Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#91 2013-09-14 08:48:50

 loboba

Lubi przyspamić czasem

6205559
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-11-09
Posty: 441
Punktów :   
Armia w WFB: Wysokie ELfy.

Re: [WM&H] Nowości

Warmachine ma piękne figurki.

Offline

#92 2013-10-06 18:31:50

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: [WM&H] Nowości

Jeśli kogoś to zainteresuje to jedna z dwóch polskich drużyn wygrała Drużynowe Mistrzostwa Świata, pokonując w finale drużynę USA. Kolejna taka impreza w 2014 odbędzie się w Polsce, w Szczyrku Na WTC się raczej nie załapię, ale będą też dodatkowe atrakcje jak "zwykły" turniej klasy Master czy też turniej w High Command, można to rozważyć.

Offline

#93 2013-10-06 19:45:50

 Maro

Powergamer

13753063
Call me!
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2012-03-11
Posty: 167
Punktów :   
Armia w WFB: Myślę nad Ogrami
Armia w W40: Jeszcze się zastanawiam
Armia w LOTR: Nie interesuje mnie

Re: [WM&H] Nowości

Super!


O kur@#!... Wacław, sp*&%^!@#my.

Offline

#94 2014-08-07 10:00:05

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: [WM&H] Nowości

Właściwie to nie wiem czy to dobry temat na takie coś, ale co tam

Z okazji zbliżającego się GenConu, firma Privateer Press pokazała ekskluzywny model który będzie dostępny tylko w czasie trwania konwentu, jest to wariacja na temat kociołka Everblighta - panie i panowie oto Blighted Bath

Offline

#95 2014-08-14 19:21:54

 Maro

Powergamer

13753063
Call me!
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2012-03-11
Posty: 167
Punktów :   
Armia w WFB: Myślę nad Ogrami
Armia w W40: Jeszcze się zastanawiam
Armia w LOTR: Nie interesuje mnie

Re: [WM&H] Nowości

Nowość od Privateer Press'a, czyżby nowa nacja w Warmachinie?
http://privateerpress.com/forces-of-war … pp-digital
Edit: TO JEST NOWA FRAKCJA, link do filmiku na Beast of War: http://www.beastsofwar.com/warmachine/w … x-faction/
Monstra są COOOOOL
Zaczynam zbierać kasiorę i czekam na premierę modeli.

Ostatnio edytowany przez Maro (2014-08-14 19:35:44)


O kur@#!... Wacław, sp*&%^!@#my.

Offline

#96 2014-08-14 20:27:35

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: [WM&H] Nowości

To nie zupełnie nowa frakcja, to są Najemnicy, a modele mają się pojawić w sklepach jakoś na przełomie sierpnia i września.

Offline

#97 2015-01-13 16:07:17

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: [WM&H] Nowości

Nowy rok to i nowy Steamroller 2015. Jest trochę zmian, najistotniejsze to zmniejszenie liczby scenariuszy do 8 i wprowadzenie wybieralnych Objectivów - polega to na tym że każdy z graczy deklaruje w rozpisce jaki będzie jego Objectiv (jest 8 do wyboru z różnymi działaniami). Pomysł fajny bo a) objectivy będą robiły za dodatkowe wsparcie, tzn. i tak robiły ale trzeba było mieć fart żeby trafić na taki który wspiera nas mocno, b) zniszczenie wrogiego objectiva będzie tym bardziej opłacalne i celowe.

Offline

#98 2015-02-25 14:13:42

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: [WM&H] Nowości

Nie wiem czy to taki news, bo było o tym wiadomo już od jakiegoś czasu, ale PP w "trosce" o nowych graczy wypuściło limitowany produkt o dźwięcznej nazwie All-In-One Army Box. Są to gotowe do grania (po oczywistej mordędze ze sklejaniem) armie na 35 punktów i jak wypowiadają się znawcy tematu, nie są to zestawy figurek które nie schodzą, a naprawdę grywalne rozpiski. Pierwsze dwa Army Boxy są już w sklepach i za circa 400zł można nabyć armię Khadoru i Skorne. Na pewno jest to gratka dla kogoś kto chciałby zacząć grać w Warmachine & Hordes, a jak te armie nie pasują to co miesiąc będą pojawiać się kolejne boxy.

Offline

#99 2015-08-20 23:11:48

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: [WM&H] Nowości

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź po tym jak Games Workshop udostępnił zasady do AoS za friko i właśnie dziś PP na swojej stronie udostępniło zupełnie za darmo, cyfrowe wersje podręczników z zasadami oraz podstawowe army booki, jeśli ktoś zainteresowany to stąd można pobrać pliki.

Zapomniałem jeszcze dopisać że pojawiła się nowa errata, trudno mi ocenić na ile zmiany są dobre, bo trochę za mało się znam, ale znawcy mówią że idą w dobrym kierunku. Jedyne co boli to kolejne zmiany, które trzeba "spamiętać".

Ostatnio edytowany przez Crane (2015-08-21 10:17:46)

Offline

#100 2016-04-14 09:52:46

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: [WM&H] Nowości

I stało się, po sześciu latach królowania wersji MK II nadszedł czas na przejście na MK III. Na razie trudno powiedzieć czy zmiany w zasadach będą rewolucyjne czy raczej ewolucyjne. O wszystkim przekonamy się wkrótce, bo nowa edycja pojawi się już w czerwcu tego roku. Podobnie jak przy MK II zasady będą dostępnie za darmo online już 12 czerwca. Jedyny nowy wydatek który trzeba będzie ponieść to zestawy kart, jestem jednak ciekaw jak to rozwiążą, bo mimo wszystko modeli jest już całkiem sporo, a pamiętam że zestawy karto do przejścia z MK I na MK II do małych nie należały. Jak by ktoś chciał sobie trochę więcej zobaczyć o nowej edycji to PP uruchomiło specjalną stronę poświęconą nowej edycji http://www.allnewwar.com/.

