Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#301 2012-05-05 11:44:02

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Orks - Orkowie

Podoba mi się skóra w takich odcieniach:

http://i242.photobucket.com/albums/ff65/LittleLeadMen/Bad%20Moons%20Orks/12BlackReachWarboss-1.jpg
http://i242.photobucket.com/albums/ff65/LittleLeadMen/Bad%20Moons%20Orks/10YellowFeverDGrot.jpg

Uważam, że jest dobrze zgrana z żółcią. Preferowałbym więc takie wyjście, lub odwrotnie - zaciemnienie żółci pancerzy i ich maksymalne "przybrudzenie" w celu złagodzenia kontrastu między skórą a pancerzem. Macie jakieś rady jak osiągnąć podobny efekt?


EDIT: Uważam, że jakby przyrównywać skórę Orków do grupy jakichś zwierząt, byłyby to gady (niekoniecznie łuskonośne, chociaż i wśród tych występują gatunki bez łusek), w przypadku których spotkać można naprawdę wiele jaskrawych, soczystozielonych i żółtych odcieni. Stąd pomysł na takie podkreślenie skóry. Jak najbardziej rozumiem zwolenników ciemnych odcieni, bo po prostu świat W40k jest mroczny, a w Orkach nie ma ani krzty cech, które pasowałyby do jasnego koloru. Tak samo jest jednak w przypadku np. tych egzemplarzy, których słodki kolor w ogóle nie współgra z charakterem:

http://i.imgur.com/hF2BR.jpg
http://i.imgur.com/Ef6OK.jpg

Swoją drogą zainteresowało mnie jeszcze coś. Skoro Orkowie rozmnażają się poprzez rozsiewanie zarodników to czy jest to rozmnażanie bezpłciowe (i Orkowie są gynandromorficzni) czy partenogenetyczne (i można spotkać zarówno Orków płci męskiej oraz żeńskiej lecz nie widać na oko róznic [jak np. u gadów! ]). Może to dziwne, ale zastanowiło mnie czy jest gdzieś o tym mowa

Ostatnio edytowany przez Piotruposz (2012-05-05 12:02:13)

Offline

#302 2012-05-05 12:44:14

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orks - Orkowie

Cześć, napisze w dwóch słowach bo troche się spiesze przerzucać żeliwo. Barwy jakie zaprezentowałeś na tym jaki chciałbyś mieć odcień to właśnie trzywarstwowy gradient, kończony scorpion greenem, widać to po pastelowej nucie.

W zgodności kolorów najprościej mówiąc chodzi o to, że jak naświetlasz dany obszar o wartości X jakiś światłem Y, jego parametry zmienią się w sposób określony. Ma na to wpływ barwa owego światła. Dlatego wielu młodych malarzy robi podstawowy błąd i zaczyna cieniować np jade green, prosto sorpion greenem. Są to dwa totalnie różne odcienie, więc nigdy nie bedzie złudzenia że to jeden obszar o róznych stopniach oświetlenia. Mam nadzieje że pojałeś idee.

Przykład pięciostopniowego rozjaśnienia o prawidłowym schemacie:
http://3.bp.blogspot.com/_0vExgIIcEa4/S5aeLopIlMI/AAAAAAAAAvE/97wsIbwkCoY/s400/blending-tutorial-14.jpg
http://1.bp.blogspot.com/_0vExgIIcEa4/S5aeTpgS_wI/AAAAAAAAAvM/bmqLqrb9i0c/s400/blending-tutorial-15.jpg]

Po prawej barwa bazowa najciemniejsza, środek to "średnio oświetlone ciało", a po lewej najjaśniejsze obszary (żyły, palce). Wszystko pomiędzy (2 i 4) to blending, który ma sprawiać wrażenie płynnego przejścia.

Orki battlowe mają kobiety. Brudne, brzydkie i nieogolone. Jest spore prawdopodobieństwo że female orc stworzono na potzreby necromundy, gorkimorki i oczywiście blood bowla. Mam jakieś modele orczyc w swojej kolekcji, ale niewiele.

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2012-05-05 12:44:36)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#303 2012-05-05 13:42:24

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Orks - Orkowie

W 40k natomiast babek orczych nie ma, nie było i nie będzie.


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#304 2012-05-05 19:11:50

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Orks - Orkowie

Dzięki :-)
1. Ostatnia sprawa z kategorii malowania Orków. Jakie 2 zielenie wziąć na pokazany wyżej podkład? Goblin Green i Scorpion Green?

