Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2010-09-20 21:06:06

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Imperial Guard - Gwardia Imperialna

Imperial Guard - Gwardia Imperialna


http://www.forgeworld.co.uk/Images/ProductCategories/cadian.gif



temat ogólny

Offline

#2 2011-02-10 10:42:34

 Radek

Zaczyna cwaniakować

Skąd: Krzeszowice
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 99
Punktów :   
Armia w WFB: Orki i Gobliny,Skaveni
Armia w W40: Orki, IG
Armia Warmachine & Hordes: Protectorate of Menoth

Re: Imperial Guard - Gwardia Imperialna

Mam pytanie.
Zacząłem zbierać IG i spodobali mi się Death Korpsi.
Gdzieś wyczytałem że mają oni jakieś inne zasady czy coś.
Jak to z tym jest?


"We're the Death Korp of Krieg, son. Did you think that was just a pretty name? We never retreat. We fight and we die, that's the Krieg way."
-Lieutenant Konarski at the Battle of Erebus

Offline

#3 2011-02-10 12:11:46

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Imperial Guard - Gwardia Imperialna

Witam

Zasady do Death Korps są w którymś Imperial Armour (Siege of Vraks). Nie pamiętam w którym.
Ja bym jednak trzymał się nowego kodeksu gwardii, bo IA z DKoK ma stare zasady oparte o poprzedni kodeks. Jakbyś mi powiedział, że chcesz grać DKoK zasadami z IA, to myślę że zmniejszył bym swoją armię o co najmniej 250 pkt. Granie na równych byłoby jak zabieraniu dziecku cukierka. Krótko mówiąc odradzam
Modele są fajne, ale jakość ich wykonania pozostawia wiele do życzenia. Niby z Forge World'a, ale części przychodzą krzywe (Heavy Bolter o przekroju trapezu), modele są łamliwe i ciężko się je przechowuje.
Najfajniejszy jest fluff do nich. Ja mam dwa oddziały piechoty, kilka platform z ciężką bronią i dwa oddziały dowódców.
Ze względu na jakość modeli olałem FW i kupuje modele z GW. Te nowe są bardzo fajne i mają mnóstwo szczegółów i nie rozczarowują, kiedy rozpakowujesz paczkę i rzeczy 50% droższe są wykonane tak, że krew zalewa. Niby możesz odesłać i przyślą, ale po trzeciej dostawie, w której znów było coś nie tak dałem sobie spokój.

Ostatnio edytowany przez Strategos (2011-02-10 12:18:57)

Offline

#4 2011-04-27 11:05:46

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Imperial Guard - Gwardia Imperialna

Hmm, z Death Corps of Krieg kupiłem następujące modele:

http://www.forgeworld.co.uk/Images/Product/DefaultFW/large/dkkease.jpg
http://www.forgeworld.co.uk/Images/Product/AlternativeFW/large/Team1c.jpg
http://www.forgeworld.co.uk/Images/Product/DefaultFW/large/hacmedusa.jpg
http://www.forgeworld.co.uk/Images/Product/DefaultFW/large/dkkstormbcomp.jpg

I powiem szczerze, że rzeczywiście jakość odlewów nie jest porażająca. Zdaje się że technologie wytwarzania modeli w żywicy stoją u nich gdzieś tak na końcu lat
80-tych, jesli przyrównać do ówczesnych modeli GW. Potrzebne jest sporo piłowania, sporo szlifowania - a jeśli nie ma się do tego celu specjalnych szlifierek
precyzyjnych z odpowiednimi końcówkami, to jest ciężko. Jak za taką cene, panowie z FW, mogliby postarać się bardziej.


