Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2010-09-20 21:02:16

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Dark Eldar - Mroczni Eldarzy


http://www.forgeworld.co.uk/Images/ProductCategories/darkeldar.jpgtemat ogólny

Offline

#2 2010-11-23 15:48:21

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Hej,

Widzę, że temat stoi pusty, a przecież premiera nowego kodeksu była już jakiś czas temu. Nie wiem, jak Wam, ale mnie figurki tak się spodobały, że aż postanowiłem rozszerzyć listę swoich armii o Dark Eldarów. Wczoraj przyszła mi druga część zamówienia i postanowiłem podzielić się z Wami moimi wrażeniami co do figurek. Recenzja w trzech częściach: zestawy plastikowe, zestawy metalowe i blistery.

Zestawy plastikowe
- Raider
- Warriors
- Wyches
- Reavers
- Hellions
- Ravager
Cud, miód i orzeszki. Dla miłośników kuti dorzuce jeszcze mak . Zestawy są boskie i to zarówno pod względem wykonania, wyglądu, jak i pracy z nimi: wycinania, składania, sklejania etc.
Powiem Wam, że przy sklejaniu pierwszego reaversa od razu wiedziałem, że musze kupić jeszcze co najmniej jedno pudełko i to tylko po to, żeby skleić ich jeszcze raz. Wszystko do siebie świetnie pasuje i ładnie się składa. Dodatkowo podstawki do lataczy mają na końcu małe kulki, więc jest dość duża dowolność ustawienia modelu w fajnej pozie. We wszystkich zestawach mnogość wyboru broni, ale również i głów sprawia, że bez problemu stworzy się oddział o wyglądzie i uzbrojeniu, takim jakim się chce.
Jedynym minusem o jakim można mówić, to modele są tak fantastyczne, że chce się ich więcej i więcej. ;-) Jak tylko skleję resztę modeli, które zalegają w pudełkach, wiem że na pewno zamawiam jeszcze raz to samo .

Zestawy metalowe
- Incubi
- Mandrakes
Tutaj już niestety radości nie ma. Dlaczego? Dlaczego GW wydaje wciąż metalowe zestawy? Same modele są ok, ale sposób w jaki zostały zapakowane, to kompletna porażka. Wszystko przychodzi powyginne i tak jak, ze wszystkim metalowymi modelami GW, trudne do sklejenia. Dobrze, że to tylko dwie jednostki. Miejmy nadzieje, że więcej już nie będzie.

Blistery
- Lelith
- Archon
- Urien
Problem z pakowaniem tu odchodzi. Modele są wykonane fajnie i fajnych pozach, zwłaszcza Lelith. Z Archonem fajne jest to, że po pierwsze są dwie opcje głów, po drugie jest kompatybilny z Warriorsami i Wychami, więc można fajnie model uzbroić i/lub ozdobić.

A i jeszcze o samym kodeksie. Super książka, dużo informacji na temat Mrocznego rodzaju i ich historii, fajne opcje uzbrojenia i budowania listy.

Jak tylko znajdę chwilę, to umieszcze rozpiskę.

Offline

#3 2010-11-28 11:10:49

 Windfang

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

9452457
Skąd: Jarocin/The Rock
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 464
Punktów :   
Armia w WFB: Nie dzięki...
Armia w W40: Dark Angels

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Jako, że Strategos zajął się opisem wizualnym ja spróbuje przynajmniej zacząć opisywać pomału poszczególne jednostki.

Zatem zacznijmy od nie imiennych dowódców, gdyż to głównie oni będą prowadzić nasze polowania na niewolników.

1. Archon - Jest OK. Ma dostęp do wielu broni, które są bardzo paskudne. Poczynając od Venom Blade (zawsze rani na 3+), kończąc na Husk Blade (power weapon, zadający instant death). Ma fajne zabawki pomocnicze które pozwalają mu na osiągnięcie zawrotnej siły w walce wręcz (Soul Trap), stać się niemal niezniszczalnym dopóki bateryjka w polu siłowym się nie wyczerpie (2+ inva do momentu puki nie wyrzucimy 1).
Ogólnie mówiąc koleś wart swoich punktów, ale nie warto robić z niego chodzącego składu broni, a o to bardzo łatwo.

