Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2013-02-17 17:58:05

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Warzone Ressurection

Na chatbox-ie słabo się dyskutuje więc wrzucę to co już wiadomo i będzie można podyskutować w normalnych warunkach

Najpierw linki:
Strona projektu na Kickstarter na którym można znaleźć kilka ogólnych informacji
Strona na Facebooku gdzie pojawiają się wszelkie nowinki

Z tego co wyczytałem, to są już przygotowane pierwsze modele do trzech frakcji Cybertornic, Bractwa i Legionu. W następnej kolejności jest Bauhaus i Capitol. Do Bauhausu pokazali na razie kilka wstępnych szkiców, więc zupełnie nie należy się sugerować fotografią na stonce Kickstarter, zawartość pozostałych trzech starterów to też render 3D, a nie modele, ale jak można zobaczyć na przykładzie Legionistów Legionu nie odbiega to zbytnio od rzeczywistych rzeźb. Patrząc na formułę, czyli modele wieloczęściowe, będzie można złożyć naprawdę unikalne oddziały oczywiście za cenę sporej ilości klejenia.

Mechaniki gry jest na razie lekko owiana tajemnicą, zmiany w stosunku to pierwowzoru są i to chyba nawet znaczne, wydaje mi się że pozostała tylko kostka D20. Trochę niepokoi mnie fakt że będą jakieś tabelki, rozróżnienie broni i pancerzy. Będą też karty, nie wiem czy dobrze doczytałem ale moją one głównie odgrywać rolę "tajnych" rozpisek, tzn. wyposażenie oddziałów będzie niejawne, przeciwnik pozna je dopiero po użyciu. Jeśli karty będą służyły głównie jako pomoc, zawierając statystyki oddziałów i broni to będzie raczej ok, ale wydaje mi się że rola kart będzie trochę ważniejsza i tu już trochę mam obawy czy gra nie będzie przez to bardziej przekombinowana. Ciągle czekam na podręcznik ze wstępnymi zasadami. Chciałbym też dowiedzieć się na jaką wielkość armii należy się szykować, startery zazwyczaj nie dają pojęcia o wielkości armii jaką się będzie potem grało, pytanie wiec czy wystarczy dokupić 1-2 oddziały i grać na jakieś 20-30 modeli czy też jednak trzeba się szykować na poważniejsze wydatki.

Na koniec takie moje przypuszczenie, firma zamierza wydać tą grę niezależnie od powodzenia na Kickstarterze, widać że trochę już w nią włożyli i Kickstarter to tylko sonda jakie będzie zainteresowanie grą, czyli czy warto na przykład pakować się w plastik czy pozostać przy żywicy, wydawać dodatki w większych rzutach czy też sączyć nowości powoli. W chwil gdy piszę tego posta do pierwszego poziomu zostało jeszcze 5000 funtów, więc raczej projekt sam w sobie się powiedzie (30 tysięcy zbierali 3 dni, a zostało jeszcze prawie dwa miesiące), pytanie tylko na ile jest to satysfakcjonujące dla samego wydawcy.

Offline

#2 2013-02-18 19:40:01

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Warzone Ressurection

No i 35 tysiaków pękło, nie chwaląc się wcale sam dorzuciłem się do tego projektu

Gra ma się pojawić jakoś w czerwcu 2013, a ja czekam na zasady (beta ruleset) które mają się pojawić w przyszłym tygodniu - będzie od razu widać czy są słowni w kwestii wydawniczej

Offline

#3 2013-03-08 21:44:23

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Warzone Ressurection

Nie wiem czy bo szumnych zapowiedziach, kogokolwiek ten tytuł zainteresował, ale jak coś to są już dostępne zasady w wersji Beta 1.1. Wersja 1.0 była bardzo słaba, nowsze zasady są moim zdaniem dużo ciekawsze i dają jakąś nadzieję tej grze. Nowe zasady można zobaczyć na stronie http://warzonegame.com/.

