Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2010-08-08 09:34:10

 Mroczny Kiciuś

Już trochę tu siedzi

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2010-07-01
Posty: 55
Punktów :   
Armia w WFB: Krasnoludy

Pomysł na Kampanie

Od dłuższego już czasu mam ochotę zagrać w WFB coś więcej, niż pojedynczy scenariusz . Kampania to moim zdaniem świetna sprawa do rozegrania w klubie.

Po pierwsze: dlatego , że mamy do dyspozycji kilka różnorodnych armii , co daje nam sporo możliwości jeśli chodzi o stworzenie ,,flafu" kampaniowego .
Po drugie: mogłoby się w to zaangażować naprawdę sporo ludzi i mieć swój wkład i fun z przedsięwzięcia.
Po trzecie: podejrzewam , że większość nigdy nie grała kampanii w batlu i to byłoby jakieś odświeżenie , no i może malkontenci ósmoedycyjni mogliby nieco pograć bez stresu i ciśnienia .
 
Poza tym, o ile wiem, to były w siódmej edycji (i ósmej chyba też są) świetne zasady do rozgrywania scenariuszy. Kiedyś na forum spotkałem temat o klimacie w batlu, Moim zdaniem gdyby każdy miał spisaną historię armii , generał i bohaterowie mieliby własne imiona i historię plus oprawa muzyczna w czasie bitwy , późniejsze rozszerzenie flafu własnych armii o wydarzenie w poprzednich scenariuszach - to dopiero byłby klimat. Wtedy, myślę, każdy mógłby jeszcze trochę bardziej zżyć  się ze swoją armią i poczuć "to coś" patrząc na swoje figurki ( a nie tylko- muszę sobie kupić jeszcze tego lorda do spuszczania wpier...lu) Wracając do klimatu, to niestety, ale powinniśmy w miarę możliwości zagrać nie tylko bez proksów ( max jeden) ale także na chociaż w większości  pomalowanych figurkach . Bo jak zrobimy z scenariuszy papierki vs. papierki lub szara i odpadająca breja kontra papierki, to tak sobie myślę, że nie ma w ogóle po co grać.
Oczywiście zdaję sobie sprawę , że poza paroma klubowiczami nikt nie spełnia tych kryteriów dlatego moglibyśmy puki co zbierać pomysły, a zagrać za, powiedzmy, 2 miesiące . To dałoby czas ludziom , którym brakuje, powiedzmy, jakiegoś oddziału  , machiny czy bohatera na zakupy, no i to byłaby solidna motywacja dla całej reszty do pomalowania figurek.

Ja sam mam kilka propozycji :

1. Zapis przebiegu bitwy - coś jak w szachach , że np: w trzeciej turze oddział korsarzy szarżuje oddział maruderów chaosu i zabija 7, a kontratak chaosytów zabija 6 korsarzy). Potem po bitwie można by to wykorzystać do napisania świetnego opowiadania. Przecież każdy z nas lubi wspominać wygrane bitwy czy decydujące akcje swoich oddziałów, lub jak to nasz samotny bohater powstrzymał szarżę itp. Zatem o ile milej by było przeczytać, jak w podręcznikowym ,,flafie" , że "nasz odział w obliczu przeważających sił wroga i odniesionych ran utrzymał nawałnicę wroga dając czas do odwrotu  generałowi". Poza tym, sami w ten sposób stworzylibyśmy sobie nasz mały fragment historii Starego Świata.

2. Wykorzystanie elementów terenu w większym stopniu. O ile mi wiadomo, to mamy jakiś spory zamek wśród  klubowych makiet. (popraw mnie Szramo, jeśli się mylę). Cóż to byłby za scenariusz, gdyby garstka imperialistów i krasnoludów broniła się przed hordami zielonoskórych , skavenów i wojowników chaosu. Moglibyśmy np. sami zrobić sobie tarany czy wieże oblężnicze.

Czekam zatem na odzew , kto byłby chętny wziąć udział ?  Kto ma pomysły i chęci ?

Wielka prośba do was: zmobilizujmy się do malowania, do odłożenia paru groszy, do napisania historii własnej armii, do zrobienia z batla prawdziwej i wspaniałej gry fantasy,  a nie tylko przerzucajmy się kośćmi.

Dziękuję za uwagę.

Ostatnio edytowany przez Mroczny Kiciuś (2010-08-08 10:38:20)


Gdybym to ja ukradł słońce,
nie dałbym go ludziom,
aby mieli ciepło.
Utopiłbym je w oceanie
i zaczął kupować ich dusze,
sprzedając im ogień.

Offline

#2 2010-08-08 14:47:02

 Konrad

Udaje ważniaka

6751607
Skąd: Miasto Świętej Wieży
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 284
Punktów :   
Armia w WFB: Wojownicy Chaosu (1k)
Armia Warmachine & Hordes: (wkrótce) Trolle

Re: Pomysł na Kampanie

Popieram inicjatywę. Bardzo fajny pomysł, mhroczny kocie.

EDIT :
Posiadam już koncepcję armii, jakiś zalążek historii ulęgł się niegdyś w mojej głowie.
Z chęcią wziąłbym udział w takiej kampanii. Zapowiada się ciekawie.

EDIT II

Nie wiem , czy to dobry pomysł, ale właśnie przeszło mi przez głowę, że mozna by stworzyć warstwę strategiczną czyli np. mapa strategiczna, podbijanie odpowiednich prowincji itd.

