Panowie, jeden team myslę, że potwierdzony (BoBaS). Co do drugiego się nie wypowiadam, załatwcie między sobą. Z tego co kojarzę to Master i Negro chcą jechać na pewniaku, Siwy na 70%, ale dogadajcie się między sobą.
kwestia zgłoszeń - jeżeli chcemy maksa za zgłoszenie musimy to zrobić do 11.11.
Kwestie modelarski i hobbystyczne - 10 punktów do urwania, więc do roboty, chopy;
Ocena Malowania i Przygotowania do gry (10pkt):
Treye: 0-1pkt
WYSIWYG: 0-1pkt
WYSIWYG na Herosach: 0-1pkt
Przygotowanie (kostki, miarki,templatki, podrecznik, RB (1 na team)): 0-2pkt
Jednolitosc armii: 0-3pkt
(gdzie 3 pkt dostanie gracz gdzie sam wszystko malowal i nic nie pozyczal.
-1pkt jak bedzie mial modele odstajace od reszty, -2 jak bedzie mial caly oddzial pozyczony)
Wyglad armii: 0-2pkt
(armia ladna dostanie 2 pkt, 1pkt armia ktora bedzie wygladac przyzwoicie, ale nie bedzie sie skladac z 3 kolorow)
Punkty dla teamu z tego podpunktu to suma z 3 ocen podzielona na 3 i zookraglona w dol.
Tak wiec 10 pkt dostanie team ktory przygotowal sie w 100% do grania na turnieju)
Na turnieju obowiązuje zakaz grania niepomalowaną armią oraz całkowity brak proxów. Podpunkt ten będzie dość rygorystycznie przestrzegany a modele wątpliwe będą zdejmowane ze stołu. W takim wypadku takowe modele liczą się jako zabite a przeciwnik dostaje za nie VP
Bedę tego tym razem bardziej rygorystycznie przestrzegał
Offline
Raczej sam ale jeszcze nie wiem, zależy od tego jak wy będziecie jechali. Armia na warsztacie Brakuje tylko dwóch orłów ale pracuję nad tym.
Offline
jakieś męskie decyzje?
u mnie poważna zamota, cy ustawiać się na kontrę, czyli tak jak gram w lidze:
Unnamed2600 Pts - Skaven Army
1 Grey Seer @ 855.0 Pts
General; Magic Level 4
Power Scroll [35.0]
Skalm [30.0]
Warpstone Token [30.0]
1 Screaming Bell @ [520.0] Pts
1 Rat Ogre Bell Ringer @ [0.0] Pts
34 Stormvermin @ [320.0] Pts
Halberd; Heavy Armour; Standard; Musician
Storm Banner [50.0]
1 Fangleader @ [10.0] Pts
1 Chieftain @ 82.0 Pts
Halberd; Heavy Armour; Battle Standard
Banner of Verminous Scurrying [10.0]
1 Warlock Engineer @ 125.0 Pts
Magic Level 2
Dispel Scroll [25.0]
1 Warlock Engineer @ 115.0 Pts
Magic Level 2
Scroll of Shielding [15.0]
1 Warlock Engineer @ 65.0 Pts
Brass Orb [50.0]
1 * Assassin @ 170.0 Pts
2ndWeapon; Throwing Stars
Weeping Blade [30.0]
Potion of Strength [20.0]
19 Skavenslaves @ 46.0 Pts
Slave Musician
1 Pawleader @ [4.0] Pts
19 Skavenslaves @ 46.0 Pts
Slave Musician
1 Pawleader @ [4.0] Pts
38 Skavenslaves @ 78.0 Pts
Slave Musician
32 Clanrats @ 160.5 Pt
1 Clawleader @ [8.0] Pts
6 Gutter Runners @ 108.0 Pts
6 Gutter Runners @ 108.0 Pts
1 Hellpit Abomination @ 250.0 Pts
1 Warp-lightning Warp Cannon @ 90.0 Pts
1 Doomwheel @ 150.0 Pts
8 Plague Censer Bearers @ 128.0 Pts
Frenzy; Censer
5 Giant Rats @ 23.0 Pts
czy jednak pójść w napór. Wystawiamy mnie jako pierwszego, wybieram słabszą rozpiskę i napieram:
Unnamed2600 Pts - Skaven Army
1 Grey Seer @ 862.0 Pts
General; Magic Level 4
Power Scroll [35.0]
Skalm [30.0]
