Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#16 2012-07-28 20:04:43

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Malifaux

Muszę przyznać, że ciekawe te figurki. Ostatnio akurat rozglądałem się za czymś ładnym do pomalowania. Jak wygląda ich wielkość w porównaniu z figurkami gw?

Kupujesz w PL, czy w podanym sklepie online?

Offline

#17 2012-07-29 00:28:36

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Kupuję w PL w sklepie Mgła. Modele są delikatnie większe bo jest to skala 32mm (WFB to 28mm).

Offline

#18 2012-07-29 00:55:29

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Malifaux

Dzięki. Zapamiętam sklep. Może kiedyś coś z nich kupię, bo nieźle się prezentują :-)

Offline

#19 2012-08-03 22:03:00

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Po ogłoszeniu przejścia na plastik i nieco dziwnym niewstrzymywaniem wypływania informacji przed GenConem, Wyrd zalał nas całą masą nowości i tak wraz z informacja o przejściu na plastik pojawiły się nowe model dla Neverborn chociaż ich "kolor" wskazuje że część będzie mogła współpracować z frakcją Outcast, kolejną frakcją obdarowaną nowym stuffem są Arkaniści, ten ich Rail Golem bardzo zajeżdża Warmachiną, chociaż z wyglądu to jakby podrasowany człowiek jest. Kolejna nowość to Ten Thunders kolejna podfrakcja, jak widać bardzo azjatycka. Na koniec jeszcze trochę ciekawostka modele Special Edition - będzie je trochę trudno zdobyć, chociaż nie jest to niemożliwe i raczej nawet w Polsce ktoś pewnie wyszarpie. Mam tylko takie dziwne wrażenie że modele ze specjalnych edycji są jakby fajniejsze ot tych zwykłych i nie tylko z powodu że są limitowane, po prostu rzeźby są jakieś takie lepsze.

Offline

#20 2012-08-03 23:27:20

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Malifaux

Musze przyznać, że modele Ten Thunders i te ze special edition wyglądają rewelacyjnie!

EDIT: No zakochałem się...

http://i238.photobucket.com/albums/ff29/Wyrd-Miniatures/Ad_WYR8001_TheThunder.jpg

Ostatnio edytowany przez Piotruposz (2012-08-03 23:28:15)

Offline

#21 2012-08-10 12:03:43

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Wyrd jedzie na Gencon  firma się rozkręca, albo przynajmniej tak to wygląda na zdjęciach. Ze względy na GenCon Wyrd wyda masę nowych modeli, praktycznie wszystkie już plastikowe, a plan wydawniczy na sierpień będzie trzy razy obszerniejszy niż zwykle i tak, nowa frakcja Ten Thunders dostanie: Oiran (3 pack), The Thunder Box Set, Ten Thunders Archers (3 pack), Yamaziko. Arkaniści: Rail Crew Box Set, Rail Golem, Metal Gamin (3 pack), Willie the Demolitionist. Neverborn: Dark Debts Box Set, Mr. Graves, Mr. Tannen, The Depleted (3 pack), Beckoners (2 pack). Do tego dochodzą jeszcze modele z edycji specjalnej. Po prostu zasypka.

Pokazali też kilka modeli z nowego podręcznika: Preview

P.S. Bawią mnie teraz Metal Gaminy które jako jedyne z Gaminów będą w plastiku 

Offline

#22 2012-08-10 13:28:30

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Malifaux

Rewelacja. Nie wiesz kiedy te nowe modele (z poprzedniego postu) będą w sprzedaży? ciekawe czy dostanie się je w Mgla.pl.

Offline

#23 2012-08-10 14:19:31

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Niestety tego nie wiem, podejrzewam jednak że skoro modele już są (nawet jeśli to jakaś pierwsza partia) to pewnie jak się po GenConie ogarną to zaczną to wysyłać do sklepów i wtedy we wrześniu lub w październiku będzie je można normalnie nabyć. Jeśli chodzi o Mgłę to raczej bym tak celował w październik

Offline

#24 2012-08-18 20:39:37

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Krótki filmik prezentujący stoisko Wyrda na GenConie, może niezbyt wyraźnie ale widać nowe plastiki, wyglądają dosyć porządnie, może poza tym specjalnym dużym drzewem, łączenie góra dół wygląda fatalnie będzie potrzeba dużo szpachli lub green stuffu.

