Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#271 2012-11-08 16:22:25

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

Lepiej powiedz czy ten dziad na motorku już do Ciebie Windfang, doleciał


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#272 2012-11-08 16:55:34

 Windfang

Długo gra, jeszcze dłużej wałkuje

9452457
Skąd: Jarocin/The Rock
Zarejestrowany: 2010-09-30
Posty: 464
Punktów :   
Armia w WFB: Nie dzięki...
Armia w W40: Dark Angels

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

Jeszcze nie... chyba, że poczta znowu gdzieś posiała moje awizo lub listonosz zostawił paczkę u sąsiadki, a ja o tym nie wiem. Jak będę już tego dziadygę miał to się odezwę


Projekt Dark Angels 4th Company:
HQ:100%   Troops: 43%  FA:0% HS: 75%

http://img507.imageshack.us/img507/3739/pathtoredemption07bp.jpg

Offline

#273 2012-11-08 22:06:34

Wilk'u

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Zarejestrowany: 2010-08-13
Posty: 2126
Punktów :   13 
Armia w W40: SW

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

Windfang napisał:

Pisałem w dziale ustawek, pisałem do konkretnych ludzi i nie wyszło. A jak mam się komuś prosić, aby łaskawie
ze mną zagrali to dzięki, ale wole czekać lub poprostu malować 4fun i nic więcej. Czyli głównie to co robię od 2 lat.

Głównie w weekendy są turnieje, wiec się nie dziw że ludzie nie mają czasu by Cię podszkolić. Musimy wybrać się na turniej, żeby się wgrać w realia szóstej edycji.

Offline

#274 2012-11-22 16:39:43

 Maro

Powergamer

13753063
Call me!
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2012-03-11
Posty: 167
Punktów :   
Armia w WFB: Myślę nad Ogrami
Armia w W40: Jeszcze się zastanawiam
Armia w LOTR: Nie interesuje mnie

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

Witam wszystkich!

Przymierzam się do zbierania Chaos Space Marines, a konkretniej to takiego fanowskiego odłamu Niosących Słowo.
Ponieważ obecna edycja jest bardziej nastawiona na piechotę, a także dlatego, że przy obecnej liczbie graczy raczej nie widzę sensu inwestowania w pojazdy (brak takiej skali zmagań & rozmiaru stołów). Moja armia również będzie miała rozbudowany troops.

Armia składać się będzie z 20 Kultystów i 10-20 "zwykłych" Chaosiaków, do tego dochodzi Lord w termosce. Co jeszcze do tego? Waham się pomiędzy Oblitami a czymś innym anty-pojazdowym. Tak, na razie wszystko wali z buta

Takie pytanie o Lorda w termosce: mam zamiar wyposażyć go w DW zwany Black Mace. Chodzi o to że mam wizje tej broni, jako takiego
wielkiego korbacza (trzymanego oburącz patrz: Typhus) z trzema kulami/głowami, nabitymi jakimiś tam kolcami (patrz: art Chaos Lord w nowym
codexie).
Czy takie coś przejdzie i czy Niosący Słowo, mogą mieć Lorda z markiem Nurgle'a? Druga część pytania oczywiście fluffowa


O kur@#!... Wacław, sp*&%^!@#my.

Offline

#275 2012-11-22 18:05:33

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

Maro, Black Mace na Lordzie to nie jest dobry pomysł - AP4, 3 Woundy. Zapomnij.
Kultyści, 20? Ich się albo stawia 10 na znacznik, jak wychodzą z rezerw, albo duża horda schowana w ruinach z karabinami.
Oblici są okej na piechociarską armie, ale to za mało. Potrzebujesz czegoś na kontrę i czegoś PP. Myślę że kilku Havoców będzie okej, choć ja osobiście preferuje Vindicatory.


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#276 2012-11-22 18:30:45

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

Maro napisał:

[...]Chodzi o to że mam wizje tej broni, jako takiego
wielkiego korbacza[...]

Wybaczcie mi ten offtop, ale krew mnie zalewa jak widzę tą niepoprawność. To się nie nazywa korbacz, to jest kiścień, Maro Korbacz był od chłosty.

Ostatnio edytowany przez Gruby (2012-11-22 18:30:59)


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#277 2012-11-22 20:14:05

 Maro

Powergamer

13753063
Call me!
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2012-03-11
Posty: 167
Punktów :   
Armia w WFB: Myślę nad Ogrami
Armia w W40: Jeszcze się zastanawiam
Armia w LOTR: Nie interesuje mnie

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

A tego to nie wiedziałem Ci powiem. Wpisałem w google korbacz to mi wyświetliło to: https://www.google.pl/search?hl=pl&q=ko … 0QW8-YDwAg
Dzięki za sprostowanie.