Warpstone Token [30.0]
1 Screaming Bell @ [527.0] Pts
1 Rat Ogre Bell Ringer @ [0.0] Pts
35 Stormvermin @ [327.0] Pts
Halberd; Heavy Armour; Standard; Musician
Storm Banner [50.0]
1 Fangleader @ [10.0] Pts
1 Plague Priest @ 488.0 Pts
Magic level 1; Frenzy; Plague Furnace
1 Plague Furnace @ [388.0] Pts
3 Monk Crew @ [0.0] Pts
28 Plague Monks @ [238.0] Pts
Frenzy; 2ndWeapon; Standard; Musician
Banner of the Eternal Flame [10.0]
1 Bringer-of-the-Word @ [10.0] Pts
1 Chieftain @ 70.0 Pts
Heavy Armour; Battle Standard
1 Warlock Engineer @ 90.0 Pts
Magic Level 1
Dispel Scroll [25.0]
1 Warlock Engineer @ 65.0 Pts
Brass Orb [50.0]
1 * Assassin @ 170.0 Pts
2ndWeapon; Throwing Stars
Weeping Blade [30.0]
Potion of Strength [20.0]
32 Clanrats @ 160.5 Pts
Light Armour; Shields; Musician
1 Clawleader @ [8.0] Pts
37 Skavenslaves @ 76.0 Pts
Slave Musician
19 Skavenslaves @ 46.0 Pts
Slave Musician
1 Pawleader @ [4.0] Pts
19 Skavenslaves @ 46.0 Pts
Slave Musician
1 Pawleader @ [4.0] Pts
7 Gutter Runners @ 126.0 Pts
1 Hellpit Abomination @ 250.0 Pts
1 Doomwheel @ 150.0 Pts
Offline
Szef Portalu
Bomabj dwie w sumei trzy sprawy:
1) prosze cie zgłoś nas bo ja dzis wyjezdzam do wrocka i nie zdarze zaraz ci rozpiske wrzuce.
2) bierzesz napór, sas bierze napór ja def, ryzykowne wiem ale wiem z kim jade i wiem ze wpier... wygramy wszystko!
3) moja rozpa, prosze sprawdz w wolnej chwili:
Dwarfs's list, 2600 points (8th edition)
Runelord (x 1) - Shield - 418 points
-----Rune of Furnace (x 1)
-----Spelleater Rune (x 1)
-----Rune of Resistance (x 1)
-----Rune of Preservation (x 1)
-----Rune of Stone (x 1)
-----Anvil of Doom (x 1) - 0 points
-----Anvil Guard (x 2) - 0 points
Thane (x 1) - Army Battle Standard; Shield - 167 points
-----Rune of Fire (x 1)
-----Rune of Furnace (x 1)
-----Rune of Preservation (x 1)
-----Rune of Resistance (x 1)
-----Master Rune of Gromril (x 1)
Thane (x 1) - Shield - 122 points
-----Rune of Furnace (x 1)
-----Rune of Brotherhood (x 1)
-----Master Rune of Challenge (x 1)
-----Rune of Stone (x 1)
Dwarf Warriors (x 22) - Shield; Musician; Standard Bearer - 213 points
-----Veteran (x 1) - 10 points
Longbeards (x 30) - Great Weapon; Musician; Standard Bearer - 405 points
-----Veteran (x 1) - 10 points
Hammerers (x 29) - Musician; Standard Bearer - 416 points
-----Master Rune of Grungni (x 1)
-----Gate Keeper (x 1) - 12 points
Miners (x 29) - Musician; Standard Bearer - 334 points
-----Prospector (x 1) - Steam Drill - 35 points
Cannon (x 1) - 130 points
-----Rune of Burning (x 1)
-----Rune of Forging (x 1)
-----Engineer (x 1) - 15 points
-----Crew (x 3) - 0 points
Cannon (x 1) - 125 points
-----Rune of Forging (x 1)
-----Engineer (x 1) - 15 points
-----Crew (x 3) - 0 points
Grudge Thrower (x 1) - 155 points
-----Rune of Accuracy (x 1)
-----Rune of Penetrating (x 2)
-----Engineer (x 1) - 15 points
-----Crew (x 3) - 0 points
Points: 2597
Offline
Zgadzam się z Bru, bierz napór - jesteśmy słabsi od najlepszych, więc musimy rozjechać przeciętniaków.
