Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2012-04-01 14:59:07

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

PodRozpiski

Space Marines - Kosmiczni Marines


http://www.forgeworld.co.uk/Images/ProductCategories/spacemarine.jpg



temat do publikacji rozpisek

Offline

#2 2012-04-01 15:00:15

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: PodRozpiski

Poniżej przedstawiam przykładowy schemat rozpiski, który prosiłbym by stosować w tym temacie.
Dlaczego tak? Dlatego żeby rozpiski były przejrzyste i czytelne.


Rozpiska: np. Blood Angels / Krwawe Anioły
format: ilość pkt.


HQ "Dowództwo"
(ilość modeli) nazwa modelu (wykupione upgrade) całkowity koszt modelu/oddziału

-------------------------------------------------------------

ELITES "Jednostki Eliterne"
(ilość modeli) nazwa modelu (wykupione upgrade) całkowity koszt modelu/oddziału
(ilość modeli) nazwa modelu (wykupione upgrade) całkowity koszt modelu/oddziału

------------------------------------------------------------- 

TROOPS "Jednostki Podstawowe"
(ilość modeli) nazwa modelu (wykupione upgrade) całkowity koszt modelu/oddziału
(ilość modeli) nazwa modelu (wykupione upgrade) całkowity koszt modelu/oddziału
(ilość modeli) nazwa modelu (wykupione upgrade) całkowity koszt modelu/oddziału

-------------------------------------------------------------

FAST ATTACK "Jednostki Szybkiego Reagowania"
(ilość modeli) nazwa modelu (wykupione upgrade) całkowity koszt modelu/oddziału

-------------------------------------------------------------

HEAVY SUPPORT "Jednostki Ciężkiego Wsparcia"
(ilość modeli) nazwa modelu (wykupione upgrade) całkowity koszt modelu/oddziału


-----------------
suma punktów



Zastosowanie (opis planu na bitwę i wykorzystania tego co w rozpisce).

Offline

#3 2012-04-08 16:49:43

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: PodRozpiski

Oto i problem. Jako że do tej pory nawet nie próbowałem słuchać o W40k (nie bijcie... młody jestem... nie chce umierać...) nie znam tego systemu, a chciałbym poznać. Pomyślałem wiec że najlepiej podczas testów na żywo. Master stwierdził że z przyjemnością się przyczyni do mojej nauki, więc zaplanowaliśmy w najbliższym czasie jakąś bitewkę. Tak więc jako że armia Space Wolfs ma naprawdę porządny klimat, i mają coś wspólnego z kransoludami z WFB (tu się śmieję, ale krasnoludy mają pełno run, a Space Wolves mają Rune Priesta wiec takie wolne skojarzenie ) postanowiłem wybrać ich jako "podręcznik" do nauki.
Jako że swojego czasu obiło mi się, że gracie Panowie na 1200 punktów, to też taką rozpiskę poczyniłem. Jako że się nie znam wpływ na moją rozpiskę miało w sporej części "to co mi się podoba", a nie to co jest super. Tak więc:


Rozpiska: Kosmiczne Wilki
format: 1200 pkt.


HQ "Dowództwo"
(1) Wolf Lord (wolf claw, storm shield, Thunderwolf, saga of the wolfkin, wolf tail talisman) 215
(1) Rune Priest (wolf tail talisman) 105

-------------------------------------------------------------

ELITES "Jednostki Eliterne"
brak

------------------------------------------------------------- 

TROOPS "Jednostki Podstawowe"
(10) Blood Claws pack (flamer) 15/150

(10) Grey Hunters pack (flamer, wolf standard, power weapon) 15/175

-------------------------------------------------------------

FAST ATTACK "Jednostki Szybkiego Reagowania"
(5) Thunderwolf Cavalry (storm shield, wolf claw) 80/420

-------------------------------------------------------------

HEAVY SUPPORT "Jednostki Ciężkiego Wsparcia"
(6) Long Fang pack (melta bombs, 2*heavy bolter, 2*missle launcher, multi-melta) 15/135


-----------------
1200 punktów



Wolf Lord wraz z Thunderwolf Cavalry będzie miał na celu jak najszybsze starcie w cc z wrogiem. Nie mam pewności czy na pewno nie zrobić z tego dwóch oddziałów, jeden złożony z 3 Thunderwolf Cavalry, a drugi z 2 Thunderwolf Cavalry oraz Wolf Lorda. Oddział Blood Claws i Grey Hunters mają przeć do przodu środkiem pola bitwy kiedy to kawaleria będzie flankowała wroga (mam nadzieję skutecznie). Obydwa oddziały są nastawione również na CC z ostrzałem szturmowym, więc myślę że coś poradzą. Dodatkowo nie wiem czy nie zamienić Blood Claws pack, na drugi oddział Grey Hunters pack. Blood Claw posiada dodatkowe ataki w szarży, ale Grey Hunters są trochę lepsi i w CC jak i w strzelaniu. Na pewno do jednego z tych oddziałów trafi Priest. Jeśli wystawię Blood Clawów, to myślę żeby do nich dołączył Priest, aby wyłączyć im opcję Headstrong. Na koniec Long Fang pack przygotowany raczej na otwieranie puszek i osłonę siebie samych ("umiesz liczyć, lic zna siebie"), oczywiście razem z dowódcą. Da to im możliwość strzelenia z heavy bolterów do pobliskich jednostek piechoty jak i równocześnie z missile launcherów + multi-melty do pojazdów wroga. Tutaj jestem ciekaw czy grając na 1200 punktów ludzie wystawiają jakieś pojazdy, jeśli tak to jakie i dlaczego...

