Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#121 2011-05-01 10:55:51

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

To bardzo ogólne pytanie stary. Piata edycja wprowadziła kilka nowych rodzajów misji, a jak wiesz Eldarami gra się najlepiej jak każda jednostka
zajmuje się czymś w czym jest dobra.
Ja mogę Ci doradzić w moim ulubionym rodzaju misji czyli "dwie armie spotykają się na bezwartościowym kawałku pola i napier..ekem
się tak długo, aż jedna armia przestanie istnieć lub przyjdzie 6 tura"

Zacznijmy od podstaw - czyli armia z jaką się mierzysz. Jeśli jest to coś jak TAU, warto podwieźć kolegów na odległość skutecznego
strzału, wypłacić bladestorm i szarżować na tych biednych Fire Warriorów.

Jeśli strzelasz się np. z Orkami, wystawiasz ich w środku pola bitwy i cofasz się ostrzeliwując. Szczęśliwie maja te 18 cali, wiec mogą
2-3 rundy bezpiecznie kosić tych Boyzów.

Na armie pół zasięgowe, ja wogóle DA nie ruszam ze swojej polowy. Są taką piątką która musi być na stole jako minimum
troopsów, a resztę załatwiam bardziej wyspecjalizowanymi aspectami.

Generalnie DA są jednostką wsparcia i tak się ich stosuje. Tam gdzie się robi dziura na froncie, tam ich posyłasz. Mogą przez chwile
powstrzymywać napór fali Gauntów, ale bez wsparcia War Walkerów czy chociażby 20 Guardianów, zostaną zjedzeni.

Jeśli grasz najczęściej przeciwko BA i DE, to w sumie nie dziwne że Ci nic nie ugrywają. Obie te armie lubią combat, do tego maja bronie z AP4.
Ukrywaj w miarę możliwości Mścicieli w coverze, rób nimi zmasowane ataki na jeden cel. Jeśli przeciwnik Cie pestkuje, to poświeć jedną
fortune i możne nie będą tak spadać.

Napewno ktoś Ci tutaj napisze o taxowaniu DA Falconem/Serpentem, ale szczerze uważam tą taktykę za kiepską na małe stoły, na jakich
zazwyczaj gram. Niemniej, chętnie podyskutuje o jej skuteczności.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#122 2011-05-01 11:43:03

Jacul

Szpaner

Zarejestrowany: 2010-11-20
Posty: 124
Punktów :   
Armia w W40: Eldars

Re: Eldar - Eldarzy

Moim zdaniem bardzo dobre taktyki gry Avengerami:
http://www.youtube.com/watch?v=F23RaPJQIJk

Offline

#123 2011-05-01 17:08:44

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Eldar - Eldarzy

Nie ukrywam, że wole wystawiać Guardianów z platformami masowo i na nich budować armie, wspomagając Jetbikami i innym latającym ustrojstwem.
Zawsze daje im lance, i nie raz ubiłem nimi Landka ku rozpaczy kumpla No i każdy Czarownika dostanie, który tez podziała.
Avengerów kupowałem na samym początku bo mi się podobali, ale coraz rzadziej z nich korzystam.


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#124 2011-05-01 17:17:29

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

Avengersi w Serpencie sprawdzają się dobrze, kiedy przeciwnik ma sporo placków z siłą i AP 5. Jak to zacznie spadać na Guardianów, to zazwyczaj jest pogrom.
To samo się zaczyna jak spadną pierwsze Drop Pody. Obrońcy chociaż fajni, wyznaczają graczowi raczej defensywny i mało mobilny
styl gry - stać, strzelać i modlić się żeby nic nie doszło. Swoją drogą dobrze by im zrobiło, jakby namówili jakiegoś Dire Avengera na obsługę platformy (4 BS'a).
Z drugiej strony, jeśli rozsądnie zrobisz deployment to, mogą być dobrze chronieni przez kontrę Banshee lub ukrytego obok Wraitlorda.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#125 2011-05-01 20:02:18

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Eldar - Eldarzy

Ja akurat lubię wystawiać liczną armie, jestem zwolennikiem teorii, że liczba ma znaczenie


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#126 2011-05-01 22:06:33

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

Eh, nie chce się powtarzać, ale poważnie zmienisz kiedyś zdanie jak ktoś przyniesie torbe Leman Russów, Defilerów czy Vindicatorów

