Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#46 2010-01-29 00:03:30

 Krzychu

Podnóżek księciunia

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-09
Posty: 1222
Punktów :   

Re: Wybór armii

Wiesz, to sięga bardzo głęboko moich wspomnień. WFB jest dla mnie jakby nie było pierwszym bitewniakiem. Od niego się zaczęło moje skrzywienie jakieś 13 lat temu. Ale jako, że dopiero od jakiegoś czasu jestem "niepodległy"( ), to pozwoliłem sobie na to, bądź co badź, dające po kieszeniach hobby. Ale za taką masę wspomnień - warto.
No uderzyłeś w sedno. Skleiłem archersów, specjalnie ich układałem, żeby dało się ich upchnąć(mimo, że i tak by się grało w 90% przypadków w 1 linii ;P ), żeby na półce ładnie sięprezentowali. Skończyło się tak, że nie da się ich ustawić w dwuszeregu już... Kolejna kwestia to teren, również problemy w WFB. Tylko w W40k boli mnie ten hmmm "chaos" dostawiania, cudownia, rozliczania. W WFB prosta sprawa tyle ataków, taka siłą, wytrzymałość, pancerz i już. Natomiast w W40k ap broni, cover, instant death, etc. etc. WFB jest chyba bardziej czytelny i łatwiejszy do ogarnięcia. Tam nie kontrolujesz w takim stopniu pojedyńczego żołnierza, lecz rozpatrujesz całe kloce. Dla mnie to jest czytelniejsze, niż ta zamota z wymieszanymi jednostkami. Cóż, wniosek taki, że będzie musiał ktoś ze mną zagrać w tę 40stkę. Może dam się przekonać.

Offline

#47 2010-01-29 00:18:48

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Wybór armii

Terthin napisał:

@Strategos: Prawdopodobnie będę zamawiał Kodeks(pl) do Space Marinesów + Battleforce za jakiś czas.

Kurcze to szkoda, że się wcześniej nie zgadaliśmy to bym dodał do zamówienia przed podwyżkowego ten battleforce.

Co do stylu gry Dark Angelsami to trudno mi powiedzieć, bo nie czytałem kodeksu i nigdy z nimi nie grałem.

Offline

#48 2010-01-29 12:49:47

 Krzychu

Podnóżek księciunia

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-09
Posty: 1222
Punktów :   

Re: Wybór armii

Strategos napisał:

Kurcze to szkoda, że się wcześniej nie zgadaliśmy to bym dodał do zamówienia przed podwyżkowego ten battleforce.

Czy cena na stronce sklepu jest aktualna(216zł)?


PS
Strategos próbowałem wysłać PW, ale Twoja skrzynka jest pełna.

Ostatnio edytowany przez Terthin (2010-01-29 12:50:24)

Offline

#49 2010-01-29 15:20:37

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Wybór armii

Zawrotna suma 10 wiadomości zapycha skrzynkę na forum. Lepiej maila wysyłać na sklepstrategos@gmail.com.

216 to stara cena. Nowa cena to 262 zł.

Offline

#50 2010-01-29 19:58:33

 Wojtek

Udaje ważniaka

Skąd: Czestochowa
Zarejestrowany: 2009-12-27
Posty: 276
Punktów :   
Armia w WFB: Chaos Warriors na 2k
Armia w W40: Space Wolves

Re: Wybór armii

JAK TO NIE MA CIĘŻKIEJ KAWALERII? Jeźdźcy na wilkach gromu z tarczami energetycznymi to co niby jest?

Offline

#51 2010-01-29 20:25:18

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Wybór armii

Wojtek napisał:

JAK TO NIE MA CIĘŻKIEJ KAWALERII? Jeźdźcy na wilkach gromu z tarczami energetycznymi to co niby jest?

No i właśnie dlatego uważam, że Phill Kelly nie umie pisać kodeksów

Offline

#52 2010-01-29 20:30:54

 Krzychu

Podnóżek księciunia

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-09
Posty: 1222
Punktów :   

Re: Wybór armii

Chodziło mi o pełną glorii i chwały szarżę Smoczych Książąt na flanki tchórzliwych goblinów, którzy zostaliby wdeptani w ziemię, a nie bezkształtną masę dzikusów na niedziwiedziach czy tam wilkach. ^^ Bez obrazy, miałem po prostu zupełnie inną wizję ciężkiej kawalerii.
Starałem się posklejać dzisiaj tych włóczników HElfowskich... figurki do 40stki są moim skromnym zdaniem i lepiej przemyślane i piękniejsze(no może poza necronami^^). Po dzisiejszym dniu mam dość WFB i chyba przesiadam się całkowicie na W40k.
Więc... kto chce kupić battalion+booki do HE?

EDIT:
Hahahaha, zgadzam się Strategos, jeszcze ten armybook do chaosu...