Teraz dwa słowa o "ciekawej" rozpisce jaką grałem niedawno na 1500 punktów. Konfiguracja jednostek, banalna, wręcz prymitywna.
Rdzeniem armii jest 9 Leman Russów - 6 z battle cannonami, 3 z demolisherami. Reszta armii to Grenadierzy chowający się w lesie z dowódcą.
Bitwy zazwyczaj trwały 1-2 rundy, no bo co poradzić na 9 dużych placków z AP, które zjada 95% pancerzy 40 tysiąclecia i siłą która wbija instant kille wszystkim poza najtwardszym Carnifexom.
Bywało ciężej jak jakiś Nekron, teleportował się wprost pod moje czołgi, niemniej da się takich przeciwników wystrzelać z użyciem piechoty, lub wręcz battle cannonami, strzelać po własnych czołgach.
Siła 8 (lub halfowana do 4 na 5 edycji) to wystarczająco dużo żeby zabić wszystko co się kręci w pobliżu, ale bezpieczna dla własnych pancerzy
Jeśli coś przeżyje, heavy boltery i flamery dokończą sprawę.
Niedługo planuje przetestować inną równie KLIMATYCZNĄ rozpiske - 9 Lemanów z gatlingami - czyli 180 strzałów z siłą 5 + 81 z heavy bolterów, ale z lepszym AP.
Coś wspaniałego na liczące setki modeli armie Tyranidów czy Orków.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#5 2011-04-27 21:48:16

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Imperial Guard - Gwardia Imperialna

Witam, ostatnio mam manie dociekania innych armii niż Eldarowie, których już mam sporo. Mam troche Orków i Marines, ale ciągle interesuje się Gwardią Imperialną.
Tylko dużo osób twierdzi, że jest słaba. Mi podoba się głównie ze względu na pojazdy i różne regimenty.
Jak się ta armia sprawdza? Można wystawiać tyle Lemanów co kolega napisał?


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#6 2011-04-27 22:02:50

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Imperial Guard - Gwardia Imperialna

Toorop, fajnie że ktoś tu się udziela Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytanie na przykładach.
Gwardia jest bardzo mocną armią, ale jej siła nie leży w HtH jak Orki czy Tyranidzi, ale wyłącznie w sile ognia.
Sierżanci, czy komisarze z power fistami, są tylko dodatkiem, który nie ma wielkiego wpływu na wynik bitwy.
W Gwardii, niemal wszędzie da się wstawić moździerz, lascannon czy heavy bolter. Do tego cała masa czołgów i transporterów.
Do tego dodaj cuda z Imperial Armourów - wszelakie Minotaury, Medusy i inne Machariusy. Przeciwnik, bez względu na to jak dobrze opancerzony (SM, CSM) nie ma najmniejszych szans dojść. O tytanach nawet nie wspominam bo mało kto bawi się w coś cięższego.
Lemany możesz wystawiać w szwadronach po 3 sztuki, więc na standardowe bitwy 3 heavy supporty, to do 9 czołgów.
Na apokalipse wystawia się całe pancerne kompanie - po 24 i więcej Lemanów.
To jest naprawdę ogromna siła ognia, która poprostu zmiata przeciwnika z pola bitwy w jedną runde. Polecam pobrać Army Builder i przetestować sobie w nim kilka interesujących rozpisek.

PS; pozwolę sobie na małe ogłoszenie - wkrótce będę wystawiał na allegro swoją apokaliptyczną kompanie czołgów - 30 Leman Russów - więc jeśli ktoś szukałby
czegoś "grubszego", to będzie można kupić jakieś 70pln taniej jak w sklepie Koniec reklamy


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#7 2011-04-28 23:10:12

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Imperial Guard - Gwardia Imperialna

Dzięki wielkie Ja mam manie zbierania wszystkiego co do 40-stki, prócz Tyranidów i Demonów
Jedne do zbierania, a inne do grania. Gwardia interesuje mnie do grania, bo to taka najbardziej zbliżona do naszej armii, więc można
sobie ciekawe swoje historie potworzyć co uwielbiam A szczerze jeszcze nie widziałem Gwardii na żywo


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#8 2011-05-04 08:08:06

superkacek

Pomywacz

Zarejestrowany: 2011-05-04
Posty: 4
Punktów :   

Re: Imperial Guard - Gwardia Imperialna

Ale możesz też wystawić dwa Plutony w których jest pełno broni ciężkich i lasgunów w tym drużynę dowodzenia która wydaję
przegięte rozkazy. Lemany to tylko dodatek (drogi), masz Bazyliszki, Meduzy, Sentinele i wiele innych, każda jednostka jest dobra.

