Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#346 2012-10-15 19:09:19

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Tyranids - Tyranidzi

Tyranidzi są specyficzną armią. Są jednoznacznie "źli" i reprezentują wszystkie ludzkie lęki. Takie armie zawsze stoją w opozycji do bohaterskich czynów jednostek i są generalnie tłem dla działań innych, bliższych sercom czytelników ras.
Gdyby Tyranidom udało się opanować galaktykę, o czym pisano by nowe codexy i książki? O tym jak 1000000 roboli przeżuwa planetę, albo jak królowa rodzi wielkie jajko?
Niestety, Tyranidzi zawsze będą w opozycji do całej reszty, a gracze tej rasy nie bardzo nacieszą się chwałą.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#347 2012-10-15 20:33:09

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Tyranids - Tyranidzi

To niech chociaż unicestwią kilka ważnych zakonów, albo doprowadzą do prawie całkowitej zgłady Orków....


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#348 2012-10-15 21:46:59

Dragon

Kosmita z K-Pax

Skąd: United Kingdom
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 244
Punktów :   
Armia w W40: I'm a Space Marine

Re: Tyranids - Tyranidzi

Midlay1 napisał:

Jak oceniacie fluff z obecnego codexu do Tyranidów, w skali od jednego do dziesięciu? Moim zdaniem dałbym 6. Według mnie, w tekście jest za dużo opisanych porażek
floty roju. Kupując codex miałem nadzieję natchnąć się podczas czytania, jak niepokonani Tyranidzi w pięknym stylu niszczą wszystkie planety nie martwiąc się silną obroną mieszkańców. A tu nagle dzielni Kosmiczni Marines ich pokonują, bla bla bla rój został odparty, bla bla bla wszyscy uciekali przed nimi, ale i tak jakimś cudem ich pokonano... za dużo w tym jest chwały dla armii, które POKONAŁY rój, a nie dla samego roju. Plusami są niezłe niektóre historie, na przykład bitwa o Macragge. Uwielbiam moment, gdy przybywa władca roju i robi masakrę niebiesko zbrojnym kolegom. Z drugiej strony, tego typu epickie sytuacje są na porządku dziennym w codexie SM.

Jakie jest wasze zdanie?

Polecam poczytać zeszło-edycyjny codex Tyranidów oraz książki ze stajni Black Library.

Lord filip napisał:

To niech chociaż unicestwią kilka ważnych zakonów, albo doprowadzą do prawie całkowitej zgłady Orków....

Ciebie powinni unicestwić, za głupotę.
Tak dla Twojej informacji, to Orkowie zaraz po Tyranidach, są jedną z najliczniejszych ras w uniwersum warhammera 40 000.

Offline

#349 2012-10-15 21:59:56

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Tyranids - Tyranidzi

Lord filip napisał:

To niech chociaż unicestwią kilka ważnych zakonów, albo doprowadzą do prawie całkowitej zgłady Orków....

I tak dla Twojego info, to Orkowie jednym statkiem rozwalili flotę rój, a nie na odwrót


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#350 2012-10-15 22:05:26

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Tyranids - Tyranidzi

pic or didn't happen!


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#351 2012-10-15 22:42:58

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Tyranids - Tyranidzi

Poszukam. Było to chyba w codexie Orkuf albo Tyranidów z czwartej lub piątej edycji.


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#352 2012-10-15 23:14:59

 Edhel

Szpaner

3946378
Call me!
Skąd: Lokeren
Zarejestrowany: 2011-04-15
Posty: 114
Punktów :   
Armia w W40: Tyranids, Necrons
WWW

Re: Tyranids - Tyranidzi

Może i wszyscy odpierają ataki rojów
Może i wszystkie rasy mają kogoś, kto się zasłużył w walce z Tyranidami
Może i historia Tyranidów wygląda na wielkie pasmo porażek, ale to tylko historia

Dla Tyranidow nie liczy się to co było, tylko to co jest teraz
Poza tym to historia skrawka uniwersum i nikt nie wie ile rojów jest w drodze

Historia historią, a to co na stole to już inna biomasa

Ile razy walczyliście z Tyranidami i ile odnieśliście zwycięstw?
Ile razy graliście Tyranidami i ile razy przegraliście?

