Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2014-12-19 09:02:20

 Quapo_oohy

Rzezimieszek

Skąd: Cz-wa
Zarejestrowany: 2014-12-18
Posty: 11
Punktów :   
Armia w W40: Jak dorosnę, zostanę Orkiem

Formacje

Szybkie pytanko odnośnie wszechobecnych w 7th ed formacji - jak to właściwie jest? czy to zżera slota FOC, czy dorzuca się jako jakiś drugi detachment, czy sojusz, czy po prostu się dopisuje do rozpiski jak gdyby nigdy nic? W Internetach zdania są podzielone, więc może macie jakieś house rule odnośnie tego.

Spodobała mi się formacja killkanów ze Stormclaw'a i fajnie było by czymś takim zagrać, ale nie wiem jeszcze jak to się odniesie do planowanych przeze mnie slotów heavy:/

Offline

#2 2014-12-19 16:01:53

 Sasomir

Był statystą w Avatarze

Skąd: SaltLake City
Zarejestrowany: 2009-12-11
Posty: 550
Punktów :   
Armia w WFB: DoCh, Imperium, Skaveni
Armia w W40: Szarzy Rycerze, CSM
Armia Warmachine & Hordes: Khador, Convergence of Cyriss

Re: Formacje

Formacje wystawiasz poza FOCem, tzn. w ogóle ich do niego nie liczysz. I są genialne .


"Czy ktoś widział mój regiment?" - dowódca lekkiej brygady kawalerii po samobójczej szarży w której padli niemal wszyscy jego podkomendni, bitwa pod Bałakławą, wojna Krymska.
"Smutny będzie to dzień, gdy dowódca brytyjskiej armii będzie dokładnie wiedział co ma robić." - dowódca wojsk ekspedycyjnych UK, wcześniej tego samego dnia.

Offline

#3 2014-12-19 22:29:01

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Formacje

Są są są! U mnie wolf void claws są mocne!!!

Offline

#4 2014-12-20 09:38:29

 Quapo_oohy

Rzezimieszek

Skąd: Cz-wa
Zarejestrowany: 2014-12-18
Posty: 11
Punktów :   
Armia w W40: Jak dorosnę, zostanę Orkiem

Re: Formacje

hmm, no u zielonych są mocno takie sobie, ale Krumpa's kill kans są całkiem sympatyczne (mają grota - charactera:D i mniejszą szansę, że uciekną ze stołu).

Dzięki natomiast stukrotne za cynk, bardzo mnie to cieszy - więcej miejsca na zabawki. Oczywiście najpierw trzeba je mieć:P

Offline

#5 2014-12-21 15:35:56

magik1980

Szpaner

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 103
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels (3k) Necrons (2k)

Re: Formacje

Formacje sa innym rodzajem FOC'u dla scislosci. Maja wlasne bonusy i wymuszaja konkretne jednostki a nie typy jednostek . Poza tym to FOC. A ze ich ilosc nie jest limitowana.... no moze tylko punktami....


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tau codex https://filecache01.rushfiles.one/downl … re+6ed.pdf

Offline

#6 2015-01-29 08:55:23

 Quapo_oohy

Rzezimieszek

Skąd: Cz-wa
Zarejestrowany: 2014-12-18
Posty: 11
Punktów :   
Armia w W40: Jak dorosnę, zostanę Orkiem

Re: Formacje

Ha, jednak odgrzebuje temat. Wygląda na to, że mi chodzi o coś innego.
Rozumiem, że formacja jest detachmentem, z wymienionymi składnikami. Jak się używa w całości, to daje bonusy. Ale pytanie, czy można używać nie w całości, tylko poszczególnych unitów?

W takim Stormclaw przykładowo, są podane 2 formacje - dla orków i wilków. Dla zielonych jest Grukk's Rippin Krew, które zawiera:
-Grukk Face-rippa (warboss)
-Skrak's Skull-Nobz (noby)
-Rustagob's Runts (groty)
-Krumpa's Killa Kans (kany)

Kiedy weźmiemy DOKŁADNIE taki detachment, mamy bonusy, ok. Ale czy mogę sobie wziąć np. tylko Krumpa's Kill Kans (który jest dokładnie określonym unitem kanów, parę pkt droższy niż normalnie, i z tego faktu ma dodatkowe zasady) i używać ze zwykłym FOCiem? Jeśli tak (o ile w ogóle), to trzeba to liczyć jako HS (jest taka ikonka na ich karcie) i zajmują normalnie slota, czy w końcu jak...? Normalnie buduje FOCa (np. combined arms) do wyczerpania slotów, a Krumpowe Puchy dorzucam poza konkursem (oczywiście pamiętając o punktach)??

