Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#106 2011-08-10 15:47:48

Berserker

Zaczyna cwaniakować

Zarejestrowany: 2010-12-16
Posty: 98
Punktów :   

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Na stronie Games Workshop jest artykuł o SG, i jest tam napisane, że w szarży mają 3 ataki.
Niestety nigdzie nie mogłem znaleźć takiej zasady, o co chodzi?

Offline

#107 2011-08-10 17:15:53

 Smal3tz

Kosmozord

3135384
Skąd: PTB
Zarejestrowany: 2010-11-06
Posty: 142
Punktów :   
Armia w WFB: Zastanawiam się
Armia w W40: Chaos space marines
Armia w LOTR: nuda, ale jeśli już to gobliny

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

1 atak z charakterystyk, 2 atak za dwie bronie (ccw + pistol), 3 atak za szarżę.

Offline

#108 2011-08-11 15:26:10

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Koledzy, siedziałem sobie ostatnio na internecie i znalazłem zakon Kosmicznych Marines Iron Dragon.
Strasznie mi się spodobała nazwa i malowanie, ale czy ktoś zna troszkę historię tego zakonu?


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#109 2011-08-11 16:29:06

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#110 2011-08-12 12:34:39

 Asafir

Zbanowany

Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2011-08-12
Posty: 210
Punktów :   -5 
Armia w W40: Szarzy Rycerze, Necroni

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Witam w warhammera 40k gram już 2 lata, a dalej nie mogę zdecydować się na zakonem!
Próbowałem kiedyś grać Chaosem, ale jest dla mnie (można powiedzieć) zbyt chaotyczny i nieuporządkowany (trochę masło maślane... ale taka prawda).
Próbuję stworzyć zakon coś w rodzaju Salamander (nie chodzi mi o schemat malowania) ale o sposób walki - mała ilość ostro uzbrojonych Marinesów wspomaganych
Land Raiderem Reedemerem, i szturmowymi Terminatorami (młot + tarcza). Jest to niezawodny team, który rzadko zawodzi.
Proszę Was o pomoc jedynie w kolorystyce, możliwiej nazwie i symbolu (jakaś gadzia nazwa).
Proszę o pomoc...


Szarzy Rycerze to niezwykły zakon...
A Necroni niezwykła rasa...

Offline

#111 2011-08-12 16:28:17

 Smal3tz

Kosmozord

3135384
Skąd: PTB
Zarejestrowany: 2010-11-06
Posty: 142
Punktów :   
Armia w WFB: Zastanawiam się
Armia w W40: Chaos space marines
Armia w LOTR: nuda, ale jeśli już to gobliny

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Psujesz sobie całą zabawę Użyj wyobraźni, ewentualnie posprawdzaj fluff wszelkich zakonów, i może coś Cię natchnie.
Nie pozwól by inni myśleli za Ciebie, i mieli z tego ubaw.

Offline

#112 2011-08-12 19:14:31

 Asafir

Zbanowany

Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2011-08-12
Posty: 210
Punktów :   -5 
Armia w W40: Szarzy Rycerze, Necroni