Liczbę Kultystów walnąłem tak na wyrost. Zamysł był taki że mieli być taką żywą tarczą dla reszty armii, nie wiem Oblitów/Rhino/Landka czy Helbrute'a. Ewentualnie miał być zalew masą. DW black mace wydawał się dobrą opcją patrząc po nowym kodeksie, mianowicie chodzi mi o zasadę Cursed.

Vindicatory? Średnio mi odpowiadają, bo to nie Iron Warriors, chociaż nad nimi też myślałem (Forgefiend'y i te sprawy). No właśnie nie do końca jeszcze wiem czy Iron'si czy Bearer'si.

Ostatnio edytowany przez Maro (2012-11-23 08:59:47)


O kur@#!... Wacław, sp*&%^!@#my.

Offline

#278 2012-11-22 21:17:07

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

Lord Chaosu poprostu w pojedynkę za mało zrobi. Nim dojdzie by tego użyć jest już martwy.
Jak już to pomyśl nad jump packiem, jakimś motorem - 6 tafa to już można porozmawiać o jakiejś przeżywalności. Ewentualnie dysk...


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#279 2012-11-23 09:19:06

 Maro

Powergamer

13753063
Call me!
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2012-03-11
Posty: 167
Punktów :   
Armia w WFB: Myślę nad Ogrami
Armia w W40: Jeszcze się zastanawiam
Armia w LOTR: Nie interesuje mnie

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

Yamcha, a kto powiedział że ma latać samemu? Dam go ze zwykłymi CSM lub z Termosami jako obstawą. Niestety, co do pozostałych twoich rad... zdania nie zmienię. Mam swoją wizję odnośnie jego wyglądu (niekoniecznie z tym DW) i tak się składa, że żadne jump packi/motorki/daemonic steeds się w niej nie znajdują. Lorda otoczę hordą Kultystów i do boju!

Na razie widziałem co Banan wyczyniał ostatnio ze swoim chaosem (fakt że większość byłą na Marku Nurgle'a i bez Termo Lorda) i muszę stwierdzić, że to jest to o czym mniej więcej myślałem. Jedyne "heavy" jakim się na razie muszę przejmować to albo motorki, albo Trukki Grubego.

Co do Havoców, niestety muszę poczekać aż w Polsce będą dostępne finecastowe modele tych panów, ewentualnie konwertować z SM Devastatorów (słaba opcja??). To samo z Helbrutem, bo obecna konfiguracja, choć "wydaje" się dobra na pojazdy... to jednak jest tak samo jak że starym Dredem Chaosu, po prostu mnie nie satysfakcjonuje (choć melta wydaje się dobrym dealem).

Ostatnio edytowany przez Maro (2012-11-23 16:23:28)


O kur@#!... Wacław, sp*&%^!@#my.

Offline

#280 2012-11-23 22:04:05

 Gruby

PrzeSPAMny Pisaczyciel

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2011-08-24
Posty: 2036
Punktów :   
Armia w W40: Orkz [Evil Sunz]

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

Maro napisał:

Jedyne "heavy" jakim się na razie muszę przejmować to albo motorki, albo trucki Grubego.

Ja Ci dam trucki, battlewagony, a nie trucki


http://www.nodiatis.com/pub/19.jpg


Born to Lose - Live to Win

Offline

#281 2012-11-24 20:56:51

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

Maro i bardzo dobrze, każdy powinien grać armią jaką lubi. Poprostu powinieneś doprecyzować czy stawiasz na wyciśnięcie z rozpiski maxa, czy na "wizję".
Horda Kultystów to jakiś sposób, o tym wcześniej wspominałem. Lecz ja już z Kultystów HtH zrezygnowałem - choć kupiłem 180 (i teraz będę musiał sprzedać). Jest fajnie do chwili, aż nie poleci parę placków, flamerów, albo do walki nie wpadnie jakiś Dred / Paladyn / Carnifex / Wolf Lord. Dobrze że teraz można uciekać z HtH jak nie da się zranić przeciwnika.

Właśnie, black mace tylko dla DP, mega inwestycja punktowa, ale większy zasięg klątwy oraz odpowiednie AP, itp.

Pomyśl nad zgniłymi Spawnami, screenowaniem, albo outflankiem.