Taka moja teoria... wiem że mam w diabły punktów w jednym oddziale, 420 punktów Thunderwolf Cavalry + możliwy dołączony do nich Wolf Lord 215 punktów... Dlatego zastanawiam się nad rozdzieleniem tego na dwa oddziały mniejsze. Również przez chwilę myślałem czy nie wstawić zamiast dwóch oddziałów Thunderwolf Cavalry paru Fenrisian Wolf pack,. Zamiast dwóch modeli kawalerii, za 160 punktów wystawie jakieś dwa oddziały Fenrisian Wolf pack z Cyberwolfem (w sumie dwa oddziału po 10 sztuk) - szybkie i świetnie wyglądają.

Gruby sugerowałeś rozpiskę na 1000 i 1500 punktów - przyjemnością. Na 1000 to będzie najpewniej ta ukrócona o dwa modele Thunderwolf Cavalry i 3 - 4 zwykłych wojaków. Rozpiskę na 1500 punktów przygotuje, ale teraz dajcie znać co na ten temat myślicie, i co zrobiłem źle i dlaczego

Ostatnio edytowany przez Brujah1685r (2012-04-08 16:58:49)

Offline

#4 2012-04-10 12:39:58

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: PodRozpiski

Brujah1685r napisał:

Rozpiska: Kosmiczne Wilki
format: 1200 pkt.

Bez bicia się nie obędzie, ale to potem...

Kosmiczne Wilki to zakon osadzony w klimacie nordyckich bogów i wikingów. Jeżeli chciałbyś się więcej dowiedzieć o ich historii, to polecam przejrzeć ten link. Dodatkowo dużo informacji znajdziesz w opisie historii w kodeksie SW.

Jako że gram futrzakami, to trochę pomogę. Ogółem rozpiska jest nie zła jak na początkującego, ale mam kilka uwag co to uzbrojenia jednostek i ogólnej koncepcji.
1. Wolf Lord (Wilczy Lord) - jest oczywiście dobrze poskładany, ale trzeba go trochę pozmieniać. Broń typu wolf claw jest okey, ale ciekawszą opcją jest frost blade / frost axe, lub ewentualnie thunderhammer, ale młotek dajesz tylko wtedy gdy wykupujesz Wolf Lordowi sagę "saga of the bear".
Następnym do zmiany jest wolf tail talisman, który jest moim zdaniem bezsensem. Zamiast tego możesz wykupić runic armour, który nie dosyć że daje modelowi Sv na 2+, to dodatkowo masz osłone na 5+ od psioniki. Kolejną i zarazem ostatnią zmianą jest saga. Poniżej opiszę Ci je po krótce (czyli co z czym się daje):
* saga of the wolfkin (saga o wilczym rodzie) - opłacalna tylko wtedy, gdy wykupujesz Fenrisian Wolfy.
* saga of the bear (saga o niedźwiedziu) - najczęściej spotykana, aczkolwiek wykupowana tylko wtedy gdy Wolf Lord ma latać z młotkiem (thunderhammer'em).
* saga of majesty (saga o majestacie) - model z tą sagą daje w 6" przerzuty nieudanych testów morale (Ld). Według mnie opłaca się wykupować Dredowi lub Vener Drednotowi.
* saga of the hunter (saga o łowcy) - ta saga sprawdza się, jeżeli robisz wojnę podjazdową (czaisz się w terenie). Niestety minus jest taki że działa ona tylko na modele typu piechota! Wolf Lord na thunderwolfie nie może jej z niej korzystać
* saga of the warrior born (saga o urodzonym wojowniku) - moja ulubiona saga, a zarazem według mnie najlepsza, jeżeli robimy Wolf Lorda do kombatu. Trochę kosztuje, ale opłaca sie...
*saga of the beastslayer (saga o zabójcy) - sprawdza się w bitwach z grubszymi modelami (z wytrzymałością 5+) oraz z dużą ilością mechów (Dredy, Sentinele, Killa Kany).
Podrzucę jeszcze przykład Wolf Lorda (takiego jakim gram) do kombatu:

Wolf Lord (thunderwolf, runic armour, frost axe, saga of the warrior born, wolftooth necklace) 245