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Początki Magmowych Smoków...
Chaos zaczął pustoszyć kolejne zakony Kosmicznych Marines, więc święta Inkwizycja zadecydowała że potrzebne będą nowe zakony obrońców ludzkości.
Tak zaczęła się dwudziesta pierwsza fundacja. Jak wiadomo najczystsze genoziarno posiadali Ultramarines, Imperialne Pięści, Salamandry, Krwawe Anioły
i Białe Szramy. Głównie te genoziarna dominowały u Marines. Inkwizycja planowała stworzyć kilkanaście nowych zakonów, które miały położyć kres narastającym
buntom i zdradom. Wielcy mistrzowie zakonów wybrali pośród swoich braci jednego, który posiadał zdolności i predyspozycje na przywódcę, oraz objęcie tytułu wielkiego
mistrza. Vulcan He'stan i Marneus Calgar wybrali swoich następców, i przybyli do siedziby Inkwizycji. Przyszły mistrz z zakonu Salamander nazywał się Asafir Fursurio, był to sierżant drużyny szturmowych Terminatorów "Pazury Nocturne". Jak podają imperialni spamiętywacze Asafir kiedyś pochodził z zakonu Smoczych Wojowników, którzy zostali ekskomunikowani i ogłoszeni jako zdrajcy. Na rodzinną planetę Asafir'a został nałożony Exterminatus najwyższy z wyroków świętej Inkwizycji. Bohater był wtedy jeszcze zwykłym rekrutem który nie zgadzał się z rozkazem zabicia swojego sierżanta przez splugawionego kapitana Kariusa z 3'ciej kompanii. Za nie przyjęcie Chaosu przez Asafir'a kapitan zdecydował się go zamknąć, do czasu przybycia czarnoksiężnika Hernona z zakonu Niosących Słowo. Wtedy Asafir miał posłużyć jako dar dla tego właśnie splugawionego psionika... Następnego dnia Inkwizycja nakazała Kosmicznym Marines z zakonu Salamander by zdesantowali się do siedziby 3'ciej kompanii Smoczych Wojowników, i zabrali lojalistów przed zagładą. Po przybyciu kapsuł desantowych na dziedzińcu rozpoczęła się prawdziwa wojna. Podczas walk Salamandry wezwały elitarną drużynę szturmowych Terminatorów o nazwie "Pazury Nocturne". Po oczyszczeniu dziedzińca Salamandry ruszyły szturmem do więzienia, i dalszych kwater buntowników. Po odbiciu więzienia przez lojalistów, wszyscy ruszyli ku siedzibie splugawionego kapitana. Karius oczekiwał ich wraz ze swoimi oddziałami. Po sforsowaniu wrót do sali w której przebywał Karius rozpoczęła się walka. Asafir stanął do walki z Karius’em, i pokonał go jednym cięciem miecza łańcuchowego. Tym wyczynem zwrócił na siebie uwagę Vulcana He'Stana, który mianował go na członka drużyny Awangardy Weteranów.

Może być taki początek?


Szarzy Rycerze to niezwykły zakon...
A Necroni niezwykła rasa...

Offline

#113 2011-08-30 10:57:10

 Wiktor 8

Szpaner

17806024
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2011-08-20
Posty: 109
Punktów :   
Armia w WFB: może kiedyś
Armia w W40: SM Blue Tigers
Armia w LOTR: Nic ciekawego

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Co myślicie o zakonie Ultramarines?


"Dla Kosmicznego Marine jego bolter jest czymś znacznie więcej, niż bronią.
To narzędzie boskiej siły Ludzkości, ucieleśnienie śmierci, sprowadzonej na głowy jej wrogów.
W ryku wybuchów kryje się modlitwa do bogów wojny."
http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg

Offline

#114 2011-08-30 14:13:26

 Janek123

Już trochę tu siedzi

34643337
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2011-05-25
Posty: 65
Punktów :   
Armia w W40: Space Marines, Tyranidzi

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Osobiście zbieram Ultramarines. Jestem z nich zadowolony, lecz gdybym rozpoczynał od nowa, to stworzyłbym własną heraldykę zakonu.
Obecnie Ultramarines to najlepszy zakon pośród Space Marines. Są także inne zakony: Raven Guard, Blood Angels, Dark Angels, Space Wolves...


,,Bracia ! Oto wzywa was wojna. Odpowiecie na wezwanie ? "

Kapitan 2 kompanii Ultramarines Cato Sicarius.

Offline

#115 2011-09-01 12:04:22

 Radek

Zaczyna cwaniakować

Skąd: Krzeszowice
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 99
Punktów :   
Armia w WFB: Orki i Gobliny,Skaveni
Armia w W40: Orki, IG
Armia Warmachine & Hordes: Protectorate of Menoth

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

W żadnym wypadku nie powiedziałbym, że Ultrasi to najlepszy zakon Kosmicznych Marines. Nie jest to prawda w najmniejszym stopniu.
Jest to najzwyklejszy zakon Marinesów, popularny pośród nowych graczy. Na początek może być, ale jak chcesz coś co naprawdę gra, to polecam SW albo BA.


"We're the Death Korp of Krieg, son. Did you think that was just a pretty name? We never retreat. We fight and we die, that's the Krieg way."
-Lieutenant Konarski at the Battle of Erebus

Offline

#116 2011-09-01 12:18:21

 Wiktor 8

Szpaner

17806024
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2011-08-20
Posty: 109
Punktów :   
Armia w WFB: może kiedyś
Armia w W40: SM Blue Tigers
Armia w LOTR: Nic ciekawego

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Zamiast zakonu Ultramarines wymyśliłem swój własny zakon "Blue Tigers".