Offline

#101 2016-04-16 12:44:04

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: [WM&H] Nowości

Z sentymentu zacząłem trochę czytać o nowej edycji i nawet może coś z tego ciekawego wyniknie. Z takich ciekawych zmian wprowadzono możliwość mierzenia odległości przed wykonywaniem akcji, co pewnie trochę zmieni system, ale jak by nie patrzeć dotychczas i tak było tyle wyjątków które umożliwiały pomiary, że chyba nie będzie to jakaś rewolucja. Kolejna sprawa to zmiana wyceny modeli, mniej więcej koszty w punktach zmienią się na x2, tak że modele które kosztował np. 2 punkty będą mogły w zależności od użyteczności kosztować 3,4 lub 5 puntów. Ponownie położono nacisk na to żeby w walce częściej widziane były Warjacki i Warbesty, zwiększona zostanie więc pula darmowych punktów na te jednostki i dojdą nowe mechanizmy, np. Warjacki będące w zasięgu kontroli castera dostaną na początku tury 1 focus tak po prostu. W przypadku Warbestów warlockowie będą otrzymywać furię za bestie które im zginęły. Nie wiem czy dałbym radę po raz trzeci przymierzyć się do gry, ale na pewno będę śledził rozwój sytuacji.

Offline

#102 2016-04-22 10:42:10

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: [WM&H] Nowości

PP pokazało pierwsze 9 starterów, z 12 które mają docelowo się pojawić wraz z nową edycją. Do Warmachine pewniakami są Cygnar, Menoth, Cryx, Khador i Retrybutiion of Scyrah, a do Hord Circle of Orboros, Legion of Everblight, Trollbloods, Skorn. Z trzech nie ujawnionych jeszcze można spekulować że będzie Convergence of Cyriss, Mercenaries i nowa frakcja do Hord, ale tutaj chyba tylko CoC ma największe szanse. Zawartość starterów można sobie obejrzeć na TGN.

Muszę przyznać, że startery ogólnie mnie miło zaskoczyły, bo cena taka sama jak za stare startery, a w sumie trochę więcej bonusów. Poza figurkami, które mają ciekawy patent barwionego plastiku, w pudełku będą 4 kostki, miarka, trochę plastikowych żetonów (10 foców/furii + 3 ogólne na czary), papierowa mata terenu, broszurka jak zacząć i druga z opisem frakcji oraz co istotne mini podręcznik z zasadami - ma to być taki podręcznik jaki był w starterach dla dwóch graczy, czyli tylko same ale kompletne zasady gry. Jeszcze słówko o barwionym plastiku, niby nic takiego, ale wystarczy skleić modele i już wizualnie to ładniej wygląda niż zwykły szary plastik czy goły metal.

Offline

#103 2016-04-29 19:30:16

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: [WM&H] Nowości

Tutaj filmik w którym można obejrzeć jak będą wyglądały nowe startery. Widać że jakość figurek się poprawia, chociaż nie jestem pewien czy goście zachwycają się tą jakością bo jest lepiej niż było dotychczas czy jest to już naprawdę dobry odlew. Muszę przyznać że gra znowu mnie kusi, ale zaczynanie znowu od zera trochę daje po kieszeni. Może się zastanowię nad dwoma starterami, szkoda tylko że nie ma startera Merców. Jeszcze tak ciekawostka, wygląda na to że armie ze startera będą warte 0 pkt, więc mimo podwojenia kosztów modeli to nowe 50pkt, które ma zastąpić stare 35pkt, może się składać z większej ilości figurek, a co za tym idzie będzie drożej i więcej roboty przy sklejaniu i malowaniu.

Przy okazji muszę jeszcze trochę pochwalić PP, za zrobienie tutorialu. Jeśli ktoś nie oglądał filmiku to napiszę tylko, że w zestawie jest fajna broszurka, która zawiera szereg misji, pozwalających na odkrywanie zasad gry. Starter nawet posiada taką opcję zagrania w dwie osoby, z tym że dla jednego z graczy są proxy w postaci odpowiedniej wielkości kółeczek z wyrysowanymi figurkami. Przyznaję że zrobiło to na mnie bardzo pozytywne, w połączeniu z kolorowym plastikiem i dodatkową zawartością taki starter będzie dawał naprawdę sporo radości początkującym graczom. To co ktoś chętny ? Na razie w przedsprzedaży startery są w okolicach 120-130zł.

Offline

#104 2016-06-09 20:11:50

Twister

Kupowałby w Lidlu, gdyby mieli modele

Zarejestrowany: 2013-02-13
Posty: 387
Punktów :   

Re: [WM&H] Nowości

Hej, mocno zastanawiam się nad wejściem w Warmachine & Hordes. Pytanie najważniejsze, kto w Częstochowie gra w ten system??

Offline

#105 2016-06-09 22:36:37

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: [WM&H] Nowości

Twister napisał:

Hej, mocno zastanawiam się nad wejściem w Warmachine & Hordes. Pytanie najważniejsze, kto w Częstochowie gra w ten system??

Odpisałem na pytanko w shoutboxie, dodam że cały czas myślę nad starterem, ale w sumie trochę u mnie z kasą krucho żeby potem dalej pociągnąć. Ale zapytam z ciekawości masz na oku jakieś armie ?

Przy okazji w poniedziałek powinien być już dostępny podręcznik w wersji elektronicznej. Nie omieszkam wrzucić linka.

Ostatnio edytowany przez Crane (2016-06-09 22:37:01)

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wirówka laboratoryjna