Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#151 2012-09-14 19:34:16

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Orcs and Goblins

Ale spoko modele.....są po prostu mega. Długo na to czekałem


A Yamacha "sorry nie rozumiem...jak zaprosiłeś i udostepniłeś????  I gdzie moge wzbogacić swoją armie??? Mażą mi się piekne, metalowe, orginalne modele szczurkowych jezzalii. Małe i wszystkie prawie inne..."


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#152 2012-09-14 20:38:04

 Samotna

Właśnie zaczął

37156809
Zarejestrowany: 2012-07-26
Posty: 43
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels

Re: Orcs and Goblins

Yamcha, co mogę powiedzieć ^^ figurki są bardzo ładne. Malowane prosto i bez jakiś udziwnień, a mimo to wciąż prezentują się wybitnie. Nie jestem ekspertką, ani nawet znawczynią fantasy battle, ale moim zdaniem właśnie do tych starszych wzorów, pasują takie pastelowe odcienie i ciemniejsza skóra.
Szkoda że nie zajmujesz się obecnie niczym z grupy warhammera czterdziestego tysiąclecia, ale wiem że jakość raczej nie idzie w parze z ilością, więc wybaczam ;P

Filipie, nie znam całej sprawy, ale powiem co wiem. Yamcha, zgodził się dać ludziom z tego forum, dostęp do zamówień wprost od producenta, czyli bez marży sklepów. Kilka dni był dział z zamówieniami, ale z przyczyn powiedzmy technicznych, administracja musiała go usunąć, nie wiem czy tymczasowo czy w ogóle. W każdym razie zamawiamy sobie taniej figurki, a on to załatwia. Zamówiłam sobie teraz taki czołg który w sklepie kosztuje 175 i zapłaciłam 50 złociszy taniej.

Ostatnio edytowany przez Samotna (2012-09-14 20:40:55)


I'm the snow on your lips

Offline

#153 2012-09-14 20:55:46

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Orcs and Goblins

Masz na myśli landka czy predzia?


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#154 2012-09-14 21:16:00

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orcs and Goblins

Samotna napisał:

Kilka dni był dział z zamówieniami, ale z przyczyn powiedzmy technicznych, administracja musiała go usunąć, nie wiem czy tymczasowo czy w ogóle.

Cóż za dyplomatyczna wypowiedź mogłabyś być politykiem.

Ja jeszcze od siebie dodam że Brujah (bardzo rozsądny facet, bez jakiś xenofobii w głowie), obiecał sprawę jeszcze raz przepchnąć, więc może dział wróci w okrojonej formie, żeby nie lać wody na młyn forumowych prawników.
Zobaczymy. Jak nie, to zapraszam tak czy siak, bez pośrednictwa forum.

Samo, jak maluje za dużo, nie ma w tym już żadnej przyjemności. Kilka modeli w miesiącu w zupełności mi wystarcza. Już pomijam fakt że lewe oko mam niemal ślepe, więc bez żartów, nie chce go przemęczać, bo skończy się to opaską

Grubol, http://www.games-workshop.com/gws/catal … rod680008a , landków po 125 to nawet ja nie mam.

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2012-09-14 21:21:04)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#155 2012-09-14 21:35:46

 Samotna

Właśnie zaczął

37156809
Zarejestrowany: 2012-07-26
Posty: 43
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels

Re: Orcs and Goblins

Napisałam jak napisałam, bo widziałam wypowiedzi i argumenty jakie przedstawiali co-po-nie-któ-rzy, a Allah jeden raczy wiedzieć jakby zareagowali na jawną krytykę. Kolego gruby, ja predatora ledwo pomaluje, a LR to nawet nie uwzględniam ^^ no może kiedyś...


