Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

  • Index
  •  » Zasady
  •  » Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

#166 2013-09-23 19:30:21

Eagle

Hehe, zaczynam

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 19
Punktów :   
Armia w W40: SM i chaos :) ...
Armia w LOTR: Może coś kupie...

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Dobra, to ja mam pytanie za 100 punktów...
Na czym polega zasada "pożoga duszy"?


"Your only path to victory is to join us, brothers"

Offline

#167 2013-09-23 20:09:17

 Sas

Szpaner

Zarejestrowany: 2012-03-07
Posty: 111
Punktów :   
Armia w WFB: Papierowe Imperium
Armia w W40: Dark Angels

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Jeżeli dostałeś z broni o tej zasadzie i zostałeś zraniony, zaznaczasz cały oddział. Pod koniec każdej tury wykonujesz testy dotyczące tej zasady i rzucasz. Wynik 3 lub mniej nic się nie dzieje, ale jeżeli rzucisz 4+ to oddział otrzymuje k3 trafień o S4 i AP5.

Offline

#168 2013-09-23 20:11:24

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Była kiedyś taka bardzo fajna koszulka, idealnie oddająca sytuację... większej rozdzielczości nie było

http://xarchiwum.pl/img/13/9308/6970.jpg



Tak już całkiem serio, to nie bierz tego na poważnie Nie pamiętam, ale chyba była już kiedyś taka dyskusja na tym forum o soul blazie... Tak czy inaczej, czego tu nie rozumieć, masz wszystko jasno jak cholera opisane w rulebooku. Oddział który nie zrobi ochrony na jednym lub więcej woundzie zadanym przez broń z tym typem, to zostaje podpalony. Oznacza to że na koniec każdej tury rzucasz kością. Przy rzucie 1-3 płomień gaśnie, na 4+ płoniesz dalej i dostajesz D3 hity z S4 AP5. Woundy przydziela koleś dowodzący palącym się oddziałem. Ponadto nie można na to rzucać coverów. A, no i jednostka nie można mieć dwóch efektów soulblaze'a na raz.

Ostatnio edytowany przez Gruby (2013-09-23 20:11:42)


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#169 2013-09-23 21:36:36

Eagle

Hehe, zaczynam

Zarejestrowany: 2013-01-12
Posty: 19
Punktów :   
Armia w W40: SM i chaos :) ...
Armia w LOTR: Może coś kupie...

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Ok, dzięki. Rozważałem tzeentchową wersje CSM z insygniami płomieni i myślałem że to coś lepszego Pozostaje nurgle/khorne może slaanesh


"Your only path to victory is to join us, brothers"

Offline

#170 2013-09-24 17:45:46

 Windfang

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

9452457
Skąd: Jarocin/The Rock
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 464
Punktów :   
Armia w WFB: Nie dzięki...
Armia w W40: Dark Angels

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Ja też mam takie jedno pytanko.

Mam Psionika z Mastery Level 2. I załóżmy, że mam 2 moce psioniczne. Jedna to błogosławieństwo inne czarnoksięski atak, każde z nim kosztuje 1 punkt mocy. I tu moje pytanie... czy mogę błogosławieństwo rzucić na swój oddział, a czarnoksięski ostrzał na wroga (moim zdaniem mogę)? Nie mogłem się tego doszukać No i jak wygląda sprawa jak mam 2 ataki psioniczne? Każdy muszę rzucać na ten sam oddział (moim zdaniem tak) czy mogę powiedzmy, osłabić jeden i zaatakować drugi? No i czy tak samo jest z błogosławieństwami? Jednemu oddziałowi dam przeżuty, a drugiemu ignorowanie osłony?

To mnie zawsze nurtowało, bo nie mogłem znaleźć info na ten temat. Chyba, że muszę iść i sobie podreperować okulary u mojego Zakonnego Aptekarza


Projekt Dark Angels 4th Company:
HQ:100%   Troops: 43%  FA:0% HS: 75%

http://img507.imageshack.us/img507/3739/pathtoredemption07bp.jpg

Offline

#171 2013-09-24 21:41:21

magik1980

Szpaner

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 103
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels (3k) Necrons (2k)

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

@Windfang

Będę leciał terminologią angielską - nie dorobiłem się jeszcze ojczystego podręcznika.
Psionik może rzucić wielokrotnie (aż do wykorzystania wszystkich Warp Charg'ów) swoje zdolności z zastrzeżeniem:
-Nie może wykorzystać tej samej zdolności więcej niż raz nawet gdy pierwszy był nieudany.
-Różne zdolności typu Blessing, Conjuration, Melediction mogą być rzucane na różne cele, ale tylko w fazie ruchu. Nawet na związane w walce wręcz jednostki.
-Witchfire może być rzucone tylko raz i to w fazie strzelania niezależnie czy jest to Beam, Mealstorm, Focused czy Nova. Liczone jest jako strzał z broni assault.

