Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2010-03-19 22:08:43

 Konrad

Udaje ważniaka

6751607
Skąd: Miasto Świętej Wieży
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 284
Punktów :   
Armia w WFB: Wojownicy Chaosu (1k)
Armia Warmachine & Hordes: (wkrótce) Trolle

Zieloni vs. WoCH

Jak powszechnie wiadomo jestem początkującym graczem, na początku postanowiłem zbierac armię O&G jednak zastanawiam sie także nad wyborem WoCH.
Co wy doradzicie? Dobrze by było gdybyście uwzględnili cenę obu armi w złotówkach - nie żebym się tym kierował, ale za dużo forsy nie posiadam...

Pozdrawiam.


NIE JESTEM POWERGAMEREM! no.. może troche...

Offline

#2 2010-03-19 22:47:21

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Zieloni vs. WoCH

WoCh, WoCh, WoCh. Klimat, rozsądnie tania armia, a dodatkowo nie będziesz się frustrował w czasie gry.


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#3 2010-03-19 23:13:03

 Chaos Warrior

Mógłby kosić trawniki w Obi

7384498
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2010-01-23
Posty: 318
Punktów :   
Armia w WFB: wojownicy chaosu (ok.2400pt)
Armia w LOTR: troche tego toche tego

Re: Zieloni vs. WoCH

według mnie trudniej się gra O&G niż WoChem, poza tym WoCh ma ładniejsze figórki

Offline

#4 2010-03-20 01:34:52

 Fix

Szpaner

2969193
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-02-15
Posty: 124
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves

Re: Zieloni vs. WoCH

Jak myślisz nad O&G a czymś innym to oczywiście, że O&G bo to najbardziej KLIMATYCZNA ARMIA WFB !!!

Ale na początek mimo wszystko proponuję abyś poczytał AB każdej z armii nad którymi się zastanawiasz, tam jest bardzo wiele przydatnych informacji zarówno na temat historii jak i jednostek. Poza tym warto też zanim rozpoczniesz zbierać armię zagrać PROXAMI i zobaczyć którą armią Ci się lepiej gra i co jak ogarniasz.


"We are the most civilised race in the world. We have more exquisite ways to kill than any other."

Offline

#5 2010-03-20 10:09:45

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: Zieloni vs. WoCH

Jak jesteś początkującym graczem to raczej WoCh, będziesz mniej przegrywał . Woch jest bardzo pancerny i silny. O&G sa bardzo miętkie ale za to bardzo śmieszne, i zaciekłe. 
Cenowo wygląda chyba podobnie.

Naajlepiej przeczytaj oba AB a jeszcze lepiej zagraj na proxach jak mówi Fix i dopiero się zastanów.


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#6 2010-03-20 12:02:24

 michau5300

Prawa Ręka

9558288
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 579
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh

Re: Zieloni vs. WoCH

WoCh jest na pewno dużo tańszy i jakie figurki
p.s. a najbardziej klimatyczni są skaveni


"Kochaj bliźniego swego póki masz coś z tego"

Offline

#7 2010-03-20 16:54:39

 Konrad

Udaje ważniaka

6751607
Skąd: Miasto Świętej Wieży
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 284
Punktów :   
Armia w WFB: Wojownicy Chaosu (1k)
Armia Warmachine & Hordes: (wkrótce) Trolle

Re: Zieloni vs. WoCH

Jak to zagrać na proxach ? Wybaczcie, ale nie rozumiem...


NIE JESTEM POWERGAMEREM! no.. może troche...

Offline

#8 2010-03-20 17:14:16

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: Zieloni vs. WoCH

Wycinasz z papieru, kartonu lub zastępujesz innymi figurkami odziały o odpowiedniej wielkości i wyobrażasz sobie że to jest regiment tego a to tego i grasz pamiętając jakie co ma statystyki i zasady . Ważna jest wielkość podstawki.
To jest taki sposób jak nie masz figurek a chcesz zagrać, Chałowe na maxa.  wiadomo figurki lepsze, ale po co wydawać kase na regiment który chcemy wypróbować. Albo jeszcze nie mamy armii.

A co do klimatycznych armii to wiele jest klimatycznych. Trudno znaleść nie klimatyczną armie.

