Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#61 2012-05-20 12:50:28

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

O ile wiem, chłopak jedzie na ciemnozielonym podkładzie. Nie ma innego wyjścia jak iść za radą grubego i rozpocząć od miejscowego podkładowania, ciemniejszymi odpowiednikami. Fundation są ok do tego celu. Nie wiem czy widziałeś początki malowania białego na czerni w przypadku kości, który niedawno fotografowalem, ale tam problem był identyczny. Rozpoczałem od cieniusieńkiej wartswy iyanden darksun, a tam gdzie uznałem że warstwa jest jednak wciąż zbyt "szara", szla kolejna. Dwie starczyłyby w zupelnosci, ale że model szedl na masterclass, to poszła trzecia. Tobie na orki starczy 1-2.
Pozatym pamietaj ze na figurkach śnieżnobiały, praktycznie nie wystepuje ze względu na cienie. Tak że "prawdziwa biel" zawsze idzie z rozjasniania szarego - w tym wypadku możesz użyć wolf grey lub ice blue, jesli lubisz vallejo. Akurat z tych farbk korzystałem nim pojawiły się fundation i kryły tylko ciupine słabiej (dwie warstwy zamiast jednej), a pamietaj ze Ty nie przechodzisz z czerni, tylko z barwy jaśniejszej.

Proponuje więc schemat wolf grey, potem 50:50 wg i skull white, a na koniec prawie czystą sw po najbardziej wysuniętych obszarach. Co do gramatury mieszanki...powiedzmy 40% wody, 60% farby. W celu retuszu gestosci nie dolewaj, a dodawaj końcówką pędzla wody.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#62 2012-05-20 14:48:00

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Gruby, a Ty używasz białego podkładu do figurek? Rzeczywiście dobrze się maluje? Będę chciał z czasem wypróbować różne warianty podkładu, ale na razie zostaję przy tym.

Crane, biała farba to White Primer z Vallejo Game Color. Swoją droga już chyba rozumiem, że błędem były próby nałożenia aż tak jasnej farby.

Yamcha, spróbuję zrobić tak, jak piszesz. Tylko czy wszystkie warstwy wg -> wg 50:50 sw -> sw powinny być rozwodnione, czy tylko ostatnia?

Wczoraj po kilku próbach udało mi się nałożyć w miarę zadowalającą warstwę sun yellow poprzez nakładanie lekko rozwodnionej na wcześniej nałożoną warstwę gold yellow, więc powoli, ale do przodu

W razie kolejnych pytań nowicjusza, pozwolę sobie publikować tutaj posty. Dzięki za pomoc :-)

EDIT: Myślicie, że serii Citadel Base można zaufac tak smao jak Foundation?

Ostatnio edytowany przez Piotruposz (2012-05-20 14:50:06)

Offline

#63 2012-05-20 15:20:35

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Nie można - testowałem te farby. Miałem się zabrać na tegoroczny The Fang, ale przy sugerowanej palecie wolałem spać do 13.

Piotruposz - NIGDY, NIGDY, NIGDY nie maluje się nierozcieńczoną farbą. Gładka powierzchnia zawsze wymaga jakiejś jej cześci. Tak wprost z pojemniczka, to możesz washa, albo drybrush, względnie jakieś blinki na kryształach.
Jeśli poprzednie warstwy zostawia smugi, to jaka korzyść z tego że gladko te smugi potem pomalujesz ostatnią warstwą? Farbe zawsze należy choć odrobine rozwodnić, żeby miala konsystencje powiedzmy śmietany 12% albo syropu. Jak masz barwnik na palecie, nie może być to gęsta kropla, ale raczej kałuża.
Lepiej położyć dwie słabo kryjące warstwy, niż jedną o konsystencji budyniu.

Tylko nie przesadzaj z wodą - pamietaj ze korzystasz z dość tanich pędzelków i mozesz miec trudnosci nad zapanowaniem nad farbą. Szkoda żeby się rozlała poza obszar barwienia.