2. Zainteresowały mnie bardzo Looted Wagons. Czy opłaca się je mieć? Możliwość przerobienia np. Space Marinesowego Rhino na pojazd w orkowym klimacie daje duże pole do popisu. Korzystacie z tego? A może widzieliście gdzieś ciekawie skonwertowane pojazdy innych ras?

EDIT: Znalazłem 2 ciekawe zdjęcia, co o nich sądzicie?

http://i.imgur.com/qLhOc.jpg
http://i.imgur.com/CBoPp.jpg

Drugie zdjęcie było podpisane "Deff Dread (Looted Dreadnought)". Czy taka maszyna krocząca mogłaby rzeczywiście byc grywalna i opierać się na charakterystykach Deff Dreada?

3. Gdzie można poczytać coś "w skrócie" o innych rasach w W40K? Nie widzę sensu w czytaniu każdego kodeksu, a chciałbym poznać najważniejszych bohaterów młotkowego uniwersum.

Ostatnio edytowany przez Piotruposz (2012-05-05 19:40:25)

Offline

#305 2012-05-05 20:19:09

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orks - Orkowie

Pierwszy pomysł nawet ciekawy, ale koszmarne malowanie sprawia, że nędza. Zwłaszcza ten rail run od hammerheada... nie, zdecydowanie.

Drugi za to jest bardzo fajny. Mysle że korzystając z drednotów z AotBR i black orkowych sztandarów, można coś podziałać. Customowane modele są świetne.

Co do looted wagonów - bardzo polecam staroedycyjne rhino. Można je kupić po około 4 funty, a zrobienie dodatkowych pancerzy z plastikardu to koszt 50 groszy i godziny czasu. Zawsze też znajdzie się jakiś kumpel który odpali jeden czy dwa heavy weapony od leman russa i mamy pojazd że hej!
Gretchin lub ork w googlach, udający komisarza na wieżyczce takiego cuda, też jest bardzo ok.

Taka mała rada odemnie - kupując armie, nie patrz na to co jest najlepsze i akurat "na fali" - w40k to głównie kolekcjonowanie świetnych klimatycznych modeli i jeśli masz pomysł na looted wagona i kilka bitsów, to się nie zastanawiaj tylko nożyk i klej w garść
Ja zbieram głównie eldarów i np uwielbiam niegrywalnych wręcz dark reapersów i ich wystawiam. Na forach, ludzie o 10 lat młodsi odemnie piszą mi "haha n00b, teraz to tylko 3 wraithlordy i eldrad! naucz się grać", więc napewno też nieraz trafisz na głosy różnych "pro" z gimnazjum, ale trzymaj się swoich zasad i zbieraj takie orki, które Tobie sprawiają satysfakcje.

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2012-05-05 20:20:44)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#306 2012-05-05 20:42:16

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Orks - Orkowie

Racja. Warhammer zainteresował mnie głównie ze względu na możliwość kolekcjonowania, malowania i nadawania figurkom indywidualnych cech. Dlatego też pewnie nie raz jeszcze kupię sobie coś, co beznadziejnie sprawdzi się w grze, za to rewelacyjnie na półce :-}

O grywalność tego "Looted Deff Dreada" pytam z czystej ciekawości czy zasady to dopuszczają. Więc jak z ta grywalnością?

Ciągnie mnie również do pojedynczych figurek z WFB, np. High Elf na gryfie lub jakieś wielkie smoki. Myślę, że są to egzemplarze które nawet bez armii dadzą dużo radości i przyozdobią np. regał z książkami.

Dzięki za cynk o tanich staroedycyjnych Rhino. Gdzie można je dostać? Ebay czy jakieś sklepy?

EDIT: Czy jako Looted Wagon można przygarnąć dosłownie każdy pojazd?

Ostatnio edytowany przez Piotruposz (2012-05-05 20:50:17)