I'm the snow on your lips

Offline

#156 2012-09-14 21:38:17

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Orcs and Goblins

Yamcha, też mam problem z jednym okiem. Mówi się, że goście z opaskami są zajebiści

http://i.imgur.com/z5XHq.gif

Offline

#157 2012-09-14 22:38:38

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orcs and Goblins

Przestań, ja już teraz, wzbudzam niepokój jak się gdzieś pojawiam. Ostatnio babka na poczcie ustąpiła mi miejsca w kolejce, tłumacząc się że nie chce mieć kłopotów. To może się wydawać śmieszne, ale za 10 razem się robi krępujące, jak ludzie uważają że jedyne co możesz im zaoferować to połamanie kości. Mimo że, w stosunkach z innymi jestem spokojny i zrównoważony.
Jeśli (odpukac), kiedyś rzeczywiście oślepne na lewe oko, to opaska, będzie równała się przyznaniu conajmniej do popelnienie szeregu morderstw na niemowalakach.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#158 2012-09-14 23:17:57

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Orcs and Goblins

"Baśka, ustąp panu miejsca, bo to chyba jakiś zbrodniarz wojenny. Jeszcze gdzie bagnet trzymie pod kurtełą." xD

Offline

#159 2012-09-15 01:25:26

michaello

Gość

Re: Orcs and Goblins

gdzie sa niby kusze w ksiazce orkow to nie sa orginaly

#160 2012-09-15 08:53:18

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: Orcs and Goblins

to jest conwersja debilu

Ostatnio edytowany przez siwy2150 (2012-09-15 08:55:35)


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#161 2012-09-15 11:26:10

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orcs and Goblins

michaello napisał:

gdzie sa niby kusze w ksiazce orkow to nie sa orginaly

Problem z takimi ludźmi jak Ty, polega na tym, że dla nich historia warhammera zaczyna się na szóstej-siódmej edycji przed którą nie było nic, poza wspomnieniami smoczka i bicia przez kolegów w żłobku.

Figurki orkowych kuszników wyszły w kilku odsłonach - raz jako zwykłe jednostki wykorzystywane w czwartej edycji, a wcześniej jako regiment najemny pod wodzą Rugluda. Obecnie o ile się orientuje, doczekały się remake'u, w army dogs of war.

Tutaj dziecię skull passa, masz codex do 4 edycji, bo pewnie na słowo nie uwierzysz, zgodnie z poglądem "pic or didn't happen":

http://cf.geekdo-images.com/images/pic241539_md.jpg

... a tutaj masz ustęp dotyczący wartości punktowej za upgrade łuku do kuszy:

http://necro.republika.pl/cross.jpg

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2012-09-15 11:27:19)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#162 2012-10-13 14:09:27

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orcs and Goblins

Nawiązując do naszej niegdysiejszej dyskusji o spider bannerze, dzisiaj czysto towarzysko zmierzyłem się z Królestwem Ogrów w bitwie na 2000 pktów.
Generalnie wystawiłem armie zupełnie bez magii na ponad 90 savage orcach z ahw i jeździe na dzikach (z herosami) w ilości okolo 20. Eksperymentalnie wstawiłem również 59 forest goblińskich łuczników z BSB z trucizną w klocku 15x4 na gorce.

Żeby nie wdawać się w zbytnie szczegóły, chłopaki zdjeli w pierwszej rundzie 5 maneatersów, w drugiej zestrzelili ze s&s tyranta, a w czwartej usadzili slave gianta. Troszkę ucierpieli od leadbelcherów, ale ostatecznie stracili sami tylko 7 modeli.

Mój wniosek, jest więc taki, że odpowiednio wykorzystany duży unit ze spider bannerem, przeciw odpowiedniej armii (bo nie wyobrażam sobie żeby to miało skutkować np vs bretońska jazda), jest w stanie spłacić się z nawiązką.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#163 2012-10-21 17:27:41

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orcs and Goblins


Tam gdzie zielone łąki cywilizowanych ziem, powoli przechodzą w wysuszone stepy, tam zaczyna się Pustkowie.
Dziwna i niegościnna kraina, pełna drapieżników, pożółkłej trawy i kamiennych totemów.
Choć za dnia niemal wymarły, ten półpustynny obszar ożywa nocą, rozbrzmiewając dźwiękami bębnów i dzikich zabaw.
Wymalowane sylwetki, tańczą przy strzelających ogniach, wykrzykując w niebo obietnice przyszłych podbojów.
To Dzicy Orkowie, niepodważalni władcy spalonych pustkowii.




Przez ostatnie trzy tygodnie, pracowalem powolutku nad nowym projektem który zaprzątał moje myśli.
Wiekszość prac, była niestety wykonywana przy lampce, ale to już nie ten czas, kiedy o 18 jest jeszcze jasno.
W ten też sposób powolałem do życia kilkudziesięciu metalowych savage orców, którzy do tej pory kurzyli się na półkach.
Chciałem zaprezentować dziś wojowników z plemienia Czachy Gromu - są tu orki z najróżniejszych edycji - trzeciej, czwartej i szóstej.
Skleiłem również wspaniały regiment orków 8 edycyjnych, ale z niego (i jeszcze 2-3 innych boxów) stworzę inny tribe - najprawdopodobniej Big'Unsów, ze względu na to że są o jakieś 20% więksi niż starsze modele.

