Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2009-12-09 10:43:57

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Wybór armii

Tak ostatnio nachodzi mnie bardzo ochota na 40tkę i zastanawiam się co sobie wybrać. Macie jakieś ciekawe pomysły?
TAU - fajny mangowy klimacik, jednak niebieskoskórzy (nie, żebym był rasistą) mnie nie kręcą i niepotrzebne te nazwy bezsensowne pełne apostrofów...
IMPERIAL GUARD - no, to jest to, ale po pierwsze w cholerę sklejania, po drugie piechota z papieru. Pojazdy są świetne, są stanowiska ciężkiej broni, valkyria i sentinel (maszynka krocząca musi być bom wielbiciel mechów ).
ELDAR - no kurde wszystko w tej armii pasuje mi oprócz kilku drobnych, ale bardzo trudnych do zaakceptowania spraw. Mianowicie bronie, które wyglądają jakby były rysowane przez 10latka
http://lh4.ggpht.com/_v-QnkPLGATg/Ss7N9ab4ETI/AAAAAAAABAw/vllDTykEB9k/s1024/eldar_lg.jpg
Popatrzcie na pistoleciki Striking Scorpions... A i wiele innych. Ponadto odrzuca wręcz mnie jednostka
http://kofler.dot.at/40k/units/Eldar_Wraithlord_3.jpg
No kurde - ninja robot?!
A co o plusach? Hm... Jak patrzę na coś takiego:
http://imgserv2.polter.pl/bit_wal_01.jpg
To nie mogę sie tej armii oprzeć... No i batalion jest zróżnicowany!
CHAOS SPACE MARINES - Thousand Sons tylko i wyłącznie jako ostateczna alternatywa.
TYRANIDS - myślałem nawet o nich, ale już Damcio mi zabrał
SPACE MARINES - od biedy
SPACE WOLVES - nieeee, super ultra wyjeb**** marinsi o łał, dobre dla hamburgerów
GREY KNIGHTS - ciekawi, ale w cholerę ozdobników
SISTERS OF BATTLE - niestety słaby wybór jednostek, trzebaby konwersji z pojazdów marines...
NECRON - panie idź pan z tym
SPACE ORKS - klawi, w Dawn of War tylko nimi gram i uwielbiam tam ich klimacik, poza tym mają sporo jednostek "looted" jak looted leman russ


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#2 2009-12-09 14:45:24

 Zuzoslav

Piąty Bóg Chaosu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 1457
Punktów :   
Armia w WFB: Warriors of Chaos
Armia w W40: Space Orks
Armia Warmachine & Hordes: Legion of Everblight

Re: Wybór armii

Ja osobiście gram orkami i sobie ich chwalę. Piękne figurki i wspaniały zardzewiały klimacik. Jest ich dużo, ładnych i nadają się do każdej bitwy jaką wymyślicie. A jeśli to jeszcze nikogo nie przekonuje to powiem, że jest to przy okazji bardzo mocna armia. Podstawowy Boy w szarży nawala 4 ataki z dużą siłą (furious charge). A koszt takiego to połowa kosztu marinsa, który tych ataków ma 1. Tym sposobem mamy dwa razy więcej (chyba, że marines wystawią ciężki sprzęt albo co innego, wtedy jeszcze więcej) Boyzów którzy nap(cenzura)ają aż miło.

Co do Eldarów to też jest bardzo ładna armia. Nie uważam żeby były rysowane przez 10 latka. Gdybym tylko nie grał orkami od razu chwyciłbym się za nich. Wspaniałe maszynki, piękna piechota i przewaleni bohaterowie. Zdarzyło mi się kilka razy zagrać tymi panami i powiem tak. Jak dobrze się zagra to przeciwnik nie wie nawet kiedy wszystko mu idzie do piachu. Mają potworną siłę ognia tyle że nieduży zasięg. Dodajmy jeszcze kilka wyspecjalizowanych oddziałów i mamy coś co może nawalać we wszystko.


Metal! Metal!
Back with the vengeance!
Metal! Metal!
All that I need is heavy metal!
Metal!
Screaming together!
Metal! Metal!
Metal is all that I need!