Offline

#4 2013-06-03 03:48:48

magik1980

Szpaner

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 103
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels (3k) Necrons (2k)

Re: Warzone Ressurection

No ja wlasnie tak kroczek po kroczku bakam sobie po tym forum i natrafilem na ten temat.
Bedac dzieckiem ktire wychowalo sie na Doomtrooperze.  Dodastalo na Warzonie i w pogardzie majac gatheringa dostalem apopleksji gdy znalazlem wzmianki o rezurekcie.
Cena przystepna bo starter za 33funie mozna lyknac. Mieszanka karcianki z figurowka no miodzio. Zrobilem preordera na ciemnote (Legion) i cyfrowke (Cybertronik) i studiuje zasady z bety. Listonoszowi az dobze zrobie jak mi paczki przyniesie.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tau codex https://filecache01.rushfiles.one/downl … re+6ed.pdf

Offline

#5 2013-12-17 01:26:47

magik1980

Szpaner

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 103
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels (3k) Necrons (2k)

Re: Warzone Ressurection

Dziś przyszła pierwsza paczka.
Legion Ciemności - prawie całe zamówienie..... no tu maja problemy chłopaki z Prodosa i zawsze coś nie halo z wysyłkami.
Od reki miałem złamany miecz na Alakhai'nie i brak templatow oraz znaczników.... wykłócę się o nie ale niesmak pozostanie.

Figsy są zrobione fajnie, mocno detalowe ale jak np już wspomniany miecz niekiedy nie przemyślane.... mieczyk (no nie wybaczę im ) grubszy o pół milimetra już by tak nie pękał. Alekh się nie mieści sam w sobie na przeznaczona mu podstawkę i całkiem sporo flashy na innych kolesiach... ale nie jest źle i dużo pracy nie będą wymagały. Rączki idealnie pasują do korpusików i nóżki do brzuszków wiec jest dobrze
http://condemned.pl/galeria/warzone/02.jpg
http://condemned.pl/galeria/warzone/03.jpg
http://condemned.pl/galeria/warzone/04.jpg
http://condemned.pl/galeria/warzone/05.jpg

Książka (300 stron w twardej oprawie) ładna bogato zdobiona ... może nie tak jak WH40K ale tez ciągnie za oko.
Karty zasobów, taktyki i inne (jeszcze nie przetrawiłem zasad więc nie wiem co jeszcze) ładne błyszczące ale nie za specjalnie się je trzyma w ręce... no cóż w remika się nimi nie gra.... chyba
http://condemned.pl/galeria/warzone/01.jpg

Torebka wykonana porządnie z fajnym wyszyciem. Trochę mała ale na Legion wystarczy. Pianki docięte raczej uniwersalnie niż pod moje figsy dają radę.
http://condemned.pl/galeria/warzone/07.jpg
http://condemned.pl/galeria/warzone/06.jpg

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, może przede wszystkim że wreszcie doszły - zamówiłem w czerwcu, miały być we wrześniu....
Poczekam aż dojdzie druga armia i wtedy wypowiem się na temat grywalności. Ale liczba modeli raczej świadczy ze to będą walki skirmiszowe raczej niż epickie a'la Apokalipsa.
Wyjdzie w praniu. Na razie tyle. Jak by co to edytne dalej.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tau codex https://filecache01.rushfiles.one/downl … re+6ed.pdf

Offline

#6 2013-12-17 09:44:25

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Warzone Ressurection

magik1980 napisał:

Ale liczba modeli raczej świadczy ze to będą walki skirmiszowe raczej niż epickie a'la Apokalipsa.
Wyjdzie w praniu. Na razie tyle. Jak by co to edytne dalej.

Mnie się wydaje że to będzie raczej skala WH40k tzn. jeśli chodzi o wielkość bitew, bo nie wyobrażam sobie kilku modeli piechoty vs czołg Grizzli. Czy to tylko moje złudzenie czy wszystkie modele są jednak z żywicy ?

Offline

#7 2013-12-18 03:01:39

magik1980

Szpaner

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 103
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels (3k) Necrons (2k)

Re: Warzone Ressurection

Crane napisał:

Czy to tylko moje złudzenie czy wszystkie modele są jednak z żywicy ?

