Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2010-09-26 14:49:19

MajorToffffik

Właśnie zaczął

Zarejestrowany: 2010-03-26
Posty: 45
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh, VC

Forge world

Witam.

Malował ktoś ww modele?? W szczególności interesuje mnie Fire Dragon. Słyszałem, że są dużo trudniejsze do pomalowania, chciałbym poznać  Wasze zdanie, bo nie wiem, czy nie wywalę 140 GBP w błoto:). I zastanawiam się, ile to może w PL kosztować:).

PS. Jak temat jest w nieodpowiednim dziale, to niech Andrew się tym zajmie:).

Pozdrawiam.


Liberate my madness!!

Offline

#2 2010-09-26 16:36:07

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Forge world

Ja malowałem Death Korps of Krieg z Forge World'a i większej róznicy w malowaniu nie widzę. Trzeba uważać ogólnie na modele, bo mają dużo szczegółów i dość łamliwe są.

Offline

#3 2010-09-26 16:50:06

MajorToffffik

Właśnie zaczął

Zarejestrowany: 2010-03-26
Posty: 45
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh, VC

Re: Forge world

Łamliwe?? W sumie to mnie to dziwi, że modele ogólnie są drogie jak cholera, a jednak produkcja jest bardzo niedoskonała...

A pytam, bo nawet w WD było napisane, że są dla bardzo zaawansowanych modelarzy...


Liberate my madness!!

Offline

#4 2010-09-26 17:19:40

 Arathorn

Bryluje cudzymi modelami

12752194
Skąd: Zadupie Niemałe (W-wa)
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 209
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elfy
Armia w W40: Space Marines

Re: Forge world

Forge World ma to do siebie, że robi bardzo dokładne modele, domyślam się że po prostu nie ma takiego materiału "w tej branży" (albo jest pierońsko drogi ), który oddawałby wszystkie detale i jednocześnie był wytrzymały.

A co do ceny, to profesjonalni malarze gotowi są tyle zapłacić by zaprezentować swoje umiejętności.


"Nie traktuj życia zbyt poważnie, bo i tak nie wyjdziesz z niego żywy..."

Offline

#5 2010-09-26 17:32:01

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Forge world

MajorToffffik napisał:

Łamliwe?? W sumie to mnie to dziwi, że modele ogólnie są drogie jak cholera, a jednak produkcja jest bardzo niedoskonała...

Nie wiem jak do końca funkcjonuje Forge World, ale z tego co zdążyłem zauważyć przy innych tego typu modelach to są to bardzo szczegółowe modele robione w krótkich seriach. Przy tego typu produkcji koszty zaprojektowania figurki i formy rozkładają się na dużo mniejszą liczbę modeli. Natomiast co do łamliwości to jest to wynik użytego materiału (zapewne żywicy), a nie z niedoskonałości produkcji. Widziałem już kilka modeli z żywicy, co prawda innej firmy, ale wykonanie było rewelacyjne. W każdym razie poza pazernością firmy, trzeba wziąć też pod uwagę takie czynniki które wpływają na cenę modelu.

Offline

#6 2010-09-27 21:07:44

MajorToffffik

Właśnie zaczął

Zarejestrowany: 2010-03-26
Posty: 45
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh, VC

Re: Forge world

Zdaję sobie sprawę z tego, że projekt i wykonanie kosztuje i tutaj się nie czepiam. Ale patrząc na zwykłe modele - jak za taką cenę to jest tragedia. Inne firmy, które robią modele np statków czy samolotów i innego badziewia jakoś tyle nie zdzierają. I tutaj już nie ma żadnego argumentu, że firma nie jest pazerna, bo jest jak cholera. Postanowiłem, że zacznę kolekcjonować (??) WD, ale po przeczytaniu jednego numeru jakoś mi się odechciało.  Cała ta kiczowata gazetka to jak jakaś broszurka sekciarska - "musisz mieć", "kup", "chcesz", "inni mają"...


Liberate my madness!!

Offline

#7 2010-09-27 21:29:06

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Forge world

Łoł nie będę odkrywczy jeśli powiem "oni to robią dla kasy". Nie wiem o jakich innych firmach mówisz, ale ja znam firmy które sobie potrafią nieźle zażyczyć za swoje modele. Nikogo oczywiście nie bronię, tylko trzeba sobie zdawać sprawę że jak się robi 1000 figurek to się zarabia na nich pewną kwotę X i jeśli chce się tą samą kwotę zarobić przy 10 modelach to wiadomo że będą one odpowiednio droższe. Nie przyglądam się dokładnie temu tematowi ale chyba Forge World robi takie powiedzmy modele bardziej kolekcjonerskie, a do grania można używać zwykłych modeli GW. Chyba że się mylę i FG robi jakieś modele niedostępne w normalnych wersjach ?

Offline

#8 2010-09-30 00:16:33

MajorToffffik

Właśnie zaczął

Zarejestrowany: 2010-03-26
Posty: 45
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh, VC

Re: Forge world

Chyba jednak mnie nie zrozumiałeś...  Mówiąc inne firmy mam na myśli, niech będzie pierwszy z  brzegu Revel czy Italeri. Miałem okazję się tym kiedyś bawić, fakt  że dawno, ale jednak. Porównaj sobie stosunek ceny do jakości i potem zrób to samo z modelami GW. Teraz rozumiesz o co mi chodzi??

Nigdzie nie powiedziałem, że modeli FW koniecznie trzeba używać do grania, choć istnieje taka możliwość.

I sam dobrze powiedziałeś - "jak się robi 1000 figurek to się zarabia na nich pewną kwotę X i jeśli chce się tą samą kwotę zarobić przy 10 modelach to wiadomo że będą one odpowiednio droższe".

Można dużo mówić na temat szczegółów czy innych pierdół, ale szczerze mówiąc to GW jest jedną z bardziej pazernych firm, jaką widziałem.


Liberate my madness!!

Offline

#9 2010-09-30 00:38:45

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Forge world

Nie no ja Cię dobrze zrozumiałem i jak już zwróciłem uwagę nie mam zamiaru bronić żadnej firmy, po porostu widziałem np takie figurki i ja bym za nie tyle kasy nie wyłożył, więc sam widzisz że nie tylko GW i FW potrafi A co do pazerności, powtórzę się to jest biznes

Jeszcze jedna sprawa odnośnie właśnie grania tymi figurkami albo raczej niegrania, widziałem kilka firm (Scibor, Raging Heroes) robiących modele do WFB może warto się rozejrzeć jakie oni modele oferują ?

Offline

#10 2010-09-30 21:54:21

MajorToffffik

Właśnie zaczął

Zarejestrowany: 2010-03-26
Posty: 45
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh, VC

Re: Forge world

O w mordę... No niezłe... No to ja już na GW i FW nie wyzywam:)... Wiem doskonale, że to jest biznes, bo za darmo nikt nie będzie nic robił, ale... Ah, w sumie to nie ma co klawiatury niszczyć, bo i tak nic się nie zmieni. Mamy przecież wybór - albo kupić, albo nie i tyle:)...


Liberate my madness!!

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
statywy