Jako jedyny może wziąć 4 przydupasów i koniecznie każdego z 4 możliwych. Moim zdaniem jest to trochę bzdurne ale nie ja pisałem kodex. Razem mogą być całkiem całkiem ale kosztują w sumie 75pkt.
Więc raczej nie warto się w nich bawić do puki mamy gdzie Archon'a doczepić.


2. Succubus - Staty troszke lepsze niż Archon, ale za to brak możliwości dopakowania pancerza! Co niestety zmusza nas do wrzucenia jej w oddziały np. Wychów dla Klimatu.
W 9 osobowym oddziale Bloodbrides można zrobić niezły zestaw bo w sumie mamy dostęp do 4 broni specjalnych! A to znaczy że mam +4d6A lub 4 mniej ataki od każdego modelu z jakim się stykamy.
Moim zdaniem, opcja fajna ale głównie jak ktoś chce się bawić w kult Wychów.

3. Haemonculus'y - Pierwszy duży plus, można wziąć 3 w jednym okienku HQ! Dzięki nim Wrack's staja sie troopsami. Mają z bazy Pain Token który mogą zostawić oddziałowi który im towarzyszy. Jako jedyni z wyżej wymienionych dowódców mają T4. Dzięki dostępowi do zbrojowni która raczej przypomina sale tortur potrafią spełnić każdą rolę. Mordowanie hord, niszczenie wrednych super jednostek. Zawsze się znajdzie zastosowanie dla nich.
Dla tego dobrze ich mieć w swoich rozpiskach, ale trzeba uważać bo nie mają Fleet'a!
Czyli nie opłaca się ciągnąć ich z Wychami do wroga. Lepiej zostawić Pain Token im, a nasz dr Frankenstein niech sobie siedzi w coverze i bawi się w snajpera lub niech łazi z Wrack'sami/Groteskami.

Zapewne mój przedmówca zechcę coś dodać od siebie jeszcze, więc chętnie podyskutuję


Projekt Dark Angels 4th Company:
HQ:100%   Troops: 43%  FA:0% HS: 75%

http://img507.imageshack.us/img507/3739/pathtoredemption07bp.jpg

Offline

#4 2010-11-29 11:50:54

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Myślę, że Homonkulusy to najlepsze HQ na małe punkty, a nawet w większych armiach warto ich mieć chociażby ze względu na startowe pain tokeny i fakt, że zmieniają Elity (Wracks) w Troopsy.
Nadają się w kilku miejscach:
1. Wracki - 2 PT na wejście. Nie dość, że wszyscy mają 4+ Sv, to jeszcze FC do tego dochodzi dając Wracką staty lepsze niż u Marinsów wszystko na 4 z wyjątkiem I, która wskakuje na 5. Dobra obstawa dla Homonkulusa kamikadze z Portalem.
2. Strzelający Warriorzy lub Trueborni - fakt tracą fleet, ale przecież mają strzelać a nie biegać i szarżować. Zyskują za to FnP, który zdecydowanie zwiększy ich przeżywalność.

Homonkulusy idą w dwóch wersjach: normalny i starożytny. Starożytnym może być tylko jeden z 3 w slocie. Starożytny to taki Homonkulus na sterydach. Kosztuje 30 punktów więcej.
Nadal nie jestem przekonany do tego czy warto.
Inna fajna sprawa z Homonkulusami, to to że mogą dużo ezoterycznych zabawek wnieść, nawet więcej niż Archon. Nie mają jednak archonowych pancerzy, no i staty też słabsze.

Offline

#5 2011-02-18 15:39:23

 Windfang

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

9452457
Skąd: Jarocin/The Rock
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 464
Punktów :   
Armia w WFB: Nie dzięki...
Armia w W40: Dark Angels

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Po dłuuugiej przerwie i zmotywowany nauką na egzamin poprawkowy (niech bogowie chaosu pochłoną tą przeklętą uczelnie!) postanowiłem kontynuować moje uwagi co do jednostek z codexu Mrocznych Eldarów. Dzisiaj na tapetę idą jednostki Elitarne:

1. Inkubi - Statystyki bardzo fajne. Na ogół będą bić pierwsi i trafiać na 3+. Mają power weapon, fleeta i na dodatek czerpią moc z cierpienia innych! Jednym słowem mówiąc: rzeźnicy! Mają możliwość wykupienia dowódcy ale nie jest on konieczny, bo na ogół będą biegać z Archonem. Jeśli już koniecznie musicie dokupić Klavexa to sugeruję gołego lub z Bloodstonem z racji tego, że działa jak miotacz ognia.
Sugerowałbym oddział 5 w Venomie lub 9 + Archon w Raiderze. Minus 2 opcji polega na tym, że może się stać on łakomym kąskiem dla przeciwnika (ponad 400 punktów!).
Moim zdaniem jednostka godna polecenia. Jedyny minus tej jednostki, że nie posiadają granatów! Dla tego sugeruję dawanie im Archona z phantasm grenade launcherem.