Moja rozpa:
Unnamed2600 Pts - Empire Army
1 Arch Lector of Sigmar @ 268.0 Pts
General; Prayers of Sigmar; Heavy Armour; Shield
Dragonhelm [10.0]
1 War Altar of Sigmar @ [0.0] Pts
#The Golden Griffon [0.0]
2 Warhorse @ [0.0] Pts
1 Battle Wizard Lord of the Light Order @ 200.0 Pts
Magic Level 4; Lore of Light
1 Battle Wizard of the Light Order @ 90.0 Pts
Magic Level 1; Lore of Light
Dispel Scroll [25.0]
1 Captain of the Empire @ 121.0 Pts
Full Plate Armor; Battle Standard
Enchanted Shield [5.0]
Dawnstone [25.0]
1 Witch Hunter @ 59.0 Pts
Great Weapon; Brace of Pistols; Light Armour
1 Master Engineer @ 85.0 Pts
Pigeon Bombs
1 Master Engineer @ 85.0 Pts
Pigeon Bombs
29 Swordsmen @ 213.0 Pts
Light Armour; Shield; Musician
5 Knightly Orders @ 120.0 Pts
Barding; Lance; Full Plate Armor; Shield; Musician; Warhorse
5 Warhorse @ [0.0] Pts
5 Knightly Orders @ 120.0 Pts
Barding; Lance; Full Plate Armor; Shield; Musician; Warhorse
5 Warhorse @ [0.0] Pts
12 Handgunners @ 108.0 Pts
Empire Handgun
10 Handgunners @ 90.0 Pts
Empire Handgun
38 Greatswords @ 428.0 Pts
Great Weapon; Full Plate Armor; Musician
1 Great Cannon @ 120.0 Pts
3 Crew @ [0.0] Pts
1 Great Cannon @ 120.0 Pts
3 Crew @ [0.0] Pts
4 Demigryph Knights @ 242.0 Pts
Barding; Lance; Full Plate Armor; Shield; Musician; Demigryph
4 Demigryph @ [0.0] Pts
1 Celestial Hurricanum @ 130.0 Pts
#Storm of Shemtek [0.0]
2 Acolyte @ [0.0] Pts
2 Warhorse @ [0.0] Pts
Models in Army: 113
Total Army Cost: 2599.0
Offline
wyślijcie mi to w htmlu na maila pączki, szkoda mi życia na przepisywanie waszych rozpisek
jesteś Sasie pewien tych gołębi? zasięg 24 cale, czyli licho i zadaje obrażenia tylko jeśli rzucisz 5 lub 6. Brzmi jak kiepska inwestycja 85 punktów.
charmed shield kosztuje 5 punktów i chroni papieża przed pierwszym strzałem z armaty na 2+, to chyba niezbyt wygórowany koszt?
Opal amulet (4+ward na pierwszą ranę) kosztuje też powalające 15 punktów. Wiem, że nie chcesz pakować punktów w papę, ale zwiększona 0 75% przeżywalność za 20 pkt to chyba nie przerażąjący wydatek. Poza tym pamiętaj, wałkarzu, że ward save 5+ z modlitw działa tylko i wyłącznie na rany w combacie, więc przeżywalność greatswordów od plagi i innych magicznych syfów jest znaczenie niższa niż zazwyczaj gramy
czy przymierzamy się do jakiegoś hosta, czy śpimy w obrzyganej zbiorówce?