Już minęło trochę czasu od początku 7ed, a w internetach rozkmina trwa...

Offline

#7 2015-01-29 21:08:41

bombaj

Mistrz RyKowiska

Zarejestrowany: 2010-02-04
Posty: 951
Punktów :   
Armia w WFB: skaven, beastmen, DoCh
Armia w W40: eldar, SM
Armia w LOTR: shit
Armia Warmachine & Hordes: nie gram... na razie...

Re: Formacje

daleko mi do speca od 40k, ale jak klepałem rozpiskę do marine'ów to przy formacjach było albo albo. Albo biorę całą jak leci albo nic.

Offline

#8 2015-01-30 01:22:27

 Sasomir

Był statystą w Avatarze

Skąd: SaltLake City
Zarejestrowany: 2009-12-11
Posty: 550
Punktów :   
Armia w WFB: DoCh, Imperium, Skaveni
Armia w W40: Szarzy Rycerze, CSM
Armia Warmachine & Hordes: Khador, Convergence of Cyriss

Re: Formacje

Bombaj ma rację - cała formacja albo nic. Co innego data slates - tu już dowolność.


"Czy ktoś widział mój regiment?" - dowódca lekkiej brygady kawalerii po samobójczej szarży w której padli niemal wszyscy jego podkomendni, bitwa pod Bałakławą, wojna Krymska.
"Smutny będzie to dzień, gdy dowódca brytyjskiej armii będzie dokładnie wiedział co ma robić." - dowódca wojsk ekspedycyjnych UK, wcześniej tego samego dnia.

Offline

#9 2015-01-30 14:45:57

magik1980

Szpaner

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 103
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels (3k) Necrons (2k)

Re: Formacje

Tez potwierdzam. Oficjalnie jest wóz albo przewóz.
Tym bardziej ze we wszystkich Kampanijnych książkach są jakieś wariacje na temat. I w sumie są dopasowane do fabuły kampanijnej.
Ale jak mówi główna zasada tej gry to "jak się dogadasz tak pograsz". Wiec jak przeciwnik pozwoli to graj czym i jak chcesz.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tau codex https://filecache01.rushfiles.one/downl … re+6ed.pdf

Offline

#10 2015-02-03 10:00:09

 Quapo_oohy

Rzezimieszek

Skąd: Cz-wa
Zarejestrowany: 2014-12-18
Posty: 11
Punktów :   
Armia w W40: Jak dorosnę, zostanę Orkiem

Re: Formacje

Hmm... Trochę to słabo wygląda prawdę mówiąc, myślałem, że jakieś urozmaicenie to wprowadzi. Wiem, że te unity są oparte na fabule, ale w którymś starym dexie był zapis w stylu "zamiast używać domyślnego bohatera wymyśl imię i background dla swojego i użyj zasad z kodeksu" - myślałem, że to samo się tyczy unitów z formacji. Albo-albo zdecydowanie wymusza kupienie miliarda modeli, które się sprawdzą, albo nie. Pacze cały czas po internetach, ale jednoznacznej odpowiedzi nie widzę.

Macie jakieś źródło do tego, że nie można tych speszyl junitów wystawiać?

Jak nie można to trudno, bardzo nie będę płakać. Będę tylko teraz musiał ulepić 6 kanów, zamiast 3

Offline

#11 2015-02-10 18:39:15

magik1980

Szpaner

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 103
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels (3k) Necrons (2k)

Re: Formacje

Dobrze sprawe z primary secondary , formacji, detachmentow pokazuje kodex necronow.
Dokladnie tez pytalem mojego guru w sklepie GW. Jednostka jest opisana w oficjalnym kodexie (w tym wypadku kampanijnym suplemencie) wiec o ile organizator walki/ turnieju nie wymusza specjalnych zasad mozesz brac co chcesz. Czyli twoje spec orki moga sie bujac po stole.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tau codex https://filecache01.rushfiles.one/downl … re+6ed.pdf

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ruszta magnetyczne przegrywanie kaset vhs