Swoje kosztuje, ale jest wart, zwłaszcza że kiedyś z oddziałem kawalerii prawie przemielił całą armię Tyranidów kolegi Windfanga. Bym zapomniał - WL warto dokupować wolftooth necklace. Bajer, a pomaga trafiać zawsze na 3+.
2. Rune Priest (Kapłan Run) - musisz dobrać dwie dowolne moce psioniczne. Rune Priestowi możesz dokupić wolf tail talisman, ale tylko wtedy gdy wystawiasz więcej niż jednego. Gdy wystawiasz więcej niż jednego, to muszą się różnić ekwipunkiem i mocami. Wtedy polecam jednemu wykupić WTT, a drugiemu "chooser of the slain". Moce w zależności od gustu i przeciwnika. Uwaga - Rune Priest powinien być zawsze jak najtańszy, i powinien być dołączony do jakiegoś oddziału - inaczej szybko zginie, a na pewno będzie jednym z głównych celów!
3. Elity !? Tutaj polecam wystawić taki mały oddział trzech lub więcej (w zależności od punktów) Wolf Guardów (Wilcza Straż). Mają masę bajerów, ale ich największym plusem jest to, że można ich porozdzielać po innych oddziałach (opisanych w kodeksie). Nie dość że w oddziale masz dodatkową broń (na przykład combi-melte lub combi-flamer), to dodatkowo podnoszą Ci morale (z Ld 8, na Ld 9). Według mnie obowiązek zwłaszcza dla szajbusów (Blood Claws), ale dla Grey Hunterów również.
4. Blood Claws (Krwawe Szpony) - tutaj sobie sam odpowiedziałeś, że w zamian za nich lepiej wykupić Grey Hunterów... Podrzucę jeszcze pewne podsumowanie GH i BC:

Po pierwsze to Krwawe Szpony muszą posiadać kogoś kto będzie nimi dowodził, bo bez dowódcy szaleją. Potrzebujesz albo Wilczego Strażnika, albo Kapłana Run, którego masz w rozpisce. Jak już to skłaniał bym się ku temu, by za ich punkty wykupić dodatkowy oddział Grey Hunterów ponieważ: posiadają lepsze statystyki niż Krwawe Szpony a kosztują tyle samo, można wyekwipować ich w dodatkowe uzbrojenie, nie posiadają zasady "brawura" i najważniejsze, posiadają w swoim ekwipunku ccw + bolt pistol + bolter dzięki czemu mają 3 ataki w szarży. Standardowy oddział wygląda tak:

(8) Szarzy Łowcy (karabin termiczny, wilcza chorągiew, piętno wulfena) 150
+ (1) Drop Pod (--) 35

Zamiast Drop Poda, można zapakować taki oddział także w Rhino. Spytasz zapewne dlaczego oddział liczy 8 modeli? A dlatego, żeby można było dołączyć do niego Wolf Guarda i Rune Priesta jednocześnie.

5. Grey Hunters (Szarzy Łowcy) - tutaj się pojawiają schody... aczkolwiek podołałeś, i uzbroiłeś oddział poprawnie. Jedyne co można by skorygować, to dwie rzeczy. Pierwsza - flamer można wymienić na melte (plazm na takich oddziałach nie polecam), ale jeżeli grasz przeciwko piechocie (Tyranids, Orks), to flamer jest okey. Druga - power weapon możesz sobie podarować, a zamiast niego polecam mark of the wulfen. Co do reszty, to sztandar jest okey. Jedyne co jeszcze można by zmienić, to to, aby zmniejszyć oddział do 9 modeli, dorzucić do nich Rune Priesta i dokupić im Rhino (ta edycja jest tak złożona, że MUSISZ mieć transport - bez tego nie dojdziesz do cc, zwłaszcza wilkami).
6. Thunderwolf Cavalry (Kawaleria na Wilkach Gromów) - według wielu najbardziej przegięta jednostka z nowego kodeksu SW - ja uważam inaczej. Tutaj nie mam zastrzeżeń, no może poza jednym... wolf claw!? Na upartego może być, ale co jak wpadnie w taki oddział grubszy model pokroju Carnifexa lub Hive Tyranta? Wymień wolf clawa na power fista, nie dość że przyda się w kombacie, to jeszcze nim kilka pojazdów zniszczysz. Tarcze są okey.
7. Long Fangs (Długie Kły) - stara ekipa, ale jaka moc stara ekipa mocno odmieniona przez obecny kodeks (oczywiście na plus), z racji tego że mają tańsze bronie. Co do Twojej ekipy, to zrobiłeś mały "misz masz", ale można to jakoś naprawi, więc powiem krótko:

Jakby nie patrzeć, to mając na oddziale 5 missile launcher, masz uniwersalną broń (na czołgi i na piechotę), o dużym zasięgu i wystarczającej sile rażenia:

(6) Long Fangs (Dowódca Drużyny, 5*wyrzutnia rakiet) 130

dwa rodzaje pocisków (przeciw-pancerne oraz przeciw-piechotne):

[krak missile]   48" S8 AP3 Heavy 1

albo

[frag missile]   48" S4 AP6 Heavy 1, Obszarowa

To jest sucha teoria, ale mam nadzieje że trochę rozjaśniłem sprawę i pomogłem
Większej wprawy nabierzesz podczas rozgrywki, w której życzę powodzenia, zarówno Tobie jak i futrzakom.