Offline
Niczego nie jestem pewien , ale cannon, który zwykle nie robi NIC, kosztuje 120 pkt, a gołębiarze dadzą mi przerzut misfire i ew. placek z siłą 4. HTML zaraz poleci, ja jestem za hostem (to tylko jedna noc).
Offline
Poprawcie mnie jeśli się tyle, ale czy to nie jest tak że jeśli gołębiarz daje w fazie strzelania przerzut machinie to nie może w tej samej fazie korzystać z własnej broni?
U nas mała zmiana - za Siwego wpadł Chaos Warrior, z Negrem wciąż na 100% nie wiadomo więc kto ewentualnie mógłby jechać? Wiem że tak na ostatnią chwilę ale nie chcę ryzykować tego że na kilka dni przed masterem nie mamy trzeciego.
Offline
Dokładnie tak jest Master - wygląda to jak u krasi, najpierw strzelam z armat z ew. przerzutem, a potem używam gołębia.
Offline
k...wa, Bru, weź sobie wsadź w zad ten swój program z czapy. punkty na oddziałach się nie zgadzają. poza tym czy na pewno nie chcesz mieć GW na warriorach? z siłą 3 to sobie mogą slave'y pukać co najwyżej.
longi mają być rangerami? jeżeli nie, to po co Ci oni?
2600/4=650. masz za mało w corach
jeżeli ma być porno defens pomyśl nad dwoma dziesiątkami kuszników. cudów nie zdziałają, ale na odgonienie fasta czy harpii od maszyn w zupełności stykają. 23 warriorów to za mało, żeby coś przepchnąć, a za dużo, żeby po prostu uzupełnić cory. No i bez GW...
kto jest generałem tej bandy? runelord czy nadwyżkowy than?
Offline
Uwaga! Ludzie dobrzy i o wrażliwym sersu! W trybie pilnym potrzebujemy TRZECIEGO zawodnika do składu, na razie mamy HE i WoCH, błagam, jeśli znacie kogoś kto ma czas i może zagrać to piszcie JAK NAJSZYBCIEJ bo zapisy do niedzieli
Offline
rozmawiałem z Bru, mówi że jedziemy w sobotę rano. Wujek google mówi 3 godziny. zapisy są od 8 do 9.00 o 9.15 zaczyna się pierwsza bitwa.. Wynika z tego, że trzeba by wyjechać najpóźniej o 5.45 rano. jupi jaj
Offline
Szef Portalu
Myslałem o 5 skoro i tak w tym tygodniu nie moge si ewyspac bo ide spać za pozno i wstaje godzine przed budzkiem... ale jak mi ktorys w aucie usnie to wysadze w polowie drogi...
Offline
to wcelujmy tak, żeby o 5/30 wyjechać z czewy. rano jest mniejszy ruch, pewnie zajedziemy szybciej, ale o tej porze każde 15 minut więcej snu jest na wagę złota
przypominam:
Treye: 0-1pkt
WYSIWYG: 0-1pkt
WYSIWYG na Herosach: 0-1pkt
Przygotowanie (kostki, miarki,templatki, armybook RB (1 na team)): 0-2pkt
Jednolitosc armii: 0-3pkt
Wyglad armii: 0-2pkt
(armia ladna dostanie 2 pkt, 1pkt armia ktora bedzie wygladac przyzwoicie, ale nie bedzie sie skladac z 3 kolorow)
sprawdzie wysywiga na oddziałach, tarcze, command grupy, championów itp.
Wysiwyg na herosach jest bardziej z czapy, ma mieć doczepiony i pomalowany każdy element niemagicznego ekwipunku. Tarcze/dwuraki na herosach itp.
Trzeba walczyć o każdy punkt....
