takiego.
Falcony w 5 edycji nijak się mają do swojej potęgi z 4.

Ostatnio edytowany przez Eomer (2011-02-05 00:24:26)


"Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym"

Offline

#30 2011-02-05 10:44:40

Jacul

Szpaner

Zarejestrowany: 2010-11-20
Posty: 124
Punktów :   
Armia w W40: Eldars

Re: Eldar - Eldarzy

Moim zdaniem najlepszy Farseer z Avengerami, zagłada, naprowadzanie, można dać nawałnicę ostrzy Exarchy i pozamiatane, potem do Serpenta i znowu pestkowanie.
Robi niezłe zamieszanie u przeciwnika, oczywiście trzeba na nich uważać (niska wytrzymałość), łatwo można ich rozwalić w szarży i ze strzelania, wystarczy że przeciwnik (np. gwardia) ma trochę broni z PP4.

Jak skutecznie użyć Arlekinów? Zawsze mam z nimi problem, nie umiem ich wykorzystać. Shadowseer, kiss, czy co?
W jakie ulepszenia "pakować"?

Ostatnio edytowany przez Jacul (2011-02-05 10:51:34)

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ryk.pun.pl