Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#121 2010-03-17 11:46:24

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Wybór armii

Ostatnio kupiłem sobie od tak dla pomalowania na allegro terminatora. Zainteresowałem się fluffem SM i wciągnął mnie. Postanowiłem wybrać jeden ze zbuntowanych zakonów Space Marines z czasów Wojny Badabskiej - Mantis Warriors, Lamenters, Executioners lub Astral Claws. Prawdopodobnie wezmę sobie Lamenterów lub Mantis Warriorów, podoba mi się fluff no i stan osobowy mały łatwy do osiągnięcia


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#122 2010-08-26 15:12:20

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: Wybór armii

gen. Szrama napisał:

CHAOS SPACE MARINES - Thousand Sons tylko i wyłącznie jako ostateczna alternatywa.
TYRANIDS - myślałem nawet o nich, ale już Damcio mi zabrał
SPACE MARINES - od biedy
SPACE WOLVES - nieeee, super ultra wyjeb**** marinsi o łał, dobre dla hamburgerów
GREY KNIGHTS - ciekawi, ale w cholerę ozdobników
SISTERS OF BATTLE - niestety słaby wybór jednostek, trzebaby konwersji z pojazdów marines...
NECRON - panie idź pan z tym
SPACE ORKS - klawi, w Dawn of War tylko nimi gram i uwielbiam tam ich klimacik, poza tym mają sporo jednostek "looted" jak looted leman russ

Mam pytanie Generale, co nie pasuje Ci w Space Wolfach ?!

Ostatnio edytowany przez Wilk'u (2010-08-26 15:19:29)

Offline

#123 2010-12-29 20:13:07

Berserker

Zaczyna cwaniakować

Zarejestrowany: 2010-12-16
Posty: 98
Punktów :   

Re: Wybór armii

Zastanawiam sie pomiedzy chaos space marines(głównie wyznawcy khorna) i blood angels.
W obydwu armiach podobają mi się jednostki i klimat.
Która z tych armii walczy lepiej wręcz?
Czy któraś z tych armii jest lepsza jeśli chodzi o granie czy to zależy od gracza?

Offline

#124 2010-12-29 20:38:00

 kryhu

Zawinięty w celofan

19839010
Skąd: Krzeszowice
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 264
Punktów :   
Armia w WFB: Lizarmeni, HE
Armia w W40: Tyranids, SM

Re: Wybór armii

Berserker napisał:

Zastanawiam sie pomiedzy chaos space marines(głównie wyznawcy khorna) i blood angels.
W obydwu armiach podobają mi się jednostki i klimat.
Która z tych armii walczy lepiej wręcz?
Czy któraś z tych armii jest lepsza jeśli chodzi o granie czy to zależy od gracza?

Obie te armie świetnie walczą wręcz. mamy Berserkerów w chaosie i death company w BA (oczywiście między innymi). Akurat tak wybrałeś że te armie są obie świetne w walce wręcz
Granie zawsze zależy od gracza i jego kompozycji armii, obranej taktyki i decyzji. To 90% sukcesu. A obie te armie są bardzo mocne (sam jestem wyznawcą zasady że każda armia da sobie radę z każdą).

Offline

#125 2010-12-30 18:24:14

 TrebuszeQ

Właśnie zaczął

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2010-12-09
Posty: 36
Punktów :   
Armia w WFB: WoC
Armia w W40: Tyranidzi, CSM

Re: Wybór armii

Ja się zastanawiam nad Tyranidami i CSM, jak myślicie, która rasa jest ogólnie "fajniejsza"?
W Tyranidach wkurza mnie tylko to że trzeba je jakoś pomalować a one mają najczęściej po 4 odnóża!

Offline

#126 2010-12-30 19:39:33

Kicha

Już trochę tu siedzi

Zarejestrowany: 2010-12-20
Posty: 72
Punktów :   
Armia w W40: Chaos Space Marines

Re: Wybór armii

Chaos też nie jest łątwy a malowaniu.Te wszystkie mutacje itp.XD Jak dla mnie chaos jest fajniejszy,bo ma lepszą fabułe jakby.Tyranidy nie myślą właściwie i,tylko żreć chcą.Chaos to co innego.Prawie każdy legion/zakon/banda walczą o co innego.Ogólnie bardziej ci polecam chaos.