2. Grotesques - Lubiliście film Dr Frankenstein? Chcieliście mieć też takiego potworka? Teraz macie możliwość! Wystarczy, że ładnie się uśmiechniecie do Haemonculusa a może zrobi wam waszego własnego 2 metrowego brzydala. A tak na poważnie to Grotesques są fajne, mają średni atak ale za to nadrabiają siłą i wytrzymałością (S5, T5 W3).
Jak by tego było małą z bazy mają Feel No Pain (1 Pain token). Odpornością mogą przyćmić nawet Plagusów z dexu CSM. Problem w tym, że mają problemy z emocjami a raczej ich brakiem dla tego mają tendencję do wpadania w szał w którym niszczą wszystko w ogół a na samym końcu sami siebie mordują.
Dla tego trzeba dać im jakiegoś Haemonculus'a i wtedy stają się bardziej zrównoważone. Co do transportowania ich to nie wiem czy jest sens, bo i tak są już drogie wiec chyba lepiej użyć portalu lub niech idą na piechotę bo i tak tak prędko nie zdechną. Jednak trochę boli Sv na 6+.

Z opcji uzbrojenia mają dostęp do:

-Liquifire Gun (który osobiście polecam -> miotacz rzygów/zatrutej krwi która płynie w ich żyłach).

Jeden z Grotesques może być ulepszony do Aberration. Ten zaś ma dostęp do:

-Venom Blade (zatruty atak raniący na 2+).
-Mindphase Gauntlet (działa na MC i Indepy -> wróg zdaje test na S i Ld, jak obleje to nie atakuje).
-Scissorhand (Kolejny ukłon dla fanów horrorów, chcesz mieć swojego Edwarda Nożycorękiego lub Freddiego Krougera?
Teraz masz możliwość. Zabawka ta nie dość ze jest zatruta i rani na 3+ to jeszcze daje +1A).
-Kolejna rękawiczka to Flesh Gauntlet (Również zatruta broń ale na 4+, za to nadrabia tym, że zadaje Instant Death!).

Co ja bym polecał? Albo Scissorhand lub Flesh Gauntlet.
Pierwsza opcja jest dobra bo nie dość że w szarży masz 6 ataków, to jeszcze zawsze ranisz na 3+.
Droższą zabawką jest Flesh Gauntlet ale na Indepów może się całkiem nieźle sprawdzić.

Oddział brałbym ale na większe pkt. (1500+) Uwaga! Brak granatów ofensywnych!

3. Wrack's - Jako, że mamy potwora Frankensteina to i potrzebujemy Ygora/Igora. Statystyki nie powalają, przypominają SM'a bez pancerza który dawno nie był na siłce (S3). Mimo tego faktu i tak są fajną opcją nie zależnie na jakie punkty.
Posiadają FnP, mają 2*Zatrutą broń raniącą na 4+ czyli w szarży 4 ataki. Za każde 5 modeli można im wykupić Liquifire Gun.
Jednego można awansować na Acothysta który ma dostęp do:

-Stinger Pistol (pistolecik który rani na 2+ AP5).
-Venom Blade (patrz Grotesques)
-Mindphase Gauntlet (patrz Grotesques)
-Hexrifle (snajperka zadająca Instant Death, jak nie zdasz testu na W. Nie działa na pojazdy ;/
jak dobrze poczytacie fluff to dowiecie się, że pocisk zamienia cel w szklany/kryształowy posąg).
-Scissorhand (patrz Grotesques).
-Flesh Gauntlet (patrz Grotesques)
-Agonizer (Power Weapon, Rani na 4+).
-Electrocorrosive whip (Power Weapon, jeśli trafi zmniejsza o 50%S przeciwnika).

