Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#136 2014-07-19 01:26:51

 quidamcorvus

Kosmita z K-Pax

Zarejestrowany: 2011-02-02
Posty: 232
Punktów :   
WWW

Re: Warheim - fantasy skirmish.

Mówiłem już kiedyś, że nie znoszę lata? Nie znoszę. Podobnie jak ciepłej wódki i spoconych kobiet. Moje Panie śpią, ja mam wolne pomiędzy nocnymi zmianami, a że jest tak gorąco, że malować się nie chce to postanowiłem w końcu przeredagować modlitwy, którymi w Warheim FS mogą posługiwać się DUCHOWNI.

W sumie jest to efekt pracy Sister of Mercy nad nowymi zaklęciami, które jakiś czas temu pojawiły się w sieci.

Poniżej szanowne państwo-draństwo znajdzie plik ze wspomnianymi wcześniej modlitwami. Jak zwykle wszelkie uwagi, komentarze i sugestie mile widziane. Szczególnie te dotyczące ewentualnych literówek i stylistyki.

Przy okazji przypominam o zaktualizowanej wersji podręcznika w wersji WiP, którą można pobrać STĄD.

MODLITWY

Offline

#137 2014-07-25 03:23:35

 quidamcorvus

Kosmita z K-Pax

Zarejestrowany: 2011-02-02
Posty: 232
Punktów :   
WWW

Re: Warheim - fantasy skirmish.

Zaktualizowałem Rozdział XXI: Elementy terenu na polu bitwy w podręczniku do gry Warheim FS.

Zmiany polegały na zwiększeniu do 11 ilości lokacji i poszczególnych elementów terenu. Przy czym te ostatnie losowane są teraz za pomocą rzutu 2K6 co oznacza różne prawdopodobieństwo wylosowania konkretnych terenów.

Jak zwykle mam do szanownego państwa-draństwa prośbę. Przeczytajcie tekst i dajcie znać o ewentualnych literówkach, błędach stylistycznych czy wszelkich innych uwagach i sugestiach jakie powstaną w waszych głowach.

Rozdział XXI: Elementy terenu na polu bitwy

Offline

#138 2014-08-15 17:37:09

 quidamcorvus

Kosmita z K-Pax

Zarejestrowany: 2011-02-02
Posty: 232
Punktów :   
WWW

Re: Warheim - fantasy skirmish.

quidamcorvus napisał:

Jako, że szanowne państwo-draństwo od dłuższego czasu domaga się modyfikacji scenariuszy w taki sposób by istniała alternatywne zakończenie dla rozbicia przeciwnika, wpadłem na pewien pomysł.

W scenariuszach którym celem jest zbieranie rozrzuconych po polu bitwy znaczników kosztowności proponuję wprowadzić następujące zmiany.

Ilość rozrzuconych po polu bitwy znaczników kosztowności ustalałoby się poprzez zsumowanie rzutów K3+1 wykonywanych przez każdego z graczy. Natomiast

Rozgrywka zostaje zakończona, gdy jedna z kompanii podniesie więcej niż połowę rozmieszczonych na polu bitwy znaczników kosztowności lub gdy jedna z drużyn nie zda testu rozbicia.

I teraz pytanie czy pogrubiony zapis jest czytelny i zrozumiały, czy proponujecie to zapisać w inny sposób?

Powyższe zmiany wiązałyby się także z tym, że w wyniku alternatywnego zakończenia gry, przeciwnik zatrzymywałby ewentualne znaczniki kosztowności, które zdobył w czasie gry. Obecnie modele 'wyrzucają' znaczniki podczas Ucieczki! wynikającej z rozbicia.

Co o tym sądzicie?

Ewentualne odpowiedzi w miarę możliwości można zamieszczać TUTAJ.

Offline

#139 2014-08-28 22:52:43

 quidamcorvus

Kosmita z K-Pax

Zarejestrowany: 2011-02-02
Posty: 232
Punktów :   
WWW

Re: Warheim - fantasy skirmish.

Johann Schweinepulver, Świniopas z Oldenlitz - pierwsza Postać Dramatu do Warheim FS. Zapraszam do lektury zasad i reguł. Wszelkie komentarze, uwagi i spostrzeżenia jak zwykle mile widziane

Offline

#141 2014-09-13 16:22:29

 quidamcorvus

Kosmita z K-Pax

Zarejestrowany: 2011-02-02
Posty: 232
Punktów :   
WWW

Re: Warheim - fantasy skirmish.

Monstrum Meistera Bergholtza - druga Postać Dramatu do Warheim FS. Zapraszam do lektury zasad i reguł. Wszelkie komentarze, uwagi i spostrzeżenia jak zwykle mile widziane

Offline

#142 2014-10-03 03:10:57

 quidamcorvus

Kosmita z K-Pax

Zarejestrowany: 2011-02-02
Posty: 232
Punktów :   
WWW

Re: Warheim - fantasy skirmish.