Ciekawe czy w Pałacu Imperialnym zachodzi pleśń.

Offline

#127 2010-12-31 20:16:20

 kryhu

Zawinięty w celofan

19839010
Skąd: Krzeszowice
Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 264
Punktów :   
Armia w WFB: Lizarmeni, HE
Armia w W40: Tyranids, SM

Re: Wybór armii

No dobra z tym że nie myślą to może przesada.... Nie wykorzystują po prostu swych możliwości. W malowaniu mutacje są właśnie najfajniejsze xD Zgadzam się z tym że chaos ma fajną fabułę, ale Tyrki też na swój sposób są fajne. Lubisz klimat Obcego? Proszę bardzo. Tyranidzi są bardzo specyficzni, ale to rasa zagadka i ja bardzo lubię nimi grać, a już na pewno zżerać wszystko z planet aż pozostanie lita skała I jeszcze jedno. Każda flota tyranidzka również ma własną historię, cechy charakterystyczne itp. Są floty które walczyły przede wszystkim przy użyciu małych bestii (Naga), takie które rzucały się na pałę i zjadały
co popadnie (mój ulubiony Behemot), a nawet inne, które dostosowują się do zaistniałej sytuacji (Lewiatan). Z bandami chaosu jest podobnie. Zależy jaki klimat wolisz i, które figurki bardziej cisie podobają

Offline

#128 2011-01-01 22:49:54

Spooky

Poszukuje elektro w Berlinie

12638216
Zarejestrowany: 2011-01-01
Posty: 1313
Punktów :   
Armia w W40: Flesh Tearers

Re: Wybór armii

Witam,

Nie chcę zaczynać nowego tematu, nie widzę sensu.
Chcę zacząć grać 40k, odnośnie wyboru armii nie mogę się zdecydować odnośnie jednostek Space Marine. Czytałem już trochę ale nadal nie mogę ich pogrupować dokładniej. Wiem że BA walczą lepiej HtH a co z resztą BT,  DA , SW ?? Wiem że mogę przynudzać ale jak przynajmniej jakoś wam może czas umilę
A jak już zacząć to od jakiegoś zestawu początkowego czy raczej podręcznik i samemu dobierać ewentualnie przy czyjejś pomocy. Jak na razie to wszystko ale nie dam wam żyć . Dzięki

Ostatnio edytowany przez Spooky (2011-01-01 22:50:37)


Tick tock, feed the Croc
http://img706.imageshack.us/img706/151/finaln.gif

Offline

#129 2011-01-02 00:27:23

 TrebuszeQ

Właśnie zaczął

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2010-12-09
Posty: 36
Punktów :   
Armia w WFB: WoC
Armia w W40: Tyranidzi, CSM

Re: Wybór armii

.............................................................................................................................................................................................................................................................

@Krysiu
Tyranidzi są nudni bo ich armia ogranicza się tylko do robaczków, głodomorków, bestijek i bestii! Zero w tym technologii (no one na pewno nie wymyśliły biomorphów bo są na to za głupie) i różnorodności. Chodź przyznam że malowanie Tervigona sprawia mi przyjemność.

Z tym propagowaniem piractwa to zwolnij- Marjan

Sorry ale nie zapłacę za kupę papieru 80 zł nie wiedząc czy na pewno mi się przyda.

Ostatnio edytowany przez TrebuszeQ (2011-01-02 11:57:38)

Offline

#130 2011-01-02 10:28:33

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Wybór armii

Witam,

TrebuszeQ napisał:

Tyranidzi są nudni bo ich armia ogranicza się tylko do robaczków, głodomorków, bestijek i bestii! Zero w tym technologii (no one na pewno nie wymyśliły biomorphów bo są na to za głupie) i różnorodności. Chodź przyznam że malowanie Tervigona sprawia mi przyjemność.