Offline

#9 2011-05-04 10:43:14

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Imperial Guard - Gwardia Imperialna

Nie nazwałbym Lemanów dodatkiem. Nawet fluffowote czołgi są podstawową siłą uderzeniową armii IG.
Mają przedni pancerz 14, 4 bronie ciężkie, z czego broń główna jest przegiętym plackiem lub toną strzałów.
Meduzy, Bazyliszki... tak, to są super jednostki - ale na apokalipse, na stole lepiej sprawdzają się Lemany - chociażby z powodu sponsonów i braku
minimalnego zasięgu. Pamiętajmy ze Bazyliszki są też OT, wiec +1 do rzutu na tabelce zniszczeń.
Leman może strzelić sobie wręcz "pod nogi", wykaszając skład z melta bombami czy klawem, samemu obrywając hita z siłą 4/8...
który nie jest w stanie go drasnąć, a z przeciwnikowi robi krwawą rzeź.
Na kilku lokalnych turniejach, Lemanowe rozpiski zazwyczaj kończyły się 20:0.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#10 2011-05-04 22:10:02

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Imperial Guard - Gwardia Imperialna

A jak się spisują Valkyrie?


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#11 2011-05-04 22:23:58

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Imperial Guard - Gwardia Imperialna

Valkyrie i Vendetty spisują się nad wyraz dobrze. Niezły armour, wielka mobilność. Wymiatają piechotę jak tylko się da.
Nie wiem kto pisał te army booki, ale Valkyria w fast attacku, jest takim samym zrównoważonym pomysłem jak Lootasi (15-45 hitow, siła 7, 48") w elitach.
Co maja powiedzieć biedni Eldarzy, którzy w heavy supporcie maja 5 takich smutnych panów z siłą 5, heavy 2 po prawie 40 za sztuke?


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#12 2011-05-05 08:54:39

superkacek

Pomywacz

Zarejestrowany: 2011-05-04
Posty: 4
Punktów :   

Re: Imperial Guard - Gwardia Imperialna

Vendetta ciśnie trzema laskami za 130 punktów i do tego jeszcze ma 12 ludków pojemności. Wlatujesz taką z 10 Weteranami z 3 meltami i do boju.
Masz odział anty-pancerny i do tego dajesz np. Weapon Teamy. Lemany, Chimery z takimi samymi Weteranami i Pułki ze dwa, a to wszystko za 1000 pkt.
I oczywiście Komisarzy z power fistami i z Weteranami. A jak coś do Ciebie dojdzie no to przyjmujesz na zwykłych, a potem oddajesz fistami.

Ostatnio edytowany przez superkacek (2011-05-05 08:56:49)

Offline

#13 2011-05-12 19:25:52

Jacul

Szpaner

Zarejestrowany: 2010-11-20
Posty: 124
Punktów :   
Armia w W40: Eldars

Re: Imperial Guard - Gwardia Imperialna

Czy Gwardyjscy Psykerzy obniżają morale Eldarskim jednostkom, które dzięki Avatarowi są fearless?

Offline

#14 2011-05-12 19:59:22

 Quilles

Zaczyna cwaniakować

Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 99
Punktów :   
Armia w W40: Orki

Re: Imperial Guard - Gwardia Imperialna

Są dalej fearless, jeżeli chodzi o testy morale, uciekanie itp. Tylko jest czasami potrzeba, na przykład
przy rzucaniu mocy, na zdanie liderki przez model nie zależnie od fearlessa. Wtedy zdajesz na obniżoną.

Offline

#15 2011-05-18 16:58:04

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Imperial Guard - Gwardia Imperialna

Co się opłaca dawać do stanowisk broni ciężkiej?


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs