Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#91 2015-05-30 23:09:03

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Jeszcze przynajmniej do drugiej połowy czerwca nie będę w stanie się reaktywować z graniem w Malifaux, ale wrzucę tutaj takie drobne info o niezłej promocji w sklepie Vanaheim. W ramach tej promocji są dwa startery Rail Crew (Mei Feng) i Mother of Monsters (Lilith) oraz box Guild Riflemen. Ceny są całkiem przyzwoite i oczywiście link.

Offline

#92 2015-06-20 14:37:12

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Ponieważ już jest druga połowa czerwca to w końcu będę miał troszkę czasu żeby w coś pograć, a może to być także Malifaux. W najbliższą sobotę zaczyna się Twierdza, na którą mam zamiar przybyć i w sumie jeśli miałbym chętnych to mógłbym również przytachać moje graty do Malifaux, ale o tym musiałbym wiedzieć najpóźniej w czwartek wieczorem, więc jak ktoś byłby chętny zagrać partyjkę lub jakieś demo to niech da znać.

Offline

#93 2015-07-15 13:31:48

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

GenCon is coming więc Wyrd opublikował przebogatą listę najnowszych wydań modeli do Malifaux. Na pierwszy ogień wrzucę coś co dopiero jest w przygotowaniu, ale zapowiada się dosyć ciekawie, a chodzi o drugi Story Encounter Box. Tym razem najprawdopodobniej będziemy walczyć z plago szczurów lub z plagą szczurołapów Pudełeczko nazywa się Brotherhood of Rat i ma dosyć bogatą zawartość: dwóch łapaczy szczurów, dwóch szczurzych królów, osiem szczurów, trzy scenariusze do Malifaux i jedna przygoda do Trought the Breach (RPG w świecie Malifaux).

Dalej to już długa lista wydań najbliższych, czyli lipiec:
- Master of Puppets - radosny teatrzyk kukiełkowy Collodiego
- Necropunks - umarlaki
- Crooligans - dzieciaki ze startera Molly
- Mechanical Rider - kawaleria dla Arcanistów
- Moon Shinobi - gremlińscy pijani mistrzowie
- Burning Revelatin - starter Kaeris pani ognia
- Pacekeeper - mechaniczny "piesek"
- Widow Weaver - paniusia musi nieźle zaskakiwać jak się do niej podejdzie z tyłu

Sierpień:
- Starter Box - i stało się, pojawił się pierwszy starter dla dwóch graczy, z jednej strony trochę ubogi, bo dostajemy po cztery modele na stronę, nie ma masterów tylko henchmeni, zamiast zasad dostajemy jakieś skrótowce, a do pełnych mam dostęp w wersji elektronicznej, z drugiej strony ten starter jest tylko trochę droższy od normalnych starterów, a zawiera jeszcze dwie talie kart i miarkę.
- Guilty as Charged - ekipa Jack Daw, naprawdę nie wiem jak oni się poruszają
- Austringers - moje "ulubione" modele do Gildii
- Rogue Necromancy - coś chyba poszło nie tak albo dr Frankenstein nie miał odpowiednich części
- Dead Rider - kawaleria umarlaków, chociaż to bardziej Śmierć we własnej osobie chyba jest
- Lamps - a to taka ciekawostka lampy uliczne

Wrzesień:
- Smoke and Mirrors - tancerki Colette, kiedyś bardzo chciałem sobie je kupić, ale nowe modele jakoś mi się już tak bardzo nie podobają
- The Plague Cometh - ekipa uliczna Hamelina, to się będzie ładnie składać z Brotherhood of Rat
- Ryle - jakiś wymiatacz do Gildii
- Pale Raider - kawaleria dla Gildii, druga zresztą już, tylko ten wierzchowiec jakiś taki chyba z łapanki
- Coryphee - trudno powiedzieć co to jest, ale na pewno są dla Colette i na pewno są ciężkozbrojne
- Hooded Rider - kawaleria dla Neverbornów
- Lucky Effigy - kukiełka dla Gremlinów
- Shadow Effigy - kukiełka dla Ten Thunders

GenCon & Beyond, czyli co będzie dostępne już na GenConie, a w sklepach od października i dalej:
- Dark Carnival - limitowana ekipa Mr.Coopera
- Hog Wild - starter dla wielbicieli świń
- Explosive Solutions - kolejna ekipa dla Gremlinów, tym razem pan Wong i jego trupa
- The Bushwhackers - i ostatnia ekpia dla Gremlinów pod wodzą babci Mah Tucket (oj kuszą )
- Temple of Dawn - w końcu jacyś prawdziwi mnisi ćwiczący Kung-Fu
- Crossroads 7 - kolejny story box, tym razem siedmiu muzyków, reprezentujących siedem grzechów, co ciekawe postaci są prawdopodobnie wzorowane na muzykach z naszej rzeczywistości (przynajmniej ja jedną postać rozpoznałem, ale ja tak jakoś słabo muzyków kojarzę).
- Abuela - matrona rodu Ortegów w bardzo gustownym wózku
- Brutal Effigy - maskotka Gildii, swoją drogą nieźle pasuje do ekipy Lady Justice
- Carrion Effigy - laleczka Resurectionistów, strzykawka wygląda fachowo
- Gaki - ładne, chyba do ekipy Kirai
- Arcane Effigy - laleczka Arkanistów
- Carver - mister Pumpkin ?
- Mysterius Effigy - laleczka dla Neverbornów
- Iggy - jakiś chłoptaś do Neverbornów
- Hodgepodge Effigy - laleczka dla Outcastów, bardzo gustowna
- Lone Swordsman - w końcu jakiś normalny samuraj, chociaż chyba zbyt normalny

Offline

#94 2015-10-13 12:52:00

Spacetrashman

Rzezimieszek

Zarejestrowany: 2015-10-08
Posty: 6
Punktów :   

Re: Malifaux

Przenoszę się do odpowiedniego tematu, otóż zapoznałem się z zasadami Malifaux. Obejrzałem sporo filmików, trochę poczytałem. Same koszty rozpoczęcia nie są odstraszające. Tak więc podjąłem decyzję o zamówieniu jednego starter boxa (może dwóch) Teraz powstaje moje pytanie, czy klub będzie miał jeszcze jakieś spotkania? Gdzie moglibyśmy się ewentualnie spotkać. Kto byłby chętny na rozgrywkę (a raczej naukę, kompletnego nowicjusza) A może, ktoś jeszcze chciałby się nauczyć grać w Malifaux? Fajnie by było mieć kilku chętnych do rozgrywki. Myślę, że wcześniej niż w listopadzie nie dam rady zagrać własnymi figurkami (czas dostawy, doprowadzenie do użytku) Pozdrawiam.

Offline

#95 2015-10-14 11:03:58

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

To pochwal się co kupiłeś i gdzie, bo napisałeś czas dostawy jak by to zza morza miało przybyć.

Co do grania w sumie jako jeden z bardziej aktywnych graczy w tę grę w Częstochowie, mogę zaproponować spotkanie w Gildii w najbliższą niedzielę około godziny 16, z tym że w tej chwili nie jestem pewny czy dam radę. Więcej będę wiedział w piątek wieczorem, więc jeśli by Ci odpowiadało to daj tu znać. Jeśli nie to dopiero za jakieś dwa tygodnie ponownie będę mógł się nad jakimś graniem zastanowić. Co do klubu RyK to niestety zagapiłem się na Nocy Kulturalnej i nie podpytałem czy coś jeszcze będzie się działo.

Offline

#96 2015-10-15 09:38:18

Spacetrashman

Rzezimieszek

Zarejestrowany: 2015-10-08
Posty: 6
Punktów :   

Re: Malifaux

Zamówiłem Explosive Solutions - Wong Box Set, tylko niestety wysyłka dopiero 22.10.2015 Sklep vanaheim. Co do samego spotkania w niedzielę, czas mam i chętnie bym się spotkał. Zabrał bym też moją "nieżone" może dała by się namówić na rozpoczęcie wspólnego hobby. Jedyny problem, to tylko nie mam pojęcia gdzie znajduje się ta rzeczona Gildia

Offline

#97 2015-10-15 12:29:06

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Spacetrashman napisał:

Jedyny problem, to tylko nie mam pojęcia gdzie znajduje się ta rzeczona Gildia

Żeby to był jedyny problem Gildia urzęduje w klubie SM Północ, ul.Witosa 1b. Na początku trudno znaleźć odpowiednie drzwi, ale jest to mniej więcej środek pawilonu, od strony gdzie po lewej stronie mamy sklep spożywczy, a po prawej Żabkę.

Co do Wonga, to czuję się lekko zaskoczony, nie spodziewałbym się takiego wyboru na początek, ale w sumie to czemu nie

Właśnie mi się wyjaśniła sprawa niedzieli i w tym momencie na jakieś 95% będę mógł się pojawić, więc wstępnie około 16.00 w Gildii, wyśle Ci jeszcze mój numer telefonu na PW, tak na wszelki wypadek.

Ostatnio edytowany przez Crane (2015-10-15 14:36:27)

Offline

#98 2015-10-20 09:12:48

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

To pierwsza partyjka za nami, mimo że niedokończona to mam nadzieję że dała jako taki obraz gry. Odświeżyłem sobie zasady (wydaje mi się że raczej nigdzie czegoś nie pomieszałem), niestety słabo pamiętałem zdolności postaci, ale mam nadzieję że kolejna gra nie odbędzie za kolejne pół roku i przy następnej grze bardziej będę ogarniał.

Offline

#99 2015-10-20 14:49:22

Spacetrashman

Rzezimieszek

Zarejestrowany: 2015-10-08
Posty: 6
Punktów :   

Re: Malifaux

Myślę, że jak na pierwsze spotkanie. Wyszło bardzo dobrze. Ogólne zasady, mamy już przybliżone. Zarówno mi jak i Patrycji bardzo się gra podoba. Co do samego kolejnego spotkania, ja będę miał czas najwcześniej 31 października lub 1 listopada. Ale to i tak tylko na 70% na ten moment. Zastanawiamy się również czy nie kupić, zestawy startowego dla dwóch graczy. Zasady + talie + kilka prostych modeli. Jest to dość kuszące.
Mam nadzieję, że uda się trochę ożywić częstochowską scenę gier bitewnych.

Offline

#100 2015-10-22 10:59:42

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Na twoim miejscu raczej bym odpuścił zestaw dla dwóch graczy, szczególnie że już zamówiłeś Wonga. Fakt że starter jest dosyć opłacalny, ale przynajmniej w mojej opinii to jest takie demo dla graczy którzy jeszcze nie do końca są zdecydowani czy będą chcieli grać w Malifaux. Oczywiście zrobisz jak będziesz uważał, szczególnie że nie jesteś skazany na granie tylko ze mną, bo akurat ja wszystkie akcesoria do grania posiadam , a modele w w tym zestawie są mercami, więc można je potem włączyć do jakiejś ekipy.

Offline

#101 2015-10-23 12:24:14

Spacetrashman

Rzezimieszek

Zarejestrowany: 2015-10-08
Posty: 6
Punktów :   

Re: Malifaux

Kurde data premiery sprzedaży Wonga została przesunięta na początek Listopada tak więc chyba i tak zamówię jeszcze jakąś drużynę bo już nie mogę się doczekać. A jak stoisz z czasem w dni które wymieniłem?

Offline

#102 2015-10-26 15:23:36

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Spacetrashman napisał:

A jak stoisz z czasem w dni które wymieniłem?

Trochę ostatnio jestem zaganiany, więc co do niedzieli będę mógł coś powiedzieć dopiero w piątek i jeszcze taki dodatkowy warunek, musielibyśmy się spotkać u mnie w domu, ale tak jak pisałem dam znać coś w piątek.

Offline

#103 2016-04-26 09:39:35

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Nie wiem czy ktoś byłby zainteresowany, ale Wyrd udostępnił podręcznik z zasadami za 0$ Zero $ oznacza oczywiście za darmoszkę, ale i tak podręcznik trzeba "zakupić" w sklepiku DriveThruRPG. Nie sprawdzałem tej wersji, ale zapewne jest to elektroniczny odpowiednik małego podręcznika z zasadami.

Offline

#104 2016-07-04 10:16:49

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Ponieważ zbliża się Medalikon to pomyśleliśmy z kolegą żeby zagrać i/lub pokazać się z grą Malifaux. Planujemy zagrać w niedzielę, spróbujemy się jakoś zmieścić w pobliżu turnieju WH40k. Wiem że wszyscy poważni gracze będą się jarać 40-stką, ale może są jeszcze jacyś niepoważni którzy chcieliby zobaczyć lub spróbować sił w Malifaux. Zapewniam oczywiście figurki i inne akcesoria niezbędne do grania.

Gdyby ktoś był zainteresowany graniem w sobotę, to też jest taka możliwość ale muszę wiedzieć o tym wcześniej, bo generalnie sobotę chciałem sobie zarezerwować na WM&H (o ile dotrą figurki) jakieś planszówki i w końcu jakieś atrakcje konwentowe, bo ostatnio to tylko chodzę i gram na tych konwentach

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.hotelstayfinder.com/