Eeee. to trochę nie tak. To że na polu walki nie ma naukowych stworów jest chyba jasne, bo nie tam ich miejsce. O tyranidach wiadomo bardzo mało - rasa zagadka, tak jak Kryhu to ująl. Nie wiadomo jak powstali, czy zostali stworzeniu, czy sami wewoluowali. Jeśli chodzi o tworzenie biomorfów, to sami tyranidzi je tworzą na zasadzie mutacji i przystosowania. Kto tym kieruje? Hmm to zależy od teori, ale wiadomo że każdą armią steruje synapsa, synapsami steruje mind, mindami steruje ...? No i tu zaczynają się teorie, czy isnieje jeden wielki Hiper Hive Mind. Inna teoria jest taka, że działają na zasadzie algorytmu genetycznego i po prostu to co przetrwa i okaże sie użyteczne jest wdrażane. Oczywiście obie teorie nie wykluczają się nawzajem. Jedno jest pewne, są totalnie inni od pozostałych ras humanoidalnych i mówie tu o różnicy w postrzeganiu świata, priorytetów i "myśleniu". Szczerze mówiąc, to ciężko ich porównywać na jakimkolwiek z wymienionych pól, właśnie ze względu na te różnice.

Spooky napisał:

Witam,

Nie chcę zaczynać nowego tematu, nie widzę sensu.
Chcę zacząć grać 40k, odnośnie wyboru armii nie mogę się zdecydować odnośnie jednostek Space Marine. Czytałem już trochę ale nadal nie mogę ich pogrupować dokładniej. Wiem że BA walczą lepiej HtH a co z resztą BT,  DA , SW ?? Wiem że mogę przynudzać ale jak przynajmniej jakoś wam może czas umilę 
A jak już zacząć to od jakiegoś zestawu początkowego czy raczej podręcznik i samemu dobierać ewentualnie przy czyjejś pomocy. Jak na razie to wszystko ale nie dam wam żyć . Dzięki

Oprócz wymienionych przez Ciebie specjalistycznych Zakonów są jeszcze zwykli SM. Zwykli SM to nie tylko Ultramarines, ale każdy Chapter, kótry przestrzega Codex Astrates ustalony prze Guilliama - primarcha Ultramarines.
- Normalni SM dobrzy są jako zbalansowana armia. Mieszanka pomięcy HtH i strzelaniem, raczej w stronę strzelania.
- BA tak jak napisałeś, to HtH potwory, alebardziej tu chodzi o styl gry. BA to armia szturmowa, są szybcy i jak lubisz przeć do przodu, być szybko blisko wroga, a potem rozrywać go na strzępy, to tu jest coś dla Ciebie.
- SW są też bardzo dobrzy w HtH, są tak samo dobrzy szarżujący, jak broniąc się. Można nimi i szarżować i stać z tyłu strzelać i czekać aż Ciebie zaszarżują. W obu przypadkach robisz rzeź.
- DA i BT mają stary kodeks i to widać DA mają o tyle dobrze, że w kodeksie mają odwołania do zwykłych SM, więc nie wszystko jest piekielnie drogie i nie wszystko można tak ładnie poupgradować, jak w nowszysch kodeksach. Kiedy będą nowe kodeksy? Nie wiadomo, ale najwcześniej w przyszłym (2012) roku .
Moja rada jest taka. Poczytaj sobie o każdym z Zakonów i wybierz taki, którego historia Ci najbardziej odpowiada.

Pozdrawiam,
Strategos

Offline

#131 2011-01-02 11:59:53

 TrebuszeQ

Właśnie zaczął

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2010-12-09
Posty: 36
Punktów :   
Armia w WFB: WoC
Armia w W40: Tyranidzi, CSM

Re: Wybór armii

To po co komu rasa o której nic nie wiadomo?!
Zbieram Tyranidów bo mi się podobają tylko czasami nudno jest malować takie maleństwa które wyglądają kompletnie tak samo. Wiem tyle, ile historii jest w 4th kodeksie i nieco więcej, piąty jest po angielsku dlatego nie zagłębiałem się w jego historie Tyranidów. Czy znacie może ojczystą planetę albo jakieś "miasto" Tyranidów, chciałbym zrobić teren ale nie wiem jaki.
Srry za offtopa.

Ostatnio edytowany przez TrebuszeQ (2011-01-02 14:39:44)

Offline

#132 2011-01-02 14:16:58

 Lukullus

Dużo tu klawiatur zniszczył

39238019
Call me!
Skąd: Radomsko
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 947
Punktów :   
Armia w W40: Sisters of Battle

Re: Wybór armii

To dziwne że nią grasz. (chociaż piszesz  wcześniejszym poście że zamierzasz / zasugerowałem się wpisem w dodatkowym polu ) A o naszych obcych coś wiesz więcej  niż że są i mienia się w zieleni? Nutka tajemnicy musi być.

Myślę że ten wątek już został dogłębnie przedstawiony więc chyba dalsza dyskusja o nim i przede wszystkim w tym temacie niema już sensu.

Ostatnio edytowany przez Lukullus (2011-01-02 14:26:16)


http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Userbars/heretic.jpg
http://farm8.staticflickr.com/7270/6939236350_8126fd4790.jpg



I'm awesome. High five!

Offline

#133 2011-02-13 16:37:27

Berserker

Zaczyna cwaniakować

Zarejestrowany: 2010-12-16
Posty: 98
Punktów :   

Re: Wybór armii

Zastanawiam się pomiędzy dark angels a blood angels.
Obydwie armie podobają mi się pod względem klimatu i jednostek.
W dark angels podoba mi się możliwość brania termosów jako troopsów i to własnie na nich chciałbym oprzeć armię.
W blood angels podoba mi się duża mobilność i fajne dreadnoughty. Ciekawa jest możliwość brania DC bez ograniczeń. Tylko nie wiem czy to dobry pomysł brać samych DC i Dreadnought DC ewentualnie parę innych jednostek?

Offline

#134 2011-02-13 17:01:00

Jacul

Szpaner

Zarejestrowany: 2010-11-20
Posty: 124
Punktów :   
Armia w W40: Eldars

Re: Wybór armii

Nie możemy powiedzieć ci którą armią masz grać. Weź armię której styl gry bardziej ci się podoba i w której
bardziej podobają ci się jednostki. Jeżeli nie będzie cię nudzić wygrywanie armią pełną podobnych jednostek, to twoja sprawa.
Możesz wziąć marinesów, pełnych różnych jednostek, którymi stosunkowo łatwo się gra, bez wielkich kombinacji, ale również możesz wziąć dark eldarów, czy tau którymi trzeba bardziej trzeba się starać, by wygrać. To jaką armią będziesz grał, zależy od tego czym się kierujesz przy wyborze. Zastanów się odczekaj parę dni i dopiero gdy będziesz na 100 procent pewny jaką armię chcesz kup figurki i kodeks.


pozdrawiam Jacul

Offline

#135 2011-02-14 02:09:09

 toorop

Udaje ważniaka

Skąd: Lwówek/Poznań
Zarejestrowany: 2011-01-31
Posty: 280
Punktów :   
Armia w WFB: High Elves
Armia w W40: Eldarowie, IG, GK, DA

Re: Wybór armii

Ja długo myślałem nad armią, w końcu doszedłem do wniosku, że choćbym miał przegrywać to armią, która mi się podoba, a nie co inni sugerowali mi wziąść. Patrz na klimat armii i jej wygląd, w czuj się w nią:)


"Przewidując swoją zagładę, można lepiej jej uniknąć,
Przewidując zagładę innych, można ja przyspieszyc"- Eldrad Ulthran Arcyprorok Ulthwe

Podążam za eldarskim spokojem ducha, odnajduje dzikość Waagh, jeszcze wiele scieżek przede mna...

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
here wanny