Żywica ale ta fajniejsza - twardsza przez to krucha na cienkich płaszczyznach niestety ..... ciągle ten cholerny miecz.....
Miało być szumnie drukowane wszystko ale widać tylko prototypy z drukarki a reszta odlewy....

Crane napisał:

Mnie się wydaje że to będzie raczej skala WH40k tzn. jeśli chodzi o wielkość bitew, bo nie wyobrażam sobie kilku modeli piechoty vs czołg Grizzli.

Misje rozpisane są na pola bitwy 48" na 48" (4x 24"x24")ale to tylko przykladówki a OOC (Offensive Organisation Charts) od małych rozpisek "The Standard OCC" na Warlorda, 2x Lord, 4x Troops, 3x Support, Light Vehicle/Monster do Gargantuan OCC - Warlord, 4x Lord,8x Troop, 6x Support, 4x Light Vehicle/Monster, 2x Heavy Vehicle czyli cos w tym moze byc....

Fajny motyw z misjami. Są główne - wyrżnąć, przejąć, pogonić i inne. I drugorzedne - zdobyc jakis punkt i przytrzymac, zniszczyc jakis element. Sa też korporacyjne - np oznaczasz w tajemnicy lorda przeciwnika - to jest twój uśpiony agent i jeśli przeżyje do końca gry to dodatkowe punkty dla ciebie....Nie wyobrażam sobie by np Valpurgius był agentem Bractwa no ale cóż....może nosi maske albo co

Ostatnio edytowany przez magik1980 (2013-12-18 03:30:20)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tau codex https://filecache01.rushfiles.one/downl … re+6ed.pdf

Offline

#8 2013-12-18 09:42:13

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Warzone Ressurection

Tak dopytuję o tą żywicę, bo oddziały miały być plastikowe i się właśnie zdziwiłem, że jednak z żywicy je robią. Wsparłem ten projekt, ale jak się to zaczęło rozrastać to stwierdziłem że jednak sobie daruję. Z takich "większych" gier zastanawiam się tylko nad Warth of Kings bo cenowo ma być atrakcyjna.

Offline

#9 2014-05-15 13:33:16

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Warzone Ressurection

Jak by kogoś to zainteresowało to figurki pojawiły się w przedsprzedaży na Mgle, planowana pierwsza dostawa na początek czerwca.

Offline

#10 2014-05-21 22:08:03

 Stachu

Kosmozord

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-12-29
Posty: 148
Punktów :   
Armia w WFB: Druchii
Armia w W40: Imperial Guards

Re: Warzone Ressurection

Crane w lipcu ja (bractwo) Boski (capitol) i Bru (imperial) będziemy robić zamówienie dosyć duże wraz z podręcznikiem więc jakbyś chciał się dołączyć to daj znać.

Offline

#11 2014-05-21 23:09:17

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Warzone Ressurection

Ja jednak spasuję, figurki są dosyć fajne, zasady są dosyć oryginalne, ale gra jest dla mnie za duża.

Offline

#12 2014-05-22 01:33:47

magik1980

Szpaner

Zarejestrowany: 2011-12-22
Posty: 103
Punktów :   
Armia w W40: Dark Angels (3k) Necrons (2k)

Re: Warzone Ressurection

Crane napisał:

Ja jednak spasuję, figurki są dosyć fajne, zasady są dosyć oryginalne, ale gra jest dla mnie za duża.

Pozwolę się nie zgodzić.
Mam starter Bractwa i Legionistów plus kilka dodatkowych figsów i udało mi się już rozegrać kilka partyjek.
Gra się dosc szybko bardziej na zasadach potyczkowych niż walnych bitew (WH40k). Kontrola pojedynczych modeli bardziej niż jednostek ściąga masówkę oddziałów bardziej do poszczególnych modeli.
650 punktów (około 15 modeli) pozwala już wprawionym do skończenia gry w 2-3 godziny.
Jeżeli ktoś już zna coś więcej niż systemy GW szybko złapie zasady.