Nie ma sensu malować orkow białym podkładem, poważnie. Mówie to z bagażem doświadczenia setek pomalowanych orków. Zielonoskórzy zwlaszcza w w40k są generalnie ciemni. Nawet klany korzystające z żółci, są bardziej ciemne, niż jasne.
Jedyne czego potrzebujesz to poprostu nauczyć się dobierać konsystencje i odcień farby, w razie potrzeby dodając do słabo kryjącej bazy, troche farby o lepszej pigmentacji, lub nabyć gotowca.

Anyway - jak wyszła skóra? Blending się udaje? Może jakieś zdjęcia work in progress?


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#64 2012-05-20 15:35:44

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Dzięki. Wezmę na tapetę wszystkie rady i będę próbował dalej. Jak na razie to dla mnie zupełnie nowa rzecz, więc 2 pomalowane figurki są wstrętne i to nie tylko dlatego, że brak mi doświadczenia, ale też dlatego, że pozwalałem sobie na sprawdzanie różnych rozwiązań na nich. zostały więc królikami doświadczalnymi i są w końcowej fazie bardzo niereprezentatywne. Muszę kupić coś do zmycia farby i za jakiś czas pomalować je "po ludzku".

Co do zdjęć to wrzucę jakieś żeby podłapać nieco krytyki i rad, bo najlepsze rodzą się gdy widzi się co jest źle :-)
Na razie jednak pomaluję jeszcze trochę, a jak już coś lepszego z tego wyjdzie to wrzucę fotki. Nie wiem tylko jak sobie poradzi aparat, ale to się zobaczy :-)

EDIT: I jeszcze co do pędzli! Kozłowskie spisują się tak sobie. 0 do retuszu jest ok, używam do większych powierzchni, ale już 3/0 rozczapierza się przy dotknięciu figurki. Myślę, że to kwestia tego na jaki trafi się egzemplarz. To pierwsze pędzle jakie mam, więc brak mi porównania. cos mi jednak podpowiada, że nie jest to najlepsze narzędzie na rynku...

Planuję kupno innych pędzli. Czy GW są dobre?

Ostatnio edytowany przez Piotruposz (2012-05-20 15:38:40)

Offline

#65 2012-05-20 15:51:19

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Nie są - już pisałem. Unikaj też marki Italeri.

Armypainter z tych droższych, z tańszych Mag-Pol.

Jeśli warstwa farby nie jest gruba, poprostu możesz przemalować.

A teraz pytanie do Grubego - jak tam z tymi Nobzami? Będą foty?


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#66 2012-05-20 20:09:50

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Jak będzie czas, to i będą Jeszcze mi został 1 i podstawki [no chyba że wolicie z czarnymi piedestałami]. No i jeszcze kwestia aparatu...


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#67 2012-05-21 20:31:50

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Wrzucam zdjęcie "work in progress", o które prosiłeś. Mam nadzieje, że dostanę od wszystkich jakieś rady na przyszłość.
To w sumie pierwsza figurka, do malowania której podszedłem na poważnie. Wcześniejsze 2 były biednymi eksperymentami w łapach kogoś, kto pierwszy raz tknął pędzel Miały mi pomóc ogarnąć co z czym się je.

http://i.imgur.com/t08xv.jpg

A tu przy okazji próba wykonania jakiejś podstawki:
http://i.imgur.com/dTEZG.jpg

Wybaczcie jakość i scenerię. W przypadku drugiego czynnika mam na usprawiedliwienie jedynie fakt, że spieszyłem się - chciałem cyknąć nim się zrobi szaro. Podstawka niestety przy sztucznym oświetleniu.

Czekam na krytykę i jakieś rady dla początkującego kolegi! Z góry dzięki :-)

Offline

#68 2012-05-21 20:44:40

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Skóra orka - super impressive Piotropusz! Mnie się podoba, poza tymi śnieżno białymi zębami jak z reklamy pasty do tychże kości. Ja bym to pomalował:
Beastial Brown/ Bleached Bone mix 70/30
Beastial Brown/ Bleached Bone mix 50/50
Beastial Brown/ Bleached Bone mix 30/70
Bleached Bone 100%
Wash Devlan Mud
Podstawka jest w miarę spoko.