Sabaton "Metalizer"

Offline

#3 2009-12-10 00:30:39

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Wybór armii

Ale ja wolę broń, która wygląda jak broń, a nie jak jakieś antenki z bajki Jettsonowie Autarcha ma pistolecik taki zwłaszcza...
Tym niemniej zauważyłem, że każdy szanujący się malarz pomalował przynajmniej jednego w życiu Eldar Falcona
A mnie klimat odpowiada ponadto no i chyba się skuszę Muszę się pozbyć moich orków do WFB tylko, to jakiegoś chociaż battleforca się ząłatwi.


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#4 2009-12-10 12:05:10

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Wybór armii

No i napiszę o podstawowej dla mnie zalecie Eldaró. Maluje się ich zawsze czysto, a takich Imperial Guardów trzeba ubłocić, takich Space Marinów trzeba "powycierać", Chaos trzeba zmutować, Tyranidy nie mają płaskich powierzchni, więc wypadają, nawet Tau są podniszczeni z reguły.
Jedynie Eldarzy są tacy artystyczni, na nich można się tylko popisywać...


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#5 2009-12-10 15:51:35

 michau5300

Prawa Ręka

9558288
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 579
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh

Re: Wybór armii

A skoro już mamy kogoś kto się na tym zna to mógłbym liczyć na pare słów o CSM ? Bo z 40k podobają mi się najbardziej. Eldarzy mają super czołgi, orki są fajne ale chaos to chaos.
Battle force nadaje się do gry czy raczej nie ?
Nad legionem musiałbym się jeszcze zastanowic ale mam czas ;D ( najpierw WoCh )


"Kochaj bliźniego swego póki masz coś z tego"

Offline

#6 2009-12-10 19:53:27

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Wybór armii

Witam,

Ja mam Blood Ravens (SM), IG, Tau i Eldarów. Eldarzy są fajnie, ale to taka "kunktatorska" armia. Musisz uważać na jednostki i odpowiednio je wspierać. Każda jednostka w armii Eldarów jest do czegoś dobra, ale prawdziwy potencjał drzemie w odpowiednim skombowaniu. A potem to już tylko wykonanie planu uskutecznić. Jak plan wypali, to zmieciesz przeciwnika, jak nie wypali to prawdopodobnie przeciwnik zmiecie Ciebie ;-). No i mają bardzo dobrego Troops'a - Dire Avangers mogą zrobić taką siekę nie raz, że głowa mała.

Co do CSM, to sprawa wygląda troche dziwnie. Mają sporo fajnych jednostek, ale ciężko złożyć z tego silną rozpiskę. Battleforce moim zdaniem jest średni. Berserkerzy wcale nie są tacy krwiożerczy, Possessed jakoś nigdy do mnie nie przemawiali. Moje ulubione jednostki, z tej armi to Palgue Marines - świetni do trzymania objectivsów i Obliteratorzy, świetny klimat, jak dla mnie.

Co do Orków, to uważam, że to bardzo fajna i silna armia. Zaczął bym ją zbierać, ale chyba 4 mi już wystarczą. Grałem z Orkami kilka razy i powiem, że najlepszą obroną jest atak. Negujesz wtedy Furious Charge i patrzysz, jak Twoi dzielni Marines przerzucają zielone mięso za siebie.

Pozdrawiam,
Strategos

Ostatnio edytowany przez Strategos (2009-12-10 19:54:31)

Offline

#7 2009-12-10 20:58:19

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Wybór armii

No nie wiem, nie wiem. Wahanie co do armii zmienia mi się kilka razy dziennie ;D
Ale chociaż się stabilizuję Rozważam tylko Tau, Orków, SM, CSM, Eldarów, IG, ewentualnie Sisters of Battle ;]


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#8 2009-12-11 02:46:29

 Zuzoslav

Piąty Bóg Chaosu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 1457
Punktów :   
Armia w WFB: Warriors of Chaos
Armia w W40: Space Orks
Armia Warmachine & Hordes: Legion of Everblight