Teraz próbuję złamać Dysopian Wars - to jest jazda - wyszła nowa edycja (druga). Tam się strzela z większości dział na 3-4 rożne sposoby w rożne cele przy pomocy i bez pomocy sojuszniczych jednostek..... Ale fajnie bo Polskie (wespół z Litwą) jednostki są.
a przy okazji Star Wars X-wing (bo zaczęła się nagonka na produkty ze względu na nowe filmy i trafiła sie okazja żeby starter dostać za free) i Star Trek Attack Wing (wiem ze to klon SW który jest klonem Wingsow ale lubię ten klimat). Tak że teraz mam długi weekend (Bank holiday)  i kumulacja bo jeszcze podręcznik 7ed WH40k przyjdzie w sobotę. Kilka zgrzewek Redbulla i dam rade.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tau codex https://filecache01.rushfiles.one/downl … re+6ed.pdf

Offline

#13 2014-05-22 09:16:47

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Warzone Ressurection

Masz prawo się nie zgadzać, jednak z tego co czytałem to do gry wypadałoby kupić starter + ze dwa oddziały i/lub jakiś pojazd. Niby nie jest to drogie, ale czuję że to dopiero początek, tak jak w Warmachine & Hordes. Chwilo też się zachłysnąłem Star Trekiem, a chciałbym też uzupełnić sobie kolekcję do Malifaux więc jeszcze raz: ja na razie pas

Offline

#14 2014-05-23 10:14:49

 Maro

Powergamer

13753063
Call me!
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2012-03-11
Posty: 167
Punktów :   
Armia w WFB: Myślę nad Ogrami
Armia w W40: Jeszcze się zastanawiam
Armia w LOTR: Nie interesuje mnie

Re: Warzone Ressurection

Powiem krótko: Modele mi się podobają, a z tym uniwersum miałem już styczność poprzez karciankę Dark Eden. Martwią mnie tylko te "wypraski" i wszelkie wylewki, nadlewki i błony, tak bardzo znane nam z GW failcasta.  Czy do hipotetycznego grania z wami (bru, boski, stachu) wystarczy mi tylko starter do powiedzmy Bauhaus'a, czy raczej muszę do tego dokupić jeszcze jeden box czegoś tam? Bardzo podoba mi się opcja zrobienia własnego bohatera/lorda z jego własnymi statystykami itd.


O kur@#!... Wacław, sp*&%^!@#my.

Offline

#15 2014-06-01 12:39:41

 Maro

Powergamer

13753063
Call me!
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2012-03-11
Posty: 167
Punktów :   
Armia w WFB: Myślę nad Ogrami
Armia w W40: Jeszcze się zastanawiam
Armia w LOTR: Nie interesuje mnie

Re: Warzone Ressurection

Pojawiły się nowe modele do Bauhausa i Bractwa:

Bauhaus: http://shop.prodosgames.com/en/bauhaus- … nauts.html
Mam troszkę mieszane uczucia, bo stare modele na początku mi się nie podobały i liczyłem na jakąś lepszą wersję. Teraz po ukazaniu się nowych stwierdzam, że stare jednak złe nie były i miały nawet jakiś klimat. Nowe w zasadzie też złe nie są, przypominają Golden Liony z Imperialu. Kwestia gustu.

Bractwo: http://shop.prodosgames.com/en/brotherh … itors.html
Tutaj się za bardzo nie wypowiadam, bo to raczej nie moje klimaty, chociaż modele też są fajne.

Jakoś w czerwcu zamawiam albo starter do Bauhaus'a, albo podręcznik i starter. Jeszcze nie zdecydowałem. Jakby co, to dawać znać jakby ktoś chciał składać jakieś zamówienie. Ale raczej po 15 czerwca. Ewentualnie dołączę się do lipcowego zamówienia reszty chłopaków.
A tutaj macie fajny artykulik( niestety w wersji english, o składaniu deck'a do armii): http://diceandbrush.blogspot.se/2014/05 … -pt-1.html

Ostatnio edytowany przez Maro (2014-06-01 12:41:01)


O kur@#!... Wacław, sp*&%^!@#my.

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pasjart.pl hubba.pl