Ostatnio edytowany przez siwy2150 (2010-03-20 17:16:52)


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#9 2010-03-20 17:21:47

 Fix

Szpaner

2969193
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-02-15
Posty: 124
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves

Re: Zieloni vs. WoCH

Proxy = czyli coś co używasz zamiast prawdziwych modeli. Kiedyś używało się kamyczków, czy innych rzeczy ale teraz najpopularniejszymi proxami są wycięte z bloku rysunkowego podstawki. Obliczasz wymiary oddziału i odrysowujesz podstawki na kartce papieru. Dzięki temu masz podstawkę która rozmiarami odpowiada oddziałowi w danej formacji. Gdy stracisz jakiś model po prostu przekreślasz kwadracik ołówkiem w tylnym szeregu.

JAK TO DZIAŁA:

-Pierwsza sprawa przygotuj sobie jakąś rozpiskę do WoCh i O&G na daną ilość pkt. np. 1250 czy 2350 to są najpopularniejsze formaty ale na początek polecam 1250 ponieważ zabawa z LORDAMI to trochę wyższa szkołą jazdy… Pogadaj z innymi graczami co grają armiami które wybrałeś i może Ci coś doradzą i powiedzą co się opłaca a co nie oraz podpowiedzą parę sztuczek i jakieś COMBO.
-Następnie dowiedź się od graczy WoCh i O&G jakie wymiary mają podstawki piechoty, kawalerii i innych jednostek.
-przygotuj sobie z papieru wycięte podstawki (jeżeli coś jest w oddziale nie wycinaj każdej podstawki osobno tylko już jako regiment, tylko skirmish wycinaj jako osobne podstawki)
-umów się na parę gier i pograj trochę WoCh i O&G żeby zobaczyć co jak się spisuje i w czym się czujesz lepiej.
-Nie warto się śpieszyć z wyborem armii bo albo decydujesz się z powodu klimatu czy sentymentu do czegoś albo jak już wybierasz to wybierz armie która Ci sprawia satysfakcję w prowadzeniu jej.

Ja wybrałem np. DE ponieważ czytałem trylogię mrocznego elfa (świat forgotten realms) i mi się bardzo DE spodobały mimo że w 6ed. były najsłabszą armią WFB. A za najbardziej klimatyczną armię od zawsze uważam O&G.
Jeżeli zaś podobają Ci się obie armie jednakowo wybierz tą którą Ci się lepiej będzie „prowadzić”. Pamiętaj niektóre mogą być proste na początku a inne mogą być pewnego rodzaju wyzwaniem nie zapomnij wziąć pod uwagę tego jak często Masz zamiar grać to też dosyć istotne ponieważ niektóre armie wymagają dużo większego ogrania!


I tak na wszelki wypadek napiszę to bo co prawda nie ma możliwości żebyś usłyszał to od jednego z Naszych graczy bo to ludzie na poziomie ale może się jakiś frajer nawinąć i głupio komentować… nie martw się TO NIE WSTYD grać przez jakiś czas na proxach (niekiedy takie rzeczy zdarzyło mi się słyszeć)  sam grałem z pół roku zanim się zdecydowałem na kupno armii, poza tym gracze WFB wiedzą ile co kosztuje, co oznacza odnalezienie, że tak powiem siebie/klimatu w armii i poza tym każdy kiedyś zaczynał a to nie jest tanie hobby mimo wszystko.

Nie śpiesz się i dużo pograj na różne rasy…


"We are the most civilised race in the world. We have more exquisite ways to kill than any other."

Offline

#10 2010-03-20 20:03:45

 Zuzoslav

Piąty Bóg Chaosu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 1457
Punktów :   
Armia w WFB: Warriors of Chaos
Armia w W40: Space Orks
Armia Warmachine & Hordes: Legion of Everblight

Re: Zieloni vs. WoCH

Przede wszystkim weź armię która:
-ma ładniejsze figurki
-jest mocniejsza w grze
-jest tańsza w złotówkach
-ma w nazwie Chaos
Wydaje mi się że WoCh idealnie spełnia wszelkie te przesłanki


Metal! Metal!
Back with the vengeance!
Metal! Metal!
All that I need is heavy metal!
Metal!
Screaming together!
Metal! Metal!
Metal is all that I need!