Re: Wybór armii

To żeś skonkretyzował Ja jako że gram Orakami właśni ich będę polecał Jak to określił mój kumpel jak grał ze mną:
-Obok Warbossa powinien stać taki mały Grot i wystawiać tabliczki np. "Coś się spieprzyło".- Po tym stwierdzeniu sprzątnął cały mój oddział jedną salwą  

Orkami gra się zabawnie, jest pełno radochy, bo nawet jak ci marines posprzątają pół armii to i tak mam dwa razy więcej od niego Łatwo ludzi jest otoczyć bo dużo ludzików i zasadę WAAAGH!!!, która polega "prawie" na tym samym co w Batlu, dodatkowo tanie transporty z których możemy od razy nawalać. Wszystko czego dusza zapragnie Jest tylko jedno "ale" orkowie nie potrafią strzelać, ani trochę.

Chaosem też jest spoko. Ale już nie jest tyle uśmiechu.

Grałem trochę Eldarami i rzeczywiście nimi trzeba kombinować, choć ich mrocznymi kuzynami trzeba bardziej oj bardziej.

Tau'owcy fajnie wyglądają dlatego też prawie się na nich skusiłem, ale mój styl gry mnie trochę wnerwił. Otóż nie cierpiałem innych ras niż sami Tau i wychodziło że tylko naparzałem z dala. A jak ktoś podszedł to po zabawie.

Siostry Bolterianki mają przede wszystkim ładne figurki, ale jak kumpel zaczął je zbierać to zrezygnował prawie od razu. Nie wiem dlaczego ich nawet nie widziałem w akcji.


Metal! Metal!
Back with the vengeance!
Metal! Metal!
All that I need is heavy metal!
Metal!
Screaming together!
Metal! Metal!
Metal is all that I need!

Sabaton "Metalizer"

Offline

#9 2009-12-12 00:14:58

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Wybór armii

W sumie tak czy siak wypadnie jak już będę miał kasę na pierwszy battleforce, bo na pewno takim zestawem zacznę grę, chyba, że spearheadem, ale to musiałbym sporo pomalować do Świąt
Orkowie SĄ fajni. Ja wiem. Gram tylko nimi w Dawn Of War (no czasem Eldarami) i uwielbiam ich odzywki (pioseneczka "Orks, orks orks, orks orks orks orks orks" wymiata ). Ale naprzykład motorków nie cierpię... Looted Tanka idzie zrobić u orków ? Są przewidziane jakieś zasady do lootowanych pojazdów i do jakich? Może to być argument na ich stronę
Eldarowie mają tą zaletę, że można się rozwinąć malarsko przy nich... Tau ostatnio właśnie pod tym względem też patrzę (duże powierzchnie Devilfishów kuszące są i to wrażenie perfekcyjnej organizacji armii, aż lepsze niż Cadianów czy SM).
Na pewno ostatnią armią jaką kupię będą Necroni. Gdyby zrobili armię trupów w kosmosie, to bym się zastanawiał, ale nie Necroni. Orkowie mają Stompę :] (marzę o "Titan sized" modelu!)
CSM czasami klimat mi też odpowiada i ich piesek artyleryjski też robi ładne wrażenie psychologiczne na polu bitwy. Chociaż Emperor's Fist Tank Company pewnie robi wrażenie jeszcze większe (10 Leman Russów ).
Ale nie ma to jak kierować seksownymi upartymi fanatyczkami, które są tak... "oddane" Myślę też jaką armią przekonałbym moją kobietę do hobby, sądzę, że byliby to albo Eldarzy albo Bolterianki (pierwszy słyszę, ale spodobało mi się ;D ) Tak widzisz myśli moja pokrętna osobowość

Najman pupy dał ;(((


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#10 2009-12-12 00:24:29

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Wybór armii

Fakt Dark Eldarami trzeba kombinować jeszcze bardziej, ale nic tak nie cieszy, jak mina przeciwnika kiedy pol armii mu wyparowuje i nawet nie wie kiedy, ale to już takie ostre pro ;-).