"Dla Kosmicznego Marine jego bolter jest czymś znacznie więcej, niż bronią.
To narzędzie boskiej siły Ludzkości, ucieleśnienie śmierci, sprowadzonej na głowy jej wrogów.
W ryku wybuchów kryje się modlitwa do bogów wojny."
http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg

Offline

#117 2011-09-01 12:23:47

 Radek

Zaczyna cwaniakować

Skąd: Krzeszowice
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 99
Punktów :   
Armia w WFB: Orki i Gobliny,Skaveni
Armia w W40: Orki, IG
Armia Warmachine & Hordes: Protectorate of Menoth

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Nazwa akurat jest mało ważna Możesz ich nazwać jakkolwiek zechcesz, i też będzie okey. Gracze przeważnie wybierają
takie armie / zakony / klany, które im się podobają, więc nazwa zakonu ma się podobać Tobie, tak samo kolorystyka.


"We're the Death Korp of Krieg, son. Did you think that was just a pretty name? We never retreat. We fight and we die, that's the Krieg way."
-Lieutenant Konarski at the Battle of Erebus

Offline

#118 2011-09-01 12:56:13

 Wiktor 8

Szpaner

17806024
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2011-08-20
Posty: 109
Punktów :   
Armia w WFB: może kiedyś
Armia w W40: SM Blue Tigers
Armia w LOTR: Nic ciekawego

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Wymyśliłem dla mojego zakonu taką historie:

Początek Nowego Zakonu

Zakon Ultramarines wysłał armie na planetę Espador w sektorze Charadon zamieszkiwaną przez Orków, lecz nie wiedzieli że Tyranidzi zajęli tę planetę.
Flota Marinesów została zmasakrowana. Przeżyła tylko setka, która stworzyła zakon Niebieskich Tygrysów odciętych od reszty świata. Blue Tigers są mistrzami
zasadzek. Swoją kiepską walkę wręcz nadrabiają celnością i precyzją. Broń zyskują zdobywając kolejne hangary Orków, które przepełnione są ich zdobyczami. Mimo kolosalnej przewagi wroga, w zakonie nadal pozostaje setka najdzielniejszych Kosmicznych Marinesów. Nie wiadomo dlaczego, ale członków nowego zakonu
nadal przybywa. Możliwe że Niebieskie Tygrysy rekrutują kolejnych braci, spośród nawróconych Kosmicznych Marines Chaosu !

Nikt się tego nie dowie, dopóki są tam sami !


"Dla Kosmicznego Marine jego bolter jest czymś znacznie więcej, niż bronią.
To narzędzie boskiej siły Ludzkości, ucieleśnienie śmierci, sprowadzonej na głowy jej wrogów.
W ryku wybuchów kryje się modlitwa do bogów wojny."
http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg

Offline

#119 2011-09-01 13:58:35

 Asafir

Zbanowany

Skąd: Dolny Śląsk
Zarejestrowany: 2011-08-12
Posty: 210
Punktów :   -5 
Armia w W40: Szarzy Rycerze, Necroni

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Hmm, jako spec od historii Kosmicznych Marines i Chaosu uważam że nie, sorry....
Nazwa fajna jeżeli wiąże się z kolorystyką. Polecam stronę:http://forum.ogryn.pl/printview.php?t=194&start=0


Szarzy Rycerze to niezwykły zakon...
A Necroni niezwykła rasa...

Offline

#120 2011-09-01 17:37:00

 Wiktor 8

Szpaner

17806024
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2011-08-20
Posty: 109
Punktów :   
Armia w WFB: może kiedyś
Armia w W40: SM Blue Tigers
Armia w LOTR: Nic ciekawego

Re: Space Marines - Kosmiczni Marines

Jeżeli masz ochotę, możesz pomóc mi napisać historię do SM


Poprawiaj swoje błędy ortograficzne i stylistyczne
/Wilk'u


"Dla Kosmicznego Marine jego bolter jest czymś znacznie więcej, niż bronią.
To narzędzie boskiej siły Ludzkości, ucieleśnienie śmierci, sprowadzonej na głowy jej wrogów.
W ryku wybuchów kryje się modlitwa do bogów wojny."
http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Allotjament Gladbeck Hotely Německo