@Gruby

Kumplowi podarowałem taką, ale żeby być politycznie poprawny zrobiłem z tekstem po angielsku "Read Codex or I will kick your ass".
Ja sobie zrobiłem z DA Marinem i podpisem "I'm sorry, I can't hear you over the sound of how awsome I am". Furora w sklepie w Middlesbrough i oficjalne odmawianie w sprawie sprzedaży. Manager sklepu chciał 30 funi dać


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tau codex https://filecache01.rushfiles.one/downl … re+6ed.pdf

Offline

#172 2013-10-06 13:02:36

 Windfang

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

9452457
Skąd: Jarocin/The Rock
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 464
Punktów :   
Armia w WFB: Nie dzięki...
Armia w W40: Dark Angels

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

magik1980 napisał:

@Windfang

Będę leciał terminologią angielską - nie dorobiłem się jeszcze ojczystego podręcznika.
Psionik może rzucić wielokrotnie (aż do wykorzystania wszystkich Warp Charg'ów) swoje zdolności z zastrzeżeniem:
-Nie może wykorzystać tej samej zdolności więcej niż raz nawet gdy pierwszy był nieudany.
-Różne zdolności typu Blessing, Conjuration, Melediction mogą być rzucane na różne cele, ale tylko w fazie ruchu. Nawet na związane w walce wręcz jednostki.
-Witchfire może być rzucone tylko raz i to w fazie strzelania niezależnie czy jest to Beam, Mealstorm, Focused czy Nova. Liczone jest jako strzał z broni assault.

@Gruby

Kumplowi podarowałem taką, ale żeby być politycznie poprawny zrobiłem z tekstem po angielsku "Read Codex or I will kick your ass".
Ja sobie zrobiłem z DA Marinem i podpisem "I'm sorry, I can't hear you over the sound of how awsome I am". Furora w sklepie w Middlesbrough i oficjalne odmawianie w sprawie sprzedaży. Manager sklepu chciał 30 funi dać

Wielkie dzięki to rozwiało moje wątpliwości


Projekt Dark Angels 4th Company:
HQ:100%   Troops: 43%  FA:0% HS: 75%

http://img507.imageshack.us/img507/3739/pathtoredemption07bp.jpg

Offline

#173 2014-05-10 21:31:03

 Sas

Szpaner

Zarejestrowany: 2012-03-07
Posty: 111
Punktów :   
Armia w WFB: Papierowe Imperium
Armia w W40: Dark Angels

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Jeżeli transporter jest przypisany do oddziału i nie zajmuje miejsca w organizacji armii przeciwnik nie otrzymuje punktów za jego zniszczenie. Czy jezeli command squad jest przypisany do dowódcy i nie zajmuje miejsca w schemacie armii to przeciwnik dostaje punkty za pokonanie go?

Offline

#174 2014-05-11 00:33:37

magik1980

Szpaner

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 103
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels (3k) Necrons (2k)

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Nie. Przypisane jednostki - nie wpisane do schematu organizacyjnego są indywidualnymi jednostkami od momentu rozpoczęcia gry.
Jeżeli zniszczysz transporter pierwszym strzałem gry a wkładce nic się nie stanie i tak dostaniesz punkt za first blood. I ewentualnie drugi za Purge the Alien.
Jeżeli grasz z zasadą Purge the Alien zniszczenie transportu z wkładka (pn eksplozja i wybuch zmiata wkładkę) dostajesz 2 punkty. Ewentualnie trzeci za First Blooda i kolejny jeżeli był tam Warlord.
Oddziały dodawane do HQ sa samodzielne jak zwykły oddział. Od ciebie zależy czy dodasz do nich Bossa czy beda latać solo. Ale punkty się za nie dostaje jak za każdą inna jednostkę
Już kiedyś mieliśmy tą zagwostkę i pytałem w GW w Middlesborough

P.S. Kiedyś uzbierałem kombo na 5 i zniszczyłem Vindykatorem Razorbacka z oddziałem Veteranow + Company Master (1W) w pierwszej turze. Placek zszedł mi z motorów na zwiadzie o 7 cali wprost na Razorbacka. Przebicie na 5, tabelka obrażeń pojazdu na 5 (+1 za PP2) i Razorback eksplodował na 3". Kumpel się bronił z pancerza i rzucił 4x 2 i 2x 1 (gralismy ze HQ ma jednego Wounda - duzo punktów a malo żyć co by szybciej szlo i poszło). Popłakałem się i oblałem browarem ze śmiechu. Transporter dal mi First blooda i Purge the Alien. Boss dał mi Slay the Warlord i Purge the Alien. Veterani punkt za Purge the Alien. Łącznie 5 punktów za jeden strzał.