Offline

#307 2012-05-05 21:35:16

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orks - Orkowie

Tak, wątpie żebyś miał czas jeździć po komisach w UK, więc ebay jest najrozsądniejszym wyjściem. Sam tam przypadkiem kupiłem w jakiś większych lootach 3-4 takie rhinosy, a to bez włazu a to pół cm farby, więc jak poszukać napewno się uda.
Zasada jest taka co do orkowych pojazdów, choć tutaj to może niech też Gruby sie wypowie bo on, jak zauwazyles siedzi w nich konkretniej... - że konwersja powinna być na bazie modelu oryginalnego. Oryginałem looted wagonów o ile wiem sa leman russy. Na turniejach widywałem też chimery, rhino i bazyliszki. Nie ma wtedy problemów z wielkością modelu i umownie, taką właśnie wielkość powinno to mieć.
Wiem że tutaj chłopaki na forum brali różne trucki, modele itd i do gier takich prywatnych, jest to nawet ok, ale na turniejach, np taki looted serpent, to niestety niedopuszczenie do bitwy.
Klasyczny i moim zdaniem najładniejszy zdobyczny czołg, wygląda tak:

http://gothchic-comic.com/images/TANKZOR_Left_small.jpg

http://www.bigshoota.com/blog-photos/wagon/lw2.jpg

Typowa konwersja ma jak widzisz, wybajerzone działo, zęby z metalu, jakiś maszt z ikoną, dodatkowe kominy, czy barierki. Zbytnie kombinowanie, jakieś rail guny, eldarskie kryształy i misie z green stuffu, zazwyczaj psują model. Owszem, jako ciekawostka są wporządku, ale w moim odczuciu psują klimat stołu i sa poprostu nieorkowe.

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2012-05-05 21:55:52)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#308 2012-05-06 00:19:43

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Orks - Orkowie

Te LW są rzeczywiście rewelacyjne!

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Z kupnem pierwszych farbek i tak poczekam do końca miesiąca, a na razie poczytam sobie jakieś inne kodeksy, o ile uda mi się dostać, i skupię się na tym by bardziej "liznąć" inne rasy (o które być może będę pytał w odpowiednich działach!).

Mam w planach na razie skupić się na samej zabawie, tj. zbieraniu, składaniu i malowaniu. Oczywiście jak będzie okazja to zajrzę na spotkanie by zobaczyć grę na żywo.
Za jakiś czas gdy trochę bardziej ogarnę młotkowe uniwersum i nauczę się w miarę przyzwoicie (mam nadzieję!) malować, zdecyduję ostatecznie w co zacząć inwestować pod kątem gry i co będzie dobre strategicznie. Orkowie to świetna rasa, a figurki są bardzo humorystyczne. Niemniej jednak planuję jeszcze zapoznać się z Necronami, Dark Eldarami i Space Wolves. Wszystkie przemawiają do mnie estetycznie, jednak słyszałem, że Orkowie są bardzo dobrym wyborem jeżeli chodzi o rozgrywkę :-}

Obawiam się trochę, że zbyt szybkie porwanie mnie przez daną rasę może zaowocować zmianą zdania po pewnym czasie. Chociaż coś czuję, że wyprzedawanie armii by "przebranżowić się" na inną to chyba dosyć powszechne zjawisko

Ostatnio edytowany przez Piotruposz (2012-05-06 00:22:26)

Offline

#309 2012-05-06 01:10:31

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orks - Orkowie

No nie wiem. Jak ja kupie model, włoże wiele godzin w jego wycinanie, sklejanie, malowanie i mam w perspektywnie sprzedać go za 80% ceny którą zapłaciłem to raczej średni deal. Czy godzina mojej pracy jest warta minus 5 złotych?
Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś powiększał swoją kolekcje o nowe modele, nie pozbywając się starych, prawda? Sam dorobiłem się w życiu kilku poważnych armii (10k+)i paru mniejszych (do 2k).
Orkowie są naprawde wspanialą rasą dla ludzi którzy lubią dłubać przy modelach i wybacza wiele wpadek malarskich ("że ja krzywo pomalowałem? stary... jasne że to orkowy paintjob, więc to tak specjalnie!"), więc myśle że szybko się nie znudzisz.
Jeśli potrzebujesz poszerzyć swoją widze o świecie u źródła, polecam Ci Lexicanum: http://www.lexicanum.com/ - wyglądasz na bardzo rozsądnego gościa, więc pewnie angielski to nie problem.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#310 2012-05-06 03:09:30

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Orks - Orkowie

Jasne, że warto zatrzymywać modele. Nie zarzucam, że każdy chcąc spróbować czegoś nowego od razu pozbywa się wcześniejszej armii. To był tylko domysł, że pewnie tak bywa.

Fakt, Orkowie mają coś w sobie. To niechlujstwo, brud i bylejakość konstrukcji wiąże się z dużym wachlarzem możliwości. Żeby zrobić logo klanu wystarczy je wyciąć, najkrzywiej jak się da, ze starej karty bankowej, obrobić i gotowe do pomalowania! Przeglądając inne rasy uderzało mnie to, że przy nich nie można podejmować takich "śmiałych" kroków, a konwertowanie figurek wymaga niejako większej wirtuozerii.