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2012-11-24 20:59:28)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#282 2012-11-24 22:06:00

 Maro

Powergamer

13753063
Call me!
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2012-03-11
Posty: 167
Punktów :   
Armia w WFB: Myślę nad Ogrami
Armia w W40: Jeszcze się zastanawiam
Armia w LOTR: Nie interesuje mnie

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

Mógłbyś doprecyzować co masz na myśli mówiąc o screenowaniu i co to u diabła jest HtH? Pozostałe pojęcia
znam. W ogóle wszystko to co podałem na początku jest oparte na takim moim wstępnym planie zakupów.

Na start planuję kupić:

HQ - (1) Terminator Lord
Troops - (10-20) Chaos Cultists szt 10-20
Troops - (5-10) Chaos Space Marines or Heavy Support - Havocs

Na start będę mieć tak koło 4-5 stówek. Nie, nie muszę tym od razu grać. Potrzebuję czegoś co było by dobrym punktem wyjścia na start. Jak coś, to się będzie proxować.

Co do doprecyzowania czy chodzi mi o "wyciśnięcie" maximum z tego, czy klimat... Było by super jakby wyszło wszystko na raz, ale tak się nie da
Oglądałem filmiki na YouTube firmy Miniwargaming i tam właśnie była mowa o tym, że CSM Nurgle są najbardziej noob's friendly armią jaką można sobie wymarzyć (granie nimi wybacza wiele błędów i nawet jeśli będziemy przegrywać... to będziemy ogólnie mieli więcej wygranych niż porażek), w końcu ten dodatkowy 1T do czegoś zobowiązuje. Jak już pisałem wyżej, chciałbym uniknąć grania na Nurglu (Wybacz mi o Wielki Ojcze Zarazy!) ponieważ było by to trochę zbyt mainstreamowe.

Na dłuższą metę bardziej bym szedł pod klimat. A skoro już przy tym jesteśmy, to czy w tej edycji opłaca się brać Possessedów? Jeśli tak to może jednak skuszę się na kupno nowego Battleforce'a (tylko będę musiał komuś opchnąć motory).

Ostatnio edytowany przez Maro (2012-11-24 22:20:49)


O kur@#!... Wacław, sp*&%^!@#my.

Offline

#283 2012-11-24 23:25:40

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

HtH - hand to hand, lub walka wręcz po polsku. Chodziło mi o podstawową wersje Kultysty z patykiem i pistoletem.

screenowanie - zasłanianie cenniejszych jednostek Rhinosem np. z boletra się go nie zdejmie, a szkoda poświęcać strzał Havoców / Oblitów / Predatora.

Maro, mnie osobiście też irytują gracze łapiący się za to co w tej edycji jest na topie. Ja przykładowo zbieram od iluś tam edycji Gwardię Śmierci, jak jeszcze Nurgle nie był cool, a wszyscy podniecali się innymi rozwiązaniami. W moich rozpiskach zawsze będzie miejsce na kilka zardzewiałych czołgów, Plague Marinesów czy zgrzybiałego Spawna.
Mój kumpel na tej samej zasadzie od lat gra siłami Prospero - legionem Tysiąca Synów i mimo że zawsze znajdzie się jakiś pajac w okularach, który powie "jak to? nie masz Oblitów? amator, hehehe", to poprostu fajnie jest grać taką armią jaka podchodzi pod gust fluffowo.

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2012-11-24 23:29:53)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#284 2012-12-05 15:31:17

banan

Szpaner

Zarejestrowany: 2012-09-01
Posty: 114
Punktów :   

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

Mnie na przykład kręci koncepcja Slaaneshowa: outflankowanie oddziałów NM z FnP oraz Helbruty.
Niestety trafiając na jednostki latające typu Dakkajety w armii Grubego, zbytnio nie pogra się taką rozpiską


there is no escape from chaos... it marks us all

Offline

#285 2012-12-09 22:35:00

 Maro

Powergamer

13753063
Call me!
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2012-03-11
Posty: 167
Punktów :   
Armia w WFB: Myślę nad Ogrami
Armia w W40: Jeszcze się zastanawiam
Armia w LOTR: Nie interesuje mnie

Re: Chaos Space Marines - Kosmiczni Marines Chaosu

Takie pytanie: Co sądzicie na temat Defilera? Opłaca się to wystawiać? Przedtem byłem przeciwny (model mi się nie podobał), ale teraz po zastanowieniu...
nie byłby to wcale taki głupi pomysł.


O kur@#!... Wacław, sp*&%^!@#my.

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
klubcsr.pl