Ostatnio edytowany przez magik1980 (2014-05-11 00:41:43)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tau codex https://filecache01.rushfiles.one/downl … re+6ed.pdf

Offline

#175 2015-11-13 20:15:07

broń o zasadzie specjalne

Gość

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

czy model o broni o zasadzie specjalnej wybuch, duży wybuch itd. musi widzieć przeciwnika?????

#176 2015-11-16 11:39:11

Mineralwasser

Właśnie zaczął

Skąd: duża wieś
Zarejestrowany: 2014-11-07
Posty: 38
Punktów :   
Armia w WFB: No record
Armia w W40: No record
Armia w LOTR: No record
Armia Warmachine & Hordes: No record
WWW

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Duża wybuchem musi zobaczyć jeden model . Reszta może być hit .

Czy możesz wyjaśnić tę sytuację?

Ostatnio edytowany przez Mineralwasser (2015-11-16 16:23:32)


My Hobby page -> https://www.facebook.com/Hobby.Outpost


* Kaltes Klares Wasser *

* zimna czysta woda *

Offline

#177 2015-11-17 16:46:23

sytuacja

Gość

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

odział jest za ścianom.

#178 2015-11-17 16:47:52

sytuacja

Gość

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

a tamten z bronią o zasadzie wybuch go nie widzi

#179 2015-11-20 21:28:43

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Nie wiem jak jest w obecnych zasadach, ale dawniej jak strzelałeś z placka, czy też dużego placka, to musiałeś widzieć punkt, nad którym centralnie wisi template. Nawet jeśli po rzucie na rozrzut przeniosło za ścianę czy inną przeszkodę, przez co strzelający nie widział tego centralnego punktu, to strzał nie trafiał. No chyba że broń miała zasadę barrage, to wtedy mogłeś strzelać w dowolny punkt na mapie w swoim zasięgu, ale jeśli go nie widziałeś, to rzucałeś 3d6 na scatter.
Aczkolwiek jak mówię, spójrz sobie w zasady broni w rulebooku, bo nie jestem pewien jak to jest w nowych edycjach.


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#180 2015-11-21 03:04:31

magik1980

Szpaner

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 103
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels (3k) Necrons (2k)

Re: Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi

Zasady specjalne - Blast - nie mam po polskiemu to bedzie terminologia angielska lekko spolszczona

1. Wyznaczyc cel i przyłozyc placek tak by srodek placka (malego lub duzego) znalazl sie nad nim,cel musi byc w lini wzroku (nie musi jesli to bron ze zdolnoscia zaporowa) i w zasiegu broni
2. Rzucic na rozrzut (zniesienie) i odjac zdolnosci strzeleckie (nic nie odejmujemy przy zaporowej)
3. Policzyc ile modeli znajduje sie pod plackiem - tyle zostalo trafionych (ale nie koniecznie dokładnie te modele)
4. Najblizsze od strzelca modele (lub od srodka placka jesli strzal byl zaporowy) rzucaja na obrone nie zaleznie czy sa w lini wzroku strzelca (srodka placka przy zaporze) czy nie

Jako wartosc osłony terenu nalezy przyjac oslone wzgledem strzelca (lub srodka placka przy zaporze)

http://condemned.pl/uploads/2.jpg mierzenie (6 pod celownikiem)
http://condemned.pl/uploads/3.jpg zniesienie (5 pod celownikiem - czyli tylu oberwie - mimo ze jeden nie jest w lini wzroku)
http://condemned.pl/uploads/4.jpg suma sumarum ci co oberwali mimo ze 3ka nie byla widoczna (5tka najblizsza strzelcowi - 3-ka bonus do oslony terenu - 2-ka tylko pancerze lub specjalne)

Placki (niezaporowe) tylko wyznaczaja ilosc trafionych modeli a nie konkretne modele - znoszenie przez wiatry (chyba Khorna) rykoszety i inne pola magnetyczne ponoc maja to tłumaczyc

Bym reguły na placki inaczej rozpisal ale nie chca mnie w Nothingham przyjac .....


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tau codex https://filecache01.rushfiles.one/downl … re+6ed.pdf

Offline

  • Index
  •  » Zasady
  •  » Zasady Warhammer 40k - Pytania i odpowiedzi
Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz fraud concerns