Pozwolę sobie wrzucić informację o nowej edycji podręcznika do gry Warheim Fantasy Skirmish.

A szanowne państwo-draństwo zechce podzielić się tą, jakże radosną, informacją ze swoimi znajomymi i znajomymi znajomych, czy coś...

Oczywiście wszelkie polubienia i komentarze mile widziane.

Zachęcam do lektury, a przede wszystkim do gry! O ile oczywiście, nie odstrasza was turowa mechanika związana z uniwersum Warhammer Fantasy

Offline

#143 2014-11-06 00:35:00

 quidamcorvus

Kosmita z K-Pax

Zarejestrowany: 2011-02-02
Posty: 232
Punktów :   
WWW

Re: Warheim - fantasy skirmish.

Dziś mam dla was pliki z zaktualizowanymi Kartami Zadań Specjalnych do Warheim FS. Pierwszy odnośnik prowadzi do kart, do których grafikę przygotował Pepe, a drugi link to plik przygotowany przez Sister of Mercy.

Tradycyjnie już pliki można pobrać/obejrzeć na scrib.com...

Wersja Pepe|Wersja SofM

...oraz DropBoxie.

Wersja Pepe|Wersja SofM

Zachęcam także do odwiedzenia działu DownLoad gdzie znajdziecie więcej plików do Warheim FS.


Jak zwykle wszelkie uwagi, pomysły, komentarze i oferty współpracy mile widziane.

Offline

#144 2014-11-13 05:37:33

 quidamcorvus

Kosmita z K-Pax

Zarejestrowany: 2011-02-02
Posty: 232
Punktów :   
WWW

Re: Warheim - fantasy skirmish.

Dziś mam dla was zasady dla Plemienia Leśnych Goblinów, to kolejna kompania Zielonoskórych do Warheim FS.

Wszelkie uwagi, sugestie i komentarze oczekiwane.

Offline

#145 2014-11-21 01:43:24

 quidamcorvus

Kosmita z K-Pax

Zarejestrowany: 2011-02-02
Posty: 232
Punktów :   
WWW

Re: Warheim - fantasy skirmish.

Na blogu zamieściłem propozycje zmian dotyczącą scenariuszy i Punktów Kampanii w Warheim FS.

Offline

#146 2015-02-25 00:09:05

 quidamcorvus

Kosmita z K-Pax

Zarejestrowany: 2011-02-02
Posty: 232
Punktów :   
WWW

Re: Warheim - fantasy skirmish.

Z dwumiesięcznym poślizgiem prezentuję szanownemu państwu-draństwu wstępne zasady dla kompanii Nocnych Goblinów do gry Warheim FS.

Zachęcam do lektury i komentowania.

Wszelkie uwagi i pomysły mile widziane.

OnLINE|DowNLoaD

Offline

#147 2015-03-04 23:17:08

 quidamcorvus

Kosmita z K-Pax

Zarejestrowany: 2011-02-02
Posty: 232
Punktów :   
WWW

Re: Warheim - fantasy skirmish.

Korzystając z przygotowanych przez Pepe grafik zrobiłem karty wzgórz, czyli pierwszy z elementów terenu na polu bitwy w Warheim FS.

DowNLoaD|OnLInE

Więcej pomocy do gry znajdziecie TUTAJ.

Offline

#148 2015-03-10 23:59:22

 quidamcorvus

Kosmita z K-Pax

Zarejestrowany: 2011-02-02
Posty: 232
Punktów :   
WWW

Re: Warheim - fantasy skirmish.

Korzystając z przygotowanych przez Pepe grafik zrobiłem karty lasów, czyli drugi z elementów terenu na polu bitwy w Warheim FS.

DowNLoaD|OnLInE

Więcej pomocy do gry znajdziecie TUTAJ.

Offline

#149 2015-03-17 23:47:10

 quidamcorvus

Kosmita z K-Pax

Zarejestrowany: 2011-02-02
Posty: 232
Punktów :   
WWW

Re: Warheim - fantasy skirmish.

Korzystając z przygotowanych przez Pepe grafik zrobiłem karty rzek, czyli trzeci z elementów terenu na polu bitwy w Warheim FS.

DowNLoaD|OnLInE

Więcej pomocy do gry znajdziecie TUTAJ.

Offline

#150 2015-03-24 22:46:46

 quidamcorvus

Kosmita z K-Pax

Zarejestrowany: 2011-02-02
Posty: 232
Punktów :   
WWW

Re: Warheim - fantasy skirmish.

Korzystając z przygotowanych przez Pepe grafik zrobiłem karty bagien, czyli czwartego z elementów terenu na polu bitwy w Warheim FS.

DowNLoaD|OnLInE

Więcej pomocy do gry znajdziecie TUTAJ.

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs kraków