Dzisiejszy wieczór zmarnowałem przeglądając kodeksy, a także figurki na gamesworkshop. Wpadło mi w oko wiele rzeczy i czuję, że równolegle z Orkami będę na półki dokładał jeszcze coś x-)

Dzięki za Lexicanum. Kiedyś nawet na to trafiłem, ale nie przykułem się na dłużej. Teraz się przyda.

Offline

#311 2012-05-06 11:41:07

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Orks - Orkowie

Szkoda karty bankowej, kup sobie plasticard, jest lepszy. Widziałem kiedyś konwersję jakiegoś powojennego ruskiego czołgu na Battlewagona, jak to fajnie wyglądało! Sam mam coś takiego zamiar zrobić.


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#312 2012-05-06 13:28:53

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Orks - Orkowie

A przy okazji - jaka grubość plasticardu najlepsza do konwersji? I w jaki sposób są robione elementy nie płaskie? chodzi mi np. o walce, jak działa lub jakieś "rurki".

Offline

#313 2012-05-06 13:45:03

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Orks - Orkowie

Od rur itp. są inne rzeczy. Wg mnie najlepszy plasticard to około 1mm, reszta może być za gruba.Jak chcesz robić lufy, to jest taki specjalny plasticard w kształcie walca, wycinasz sobie po prostu odpowiednią długość, ale ni wiem gdzie to dostać. Jakbyś miał jakieś wydechy do zrobienia, to użyj po prostu plastikowych słomek, przez które się pije, całkiem fajny efekt. Jak chcesz robić jakąś hydraulikę na modelu, np. dodatkowe ramiona do dreda, to użyj sobie kawałka okrągłej ramki po modelu [GW takich ramek chyba nie wydaje, ale inne firmy raczej tak].


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#314 2012-05-06 15:02:46

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orks - Orkowie

Tak jak mówi Gruby - słomki, rurki i plastikard. Ja jeszcze dodam że gracze używają:

- kartonu ktory zwijają w rurke - ma to tą zalete ze dobierasz dokładny rozmiar i promień walca. Utwardzasz np epoksydem.
- szpulek po nici - często są żłobione dodatkowo - sprawdź, może Twoja mama, ma jakieś wolne
- teraz to już mniej, ale kiedyś używało się okragłych opakowań po kliszy, miały idealny rozmiar
- skuwki od grubszych flamastrów
- stare latarki z plastiku
- przycięte "tuby" po różnych tabletkach musukących
- zakrętka po kleju w sztyfcie, taka grubsza, profilowana
- no i ostatni mój faworyt na zwycięzce (choć nie w kategorii walec) - stare zegarki, pełne zebatych kółek, przekladni i tony stuffu do ozdoby czołgów, za które każdy orczy mechanik by zabił

Widziałem raz całkiem udany walec z jajka niespodzianki, ale tej starej, dwuczesciowej.

Polecam też kupić taniutki, archiwalny zestaw w40k battlefield accesories, tam masz sporo czesci, np świetne duże stalowe beczki, które możesz wykorzystać również jako mniejsze walce.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#315 2012-05-06 15:47:25

 Aer0810

Szpaner

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-11-01
Posty: 102
Punktów :   
Armia w WFB: czsem Lizardman
Armia w W40: orks, DA, CSM

Re: Orks - Orkowie

Maluję obecnie lootas'ow na klan DS: spodnie i zbroję Enchtanted Blue, paski od zbroi blood red i nie wiem na jaki kolor pomalować im hełmy żeby to efektownie wyglądało??


"Orkowie to szczytowe osiągnięci procesu kształtowania ras. Dla nich odwieczne zmagania z losem zakończyły się zwycięstwem. Wykształcili społeczeństwo, któremu obce są obciążenia czy lęki. Jakież may prawo ich osądzać? My, Eldarzy, którzy ponieśliśmy klęskę czy ludzie, którzy są na najlepszej drodze do upadku? A dlaczego? Ponieważ szukaliśmy odpowiedzi na pytania, których Orkowie nawet nie zadali! Mamy przed oczyma kulturę która jest silna, a nazywamy ją prymitywną."

- Uthan Przekorny, eldarski filozof

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://wymarzonezdjecia.pl/sitemaps/ architektura miejska