Siostry fajna armia, ale droga w zbieraniu i moim zdaniem nie dla początkujących w graniu. Na planszy masz mało modeli i trzeba się napocić trochę.

Jeśli chodzi o Tau, to nawet biorąc inne rasy niż Tau, nie pogadasz za bardzo w CC. Krooty wyglądają niby assultowo, ale z moich doświadczeń, to najlepiej nadają się do trzymania objectivsów i do kontr szarży.

Offline

#11 2009-12-12 01:01:27

 Zuzoslav

Piąty Bóg Chaosu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 1457
Punktów :   
Armia w WFB: Warriors of Chaos
Armia w W40: Space Orks
Armia Warmachine & Hordes: Legion of Everblight

Re: Wybór armii

Orkowie mają teraz pojazd Looted wagon i ma własne statsy, jest to niby Leman russ, ale nie innych pojazdów. Kiedyś były, mogłeś watawić sobie co się żywnie podobało z armii ludzkich bo eldarskich orkowie są za głupi. Był też skład Lootas i mogli byc uzbrojeni w coś tam z innych armii. Teraz Lootasi mają własne gnaty.

Jakby się ktoś zastanwiał nad CSM to mam do opchnięcia całkiem sporą armię. Później wlepie na stragan jak zrobię zdjęcia.

Fajnie Pudzian go skopał


Metal! Metal!
Back with the vengeance!
Metal! Metal!
All that I need is heavy metal!
Metal!
Screaming together!
Metal! Metal!
Metal is all that I need!

Sabaton "Metalizer"

Offline

#12 2009-12-12 09:15:16

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Wybór armii

No to szkoda, że nie ma już łupienia... Killa Kany są faktycznie takie dobre? W DoW armia oparta na nich samych zapewniała mi z każdym zwycięstwo, bo potężna wytrzymałość połączona z efektownym niszczeniem morale była zabójcza nawet dla marines z launcherami.
Hmm, a jak wygląda box Heavy Weapons Squad? Bo na Cytadeli czytałem, że z boksa zamiast 3 można zrobić dużo więcej jednostek? No i są tani jak barszcz... Może na nich bym się rzucił, choć wiem, że tej piechocie to i tak robię komplement, jeśli nazwę ją mizerną.


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#13 2009-12-12 19:07:52

 Zuzoslav

Piąty Bóg Chaosu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 1457
Punktów :   
Armia w WFB: Warriors of Chaos
Armia w W40: Space Orks
Armia Warmachine & Hordes: Legion of Everblight

Re: Wybór armii

Zawsze było tak że heavy weapony były w boxach po 5 albo w blisterach, nie orientowałem się jak jest teraz. A zawsze jak wystawiałem maszyny to szły pierwsze na przemiał. Każdy wiedział, że jak maszyna wejdzie w combat to pozamiatane, a jak to byl czołg to miał największą armatę w grze i trzeba to sprzątnąć na początku. Ale i tak każdy wystawia maszyny bo mają największe armaty w grze


Metal! Metal!
Back with the vengeance!
Metal! Metal!
All that I need is heavy metal!
Metal!
Screaming together!
Metal! Metal!
Metal is all that I need!

Sabaton "Metalizer"

Offline

#14 2009-12-12 21:54:24

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Wybór armii

Nie ma to jak komuś wyku...rzyć z Earthshakera nie? (nie znam się na działach, ale nazwa do mnie przemawia xD )


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#15 2009-12-12 22:02:42

 Zuzoslav

Piąty Bóg Chaosu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 1457
Punktów :   
Armia w WFB: Warriors of Chaos
Armia w W40: Space Orks
Armia Warmachine & Hordes: Legion of Everblight

Re: Wybór armii

Ta nazwa powinna przemawiać. Nie wiem dlaczego ale dali tej armacie zasięg na 15 metrów. A teraz chciałbym zobaczyć takie pole bitwy


Metal! Metal!
Back with the vengeance!
Metal! Metal!
All that I need is heavy metal!
Metal!
Screaming together!
Metal! Metal!
Metal is all that I need!

Sabaton "Metalizer"

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
住宿 克罗地亚 Hébergement Santa Teresa di Riva