Zgodnie z obietnicą sprzed paru dni, podzielę się wrażeniami po bitwie z hordą Orków Evil Sunz.
Night Spinnery spisały się nieźle, ale bez fajerwerków. Placki spadały celnie i kosiły Orków, raniły Nobów i powodowały liczne wypadku ciężarówkom.
Zabrakło niestety punktowej siły ognia, zapewnianej przez War Walkery, co powodowało że zielonych którzy przeżyli ostrzał z placków, musiały
już dokańczać Vipery i oddziały Shining Spearów z lance Autarchem.
Innymi słowy - NS ciekawy wybór, ale w ilości 2, a nie 3.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#127 2011-05-01 23:35:47

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Eldar - Eldarzy

Czyli NS jest ciekawy, ale nie opierać na nim całej taktyki, traktować jako dodatek.
A co sądzisz o Wraithlordach? Warto wystawiać więcej niż jeden, bo nie ukrywam jestem fanem tej jednostki


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#128 2011-05-01 23:56:06

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

Nie wiem ile kolega już gra... ale w obecnej edycji Wraithlordy ssą. Pamiętam stare dobre czasy, kiedy Wraiciaki miały 22 (dwadzieścia dwa!!) armouru
z przodu i własną tabelke uszkodzeń...eh.
Teraz przydają się jako dobra kontra lub bloker przed takimi np. Guardianami. Stoi to i strzela z BL i EML i jest przyznam całkiem ciekawe do ściągania czołgów.
Trzy Wraithy na stole mają też pewne demoralizujące działanie psychologiczne.
Niedługo zamierzam przetestować taktykę 3 Wraithlordy, Wraithseer i Avatar - czyli piątka monstrusów brnąca na wroga.
Myśle że d-cannon na konstrukcie sprawdzi się dobrze.
Napewno BARDZO przydatny będzie też niejaki inv i fleet dla idących obok Wraithlordów.
A co najciekawsze jest tez psykerem wiec... papa, senne wizje na jedynce
Osłabianie cover save'a przeciwnikowi? WOW. To będzie naprawde zabójcze kombo. Dla graczy Iyaden to będzie prawdziwa okazja żeby poszaleć.

http://www.forgeworld.co.uk/Images/Product/DefaultFW/large/Wraithseer8.jpg

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2011-05-01 23:58:35)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#129 2011-05-02 23:23:41

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Eldar - Eldarzy

Fajny ten Wraithseer, tylko nie chce grać na IA, tylko na klasycznym kodeksie nie mam tylko żadnego pomysłu na zbudowanie porządnego trzonu
armii, do którego bym dodawał różne specjalizacje, zależne od przeciwnika. Teraz będę testował małe szwadrony jetbike-ów, po trzy w dwóch albo w trzech
oddziałach, żeby mieli działka, zobaczymy. Jedyne elementy, które zawsze mi się sprawdzają to Wraithlord z lancą, Autarcha z karabinem termicznym na jetbiku
no i ostatnio pierwszy Serpent, który zaskoczył mnie troche, bo przy dobrym uzbrojeniu to czołg

Chce dokończyć chwilowo tą armie i pozbierać Orki i SW na 500 punktów, tak dla odmiany.
I przy okazji poszerzyć kolekcje figurek, bo jestem chyba uzależniony Może się na Grey Knightów skusze jak kodeks wyjdzie


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#130 2011-05-02 23:31:15

 lintu

Hehe, zaczynam

6564630
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2011-05-01
Posty: 23
Punktów :   
Armia w W40: Eldarzy

Re: Eldar - Eldarzy

Przejrzałem ten temat, podobnie jak i temat z rozpiskami, i... dalej nie wiem co robić. Mam zamiar stworzyć sobie rozwojową armię Eldarów, docelowo na max.
1500 punktów, na początku może być na mniej. Sprofilowana ma być przede wszystkim na ataki dystansowe. W związku z tym mam parę pytań:

1. Czy przyda się Awatar? Figurka wygląda świetnie, ale ani nie widzę jej w rozpiskach, ani też tutaj nikt jej nie poleca. Więc w końcu - jest to dobra
jednostka, czy nie?
2. Dire Avengers -> w Vyperze czy Serpencie? Ile przyda się Vyperów/Serpentów? Fire Dragons w Vyperze? I czy na te pytania wogóle da się wiążąco
odpowiedzieć?
3. Do walki wręcz - Banshee czy Skorpiony?
4. Ilu Farseerów? Jak rozumiem, Warlocki są dobrą opcją?
5. Ciągle tylko Farseer i Farseer. Co z innymi bohaterami? Maugan, Jair?

