Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2011-07-05 13:24:28

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Czy da się zarobić na figurkach ?

Pomyślałem że to może być ciekawy temat, niekoniecznie na shoutboxa

Windfang - Wczoraj 12:58:43 - [ 28 ChatBox Postów ]
Wiesz niebawem to ja zacznę zarabiać na tym hobby więc zobaczymy co z tego wyjdzie

Król - gen. Szrama - Wczoraj 18:36:18 - [ 704 ChatBox Postów ]
Z głębi serca życzę powodzenia, ale "zarabiać" to w moim przekonaniu raczej szaleńczy optymizm

Crane - Wczoraj 18:45:28 - [ 107 ChatBox Postów ]
zależy jaki masz plan zarabiania produkcja, usługi czy handel


Król - gen. Szrama - Wczoraj 22:40:42 - [ 704 ChatBox Postów ]
Crane przedstawił to ładnie i chyba przypadkiem w kolei opłacalności - o ile produkcja wraz z rozwojem GW właśnie staje sie relatywnie sensowniejsza, usługi wraz z popularyzacją gier bitewnych nieco mniej ale również, o tyle handel kuleje. Za dużo sklepów powstaje i sieci są już za silne.

WIndfang napisał:

Ok, zgodzę się z wami. Ale ilu z nas może zacząć produkcję własnych modeli? Ok zakładając, że ma się talent to jakie są szanse, że ktoś to w ogóle kupi? Nawet sławnych rzeźbiarzy tak super modele nie schodzą. Co do usług, moim zdaniem też nie najgorzej ale trzeba się jakoś wybić z szarego tłumu. A nie każdy tak chętnie odda model warty 180zł komuś obcemu do pomalowania. Jak ma się zaufanie to ok, ale koszt "robocizny" to nadal 1/4-1/3 wartości modelu. Sklep w takiej czy innej formie jest mniej ryzykowny. Sprzedaje się produkt który jest już znany na rynku. Więc nie trzeba już samego produktu promować. Moim celem nie jest nawet nie wiadomo jak wiele zarabiać na tym. Moim głównym celem jest zapewnienie sobie i osobą z mojego otoczenia tanich modeli. Jak przy tym da się zarobić to czemu by nie.

Ja tylko zadałem pytanie, bo znam ludzi którzy starają się coś zarobić w każdym z tych "sektorów". Moim zdaniem najłatwiej jest chyba w "usługach" czyli malowanie na zamówienie ew. robienie stołów, makiet też na zamówienie - robienie takich rzeczy na sprzedaż "w ciemno" to już raczej pod produkcję podpadnie. Oczywiście najłatwiej w senesie, że jest to najmniejsza inwestycja, można taką działalnosć prowadzić chałupniczo, można ją traktować dorywczo (do czasu aż się interes rozkręci) itp. Do sklepu niestety się już trzeba bardziej przyłożyć, jest to większa inwestycja, trzeba zainwestować w towar, w hosting jeśli to sklep internetowy lub w lokal jeśli stacjonarny lub w obie te rzeczy jeśli ma być połączone.

Offline

#2 2011-08-01 12:14:12

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Czy da się zarobić na figurkach ?

Temat trochę upadł, ale w sumie niesłusznie, to postaram się odgrzać

Moją intencją było pokazanie, że wraz z polityką GW zraża ona do siebie wielu stałych swoich nabywców. Wtedy szukają oni sobie nowych systemów. Poza tym świetnym przykładem jest pokolenie LOTRa, do którego się zaliczam osobiście. Zaczynaliśmy od gazetek, później pojedynczych boxów, dziś kupujemy bataliony, ale nagle coś już nudzi, wtedy szuka się alternatyw, docenia innych producentów. To jest pole do popisu dla Mantica, Reapera itd. Alternatywne systemy to odważniejsze przedsięwzięcie, ja sam nie jestem godny się tu wypowiadać, bo po stokroć wolę być modelarzem niż graczem.
Usługi natomiast, czy to malowanie, czy konwersje, rzeźba, terenokreacja itd. - to relatywnie tania sprawa. Można sobie dorobić ale raczej nie utrzymać. Oczywiście są takie wyjątki jak Bogusz Stupnicki pseudo Bohun, którego poznałem osobiście i w czerwcu malował na zamówienie Great Unclean One'a za 2000$ dla jakiegoś australijczyka. Ale on ma już firmę i zalegalizowaną działalność. Pytanie, ilu z tych, którzy zajmują się usługami zdecydowałoby się na legalizację?
Handel... Wymaga chyba największej kreatywności. Bo jeśli chcemy być kolejnym z ponad 100 sklepów GW w Polsce, to czym mamy się wyróżniać? Jeśli potrafimy odpowiedzieć na to pytanie, wtedy sens być może jest. Jeśli nie można chyba dać sobie spokój


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#3 2012-02-29 11:44:52

 Mati13u

Hehe, zaczynam

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-12-26
Posty: 14
Punktów :   

Re: Czy da się zarobić na figurkach ?

Sorry za odkrywanie tematu, ale rynek usług takich jak Malowanie czy konwersie i terenokreacje jest niemały tak jak popyt. Na www.forum.wfb-pol.org działa wielu malarzy, przykładem może być c'tan, który prowadzi własny biznes na malowaniu.

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.hotelstayfinder.com/ https://www.hotels-world.pl