W razie jakichkolwiek jeszcze pytań służę pomocą

Offline

#5 2012-04-10 22:43:09

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: PodRozpiski

1. Wolf Lord jak najbardziej przeznaczony do kawalerii, myślę że oddział przerżnie się przez parę rzeczy. Twój jest bardzo dobry, ale ja myślę dorzucić coś ciekawego w stylu z dwa oddziały Fenrisian Wolfów. Ale to muszę jeszcze przemyśleć.

2. Priest taki jaki jest będzie okej. Co do mocy, myślę (Master gra Eldarami) że Storma bym brał, lepsza osłona 5+ niż żadna, i dwa latające wilczki (jakieś obrażenia i testy morale)

3. Wiem że Wilczy Strażnicy mogą robić za dowódców, ciekawa opcja, jednak nie chciałem ich bo stwierdziłem że kawaleria dostanie Lorda, a Krwawe szczeniaki księżulka. Szarzy by sobie poradzili.

4. No i wszystko wiadomo

5. Grey Hunters - kwestia zasad ja liczę na to ze wszystko dojdzie i będzie bitka, wtedy flamer się przyda (pewnie się przeliczę).

6. Mi się podobają figurki i ogólnie klimat tej armii, a kawaleria taka mi bardzo pasuje. Tarcze dadzą survivu do combatu, a clawy rozetną wszystko co nie będzie zbytnio duże. Co to Carnifexa lub Hive Tyranta?
Dziś dopiero zacząłem ogarniać bronie, i wiem co daje wolf claw. Bardzo mi się klimat tego urządzenia podoba. Wytłumacz mi dlaczego power fisty są lepsze od wolf clawów?

7. Long Fangi - masz święta racje, jak już wyżej wspomniałem dopiero dziś wziąłem się za poważne czytanie kodeksu i rulebooka, i uważam że pięć wyrzutni będzie cacy

Nie znam w ogóle przeciwników, więc myślę że zacznę tym lub czymś podobnym. Rozpiski na 1000 i 1500 punktów są gorszę na tą chwilę, ale podpierając się Twoimi podpowiedziami może je poprawię.

Offline

#6 2012-04-10 23:11:09

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: PodRozpiski

Sorki za offtop. Nie bijcie. Master gra Eldarami? Od kiedy?

A teraz z powrotem do tematu. Wyższość power fista nad szponami energetycznymi kryje się w tym, że power fist dubluje siłę użytkownika. Karą za to jest spadek inicjatywy do 1, ale w porównaniu z boską S8 to zwyczajne pici polo. I tak zazwyczaj celem power fista będą pojazdy, bądź naprawdę najtwardsze skurczybyki jakie oferuje Twój przeciwnik np. Carnifex lub Hive Tyrant (przypadku SM-ów, to na 90% Twój power fist dożyje swego kontrataku).


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#7 2012-04-11 08:06:32

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: PodRozpiski

<Offtop> A to jednak nie Eldarami? to czym on na tych karteczkach popycha? </Offtop>

Ok... 10 siły na Wolf Lordzie, porządna rzecz... hmmm, rozpiskę czas poprawić. Chociaż klimat "wolf claw" logika, klimat czy logika...


Rozpiska: Space Wolves
format: 1000 pkt.


HQ "Dowództwo"
(1) Wolf Lord (storm shield, power fist, thunderwolf mount, wolf tail talisman, saga of the wolfkin) 220
(1) Rune Priest (--) 100

-------------------------------------------------------------

TROOPS "Jednostki Podstawowe"
(9) Grey Hunters (flamer, wolf standard, mark of the wulfen) 195
+ (1) Rhino (--)
(10) Grey Hunters (meltagun, wolf standard, mark of the wulfen) 215
+ (1) Rhino (--)

-------------------------------------------------------------

FAST ATTACK "Jednostki Szybkiego Reagowania"
(7) Fenrisian Wolf pack (--) 64
(8) Fenrisian Wolf pack (--) 64


-------------------------------------------------------------

HEAVY SUPPORT "Jednostki Ciężkiego Wsparcia"
(6) Long Fang pack (5*missile launcher) 140


-----------------
998 punktów



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Rozpiska: Space Wolves
format: 1500 pkt.


