Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2012-07-23 23:28:41

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Farbki Army Painter

Jako że nabyłem kilka farbek z Army Paintera to chciałem się podzielić moimi pierwszymi spostrzeżeniami na ich temat. Na początku dodam że próbowałem na razie takich farbek Alien Purple, Angel Green, Deep Blue i wynalazku Strong Tone Ink. Farbki są w fajnych dozownikach, łatwo się je nakłada na paletę. Łatwość ta jest związana także z inną cechą tych farb, są one dosyć wodniste, mnie osobiście przypominają farbki Citadela z przed piętnastu lat (mam kilka takich farbek więc jakieś porównanie mam ), co za tym idzie nie kryją zbyt dobrze, czasami trzeba nałożyć nawet trzy warstwy farby żeby uzyskać jednolity kolor. Farbki też są jaśniejsze od odpowiedników z innych firm. Już wyjaśniam o co mi chodzi, Deep Blue na przykład to najciemniejsza farbka niebieska z palety Army Paintera, porównując ją do palet Citadela jest to Ultramarine Blue - tak na marginesie Army Painter też ma Ultramarine Blue i ona jest jaśniejsza. Nie wiem czy te cechy, czyli wodnistość, słabe krycie i jasność to wady czy zalety przy normalnym malowaniu, ale chyba wiem o co chodziło w tych farbach. Tutaj dochodzimy do czegoś co się nazywa Tone Ink, z wyglądu przypomina to brązowy wash i występuje w trzech odmianach Soft, Strong i Dark. Jak zdążyłem zauważyć to są washe ale takie uniwersalne, tzn. jeden do wszystkich kolorów. Więc cały myk tych farbek polega na tym że malujemy bazowymi kolorami, a potem odpowiednio w zależności od potrzeb ściemniamy kolory przy użyciu Inków, mając dobrze przygotowany podkład właściwie nie trzeba wkładać zbyt wiele pracy w model, a efekt jest całkiem przyzwoity. Moim zdaniem te farbki są stworzone dla dwóch rodzajów malarzy, słabych takich jak ja, dla których takie samo robiące się efekty cieniowania to zbawienie, oraz dla tych którzy muszą szybko malować.

Nie wiem czy coś zrozumieliście z mojego bełkotu, ale powiem wam że mnie się bardzo podobają te farbki Army Paintera, no i zebrać łatwiej bo paleta nie jest zbyt szeroka

Offline

#2 2012-07-23 23:36:32

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Farbki Army Painter

Crane -ARMY painter... ARMYYY - dobrze wnioskujesz. Jak mówili sami twórcy to są farby robione nie dla golden demonistów, tylko do pomalowania w ekspresowym tempie calych regimentów.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#3 2012-07-23 23:37:38

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Farbki Army Painter

Army painter w moim guście jest wspaniałą paletą pod aerografy, i mam plany nabyć kilka czerwieni tej firmy, w celu malnięcia mych pojazdów, coby szybciej jeździły


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#4 2012-07-23 23:44:21

 monter

Udaje ważniaka

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2012-04-15
Posty: 292
Punktów :   
Armia w WFB: O&G

Re: Farbki Army Painter

Dzięki za podzielenie się wrażeniami. Dla kogoś kto zaczyna to naprawdę bardzo duża wskazówka.
Czy jestem słabym malarzem - tak.
Czy samo robiące się efekty cieniowania to zbawienie - tak
Czy muszę szybko malować - nie, ale fajnie by było.
Szykuje się właśnie do pierwszego zakupu farbek z Army Paintera. W Bardzie w M1 mają już dostępne, tak że wybieram się niedługo.


http://rajczyk.czest.pl/warhammer/yellow/BannekBorder2.png

Offline

#5 2012-07-27 00:11:40

 Samotna

Właśnie zaczął

37156809
Zarejestrowany: 2012-07-26
Posty: 43
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels

Re: Farbki Army Painter

Czy orientujecie się może, ile takie farbki kosztują za słoiczek?


I'm the snow on your lips

Offline

#6 2012-07-27 00:21:26

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Farbki Army Painter

Cena jest ruchoma ale normalnie to jest 8,00zł przy zakupie w sklepie internetowym i 9,50zł w sklepach stacjonarnych, ale myślę że można utargować do 9,00zł.

A właśnie mam nadzieję że nie wykupiliście mi farbek bo jutro idę na zakupy

Ostatnio edytowany przez Crane (2012-07-27 00:22:25)

Offline

#7 2012-07-27 00:25:13

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Farbki Army Painter

Specjalnie zrzuciliśmy się z kumplami, żeby wykupić Ci wszystko, łącznie z plakatówkami :>


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#8 2012-07-27 00:46:07

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Farbki Army Painter

Yamcha napisał:

Specjalnie zrzuciliśmy się z kumplami, żeby wykupić Ci wszystko, łącznie z plakatówkami :>

No i dlaczego nas zdradziłeś?

Offline

#9 2012-07-27 00:48:10

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Farbki Army Painter

Wyrzuty sumienia...


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#10 2012-07-27 01:03:21

 monter

Udaje ważniaka

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2012-04-15
Posty: 292
Punktów :   
Armia w WFB: O&G

Re: Farbki Army Painter

Plakatówek też już nie ma.. nie długo rok szkolny

Na poważnie.. Kupiłem na próbę w Bardzie parę sztuk [ 9,50zł ] podstawowych kolorów i muszę powiedzieć..
Że jestem pod wielkim wrażeniem jak wszystko poszło do przodu.
Wspominając stare Humbrole aż się łezka w oku kręci .. prowadzenie pędzlem i krycie nawet nie ma co porównywać.
Nie mam za bardzo porównania.. na obecnym rynku jestem "świeży".. ale każdemu początkującemu mogę je śmiało polecić.