Offline

#25 2012-10-13 19:44:50

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Piotruposz napisał:

Rewelacja. Nie wiesz kiedy te nowe modele (z poprzedniego postu) będą w sprzedaży? ciekawe czy dostanie się je w Mgla.pl.

To teraz już wiadomo kiedy w normalnych sklepach zagoszczą nowości z GenConu, Wyrd podał plan wydawniczy na ostatni kwartał tego roku. Zapewne jeśli ktoś liczy na zakup w Polsce to musi sobie dodać jeden miesiąc, czyli nowości z października zapewne będzie można kupić w listopadzie. Na całe szczęście dla mnie, nie ma tam żadnych modeli które "muszę mieć".

Offline

#26 2012-11-03 20:34:26

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Mimo wielu przeciwności losu udało mi się dziś w końcu zagrać w Malifaux. Udało nam się wyżebrać odrobinę miejsca na stole do ping ponga, bo reszta stołów była zajęta przez battlowców, a w klasie gdzie mieliśmy grać odbywały się akurat zajęcia. Grałem Gremlinamy z rodziny LaCroix, a Lego grał moim drugim gangiem lodowej wiedźmy Rasputiny. Tak się jakoś złożyło że wylosowaliśmy ten sam cel gry (Destroy the Evidence) więc zagraliśmy w jego wersję "wspólną" - tutaj małe przypomnienie, każdy z gangów w grze ma swój główny cel do wykonania za który może otrzymać do 4 punktów zwycięstwa, te cele są losowane, jeśli przeciwnicy mają ten sam cel to rozgrywa się jego specjalną wersję "shared", w naszym przypadku należało zniszczyć 4 znaczniki, jeden neutralny na środku pola gry i trzy po wrogiej stronie stołu. Dodatkowo mieliśmy osobiste cele, ale żeby nie zadręczać się zbytnio ustaliśmy że obaj mamy Assasination, czyli zabicie wrogiego szefa i Bodyguard czyli niedopuszczenie do zejścia naszego szefa. Grało się bardzo przyjemnie, jeszcze widać że jest ogólny brak ogrania, ale już pewne ciekawe akcje zaczynają się pojawiać, co dobrze rokuje na przyszłość. Bardzo dobrze się gra na dosyć gęsto zastawionym stole (aż żal że nie pstryknąłem żadnej foty), w końcu teren zaczął się przydawać do czegoś innego niż ozdabianie stolika Gra zakończyła się dosyć ciekawie, w piątej turze mój ostatni gremlin zabił Rasputinę ginąc w tym samym momencie bo miał "głupie szczęście", ale dzięki temu wygrałem 3:2 bo udało mi się wcześniej zniszczyć neutralny znacznik za co był 1 VP, a oboje zabiliśmy wrogich szefów za co było po 2 VP.

Offline

#27 2012-11-11 12:55:48

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Tak jak myślałem z niewielkim opóźnieniem do Mgły dotarły wczoraj pierwsze plastiki od Wyrda. Ceny w miarę w normie, chociaż i tak na razie mnie to nie interesuje, bo akurat moja lista ewentualnych zakupów obejmuje starsze pozycje. Jestem tylko ciekawy czy w plastiku będą tylko nowości czy też zrobią kilka resculptów do starszych modeli. Jak już przy zakupach jesteśmy to muszę się pochwalić (no może nie do końca to moja zasługa/wina ) że kolejny gracz w Cz-wie dorobił się swojego gangu.

Offline

#28 2012-11-12 12:44:16

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Pewnie niewiele osób odwiedza forum CzF więc zacytuję siebie z miniraportem z potyczki jaką wczoraj stoczyłem z Chochlikiem.