HQ "Dowództwo"
(1) Wolf Lord (storm shield, runic armour, frost axe, thunderwolf mount, wolftooth necklece) 225
(1) Rune Priest (runic armour) 120

-------------------------------------------------------------

ELITES "Jednostki Eliterne"
(3) Wolf Guard (combi–melta, combi-flamer, power fist) 74

------------------------------------------------------------- 

TROOPS "Jednostki Podstawowe"
(8) Grey Hunters (flamer, wolf standard, mark of the wulfen) 180
+ (1) Rhino (--)

(9) Grey Hunters (meltagun, wolf standard, mark of the wulfen) 200
+ (1) Rhino (--)

(9) Grey Hunters (meltagun, mark of the wulfen) 190
+ (1) Rhino (--)

-------------------------------------------------------------

FAST ATTACK "Jednostki Szybkiego Reagowania"
(3) Thunderwolf Cavalry (3*storm shield, 3*power fist) 315
(7) Fenrisian Wolf pack (--) 56

-------------------------------------------------------------

HEAVY SUPPORT "Jednostki Ciężkiego Wsparcia"
(6) Long Fang pack (5*missile launcher, Leader) 140


-----------------
1500 punktów



Wiem jestem uparty, wilcza kawaleria i wilki, ale to tylko dla klimatu!

Teoria dla rozpiski na 1000 punktów:
Lord z wilkami zajmuje się jedną flanką, więc coś tam uprzątną. Środeczkiem idą Szarzy Łowcy z Kapłanem. Kły wsparcie ogniowe. Teoria prosta, ale wiadomo.

Teoria dla rozpiski na 1500 punktów:
Tutaj jest ciekawiej. Mam 3 oddziały Szarych Łowców dowodzonych przez Wilczych Strażników oraz Kapłana. Do tego Kawaleria z Lordem oraz wilki, wraz ze wsparciem ogniowym wszędobylskich latających rakiet. Tutaj teoria jest ciut inna. Dwa oddziały z Wilczymi Strażnikami do przodu na pałę, mniej więcej wiem jak to zrobić co by wszyscy nie zginęli. Oddział z Kapłanem jako wsparcie i pomoc dla reszty. Kawaleria i wilczki próbują rozkręcić flanki, lub wspólnie jedną flankę. Opcją też jest osłanianie wilków lub jazdy jednym lub nawet dwoma Rhino co by dotarli jak najdalej. Najpewniej osłonę taką zastosuję dla wilczków jako że coś sobą reprezentują, ale zapewne długo by same nie pożyły.

Offline

#8 2012-04-11 14:56:32

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: PodRozpiski

Brujah1685r napisał:

1. Wolf Lord jak najbardziej przeznaczony do kawalerii, myślę że oddział przerżnie się przez parę rzeczy. Twój jest bardzo dobry, ale ja myślę dorzucić coś ciekawego w stylu z dwa oddziały Fenrisian Wolfów. Ale to muszę jeszcze przemyśleć.

2. Priest taki jaki jest będzie okej. Co do mocy, myślę (Master gra Eldarami) że Storma bym brał, lepsza osłona 5+ niż żadna, i dwa latające wilczki (jakieś obrażenia i testy morale)

3. Wiem że Wilczy Strażnicy mogą robić za dowódców, ciekawa opcja, jednak nie chciałem ich bo stwierdziłem że kawaleria dostanie Lorda, a Krwawe szczeniaki księżulka. Szarzy by sobie poradzili.

4. No i wszystko wiadomo

5. Grey Hunters - kwestia zasad ja liczę na to ze wszystko dojdzie i będzie bitka, wtedy flamer się przyda (pewnie się przeliczę).

6. Mi się podobają figurki i ogólnie klimat tej armii, a kawaleria taka mi bardzo pasuje. Tarcze dadzą survivu do combatu, a clawy rozetną wszystko co nie będzie zbytnio duże. Co to Carnifexa lub Hive Tyranta?
Dziś dopiero zacząłem ogarniać bronie, i wiem co daje wolf claw. Bardzo mi się klimat tego urządzenia podoba. Wytłumacz mi dlaczego power fisty są lepsze od wolf clawów?

7. Long Fangi - masz święta racje, jak już wyżej wspomniałem dopiero dziś wziąłem się za poważne czytanie kodeksu i rulebooka, i uważam że pięć wyrzutni będzie cacy

Nie znam w ogóle przeciwników, więc myślę że zacznę tym lub czymś podobnym. Rozpiski na 1000 i 1500 punktów są gorszę na tą chwilę, ale podpierając się Twoimi podpowiedziami może je poprawię.

Przede wszystkim poprzeglądaj kodeks SW, i wtedy coś kombinuj. Bez tego ciężko będzie cokolwiek pomóc!

Offline

#9 2012-04-11 15:26:36

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: PodRozpiski

Brujah1685r napisał:

Rozpiska: Space Wolves
format: 1000 pkt.