RBooka mam pożyczonego od Cobalta. Zgodnie z mądrą radą Bru trzymam go w plecaku, pokazuję sędziemu, że mamy i chowam na powrót do plecaka. Sprawdzcie sobie kompletność templejtek, obsługantów do maszyn itp.
rozpiska teamów, mam ją drukniętą, w aucie obgadamy Około trzech to takie porno, że lepiej nawet do stołu nie siadać
1- Team WAL
-Maciek Lepkowski, Empire C
-Michal Bukowski, Orcs&Goblins
-Piotr Milski, High Elves
2- Szybki Szpil Cory Gornikow
-Marek "Solo" Kielbasa, Skaven C
-Sergiusz Skorek, Worriors of Chaos
-Andrzej Bak, High Elves
3- Estymatory Asymptotycznie Nieobciazone
-Maciej Parol, Lizardmen С
-Pawel Gora, Warriors of Chaos
-Krzysztof Ciesielka, Skaven
4- Hardkorowy Nemezis
-Adam "Voodoo" Staniszewski, Skaven, C
-Michal "Riplay" Gos, Empire, ID:1237
-Michal "Kolata" Kolakowski, Orcs & Goblins
5- Ostatni Paradox Bastionu
-Wojciech "Wokrze" Okrzeja, Beastman
-Tomek "Grolshek" Drogosiewicz, Chaos Dwarfs
-Michal "Matej" Matejuk, Vampire Counts C
6- Mlode Szczury
-Krzysztof Kisiel Kowalczewski, High Elves C
-Jakub Deus Owsianski, Skaven
-Damian Milczek Bronowicki, Bretonia
7- Rogaty Szczur - Kretozaury
-Piotr Szmajewski (Szmajson), Empire C
-Piotr Kras (Wyrwena), Tomb Kings
-Rafal Tyczynski (Sasza), Vampire Counts
8- NEMEZIS-8 - Słudzy Szaitisa
-Aleksander "Rince" Jaworowski, Dark Elves C
-Marcin "Kalafior" Szlasa-Rokicki, Chaos Dwarfs
-Marek "Szaitis" Gmyrek, Vampire Counts
9- Nemezis Sexy
-Andrzej Kacper Bełz, Worriors of Chaos С
-Michał "Glegut" Wiśniewski, Dark Elves
-Jakub "Aron Banalny" Piasecki, Orcs & Goblins
10- Jeźdźcy Hardkoru Alfa
-Krzysztof Fischer "Fisch", Lizardmen C
-Paweł Gąsiewski "Gąsior", Vampire Counts
-Piotr Dębkowski "Dębek", Bretonia
11- Legion Kraków
-Maciej Paraszczak, Ogre Kingdoms C
-Jakub Paraszczak, Dark Elves
-Piotr Łańcucki, Bretonnia
12- Teenage Mutant Ninja Turtles - TMNT
-Jacek Mazur Zdzichu, Empire C
-Filip Górecki Cosmo, Skaven
-Kamil Barecki Szczuro, Lizardmen
13- Kudlata Furia Karleego - KFK
-Jerzy Brzozowski Furion, High Elves C
-Karol Wyszkowski Karlee, Empire
-Maciej Przygórzewski Kudłaty, Dwarfs
14- Pavulon Team:
-Jacek Kaczmarski, Daemons of Chaos C
-Marcin Jakubowski, Lizardmen
-Jakub Skibicki, Dark Elves
15- ??BEZ NAZWY??