Po zbilansowaniu proszę o cyfry i wnioski...


http://www.nodiatis.com/pub/5.jpg

...morze zębów i pazurów...

Offline

#353 2012-10-15 23:33:13

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Tyranids - Tyranidzi

Raz rzucono we mnie butelką po pepsi, ponieważ wziąłem swojego Avatara i udawałem że bije mieczem Carnifexa. Oczywiście odpadła mu łapka i gracz się bardzo zezłościł.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#354 2012-10-18 23:06:08

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Tyranids - Tyranidzi

Dragon, mój post to była ironia i żart w celu ożywienia atmosfery... nie musisz od razu wyjeżdżać z głupotą.

Co do Orków to nie jestem tępy i po długim i wielokrotnym studiowaniu podręcznika, forów, konwersowaniu z kumplami i grze domyśliłem
się tego.... Nie chodziło mi o całkowite unicestwienie rasy, tylko co najwyżej zniszczenie pewnej grupki.

Co do twojego pytania Edhel, to przykro mi to stwierdzić, ale grałem wielokrotnie i najgorzej jest z Marinesami. Wiele razy próbowałem grać na rożne
sposoby (okrążyć, zajść od boku, wykopać się z pod ziemi lub nadlecieć) i zawsze z marnym zakończeniem.... Przede wszystkim stali i naparzali z daleka.
Jedynie ze Space Wolvesami udało się wygrać. Z Grey Knightami walczyłem do ostatniego trupa, po czym przeciwnik
ledwo co wygrał... (zostało mu dwóch Paladynów).  Z Orkami ile razy grałem tyle wygrałem.... chyba trzy..... raz nawet na mega makiecie z przytłaczającą liczebnością wroga.

Ostatnio edytowany przez Lord filip (2012-10-18 23:07:51)


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#355 2012-10-18 23:56:35

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Tyranids - Tyranidzi

Więc wypowiadając się poważniej, zazwyczaj z rojem toczyłem walkę Eldarami. Armie masowe, oparte na spamie Hormagauntów i Genokradów, były likwidowane
w ilościach hurtowych War Walkerami i spamem Guardianów. Armie na Warriorach, też padały od star cannonów i spamu pestek. Największe problemy miewałem
ze świniakami - Carnifexy, Hive Guardzi i jeszcze większe monstra dominowały pole bitwy. Ciężko było powstrzymać ich napór, a pewny problem stanowiły miny
z zarodnikami - Eldarzy maja wszak denny armour.
Ale defacto - na jakieś 30 bitew, może ze dwa remisy, a reszta to winy. Inna sprawa, że rzadko mierze się z ludźmi którzy żyją powergame'ingiem, tam pewnie byłoby lanie.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#356 2012-10-19 09:13:33

 Edhel

Szpaner

3946378
Call me!
Skąd: Lokeren
Zarejestrowany: 2011-04-15
Posty: 114
Punktów :   
Armia w W40: Tyranids, Necrons
WWW

Re: Tyranids - Tyranidzi

Eldarzy - ehh dawne czasy

Nie czas na sentymenty. Ja mam 100% walk wygranych z tym, że było ich niewiele i tylko przeciwko Dark Angels.
Podobnie jak to Yamcha napisał, Gaunty padały jak muchy, a o Ripperach nawet nie warto wspominać, ale bestie są niezłe. Owszem miałem
parę rozczarowań typu, Mawlock wykopuje się dopiero w 5 turze. Tyrant natomiast jest nieoceniony w walce wręcz, Zanthropy są pięknym wsparciem
ogniowym i świetnie przyciągają ogień (inv na 3+).

Mimo wszystko reasumując mamy remis 1:1

Yamcha zjada Tyranidów na śniadanie,
ja Tyrkami zjadam DA na śniadanie,
a Filip czasami nie jada śniadań.

