Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2012-04-18 22:12:07

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

2400 euro - dla młodych wampajerków

No Alfini przysiadłem... i po poczytaniu trochę (niestety tylko w AB ver. 3.3 wersja demo) zacząłem żałować że nie zbieram Wampajerów.
A oto i konkluzja:
Jeśli nie masz pecha w kościach i nie trafiłeś na jakiegoś wariata fanatyka z dużym szczęściem powinieneś szaleć.
A wiec i o co w tej armii chodzi. A o to żeby to co upadło wstało za chwilkę...
Pierwsza pułapka tak naprawdę. Czytając czar Zerowy wampirów można uznać że to jakieś "Madness! This is Madness!!".
Cytując:
6+ Cast, Augment, range 6"
All infantry units within 6" regain d6 + caster level in wound (roll for each), all other units gain 1 + caster level, Vampiric Ethereal, and Large Target only gain 1/
12+ Cast increases range to 12", 18+ Cast increases range to 18".

Zobaczyłem i zgłupiałem... Czyli każdy nekromanta i wampir są czarodziejami 1 poziomu (tak tak tak wampir też!!) każdy z nich może mieć ten czar, a trzymając ich w jakimś bezpiecznym miejscu mogę próbować go spamować... A jako że undeadzi nie uciekają.. w sumie nie dziwie się.. nigdy nie widziałem uciekającego zombiego, lub ghoula... to są pogięci na wszystkie strony świata

No to jedziemy co mi wpadło po cichutku do głowy:

lord:
Mistrz Necromanta 4 poziom, Scroll Rozproszenia, Mistrz Śmierci, domena Wampirów 245 punktów

hero:
Wampir (zwyklasty) 2 poziom, Enchanted Shield( +2 AS), Dawnstone (reroll AS), Nightmare Barded (kuń, +2 AS), Fear Incarnate (oponent reroll succesful Fear tests), Hand Weapon, Heavy Armour, domena Wampirów 235 punktów

Necromanta 2 poziom, Book of Arkhan (bound spell power 3, Vanhel's Danse Macabre) 125 punktów

core:
Skeleton Warriors 39, dowódca, muzyk, sztandarowy, Screaming Banner 250 punktów

Crypt Ghouls 39, dowódca 400 punktów

spacial:
Grave Guard 29, dowódca, muzyk, sztandarowy, great weapon, The Banner of the Barrows 440 punktów

Crypt Horrors 6, dowódca 238 punktów

Hexwraiths 7, dowódca, great weapon 220 (nawet nie myślę tym szarżować!! Ani mi się też waż!)

rare:
Mortis Engine, Blackphemous Tome 240 punktów

No i tak... Wiadomo co do walki:
Szkielety, ghoule, guardzi i horrory. Dość mocne to szczególnie jeśli wejdzie ci magia i parę czarów. Wampir na koniu do szkieletów, zajmuje ciut więcej ale ma pancerz 1+ z przerzutami. Hexwraiths mają ciekawą zasadę ze każdy oddział przez który "przejadą" dostaje po jednym trafieniu z siłą 5 za każdy model z oddziale, wiec 7 hitów z siłą 5, trafiają automatycznie wiec są boscy pod tym względem. Jako ze są lekką jazdą to są idealni do przechwytywania lekkich oddziałów wroga lub wspomagającą szarżę dla jakiegoś klocka twojego. Ale tak to latach po oddziałach wroga, nie, nie szarżujesz chyba ze będziesz pewny wygranej. Mortis engine... oj cudeńko ale z jedna zasadą. STOI ZA INNYMI I POMAGA IM SWOJĄ OBECNOŚCIĄ! Nie szarżuje, nie kombatuje, chyba ze masz pewna wygraną walkę w kieszeni wtedy okej. Pomaga magom, daje regenke oddziałom ale nie walczy puki nie musi, szkoda go stracić. Teoria prosta a jak to wyjdzie w praniu to wiesz... na stole trzeba sprawdzić.

Opcjonalnie można: Zabrać nekromancie i wampirowi 2 poziom magów oszczędzisz dzięki temu 70 punktów i wstawić jeszcze jednego nekromantę. Dodatkowe wskrzeszenie. W sumei tera zmi to na biegu wpadło, pomysł wydaje się być okej lub zrobić to samo czyli zabrać im poziomy, skosić jednego crypt ghoula i zabrać dowódce z Hexwraithów i zrobić ich 10. Czyli miałbyś:

A)
Wampir (itemki te same) poziomu 1
Nekromanta (itemki te same) poziom 1
Nekromanta (brak itemków) poziom 1

B)
Wampir (itemki te same) poziomu 1
Nekromanta (itemki te same) poziom 1
38 Crypt Ghouli (reszta bez zmian)
10 Hexwraithów (bez dowódcy, ale z wielka bronią)

To wskrzeszanie zerowym czarem wydaje mi się być delikatną pułapką. Ale to naprawdę trzeba po testować.

Moje małe ale: Czy twoja armia sypie się juz co turę po zabiciu generała armii?? Bo z tego co przez przypadek na necie znalazłem to nie! Sprawdź to.

Offline

#2 2012-04-24 21:54:03

alfini164

Już trochę tu siedzi

Zarejestrowany: 2012-02-25
Posty: 51
Punktów :   

Re: 2400 euro - dla młodych wampajerków

Sypanie już ci tłumaczyłem, jednak zombie w dużej ilości(duuużej ilości) to pomysł świetny, 4 sygnaturki to ilość niezła, mortis się sprawdza, jest nieźle, coś będę kombinował.

Offline

#3 2012-04-25 09:40:55

 Zuzoslav

Piąty Bóg Chaosu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 1457
Punktów :   
Armia w WFB: Warriors of Chaos
Armia w W40: Space Orks
Armia Warmachine & Hordes: Legion of Everblight

Re: 2400 euro - dla młodych wampajerków

Małe sprostowanko Hexwrighty nie zadają hitów każdemu oddziałowi przez jaki przebiegną, tylko jednemu z tych co przebiegną. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że przebiegać mogą tylko podczas sub-fazy Remaining moves. Więc niestety wizja szarży przez cudzych tanków żeby dorwać to co za nimi nie może się spełnić

Po za tym uważam jednak że dodanie kilku oddziałów zombie, zawsze będzie dobrą opcją. Ich się wskrzesza 2k6 więc w dwie tury rada nekromantów zrobi ich spokojnie ponad czterdziestu na oddział. A jak są trzy dookoła, no cóż matematyka

Ostatnio edytowany przez Zuzoslav (2012-04-25 09:42:12)


Metal! Metal!
Back with the vengeance!
Metal! Metal!
All that I need is heavy metal!
Metal!
Screaming together!
Metal! Metal!
Metal is all that I need!

Sabaton "Metalizer"

Offline

#4 2012-04-25 13:27:04

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: 2400 euro - dla młodych wampajerków

co do reszty się nie znam ale ten wampir na koniu do odziału to pomyłka
niby +1AS ale inne podstawki więc musisz go dać na bok odziału co jest łatwym celem i brak "uważaj Panie"

Swoją drogą naprawde nie chce grać z wampirami

Ostatnio edytowany przez siwy2150 (2012-04-25 13:27:57)


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz Hoteller Kurort Gohrisch