HQ "Dowództwo"
(1) Wolf Lord (storm shield, power fist, thunderwolf mount, wolf tail talisman, saga of the wolfkin) 220
(1) Rune Priest (--) 100

-------------------------------------------------------------

TROOPS "Jednostki Podstawowe"
(9) Grey Hunters (flamer, wolf standard, mark of the wulfen) 195
+ (1) Rhino (--)
(10) Grey Hunters (meltagun, wolf standard, mark of the wulfen) 215
+ (1) Rhino (--)

-------------------------------------------------------------

FAST ATTACK "Jednostki Szybkiego Reagowania"
(7) Fenrisian Wolf pack (--) 64
(8) Fenrisian Wolf pack (--) 64


-------------------------------------------------------------

HEAVY SUPPORT "Jednostki Ciężkiego Wsparcia"
(6) Long Fang pack (5*missile launcher) 140


-----------------
998 punktów



Teoria dla rozpiski na 1000 punktów:
Lord z wilkami zajmuje się jedną flanką, więc coś tam uprzątną. Środeczkiem idą Szarzy Łowcy z Kapłanem. Kły wsparcie ogniowe. Teoria prosta, ale wiadomo.

Znowu kisiel

1. Wolf Lord - jeżeli nie wykupujesz mu sagi "saga of the bear", to nie dokupujesz mu wtedy power fista. Jak już, to zamiast power fista polecam thunderhammer'a, z tym że taki Wilczy Lord MUSI POSIADAĆ sagę "saga of the bear" - bez tego daleko nie zajedziesz. Natomiast jeżeli dokupujesz mu sagę "saga of the wolfkin", to polecam broń typu: wolf claw lub frost blade. Druga sprawa tyczy się wolf tail talizmana, który według mnie jest stratą punktów. Jeżeli robisz Rambo-Wolf Lorda z obstawą oddziału Wilków Fenrisjańskich, to dokup mu ten runic armour. Kosztuje 20 punktów, ale naprawdę dużo pomaga, zwłaszcza że Wilki Fenrisjańskie są bardzo kruche (szybko giną), a samotnego WL szybko ubiją.
2. Rune Priest - jest okey, ale dla polepszenia jego skuteczności w eliminowaniu wrogów, polecam dokupić chooser of the slain. Polecam również zapoznać się bliżej z mocami jakimi dysponuje Rune Priest (a jest w czym wybierać )
3. Grey Hunters - brak zastrzeżeń.
4. Fenrisian Wolf's - źle podliczone. Według mnie powinno być tak:

(7) Fenrisian Wolf pack (--) 56
(8) Fenrisian Wolf pack (--) 64

Dodatkowo nie dzieliłbym ich na dwa "małe" oddziały, bo wystarczy ostrzał z bolterów i oddział ginie. Polecam złożyć jeden duży oddział, i dołączyć go do Wolf Lorda.
5. Long Fangs - okey

Offline

#10 2012-04-11 15:57:22

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: PodRozpiski

Brujah1685r napisał:

Rozpiska: Space Wolves
format: 1500 pkt.


HQ "Dowództwo"
(1) Wolf Lord (storm shield, runic armour, frost axe, thunderwolf mount, wolftooth necklece) 225
(1) Rune Priest (runic armour) 120

-------------------------------------------------------------

ELITES "Jednostki Eliterne"
(3) Wolf Guard (combi–melta, combi-flamer, power fist) 74

------------------------------------------------------------- 

TROOPS "Jednostki Podstawowe"
(8) Grey Hunters (flamer, wolf standard, mark of the wulfen) 180
+ (1) Rhino (--)

(9) Grey Hunters (meltagun, wolf standard, mark of the wulfen) 200
+ (1) Rhino (--)

(9) Grey Hunters (meltagun, mark of the wulfen) 190
+ (1) Rhino (--)

-------------------------------------------------------------

FAST ATTACK "Jednostki Szybkiego Reagowania"
(3) Thunderwolf Cavalry (3*storm shield, 3*power fist) 315
(7) Fenrisian Wolf pack (--) 56

-------------------------------------------------------------

HEAVY SUPPORT "Jednostki Ciężkiego Wsparcia"
(6) Long Fang pack (5*missile launcher, Leader) 140


-----------------
1500 punktów



Wiem jestem uparty, wilcza kawaleria i wilki, ale to tylko dla klimatu!

Teoria dla rozpiski na 1000 punktów:
Lord z wilkami zajmuje się jedną flanką, więc coś tam uprzątną. Środeczkiem idą Szarzy Łowcy z Kapłanem. Kły wsparcie ogniowe. Teoria prosta, ale wiadomo.

Teoria dla rozpiski na 1500 punktów:
Tutaj jest ciekawiej. Mam 3 oddziały Szarych Łowców dowodzonych przez Wilczych Strażników oraz Kapłana. Do tego Kawaleria z Lordem oraz wilki, wraz ze wsparciem ogniowym wszędobylskich latających rakiet. Tutaj teoria jest ciut inna. Dwa oddziały z Wilczymi Strażnikami do przodu na pałę, mniej więcej wiem jak to zrobić co by wszyscy nie zginęli. Oddział z Kapłanem jako wsparcie i pomoc dla reszty. Kawaleria i wilczki próbują rozkręcić flanki, lub wspólnie jedną flankę. Opcją też jest osłanianie wilków lub jazdy jednym lub nawet dwoma Rhino co by dotarli jak najdalej. Najpewniej osłonę taką zastosuję dla wilczków jako że coś sobą reprezentują, ale zapewne długo by same nie pożyły.