A reszta graczy?
Zawsze macie coś do powiedzenia jak się młodzi pytają, a jak centralnie się pytają o wasze doświadczenia, to nabraliście wody w usta.


http://www.nodiatis.com/pub/5.jpg

...morze zębów i pazurów...

Offline

#357 2012-10-19 16:42:31

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Tyranids - Tyranidzi

Szczerze, to najłatwiej jest z Orkami. Wystarczy stać i strzelać, bo Tyranidzi są w tym trochę lepsi...
Jak już mówiłem, raz flotą-rojem zżarłem prawie 2.5 - 3 razy większą ramię Orków... punktowo i jednostkowo.


PS. Sorry za błędy, ale ze strony językowej nie wiem jak sformułować prawidłowy wyraz...


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#358 2012-10-21 11:56:29

Dragon

Kosmita z K-Pax

Skąd: United Kingdom
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 244
Punktów :   
Armia w W40: I'm a Space Marine

Re: Tyranids - Tyranidzi

Edhel napisał:

Ile razy walczyliście z Tyranidami i ile odnieśliście zwycięstw?
Ile razy graliście Tyranidami i ile razy przegraliście?

Po zbilansowaniu proszę o cyfry i wnioski...

Konkretnie nie pamiętam ile razy wystawiałem się Tyranidami, ale od wydania obecnego kodeksu rozegrałem około 150-200 bitew. Głównie tłukłem
się ze Kosmicznymi Marines Chaosu, Mrocznymi Eldarami, Eldarami, Gwardią Imperialną, Orkami, Kosmicznymi Wilkami i Tau. Oczywiście zdarzyło się
czasem rozegrać małą partię z Szarymi Rycerzami, ale tego typu potyczek było mało ponieważ kończyłem przygodę z Tyranidami.

Głównym aspektem, a konkretnie siłą mojego roju była liczebność. Z biegiem czasu koncepcja mojej armii diametralnie ulegała zmianom. Szczerze mówiąc, to
miałem okazję grać na wszystkim Ostatecznie powróciłem do grania na hordzie Hormagauntów bądź Termagantów, wspieranych przez Gargoyle z domieszką monstrów.
Ogólnie rzecz biorąc, pod górkę miałem tylko z GK, SW i dużą ilością strzelania. Reszta była wciągana błyskawicznie

Ostatecznie podsumowując, na te 150-200 bitew miałem aż 11 porażek, z czego ostatnią (masakra 20:0) wbił mi sam Wilk'u.

Offline

#359 2012-10-21 18:41:00

 Midlay1

Właśnie zaczął

Zarejestrowany: 2012-07-23
Posty: 49
Punktów :   
Armia w W40: Tyranidzi i Demony Chaosu

Re: Tyranids - Tyranidzi

Jakie są według was najbrzydsze modele Tyranidów? Dla mnie są to Genokrady (po prostu mi się nie podobają ) i Biowyrzutnie (z tymi przednimi
zębami na górnej "wardze" wyglądają bardziej jak psy z jakiejś kreskówki dla dzieci, niż niebezpieczne bestie z działem na plecach)


To tylko sygnatura, przeglądaj dalej.

Offline

#360 2012-10-21 18:56:16

Dragon

Kosmita z K-Pax

Skąd: United Kingdom
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 244
Punktów :   
Armia w W40: I'm a Space Marine

Re: Tyranids - Tyranidzi

Midlay1 napisał:

Jakie są według was najbrzydsze modele Tyranidów? Dla mnie są to Genokrady (po prostu mi się nie podobają ) i Biowyrzutnie (z tymi przednimi
zębami na górnej "wardze" wyglądają bardziej jak psy z jakiejś kreskówki dla dzieci, niż niebezpieczne bestie z działem na plecach)

Według mnie jest to niepotrzebne pytanie, ponieważ dotyczy ono kwestii gustu każdego gracza.

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetonovĂŠ JĂ­mky LoĹĄtice Bel appartement