Co do transportu to sugeruję Rider'a. A jak to uzbroić? Moim zdaniem nie warto dawać im za wiele. 10 z 1 albo 2 Liquifire Gun.
Acothystowi dałbym Flesh Gauntlet'a bo działa podobnie jak Fist u SMów tyle, że nie otworzysz nim Rihnos'a.
Jednak zestaw 10 Wracks (2*Liguifire Gun + Acothyst, Flesh Gauntlet) trochę kosztuję więc sugeruję ograniczyć się do 10 Wracków i dorzucić im Haemon'a. Uwaga! Brak granatów ofensywnych!

Bym zapomniał, jak dasz Haemona w HQ stają się Troopsami I wtedy warto rozważyć danie Acothystowi Snajperki.

4. Mandrakes - Powiem tyle modele super, chciałem kupić... ale zobaczyłem opis w codexie i zacząłem powątpiewać. Statystyki nie najgorsze, 2A, S4, WS4 da się przeżyć, ale brak Sv... za to mają 5+ inv'a.
Na razie nie jest tak źle. Czerpią moc z bólu innych wiec jak coś zabiją mają FnP, zachowują się jak Zwiadowcy/Genokrady. Jak się najedzą dostają atak zasięgowy: 18" S4 AP4 Assault2, Pinning. I wszystko by było fajnie gdyby miały jeszcze Power Weapon. Nie chodzi mi nawet o to, że są słabe bo nie są. Tylko mają OSTRĄ konkurencję, a niestety mamy tylko 3 boxy w Elitach. Dla tego nie polecam i nie odradzam. Są fajne dla klimatu ale na turniej bym ich nie brał.

Jak bym je uzbroił? Hm... 5+ i puścił z flanki. Ewentualnie w bardzo gęstym terenie gdzie idzie ich schować przed ostrzałem wroga.
Nie da się ich inaczej uzbroić bo nie ma co wykupić, po za Nightfiend'em (+1A). Jednostka głównie klimatyczna i dla urozmaicenia. Ewentualnie jeśli potrzebujecie czegoś co złapie wam wroga w CC i nie pozwoli mu strzelać. Ale i tak do tego celu mamy co innego, na przykład Motorki.

5. Harlequins - Co tu dużo powiedzieć? To samo co w codexie Eldarów. Nie grałem, nie widziałem w akcji wiec się nie wypowiem.
Ale z pogłosek słyszałem, że są miętcy ale za to wredni. Niby daje się je na Kiss'ach i w transporcie.


Czy bym ich wystawił? Na turniej -> Nie, bo mamy Inkubich.
Dla klimatu -> Raczej nie. Jakoś nie jestem do nich przekonany, choć na większe punkty i dla "jaj" czemu by nie.
Bo kto by się tego spodziewał, co nie?


Opis reszty opcji niebawem!

Ostatnio edytowany przez Windfang (2011-04-16 20:46:52)


Projekt Dark Angels 4th Company:
HQ:100%   Troops: 43%  FA:0% HS: 75%

http://img507.imageshack.us/img507/3739/pathtoredemption07bp.jpg

Offline

#6 2011-04-16 20:45:08

 Windfang

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

9452457
Skąd: Jarocin/The Rock
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 464
Punktów :   
Armia w WFB: Nie dzięki...
Armia w W40: Dark Angels

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Ważna sprawa! Może nawet najważniejsza! NIGDY, ale to na prawdę PRZENIGDY nie puszczajcie modeli na piechotę bez przynajmniej Haemonculusa!
Bo nic nie boli tak jak oddział 10 Wychek, który spada od bolterów! Jak już koniecznie coś musi iść na piechotę to trzeba zainwestować w Haemona lub Cronosa.
Niestety moje pierwsze dwie bitwy rozgrywałem bez pojazdów (taki układ miałem z Wilkiem, że nie bierzemy pojazdów) które niestety po zażartej bitwie przegrałem.
Ale wiem jedno, że oddział Truebornów z splinter cannonami z Haemonem daje radę i jest upierdliwy, ale nie tak bardzo jak Archon z 2++ (zabił Lone Wolfa i oddział Long Fangów).


