Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2017-09-10 10:46:56

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Warhammer Shadowspire

Już niedługo GW wypuści nową grę umiejscowioną w uniwersum Age of Sigmar. Będzie to hybryda planszówki, bitewniaka i karcianki. Grać się będzie kilkuosobowymi bandami, na niewielkiej, jak na mój gust, planszy z siatką heksagonalną. GW kładzie duży nacisk żeby była to gra turniejowa, na razie dosyć trudno określić jak im to wyjdzie bo pokazywane i testowane są na razie tylko dwie bandy z podstawki. Jak to wygląda można zobaczyć na filmiku BoLS-a z Adepticonu.

Gra wygląda ciekawie, niewielkie bandy, ładnie wykonane figurki, można je składać bez klejenia i są kolorowe, gra się szybko, ale akurat do mnie nie przemawia estetyka modeli z AoS. Średniowieczni Space Marines i orkowie w mega armourach są dla mnie czymś odpychającym, z drugiej strony berserkerzy i nieumarli są całkiem w porządku. Gra dosyć mnie zaintrygowała, spodziewam się że nie będzie zbyt droga, pytanie tylko jak długo będą ją rozwijać, to tak w temacie dostępnych tylko czterech czy pięciu drużyn do Blood Bowla, chociaż nakłady nie są tutaj zbyt duże, bo bandy mają po 3-6 figurek plus trochę kart, a obstawiam że dodatki tak po 100 plnów będą chodzić. Tak więc jest to dla mnie alternatywa dla Runewarsów, które również mnie intrygują, ale ceny ....

Może ktoś jeszcze tu zajrzy i podzieli się jakimś przemyśleniami na temat tej gry.

Offline

#2 2017-10-27 23:23:45

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Warhammer Shadowspire

Gra do mnie dotarła i udało mi się nawet zagrać w nią dwa razy więc mogę się podzielić wstępnymi wrażeniami. Gra jest wydana dosyć elegancko, jedyne co straszy to okładka pudełka, a dokładnie inteligentny wyraz twarzy Stormcasta. Początkowo przerażała mnie otoczka fabularna gry, tzn. cały ten Age of Sigmar, sigmarines itp. ale nie jest tak źle bo gra zupełnie nie kojarzy się z Warhammerem i da się w miarę przełknąć ten dyshonor. Figurki są bardzo ładne, plastik jest kolorowy więc można ich nie malować, co w tym przypadku nawet nie rzuca się tak bardzo w oczy. Faktycznie modele można poskładać na wcisk, ale już opowieści że można poskładać te modele w kwadrans można między bajki włożyć, bo mimo wszystko bez oczyszczenie miejsc łączenia z ramką niektóre figurki nie chcą się złożyć. Ja oczywiście uwierzyłem że można je tak szybko poskładać i przez to kilka modeli mam trochę uszkodzonych - widać to co prawda przy dokładnych oględzinach ale wiem że te uszkodzenia tam są i mnie to drażni.

Sama gra też jest bardzo dobra, nie jest to oczywiście bitewniak, ale daje taką namiastkę. Są figurki, kostki, system walki, ale ogólnie jest to gra planszowe, w dodatku jeszcze z miksem gry karcianej. O dziwo to połączenie działa całkiem spójnie, twórcom udało się uzyskać elegancki i dosyć prosty system który jednak daje sporo satysfakcji. Na razie trudno coś powiedzieć o balansie gry, na dwie gry raz wygrali niebiescy (sigmarines) a raz czerwoni (bloodreavers). Trudno mi też powiedzieć na ile gra premiuje taktykę, a ile zależy od losu, jak na razie wydaje mi się że 50/50, ale czas pewnie zrewiduje te odczucia. Dobre jest też to, że gra się szybko (45-60minut), więc spokojnie można ogarnąć kilka potyczek w jeden wieczór.

Nie wiem jak długo GW ma zamiar wspierać ten produkt, ale przynajmniej wiadomo że poza podstawką będą jeszcze dostępne rozszerzenia z pojedynczymi bandami, na pierwszy ogień już w listopadzie będą to Orkowie i Umarlacy. Kolejne ekipy to krasnoludy, skaveni i kolejne wcielenia khornitów i sigmarines. Ponoć było jakieś przebąkiwanie o drugiej podstawce, bo takowa jest potrzebna do gry 3 i 4 osobowej, ale na razie trudno coś wyrokować, czy miała to by być jakaś kompilacja zapowiedzianych band czy też pojawi się po wydaniu wszystkich tych dodatków w jakiejś wersji 2.0 Mnie w każdym razie kupili, na pewno dokupię trzecią bandę żeby gra się za szybko mi nie ograła, chociaż oczywiście nie mam pojęcia kogo bym chciał, bo obie bandy wydają się dosyć ciekawe.

A tak na marginesie walnąłem byka w temacie gra nazywa się Warhammer Underwolrds Shadespire

Offline

#3 2017-12-16 23:42:48

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Warhammer Shadowspire

Minęło trochę czasu, a nadal nie udało mi się zagrać z Twisterem, czego akurat bardzo żałuję. W każdym razie mam już oba dodatki z nowymi bandami i przede wszystkim z nowymi kartami, co pozwala na złożenia bardzo ciekawych talii kart. Jeszcze nie ograłem umarlaków, na razie nacieszyłem się graniem orkami, chociaż wydaje mi się że najbardziej podchodzą mi wyznawcy Khorna, za to kumpel z którym najczęściej się tłuczemy upodobał sobie Sigmaritów. Jak na razie gra nadal mi się podoba, trudno tutaj popaść w jakiś schemat, jest co prawda sztywno ustalona konfiguracja band ale wiele do gry wnoszą karty, które pozwalają na dopasowanie bandy do wybranego stylu gry np. defensywni bloodreaverzy, jakkolwiek dziwnie to brzmi.

Przy okazji napiszę jeszcze trochę o figurkach, bo szkielety są naprawdę super, dawno nie miałem w rękach tak rewelacyjnie wykonanych figurek i fakt że składa się je bez kleju i wszystko do siebie pasuje , naprawdę jestem z tego aspektu bardzo zadowolony.

Gdyby kogoś naszła ochota spróbować jak gra wygląda, to chętnie poświęcę jakiś czwartkowy wieczór w Cafe Belg, tylko muszę wiedzieć o tym najpóźniej w środę, bo na granie idę prosto z pracy więc muszę grę zabrać ze sobą.

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotels-world Hotels Germany