Na razie chyba tyle...

Ostatnio edytowany przez lintu (2011-05-02 23:42:54)

Offline

#131 2011-05-03 00:14:43

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

lintu... powtórzę po raz 50 to co generalnie już pisałem. Obecny kodex i obecna edycja nie oferują żadnych jednoznacznych rozwiązań.
Możesz wystawić cokolwiek i liczy się właściwie tylko taktyka podczas bitwy. Ludzie wystawiają wszystko i właściwie się to sprawdza.

1. Avatar jest wspaniałym modelem, bardzo silnym, ale na obecną edycje gdzie piechota musi podlatywać w Serpentach, ciężko zsynchronizować
jego atak z Banshee czy Scorpionami. Pewnym wyjściem jest puszczenie go z Harlekinami i fortunowanie.
2. DA...chyba chodziło ci o Falkona, nie? Jeśli objectivy to Falcon, jeśli anihilacja to Serpent i 10 z Egzarchą i bladestormem.
Wydaje mi się że nie DA. Ja ich wystawiam raczej w Falkonie, bo żal mi 100 punktów na transporter użyty tylko do jednej akcji.
Sześć miejsc to w sam raz dla Dragonów.
3. Zależy co będziesz kroił. Na Orków Banshee się nie przydadzą. Zasada jest prosta - jeśli coś ma pancerz lepszy jak 4+ to Banshee.
4. Zależy na jakie bitwy. Często jeden starcza. Warlocki są cool, ale wsadź ich na motory. Mają 89% szans na rzucenie save'a, z buta tylko 75%.
5. Są nieźli, ale nie za te punkty. Brak inva robi swoje. Ja wystawiam Phoenix Lordów tylko na apokalipse. Możesz ich wystawić, jeśli rozsądnie nimi pograsz
robią overkilla. Jain Zar + 10 Banshee połknie wszystko. Tylko co potem jak skończy się combat i przeciwnik zacznie strzelać i zje Ci prawie 400 punktów?

Generalnie za te same 360 punktów warto wystawić 9 War Walkerów z shucannonami i właściwie zjedzą wszystko.
Część pestkownic, możesz zastąpić lancami albo EML żeby chrupało coś twardszego.

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2011-05-03 00:18:53)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#132 2011-05-03 11:38:43

 lintu

Hehe, zaczynam

6564630
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2011-05-01
Posty: 23
Punktów :   
Armia w W40: Eldarzy

Re: Eldar - Eldarzy

Ok, dzięki, w takim razie jeszcze jedno pytanie:
Czy coś stoi na przeszkodzie w użyciu Dark Eldarskich Reaver Jetbike'ów jako Jetbike'ów dla moich Eldarów?
Będzie konieczna jakaś wizualna konwersja?

Offline

#133 2011-05-03 12:06:00

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

Uh. Widziales oba modele? Eldarskie są opływowe, bez agresywnych kształtów. Dark Eldarskie to latające jeże.
Ja osobiście nie miałbym nic przeciwko, większość graczy też nie. Natomiast problemy mogą się zacząć poza home playami.
Jeśli chcesz konwertować, będziesz musiał pościnać ostrza.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#134 2011-05-03 12:17:34

 lintu

Hehe, zaczynam

6564630
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2011-05-01
Posty: 23
Punktów :   
Armia w W40: Eldarzy

Re: Eldar - Eldarzy

Ano tak, nowe mają ostrza, ale mam też na oku jakiegoś staro-edycyjnego i on już wygląda dość... normalnie.
Bo widzę, że będę potrzebował 6 sztuk, a łatwiej skompletować z drugiej ręki z dwóch źródeł. Eldarskie jak widzę ciężko znaleźć na allegro albo forach.

Offline

#135 2011-05-03 12:22:46

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Eldar - Eldarzy

No cóż... ludzie potrzebują ich dużo, do robienia tych swoich Moto-Rad które i tak będą niegrywalne po nowym kodexie, jak wszystko.
Jeśli potrzebujesz mam 2 staro-edycyjne Jetbike do odstąpienia - może Ci się nadadzą. Ale tak czy siak potrzebujesz jakiś sensownych hełmów - w sensie szpiczastych.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mobilna wymiana opon bydgoszcz