Była to pierwsza prawdziwa gra Chochlika w Malifaux, a jako że nie doszły jeszcze jego figurki to oddałem mu do dyspozycji gang Lodowej Wiedźmy. Wylosowaliśmy standardowy deployment (czyli 6" od krawędzi stołu), Chochlik miał do zrobienia Destroy the Evidence, czyli rozwalić 2 lub 3 markery, ja natomiast miałem Treasure Hunt, czyli zgarnięcie skarbu ze środka stołu i wyniesienie go do swojej strefy rozstawienia, widać to na tym zdjęciu z rozstawieniem początkowym. Klasyką też było wybranie Assasination i Bodyguard jako dodatkowe cele, szczerze powiedziawszy czekam z utęsknieniem aż wreszcie będzie to coś innego Tym razem zacząłem ostrożnie, starałem się wykorzystać fakt że byłem szybszy i lepiej strzelałem. Wykorzystałem przy tym teren oraz lodowe filarki które postawił Chochlik. On natomiast bardzo cisnął do przodu Rasputiną wystawiając ją bardzo na ostrzał. W trzeciej turze zgarnąłem skarb leżący na środku, Chochlik natomiast próbował dotrzeć do markerów które miał zniszczyć. W tym momencie wypchnął do przodu Rasputinę, która tylko lekko poraniła moje Gremliny. Ophelia wykorzystała ten moment i zastrzeliła Rasputinę. W turze czwartej Lodowy Gang bez przywództwa zaczął się sypać, najpierw wybuchowy Perre chciał zabić Gamina, ale nie trafił, ten za to skutecznie mu oddał, co przypłacił życiem bo Perre po prostu wyleciał w powietrze robiąc Kabooom  :smile: Drugi Gamin zginął od celnych strzałów Opheli, strzały były w plecy i bardzo celne. Chochlikowi został sam Golem, który został tradycyjnie rozstrzelany przez "szczęśliwego głupca", którym tym razem okazał się Raphael zadający 10 punktów Damage, co dało 8 Wound-ów w Golema i 4 w Raphaela. Idzie mi już coraz lepiej, chociaż nadal nie wszystko ogarniam i nie o wszystkim pamiętam, mam nadzieję że jak teraz będzie większa liczba graczy to będę grał częściej i łatwiej będzie mi spamiętać zasady.

No właśnie tak przy okazji nie miałby ktoś ochoty zagrać jakiejś partyjki we wtorek na spotkaniu ?

Offline

#29 2013-01-04 20:09:32

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Wyrd pokazał styczniowe nowości, chociaż nowością tak naprawdę jest tylko starter Relic Hunters, bo resztę modeli można było zobaczyć już dużo wcześniej, chociażby przy okazji GenConu. Zastanawia mnie tylko jak będzie wyglądał sprawa Lucasa McCabe, który występuję w postaci dwu modeli: konno i pieszo (z niezłym bacikiem), tzn. zastanawiam się czy będzie mógł z tego konia "zsiadać" czy tylko będzie się wybierało wersję konną lub pieszą.

Offline

#30 2013-02-10 18:02:52

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

W lutym WYRD wyda trzy nowości: Freikorps Strongarm, Burt Jebsen i nowy starter Masters of the Path. Wszystko to można obejrzeć tutaj. Przy okazji reaktywowano też e-zin Wyrd Chronicles, czwarty numer można znaleźć w dziale Downloads na stronie Malifaux. Niekwestionowany lider nowości to Burt Jebsen, gości ma nawet zasadę że jak strzela do cofa się 1" Na stronce z nowościami są oczywiście "rzeźby 3D" ale na przykład w Wyrd Chronicles można zobaczyć zdjęcia Yan Lo (jest w tutorialu malowania) i te modele na prawdę tak wyglądają.

Z takich bardziej lokalnych spraw, udało mi się zagrać partyjkę z Chochlikiem i jego nową bandą Witch Hunterów, wygrałem 2:0 realizując jeden z moich poślednich celów. Zdjęć brak, bo nie miał kto robić Przy okazji podziękowania dla sklepu GZSM z udostępnienie stolika i makiet.

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Ferienwohnung Zirbelweg Hotels Brazil