Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2013-01-31 06:26:06

 Stachu

Kosmozord

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 148
Punktów :   
Armia w WFB: Druchii
Armia w W40: Imperial Guards

Podstawki

Czy może mi ktoś powiedzieć jakie są podstawki pod katapultę, doom divera i wywerne ?? Najlepiej w cm.

Offline

#2 2013-01-31 10:18:46

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: Podstawki

No jest problem Według wytycznych Polskich Uściśnień sędziowskich Maszyny mają takie podstawki jak ich najnowsze wersje wypuszczone przez GW. I tu jest problem, bo Gobliński rock lobber i Doom diwer tych podstawek nie mają. Do gry, np do policzenia wielkości, trafienia z armaty, czy katapy, zakłada się 2-3 cale całej figurki. Ale jest to sprawa umowna . Inną sprawa jest fakt że jeżeli dasz im podstawkę, np z przyczyn hobbistycznych, to maszyna jest tak wielka jak podstawka.   O ile z katapą jest jeszcze spoko bo ma jakiś tam kwadratowy kształt więc przy dozie szczęścia zmieścisz ją na jakąć podstawke np 40x40, czy inną, to Doom diver (nowy) ma taki kształt że niby powinien mieć kawaleryjską a jednak będzie za mała. Do gry najlepiej nie mieć podstawki, pod maszyny, ze względu zasad dostawiania się do maszyn w walce i tym podobne , po prostu im mniejsza maszyna tym lepiej. A wiem też że żaden sędzia nie powinien się doczepić.   


Co do wiwerna - nie wiem ale tam powinna być podstawka chyba? kiedyś takie monstery były na 5x5 ale teraz podobno są te "gigantowe" 75x50 ale nie wiem. Naprawde

Ostatnio edytowany przez siwy2150 (2013-01-31 10:22:49)


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#3 2013-01-31 11:43:25

 monter

Udaje ważniaka

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2012-04-15
Posty: 292
Punktów :   
Armia w WFB: O&G

Re: Podstawki

Nowego Rock Lobber`a ustawiłem na 10cm x 5cm - jaką otrzymałem razem z modelem
Stare doom divery zmieszczą się na mniejszych

Zastanawiam się jeszcze jak to jest z obsługą.
Jak ustawie obsługę w około np.  Rock Lobber`a, to w razie szarży przeciwnika wystarczy że dotrze on do obsługi, czy musi do podstawki ?

Przy Wiwernie stawiam na mniejszą 5cm x 5cm


http://rajczyk.czest.pl/warhammer/yellow/BannekBorder2.png

Offline

#4 2013-01-31 12:33:53

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: Podstawki

nowy rock lobber ma dołączoną podstawkę O.o nie wiedziałem mam nowego znaczy nowy typ ale metal i tam podstawki nie było. kur.. .

stary doom diver jest bardzo maly i zmieścił by się nawet na piechotnej 25x25 albo lepiej, niestety według wytycznych liczony jest ten nowy. On jest troche inny.   

obsługa praktycznie jest tylko tokenami dla ilości wondów w tej edycji. Wszystko jest liczone od maszyny i podstawik tej że maszyny. Jak jest szarża na maszyne to odział szarżujący musi obojednie jak dotknąć maszyny i starczy.

Ostatnio edytowany przez siwy2150 (2013-01-31 12:42:19)


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#5 2013-01-31 12:52:57

 loboba

Lubi przyspamić czasem

6205559
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 441
Punktów :   
Armia w WFB: Wysokie ELfy.

Re: Podstawki

Według mnie każdy model powinien miec podstawke bo później wychodzą niejasności...

Offline

#6 2013-01-31 12:55:57

 monter

Udaje ważniaka

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2012-04-15
Posty: 292
Punktów :   
Armia w WFB: O&G

Re: Podstawki

siwy2150 napisał:

nowy rock lobber ma dołączoną podstawkę O.o nie wiedziałem mam nowego znaczy nowy typ ale metal i tam podstawki nie było. kur.. .

stary doom diver jest bardzo maly i zmieścił by się nawet na piechotnej 25x25 albo lepiej, niestety według wytycznych liczony jest ten nowy. On jest troche inny.

Model jest używany, ale nowy [ jako aktualna edycja - źle to ująłem ]. Zakupiony z podstawką jak wspomniałem 10 x 5 cm.. Nie wiem czy w oryginalnym pudełku jest dołączona.

Rozumiem, że stary doom diver i tak musi "posiadać" wymiary nowego.. uczciwe.

Może takie rozważania na temat wielkości podstawek, nie są interesujące .. ale myślę że w decydujących momentach bitwy mogą okazać się bardzo istotne


http://rajczyk.czest.pl/warhammer/yellow/BannekBorder2.png

Offline

#7 2013-01-31 16:43:42

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: Podstawki

one są diabelnie istotne! rozmiar rozmiarem, ale dodatkowa zmyła - czy podstawka okrągła czy prostokątna, czy kwadratowa. To też nie jest bez znaczenia. Maszyna musi piwotować przed oddaniem strzału. samotny kowboj albo nawet własne oddziały są sobie w stanie zablokować strzał (bo strzela tylko do przodu np) W przypadku okrągłych podstawek takiego problemu nie ma ALE szarżując na okrągłą podstawkę, ustawiam się jak chcę i pod jakim kątem mi pasuje. W przypadku prostokątów muszę się dostawić do krawędzi. Liga sędziowska rusza raz na kilka miesięcy ten temat, ale jakoś bezowocnie. Odpowiedź brzmi - w przypadku rozmiaru, kształtu i wielkości podstawek pod orkowo gobowe maszyny - "nie wiadomo"

Offline

#8 2013-02-04 16:15:40

 loboba

Lubi przyspamić czasem

6205559
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 441
Punktów :   
Armia w WFB: Wysokie ELfy.

Re: Podstawki

Zgadzam sie z bombajem że to jest bardzo istotne ale co z elfimi balistami ? pod nie też jest podstawka ?

Offline

#9 2013-02-04 20:15:58

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: Podstawki

cytując naszych sędziowskich tuzów "powinna być". Pod każdą maszyną powinna być, ale pod większością nie wiadomo jaka by miała być. Skaveńska latarka (rydwanówka), hellcannon, ironblaster i jakieś tam chaos dwarfickie mają podane rozmiary. Kowadło (jako w pewnym sensie maszyna) grane jest po obrysie. z resztą problem

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Wieliczka przegrywanie kaset vhs