Ta rozpiska wygląda znacznie lepiej, ale na upartego źle też nie wygląda

1. Wolf Lord - wszystko ładnie pięknie, ale brakuje mu jakiejś sagi
2. Rune Priest - runic armour jest zbędny jeżeli dołączasz go do oddziału, w zamian za to polecam wykupić chooser of the slain'a.
3. Wolf Guard's - hmm... na upartego nie jest źle, aczkolwiek taki oddział (do porozdzielania po oddziałach) uzbraja się inaczej. Gdy przydzielasz Wilczego Strażnika do oddziału, to zaczyna on pełnić rolę "sierżanta oddziału". Najczęściej taki model wyposaża się w combi-weapon (zależnie od tego co posiada oddział) i power fista. Podsumowując, to każdy Wolf Guard powinien mieć: combi-weapon + power fista.
4. Grey Hunters - bez zastrzeżeń
5. Thunderwolf Cavalry - błąd... storm shieldy możesz dokupić każdemu kawalerzyście, natomiast power fista możesz wykupić tylko jednego na oddział.
To znaczy że nie możesz mieć więcej niż jednej sztuki, a Ty dokupiłeś aż trzy. Do poprawy!
6. Fenrisian Wolf's - tak na przyszłość, to Wilków Fenrisjańskich nie wystawia się mniej niż 10 modeli.
7. Long Fang's - okey... aczkolwiek pokusiłbym się, aby wstawić jeszcze jeden taki oddział, bo jeden to trochę mało, zwłaszcza że jest to rozpiska na 1500 punktów.

Co do teorii rozpiski mam jedną radę - jak już uparłes się na Wilki Fenrisjańskie (też mam słabość do nich), to przynajmniej osłoń je w miarę możliwości Rhinosami, żeby zbyt szybko nie zginęły, a coś ugrały. Będzie dobrze, jak pierwszy rozpoczniesz grę, bo wtedy masz szansę dobiec. Gorzej będzie jeżeli przeciwnik rozpocznie grę, a one nie będą osłonięte, to wtedy Ci je wystrzela. Nawet umieszczenie ich w terenie (coverze) pomaga.

Jak rozegrasz jakąś bitwę, daj znać jak Ci poszło

Offline

#11 2012-04-13 10:48:24

 Wiktor 8

Szpaner

17806024
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2011-08-20
Posty: 109
Punktów :   
Armia w WFB: może kiedyś
Armia w W40: SM Blue Tigers
Armia w LOTR: Nic ciekawego

Re: PodRozpiski

Bardzo proszę o komentarze.


Rozpiska: SM Blue Tigers
format: 1500 pkt.


HQ "Dowództwo"
(1) Wielki Mistrz Zakonu (podczepiany miotacz ognia, bolter szturmowy) 138
+ Gwardia Honorowa (wielka chorągiew zakonu) 140
+ (1) Razorback (rakieta przeciwpancerna) 50

(1) Kronikarz (pancerz terminatora, tarcza energetyczna) + Moce (strefa niebytu, wrota nieskończoności) 140

-------------------------------------------------------------

ELITES "Jednostki Eliterne"
(5) Terminatorzy (--) 200
(1) Drednot (--) 105
+ (1) Kapsuła Desantowa (--) 35

------------------------------------------------------------- 

TROOPS "Jednostki Podstawowe"
(10) Drużyna Taktyczna (wyrzutnia rakiet, miotacz ognia) 170
+ (1) Rhino (--) 35

(10) Drużyna Taktyczna (wyrzutnia rakiet, miotacz ognia) 170
+ (1) Rhino (--) 35

-------------------------------------------------------------

FAST ATTACK "Jednostki Szybkiego Reagowania"
(3) Szwadron Motocykli Zwiadu (miny kasetowe, radiolatarnia lokalizacyjna, granatnik "Astartes") 115

-------------------------------------------------------------

HEAVY SUPPORT "Jednostki Ciężkiego Wsparcia"
(1) Predator (główne i boczne działa laserowe) 165


-----------------
1498 punktów



Przed bitwą Motocykle ustawiają miny kasetowe. Kronikarz dołącza się do Termosów, i przemieszcza się z nimi na najlepsze strzeleckie pozycje. To samo robią dwie Drużyny Taktyczne. Predator jedzie jako pomoc dla Taktycznych i osłania Mistrza Zakonu z Gwardią. W fazie strzelania normalne wystrzały ze wszystkiego co się da. Oczywiście Mistrz Zakonu odpala bombardowanie orbitalne, a tuż po nim desantuje Drednota, dokładnie w przeciwnika za pomocą radiolatarni lokalizacyjnej w motorach.