Ostatnio edytowany przez Terthin (2010-01-29 20:32:02)

Offline

#53 2010-01-30 11:39:24

 michau5300

Prawa Ręka

9558288
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 579
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh

Re: Wybór armii

Ale bestie mu w miarę wyszły. Może kiedyś mu wybaczę to co zrobił WoCh. Ponoć orki w 40k też dobrze zrobił ( nie żebym go bronił )


"Kochaj bliźniego swego póki masz coś z tego"

Offline

#54 2010-01-30 15:10:21

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Wybór armii

Orki w 40K są naprawdę mocne.


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#55 2010-01-30 15:32:33

 Krzychu

Podnóżek księciunia

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-09
Posty: 1222
Punktów :   

Re: Wybór armii

Ale w grę wchodzą tylko 2 zakony Space'ów: Ultramarines albo Dark Angels.
Ultramarines - masa wspomnień, rzymski klimat.
Dark Angels - fajny wygląd.

Offline

#56 2010-01-30 16:08:33

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Wybór armii

michau5300 napisał:

Ale bestie mu w miarę wyszły. Może kiedyś mu wybaczę to co zrobił WoCh. Ponoć orki w 40k też dobrze zrobił ( nie żebym go bronił )

Orki mają problem z ciężkim sprzętem innych armii (np Land Ridder rush), ale tak pozatym to są mocne.

Offline

#57 2010-01-30 17:37:49

 Zuzoslav

Piąty Bóg Chaosu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 1457
Punktów :   
Armia w WFB: Warriors of Chaos
Armia w W40: Space Orks
Armia Warmachine & Hordes: Legion of Everblight

Re: Wybór armii

Szarża motorków z Nobem i po najcięższym ze sprzętów. Orkowie są świetni i do tego zabawni (powtarzam się). Marinesi nigdy mi się aż tak nie podobali, takie wszystkie takie same klocki lego, do tego nadludzie o najlepszych umiejętnościach, o najlepszym sprzęcie, o najlepszym morale, i najdłuższych ... Trochę nie przepadam za armiami naj. Ale to jest moje zdanie, jedyną naprawdę fajną rzeczą u Marinesów jest patos i oddanie.


Metal! Metal!
Back with the vengeance!
Metal! Metal!
All that I need is heavy metal!
Metal!
Screaming together!
Metal! Metal!
Metal is all that I need!

Sabaton "Metalizer"

Offline

#58 2010-01-30 17:49:01

 Krzychu

Podnóżek księciunia

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-09
Posty: 1222
Punktów :   

Re: Wybór armii

I o to chodzi Zuzoslavie! Patos, oddanie, gloria i walka aż do śmierci w imię słusznej sprawy. Poza tym w moim przypadku dochodzą wspomnienia z dzieciństwa, czytaj: staroedycyjne figurki, Final Liberation, Chaos Gate, może troszkę DoW.

Offline

#59 2010-01-30 23:01:06

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Wybór armii

Strategos napisał:

Zawrotna suma 10 wiadomości zapycha skrzynkę na forum. Lepiej maila wysyłać na sklepstrategos@gmail.com.

Quite weird. Max jest 20. 10 to liczba na strone wyswietlanych.

@Terthin
Chaos Gate... Ach te odzywki... Ale i tak przesączone zawiścią "Clanse, purge, kill!" lub "For the Emperor!" rządzi. W ogóle łacina w SM jest całkiem sexi.
Ale jak czytam tę dyskusję znowu przed oczyma stają mi obrazy z 40tką związane, czytaj Eldar Battalion i człowiek już kmini jak kasę wyciągnąć...
Kurde. Żem się Warhammer Addict zrobił // Jak tak dalej pójdzie to pójdę do roboty, żeby mieć na "stuff" xD


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#60 2010-01-30 23:36:00

 Krzychu

Podnóżek księciunia

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-09
Posty: 1222
Punktów :   

Re: Wybór armii

Hehehehe no trzeba uważać mnie też ostatnio ponosi. Nakupowałem HElfów jak głupi, a teraz... sam wiesz. Zresztą tak to jest jak się człowiek kieruje przejrzystością mechaniki a nie klimatem i wyglądem jednostek.

A z Chaos Gate to wiadomo: "For the Honour of the Chapter!" i z boltera po kultystach. Albo termosy co wyczyniały z assault cannonem czy heavy flamerem. Świetna ta gra była. Swoją drogą to jest nadal bo z miesiąc temu ją odpaliłem na Viście. Ostrzegam, że czasem crashuje.
A z DoWa to już zupełnie inna sprawa. Inne podejście tam jest. Również "soczyste i miodne", ale inne. M.in.: "While the enemies of the Emperor still draw breath, there can be no peace", "He who stands with me shall be my brother", sławetne "An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded", czy też moje ulubione, miażdżąco brzmiące "Your wise counsel belies your years!" wypowiadane przez Chaplaina. To jest po prostu ogrom Klimatu(nie, nie pomyliłem się pisząc przez duże "K"). Jak się gra w te gierki to uniwersum W40k, aż wycieka się z ekranu, no i ta muzyka w ChG... ach...

Kończąc ten mały offtop: "This day shall be a glorious one for the Imperium"!
Oj tak W40k ma coś w sobie.

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
klinika stomatologiczna mokotów skaling piaseczno