Wśród mieszkańców pustkowia, znalazł się również jeden bardziej cywilizowany ork, ale nie byle jaki! Jest to ork z legionów rzymskich, względnie spartanin Najpewniej po jednej z wygranych bitew, odwiedził on pobojowisko, szukając co lepszych fantów. Tak też dorobił się hełmu z grzebieniem, czerwonego płaszcza i zbroi łuskowej na biodrach.

Tutaj, muszę jscze dodać jedną uwagę propos wyverny, której warboss dosiada. Jak zapewne pamiętacie, kosztowala mnie ona 3 funty i nie przemalowywałem jej, zachowując oryginalne barwy z lat 80tych. W niektórych miejscach, poprawiłem to i owo, ale zarówno schemat kolorów, jak i sposób cieniowania, są ideą kogoś innego.
Dorzeźbiłem jej za to w green stuffie siodło z futer, oraz dodałem elementy takie jak torba na łupy, maszty z gromami, czy zapasowa broń.
Myślę że godna uwagi jest podstawka sceniczna, wyważona tak by utrzymywać ten niemal pół kilowy model w dynamicznej pozycji. Niestety, pożółkła trawa porastająca kamień, zlała się w jedno z barwą skały - w rzeczywistości widać to zdecydowanie lepiej.
Poszukuję również odpowiednich proporców, które zawisną na masztach, ale póki co, nie udało mi się ich kupić, wiec możliwe że wykonam je samodzielnie.

Zapraszam do obejrzenia prac.

4th edition:

FOTO TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE - zmieniłem serwer.


6th edition:

FOTO TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE - zmieniłem serwer.


3rd edition:

FOTO TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE - zmieniłem serwer.


3rd edition:

FOTO TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE - zmieniłem serwer.

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2013-02-27 17:31:32)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#164 2012-10-21 19:51:24

 Piotruposz

Powergamer

Zarejestrowany: 2012-04-29
Posty: 156
Punktów :   
Armia w W40: Orks

Re: Orcs and Goblins

No to powiem, że wszystko pięknie na wysokim poziomie. Mocne przejścia kolorystyczne na skórze świetnie wyglądają. I... jakkolwiek banda z 3 edycji wygląda świetnie i jest rewelacyjnie zgrana kolorystycznie (bardzo podoba mi się staranność malowania i cieniowania włóczni i tarcz), tak Savave Orc Warriors najbardziej (wg mnie) pozamiatali. Jedyne, co mi nie przypadło do gustu to te czerwone drzewce. Nieco się gryzą. Lepiej sprawę rozwiązałeś przy trzecioedycyjnych modelach

Rozumiem, że osobne ujęcia poszczególnych figurek daja lepszy ogląd na Twoją pracę, ale fajnie byłoby zobaczyć wszystko razem :-}

Wywerna się super prezentuje. Futrzane siodło jest spoko. Czym zrobiłeś fakturę? Ciężko było bestię ustabilizować?

Podstawki również trzymają niezły klimat. Te różne pierdoły na nich to kupne, czy jakieś własne rozwiązania?

Ostatnio edytowany przez Piotruposz (2012-10-21 19:55:29)

Offline

#165 2012-10-21 20:00:21

colonel qfasinsky

Hehe, zaczynam

Zarejestrowany: 2012-09-24
Posty: 23
Punktów :   
Armia w W40: ChSM

Re: Orcs and Goblins

Oglądając model warbossa na vywernie dopadła mnie refleksja - bosz, ależ design poszedł do przodu przez te ostatnie -naście lat:).

Co do samych figurek - spodobał mi się tribe, ze względu na barwy wojenne na skórze. Wzorowałeś się na jakiś celtach czy innych gotach przy dobieraniu schematów kolorów? Ogólnie - duży plus, ale pamiętaj, że na WFB znam się jak świnia na lataniu i raczej mało oglądałem armii:).

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
amonzi.pl prowadzenie kampanii google ads