"Dla Kosmicznego Marine jego bolter jest czymś znacznie więcej, niż bronią.
To narzędzie boskiej siły Ludzkości, ucieleśnienie śmierci, sprowadzonej na głowy jej wrogów.
W ryku wybuchów kryje się modlitwa do bogów wojny."
http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg

Offline

#12 2012-08-14 18:24:33

Dragon

Kosmita z K-Pax

Skąd: United Kingdom
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 244
Punktów :   
Armia w W40: I'm a Space Marine

Re: PodRozpiski

Wiktor 8 napisał:

Bardzo proszę o komentarze.


Rozpiska: SM Blue Tigers
format: 1500 pkt.

Z okazji wgrania się w nową edycję podrzucę kilka pomysłów na złożenie dobrze działającej rozpiski opartej na "zwykłych" Space Marines.
Co do rozpiski, to na obecną chwilę musisz przezbroić armię i dokupić niezbędny sprzęt jakim jest Land Speeder Storm. Zmiany są następujące:
1. Terminatorzy jeżeli poruszają się bez transportu tylko i wyłącznie w opcji: thunderhammer + storm shield. Pozostałe konfiguracje tylko i wyłącznie jeżeli wykupujesz im Land Raidera. W końcu szósto-edycyjny Landek ma 4 hull pointy (jako jeden z niewielu).
2. Drednota i Drop Poda możesz wymienić na oddział Scoutów. Niestety na obecnej edycji Drednoty, Rhino, Predatory spadają jak gumowe kaczki, zwłaszcza jeżeli przeciwnik ma Battlewagon lub Defilera.
3. Tactical Squad bez transporterów. Obecna edycja niestety jest edycją "halt, standing in kszaki"
4. Zwiad zamiana na LS Storm jako transport dla Scoutów.
5. Predator i gabaryto-podobne pojazdy niestety już nie grają. Może nie do końca nie grają, ale jedyną słuszną odpowiedzią i twardą dla wroga jest Land Raider. Czas Predatorów już minął, co jest przykre, ale zaczniemy widywać oddziały 20 modelowe Khorników - czyli powrót do czwartej edycji.

Offline

#13 2012-10-25 13:47:57

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: PodRozpiski

Proszę o sprawdzenie zgodności kogokolwiek (Wilku )


Rozpiska: Space Wolves
format: 1200 pkt.


HQ "Dowództwo"
(1) Wolf Lord (storm shield, runic armour, thunder hammer, thunderwolf mount, wolftooth necklece, sage of the warrior born) 230
(1) Rune Priest (runic armour) 120

-------------------------------------------------------------

ELITES "Jednostki Eliterne"
(5) Wolf Scout Pack (5*sniper rifle) 90
(1) Lone Wolf (--) 20

------------------------------------------------------------- 

TROOPS "Jednostki Podstawowe"
(10) Grey Hunters (flamer, power fist, mark of the wulfen) 190
(9) Grey Hunters (flamer, power fist, mark of the wulfen) 175

-------------------------------------------------------------

FAST ATTACK "Jednostki Szybkiego Reagowania"
(15) Fenrisian Wolf pack (--) 120

-------------------------------------------------------------

HEAVY SUPPORT "Jednostki Ciężkiego Wsparcia"
(6) Long Fang pack (5*missile launcher, Leader) 140
(6) Long Fang pack (5*heavy bolter, Leader) 115


-----------------
1200 punktów



Sprawdzajcie nie podważajcie, to jest rozpiska pod fun fun fun!!!

Offline

#14 2012-10-25 19:33:41

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: PodRozpiski

Brujah1685r napisał:

Proszę o sprawdzenie zgodności kogokolwiek (Wilku )


Rozpiska: Space Wolves
format: 1200 pkt.


HQ "Dowództwo"
(1) Wolf Lord (storm shield, runic armour, thunder hammer, thunderwolf mount, wolftooth necklece, sage of the warrior born) 230
(1) Rune Priest (runic armour) 120

-------------------------------------------------------------

ELITES "Jednostki Eliterne"
(5) Wolf Scout Pack (5*sniper rifle) 90
(1) Lone Wolf (--) 20

------------------------------------------------------------- 

TROOPS "Jednostki Podstawowe"
(10) Grey Hunters (flamer, power fist, mark of the wulfen) 190
(9) Grey Hunters (flamer, power fist, mark of the wulfen) 175

-------------------------------------------------------------

FAST ATTACK "Jednostki Szybkiego Reagowania"
(15) Fenrisian Wolf pack (--) 120

-------------------------------------------------------------

HEAVY SUPPORT "Jednostki Ciężkiego Wsparcia"
(6) Long Fang pack (5*missile launcher, Leader) 140
(6) Long Fang pack (5*heavy bolter, Leader) 115


-----------------
1200 punktów



Sprawdzajcie nie podważajcie, to jest rozpiska pod fun fun fun!!!

Git Wszystko okey.

Offline

#15 2012-10-25 20:59:04

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: PodRozpiski

Dzięki wielkie za pomoc

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Ferienwohnung Zirbelweg Chez les Rakoto