Projekt Dark Angels 4th Company:
HQ:100%   Troops: 43%  FA:0% HS: 75%

http://img507.imageshack.us/img507/3739/pathtoredemption07bp.jpg

Offline

#7 2011-05-10 16:11:47

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Przyznam że zupełnie nie znam się na Dark Eldarach, a w ręce wpadło mi kilkadziesiąt modeli do tejże armii (90% metalowe, staroedycyjne).
Zdecydowaną większość zidentyfikowałem, ale parę pozostaje tajemnicą. Zazwyczaj napis na slocie daje pewne wskazówki, ale poprzedni
właściciel, jak większość brytoli lubił ogromne ilości kleju, a nie chce łamać podstawki.
Prosiłbym wiec Dark Eldarskich kolegów o identyfikacje tych zdjęć.

http://img3.imageshack.us/img3/3630/ktosl.jpg
http://img690.imageshack.us/img690/738/lancet.jpg
http://img832.imageshack.us/img832/1365/witchq.jpg


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#8 2011-05-10 23:04:11

 Windfang

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

9452457
Skąd: Jarocin/The Rock
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 464
Punktów :   
Armia w WFB: Nie dzięki...
Armia w W40: Dark Angels

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Głowy uciąć sobie nie dam, ale moim zdaniem to:
1. Drakon
2. Warrior z splinter cannonem
3. Mandrake albo Wych


Projekt Dark Angels 4th Company:
HQ:100%   Troops: 43%  FA:0% HS: 75%

http://img507.imageshack.us/img507/3739/pathtoredemption07bp.jpg

Offline

#9 2011-05-11 00:37:48

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Wydaje mi się, że ten górny to Succubus, a ten trzeci to stary Wych.
Pewny nie jestem, bo nie zbierałem wtedy DE. Figurki mi się nie podobały

Offline

#10 2011-05-11 01:09:03

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Ok dziękuje, kilka magicznych nazw, które mi podaliście + CMON, pozwoliło zidentyfikować: Dracona, DE with splinter cannon i Mandrake'a.
Fajnie.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#11 2011-05-11 09:12:28

 Windfang

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

9452457
Skąd: Jarocin/The Rock
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 464
Punktów :   
Armia w WFB: Nie dzięki...
Armia w W40: Dark Angels

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Ja się upewniłem na Ebay'u Aż żal, że nie ma takiego wyboru na naszym skromnym allegro
Wiem, że niby dało by radę ściągnąć to wszystko do Polski, ale mam wrażenie że koszty przewyższyły by opłacalność tej inwestycji


Projekt Dark Angels 4th Company:
HQ:100%   Troops: 43%  FA:0% HS: 75%

http://img507.imageshack.us/img507/3739/pathtoredemption07bp.jpg

Offline

#12 2011-05-11 21:52:01

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Dudes, potrzebuje towaru. Nie, tym razem nie chodzi o zielone ale słyszałem na dzielni, że możecie mieć na sprzedaż/wymianę kilka głów do DE Wyches.
Robię generalnie zaj****** konwersje famale Farseerek/Warlocków, a nie chce kupować całego boxa.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#13 2011-05-11 22:49:20

 Windfang

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

9452457
Skąd: Jarocin/The Rock
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 464
Punktów :   
Armia w WFB: Nie dzięki...
Armia w W40: Dark Angels

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Uwierzył byś że jak na złość mam aby jedną główkę żeńską i to jeszcze z boxu Kabalite Warriorów: http://bitspudlo.com/pl/products/4872-k … rs-head-14
A tak jak by ktoś planował kupno Scourges, to ja chętnie wymienię się tymi błoniastymi skrzydłami na te pierzaste


Projekt Dark Angels 4th Company:
HQ:100%   Troops: 43%  FA:0% HS: 75%

http://img507.imageshack.us/img507/3739/pathtoredemption07bp.jpg

Offline

#14 2011-05-11 23:21:34

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

Te pierzaste są świetne, chyba znajdą zastosowanie w moich Eldarach


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

#15 2011-05-12 00:33:00

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Dark Eldar - Mroczni Eldarzy

"Coś mi się zdaje chłopcy że wreszcie dadzą nam nowy sprzęt" - Exarch Swooping Hawków przed bitwą o wielkiego kotleta.
albo
"Chłopaki, dlaczego wyrywacie skrzydła naszym mrocznym braciom?"
"Bo są bardziej cool niż nasze, wielki jastrzębiu"

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2011-05-12 00:34:57)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ryk.pun.pl zaproszenia-na-komunie-dla-dziewczynki.eu zaproszenia-komunijne-ze-zdjeciem.eu adwokat kraków prawo spadkowe