-Bartosz Żmidziński, Dark Elves C
-Paweł Koszowski, Lizardmen
-Gniewko Drewnicki, Bretonia
16- Young Blood
-Dominik "Panda" Koterla, Bretonia C
-Krzysztof "Malfoj" Chmielewski, Empire
-Jakub "Klon" Seredyński, Lizardmen
17- Team Południowa Szwecja
-Karol Malinowski, Demons of Chaos
-Karol Pietrowicz, Tomb Kings C
-Błażej Rajkowski, High Elves
18- Jezdzcy Hardkoru 2
-Adam Krolik, Dark Elves C
-Marcin Zakrzewski, Skaven
-Marcin Lipinski, Demon of Chaos
19- Demokratyczna Unia Panst Astralnych
-Kacper "Tocz" Kozaczuk, High Elves C
-Wojtek "Dudi" Dudek, Empire
-Jacek "Czop" Drob, Wood Elves
20- Triada
-Radek Tarasiewicz, Tomb Kings
-Andrzej "Andrew" Orliński, Dwarfs
-Paweł "Lohost" Prusaczyk, Demon of Chaos C
21- BoBaS
-Mateusz 'Bombaj' Dąsal, Skaven C
-Tomasz 'Bru' Szczepanik, Dwarfs
-Łukasz 'Sas' Sasuła, Empire
22- Mroczna Bila
-Marek "Myth" Skowerski, Lizardmen
-Łukasz "Spawn" Wójcik, Demons of Chaos C
-Maciek "Młynek" Młyński, Empire
23- Paradox kebab Team
-Paweł Krauze, Dwarfs C
-Przemek Niedzielski, Warrior of Chaos
-Hubert Kuran, Chaos Dwarfs
24- SUT
-Marcin "Król Goblinów" Salamon, Ogres Kingdoms
-Piotr "Guldur" Kuczyński, Dwarfes
-Tomasz "Laik" Gęgotek, Wood Elves C
25- Witch Hunter
- Michał Futhus Pierzchalski, Dark Elves
- Wojtek Heptun Pierzchalski, Wood Elves
- Artur muchozol Lichnerowicz, Orcs & Goblins C
26- Paradogs
-Bartłomiej 'Lazur' Lazurek, Worriors of Chaos C
-Szymon 'Admiral Awesome' Czernek, Dark Elves
-Jakub 'Asassello' Maciążek, High Elves
27- True Trolls
-Mariusz Kiliszek, Ogres Kingdoms C
-Jakub Kotela, Tomb Kings
-Artur Siemianowski, Orcs & Goblins
28- B.K.Ż Poznań
-Wojciech Boja Soporowski, Demons of Chaos C
-Konrad Klops Jankoski, Beast of Chaos
-Łukasz Żaba Żabicki, Lizardmen
29- XIII Kohorta +1
-Piotr Głomski, Empire
-Paweł "BigPasiak" Paszek, Wood Elves C
-Łukasz Druchii Borowik, Dark Elves
30- Gamblers Młodzi
-Wojtuś Dojlido, High Elves C
-Maciej Marczak, Orcs & Goblins
-Jerzy "Bałagan" Filipek, Tomb Kings
31- KULTuralni
-Marcin Sommer, High Elves C
-Mateusz Pudzianowski, Wood Elves
-Patryk Lenart, Ogres Kingdoms
32- Jezdzcy Hardkoru 3
-Tomasz Tutaj, Wood Elves C
-Maciej Świątkiewicz, High Elves
-Błażej Misztal, Orcs& Goblins
33- Szejker
-Piotr Kozłowski, Dark Elves
-Krzysiek Wijas, Worriors of Chaos
-Paulinka Siedemnaście, Orcs & Goblins C
34- Ordin
-Michał 'Shino' Rusinek, Tomb Kings C
-Tomek 'Assur' Szwedow, Vampire Counts
-Daniel "Manfred' Gronowski, Chaos Dwarfs
35- Paradox- Stara Gwardia
-Daniel "Arbiter Elegancji" Moczulski, Dwarfs C
-Leszek "Daw" Kochanowski, Vampire Counts
-Dariusz "Helion" Kochanowski, Empire
36- The Gamblers Core
-Andrzej Rodziewicz, Ogre Kingdoms
-Łukasz Golonka, Lizardmen
-Łukasz Mirytiuk, Worriors of Chaos C
37- Druzyna Przyjazni Miedzynarodowej
-Sebastian "Master" Kuk, High Elves C
-Maciek "Rossi" Rosol, Worrior of Chaos
-Jaroslaw "JarekK" Ciszak, Vampire Counts
i dość ciekawa statystyka, imperium rządzi bezwzględnie, skaveny na równi z dwarfami (!) po środku stawki. Skąd HElfy i O&G tak wysoko?!
armia_______________licznik
Empire______________11
High Elves___________11
Dark Elves___________10
Lizardman___________9
Orcs&Goblins_________8
Warriors of Chaos_____8
Skaven_____________7
Vampire Counts______7
Deamons of Chaos____6
Dwarf_______________6
Tomb Kings__________6
Wood Elves__________6
Bretonnia___________5
Ogre Kingdom________5
Chaos Dwarfs________4
Beastman____________2
Offline