Sabaton "Metalizer"

Offline

#11 2010-03-20 20:22:30

 Fix

Szpaner

2969193
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-02-15
Posty: 124
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves

Re: Zieloni vs. WoCH

Jeśli jednym z kryteriów ma być siła armii („weź armię która: jest mocniejsza w grze”)to po co się męczyć WoCh’em, O&G czy jakąkolwiek inną armią jak można po prostu wybrać DEMONY albo VC i mieć spokój!?

Ja DE w 6ed. zwykle to remisowałem (w sumie z 70% gier) i jakoś nie myślałem wtedy o zmianie z powodu tego, że moja armia jest słaba… co więcej jeszcze lepiej mi się grało ze świadomością, że gram armią którą trudno się prowadzi i trzeba się pomęczyć i pokombinować żeby nią wygrać i to mnie motywowało do dalszych gier…

Uważam, że siła armii nie powinna być brana pod uwagę w trakcie wyboru armii bo wtedy serio nowi gracze będą wybierać tylko DoCh albo VC…

Poza tym gra armiami które są nie ukrywajmy TOP2 nie przynosi tyle satysfakcji co granie przeciwko nim!!!


"We are the most civilised race in the world. We have more exquisite ways to kill than any other."

Offline

#12 2010-03-20 20:33:48

 Bleachu

Je żelki z herbatą

Zarejestrowany: 2010-01-26
Posty: 507
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves(2k)
Armia w W40: Ultramariens
Armia w LOTR: brak
Armia Warmachine & Hordes: RYK Czestochowa

Re: Zieloni vs. WoCH

A nie lepiej DE. Maja ładne figurki, są stosunkowo tani i są silni w walce wręcz i strzelaniu. WoCh jest dobry tylko brak w nim strzelania. To jest ich minus, ale rekompensuje to ich pancerz. Jednak są za drodzy punktowo. DE są pośredni w punktach, a co do zł. to można kupić batalion i ma się już armie na 1000 pkt.
Moża tez pokombinować z Bestiami Chaosu. Nie znam tej rasy ale powinna być dobra.

Ostatnio edytowany przez Bleachu (2010-03-20 20:34:30)


''Zabierzcie ich złoto, spalcie domostwa, wyrżnijcie ich rodziny i uwięźcie ich dusze. Nie okazujcie litości''

                                                                                                       Malekith, Wiedźmi Król Naggaroth

Offline

#13 2010-03-20 20:34:14

 Zuzoslav

Piąty Bóg Chaosu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 1457
Punktów :   
Armia w WFB: Warriors of Chaos
Armia w W40: Space Orks
Armia Warmachine & Hordes: Legion of Everblight

Re: Zieloni vs. WoCH

Gdybym kierował się kryterium pakerności to nigdy nie wybrałbym Warriorów. Są mocni owszem ale zanim się na nich zdecydowałem słyszałem że to jest jedna z tych słabszych armii. Przekonały mnie za to figurki. Mówię tylko że skoro zastanawiamy się nad dwiema armiami i nie możemy się zdecydować to weźmy pod uwagę jak najwięcej kryteriów.


Metal! Metal!
Back with the vengeance!
Metal! Metal!
All that I need is heavy metal!
Metal!
Screaming together!
Metal! Metal!
Metal is all that I need!

Sabaton "Metalizer"

Offline

#14 2010-03-20 22:14:59

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Zieloni vs. WoCH

Jak stawiasz sobie pytanie czy O&G czy WoCH to oczywiście, że Wampiry.


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#15 2010-03-20 23:08:16

 Bleachu

Je żelki z herbatą

Zarejestrowany: 2010-01-26
Posty: 507
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves(2k)
Armia w W40: Ultramariens
Armia w LOTR: brak
Armia Warmachine & Hordes: RYK Czestochowa

Re: Zieloni vs. WoCH

Tylko do Wampirów trzeba dużo kupić.


''Zabierzcie ich złoto, spalcie domostwa, wyrżnijcie ich rodziny i uwięźcie ich dusze. Nie okazujcie litości''

                                                                                                       Malekith, Wiedźmi Król Naggaroth

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
położna piaseczno sklep z nasionami konopi