Co do cen w internecie. Do zakupu pary sztuk, licząc przesyłkę, nie opłaca się zamawiać,.. lepiej pójść i wesprzeć jedyny, lokalny, częstochowski sklep.
Nikogo nie namawiam, taki mój lokalny patriotyzm


http://rajczyk.czest.pl/warhammer/yellow/BannekBorder2.png

Offline

#11 2012-07-27 09:15:20

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Farbki Army Painter

Monter - podpowiem tylko że warto zrobić sobie dobry podkład, ja na przykład jadę białym podkładem w sprayu, potem na to Badab Black wash (nie wiem czy Dark Tone Ink z Army Paintera dałby taki sam efekt) i na koniec drybrush białym. Od razu widać gdzie ma być jaśniej i ciemniej, a jeszcze jak do tego farbka kryje tylko delikatnie to te zaciemnienia od razu "wyłażą". Będę chciał tą technologię przetestować na mojej następnej figurce którą będę malował więc powrzucam fotki jak mi to się będzie układało.

Offline

#12 2012-07-27 20:56:46

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Farbki Army Painter

Troszke zmiana tematu, ale jak jesteśmy przt produktach Army Paintera... jak pisałem jakiś czas temu, rozglądam się za pedzelkami z prawdziwego zdarzenia, gdyż moje sa już wysłużone i czas dać im odpocząć.
Musze kupić właściwie wszystko niemal od zera. Obejrzałem póki co nowoedycyjne pędzelki GW - są tak samo lipne, jak starsze, czerwone.
No i tak się przymierzam do serii "wargamer", czyli tej jakościowo lepszej niż "hobby". Ceny są niewiele wyższe niż przeciętnie, ale jakościowo bez porownania lepiej.
Planuje nabyć:

- WARGAMER REGIMENT
- WARGAMER CHARACTER
- WARGAMER SMALL DRYBRUSH

Targetowo cmon około 8.0 więc bez szaleństw i monalisy na płaszczach, zresztą, mam jeszcze fine detail praktycznie nowy.

Teraz pytanie do zgromadzonych. Po pierwsze - czy ktoś już używał serii wargamer i może powiedzieć że rzeczywiście wbija w fotel. I druga sprawa - czy lepiej zakupić do tradycyjnego cieniowania np palców orka, character czy detail? Jak one wielkościowo się do siebie mają?


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#13 2012-07-27 21:12:24

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Farbki Army Painter

Też się chętnie dowiem jak się sprawuje Wargamer.

Do tej pory miałem tylko 1 pędzel AP Hobby. Jest to "highlighting" i wbrew napisowi używałem tego pędzla ostatnio do wszystkiego (pomalowałem nim figurkę od zera), ponieważ inne umarły, a w Bardzie akurat nic nie było

Offline

#14 2012-07-27 21:12:47

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: Farbki Army Painter

Yamcha napisał:

Troszke zmiana tematu, ale jak jesteśmy przt produktach Army Paintera... jak pisałem jakiś czas temu, rozglądam się za pedzelkami z prawdziwego zdarzenia, gdyż moje sa już wysłużone i czas dać im odpocząć.
Musze kupić właściwie wszystko niemal od zera. Obejrzałem póki co nowoedycyjne pędzelki GW - są tak samo lipne, jak starsze, czerwone.
No i tak się przymierzam do serii "wargamer", czyli tej jakościowo lepszej niż "hobby". Ceny są niewiele wyższe niż przeciętnie, ale jakościowo bez porownania lepiej.
Planuje nabyć:

- WARGAMER REGIMENT
- WARGAMER CHARACTER
- WARGAMER SMALL DRYBRUSH

Targetowo cmon około 8.0 więc bez szaleństw i monalisy na płaszczach, zresztą, mam jeszcze fine detail praktycznie nowy.

Teraz pytanie do zgromadzonych. Po pierwsze - czy ktoś już używał serii wargamer i może powiedzieć że rzeczywiście wbija w fotel. I druga sprawa - czy lepiej zakupić do tradycyjnego cieniowania np palców orka, character czy detail? Jak one wielkościowo się do siebie mają?

Pomimo tego że większośc figur maluję areografem, to wykończenia muszę zrobić pędzlem. Wcześniej używałem pędzli MAG-POL i zmiana ich na AP była wielkim skokiem technologicznym dla mnie, na plus. Jak już zauważyłeś, do cieniowania zakamarków i tym podobnych elementów polecałbym Wargamer: Insane Detail lub Wargamer: Character. Różnica między Characterem, a Detail'em jest taka, że Detail ma nieco szersze włosie.

Offline

#15 2012-07-27 21:45:27

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Farbki Army Painter

Ok Wilku, to bardzo cenna porada, zwłaszcza że MAG POL'e i u mnie gościły wiele lat na biurku. Przekonałeś mnie - kupie więc ten zestaw.
Czy z serii wargamer poleciłbyś jeszcze jakieś dodatkowe rozmiary? Tzn może poza Vehicle, bo do tego celu imo też tylko aerograf.

Piotruposz - kozłowskie się rozpadły?

Czy możecie polecić jakieś miejsce, gdzie wargamery są w rozsądnych cenach? Widziałem że w wysyłkowym bardzie jest dosyć konkurencyjnie.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Chez les Rakoto HĂŠbergement Santa Teresa di Riva