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#69 2012-05-21 21:02:00

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Dzięki! Zęby w rzeczywistości wyszły bardziej szare, niż białe. Nie zmienia to faktu, że tez mi nie do końca pasują. Musze spróbować czegoś na kształt żółto-kremowego nalotu na psich kłach. Wtedy byłoby bardziej realistycznie.

Co do podstawki to chyba mi do końca nie graja te kolory. Może masz jakąś lepszą propozycję?

Offline

#70 2012-05-21 21:08:27

 Lukullus

Dużo tu klawiatur zniszczył

39238019
Call me!
Skąd: Radomsko
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 947
Punktów :   
Armia w W40: Sisters of Battle

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Czemu Orka wystawiłeś za okno?


http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Userbars/heretic.jpg
http://farm8.staticflickr.com/7270/6939236350_8126fd4790.jpg



I'm awesome. High five!

Offline

#71 2012-05-21 21:13:58

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Bo to ostatni fragment mieszkania, gdzie było o tej porze dobre światło. Ale jeśli wolisz dziwniejszą wersję, to niech będzie, że po to by straszył gołębie

Ostatnio edytowany przez Piotruposz (2012-05-21 21:14:24)

Offline

#72 2012-05-21 21:51:09

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Jak na jeden z pierwszych modeli, to gratuluje talentu. Moje pierwszych 10 modeli, wyglądało jak psia kupa.

Malujesz niczym profesjonalny malarz i nie ma tu żadnego przekłamania. Pare figurek żeby doszlifować talent i będzie ekstra.

Skóra wygląda świetnie. Bardzo dobrze uchwycone cienie, bardzo gladka powierzchnia. Kolory dobrze ze sobą współgrają. Nawet nie wiem czy wash potrzebny.

Co do zębow i "gleby" na podstawce - obie pociągnij brązowym washem. Jak nie masz to użyj bardzo rozwodnionego brązu. Polecam też trawke statyczną.

Aha, na powiększeniu dopatrzyłem się jednego błędu - przy zębach - orkom widać kły, a nie siekacze, więc z boku nie malujesz calej powierzchni. Widac to na focie 1B.

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2012-05-21 21:54:29)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#73 2012-05-21 22:14:58

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

Dzięki za miłe słowa! Co do psich kup to mam takich dwie na biurku, ale nikomu ich nie pokażę!
Obawiam sie, że przy drobniejszych elementach na pancerzu będzie mi gorzej szło.

Zęby poprawię, ale mam pytanie. Powinienem po prostu pomalować na jasny kolor tylko część z przodu? Bo sa odlane na pół głowy i to trochę kłopotliwe...

Co do washa, to użyłem już Biel-Tan Greena, z tym, że wpuściłem jedynie odrobinę małym pędzlem prosto w zagłębienia, bo niebieskie korzenie podkładu tworzyły mezalians z czystymi greenami na wypukłościach, a biel-tan wszystko wyrównał.

Nad podstawkami popracuję jeszcze. Tu również dzięki za rady.

Offline

#74 2012-05-21 22:32:56

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

No zęby trzeba pomalowac w trójkącik. Niestety taka wada jednoczęściowych odlewów. Tył zęba zostaje czarny żeby wydawalo się że nic tam nie ma w kontraście z jasnym.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#75 2012-05-26 23:16:38

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Jak pomalować tego czy tamtego...

To znowu ja!

Znalazłem na coolmini zdjęcia Orków (poniżej). Zastanawia mnie, w jaki sposób można osiągnąć tak interesujące przejście z żółtego w... mocno ciepły pomarańczowy? Zgaduję, że to pewnie nie lada wyczyn i choćbym sobie ręce powykręcał to mi się nie uda, ale i tak pytam

http://i.imgur.com/5upfW.jpg

Ostatnio edytowany przez Piotruposz (2012-05-26 23:17:52)

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
anties.pl praca gdańsk