Poza tym, nie wiem czy by się dało wprowadzić element RPG - np. rozwój naszych bohaterów i lordów, ? (jeśli przeżyją bitwę ) przydzielanie punktów doświadczenia za szczególne wyczyny w walce ?

Ostatnio edytowany przez Konrad (2010-08-08 15:00:45)


NIE JESTEM POWERGAMEREM! no.. może troche...

Offline

#3 2010-08-08 16:33:20

 Mroczny Kiciuś

Już trochę tu siedzi

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2010-07-01
Posty: 55
Punktów :   
Armia w WFB: Krasnoludy

Re: Pomysł na Kampanie

Co do warstwy strategicznej, to oczywiście samo założenie kampanii przewiduje, że będzie się ona rozgrywała w konkretnym miejscu w Starym Świecie. Co również niesie ze sobą stworzenie mapy strategicznej ze wspomnianymi przez Ciebie "prowincjami", tudzież twierdzami, miastami, wsiami i co nam tylko do naszych spaczonych czupryn przyjdzie .

Jeśli chodzi o rozwój bohaterów oraz całych regimentów, to zasady kampanii coś o tym wspominają, chociaż ja widziałbym to raczej w postaci BARDZO DROBNYCH wspomagajek dla armii, bohaterów czy oddziałów, którzy osiągnęli coś w poprzednich bitwach, dlatego, że po pierwszej serii bitew dysproporcja między graczami, którzy wygrali znacznie bądź dostali sromotny łomot byłaby zbyt przepastna, więc nie można zbytnio przesadzać z bonusami, aby część dalsza kampanii miała w ogóle jakiś sens.

Po głębszym przemyśleniu sprawy myślę, że dobrym pomysłem byłoby zagranie w jakichś sojuszach, np. dobrzy na złych, źli na gorszych, etc.


Gdybym to ja ukradł słońce,
nie dałbym go ludziom,
aby mieli ciepło.
Utopiłbym je w oceanie
i zaczął kupować ich dusze,
sprzedając im ogień.

Offline

#4 2010-08-08 19:26:46

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Pomysł na Kampanie

Vampiry nigdy się nie sojuszują, co najwyżej przyjmują czyjąś pomoc, by po zabawie owego pomocnika zabić. Tyle wiem z mojego flafu. Wszystko fajnie, ładnie pięknie, ale jest jedna kwestia - budujemy nowy świat od jakiegoś momentu dziejowego historii WH, czy aWarhammerowy świat z nowymi regułami rządzącymi jego przyszłością. Jeśli ta pierwsza sprawa, to dla mnie na przykład konieczność wojowania Von Carsteinem niespecjalnie jest rajcująca, bo oni mają już swój styl. Wolałbym pisać historię WH na nowo, powiedzmy osadzając ją w miejscu, gdzie wszystkie AB się łączą (kto tam zna flafy, niech się wypowie) i od tej pory flafy podręcznikowe zlewać .

Tworzy się tu pole do tworzenia wręcz zupełnie nowej gry, która wspólny z WHFB będzie miała tylko silnik bitew. Można tworzyć nowe jednostki flafowe (wskrzeszę sobie giganta na przykład, albo gryfa), prowadzić kompanie najemników itd. To naprawdę fantastyczna sprawa, że ktoś podjął ten temat, bo ważyłem się z tym od daaaawna (co widać w progresie Gloriozy Batlozy, jak ktoś po cichu śledził). Co do strategicznego aspektu - kupmy dodatek Mighty Empires, albo ściągnijmy, to mapę zrobimy papierową najwyżej, czy się druknie i podklei na tekturce sześciokąty (robiłem już takie domowe rozszerzenie Warcrafta planszowego i daje radę;) ).
Co do RPGowego aspektu - moim zdaniem wchodzi w grę rozbudowa bohaterów, ale baaaardzo ostrożna i przemyślana. Nie powinniśmy wykraczać poza limity podręcznikowe dla lordów armii, ani też tworzyć nowych umiejętności itd. - psuć i tak ponoć fikcyjną równowagę jest zbyt łatwo.


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#5 2010-08-08 19:54:11

 kapadocja

Był statystą w Avatarze

24643945
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 574
Punktów :   
Armia w WFB: Wood Elves

Re: Pomysł na Kampanie

Ja uważam, że pomysł jest naprawdę dobry. Tylko trzeba dokładnie poznać i STOSOWAĆ zasady dotyczące terenów itd.

Mroczny Kiciuś:
Wielka prośba do was: zmobilizujmy się do malowania

Albo kogoś, co? 


Jedyna możliwość żonatego mężczyzny, by w domu mieć ostatnie słowo, to przyznać rację żonie

Offline

#6 2010-08-08 20:38:47

 Mroczny Kiciuś

Już trochę tu siedzi

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2010-07-01
Posty: 55
Punktów :   
Armia w WFB: Krasnoludy

Re: Pomysł na Kampanie

Wiesz Szrama, z tym wskrzeszaniem giganta to nie jestem przekonany , natomiast gdyby armia pod twoimi rozkazami rozszerzyła granicę Sylwanii i zmieniła tym samym historię tej krainy i co się z tym wiąże historie Starego Świata to czemu nie.

Co do mapki , to ja bym to widział nieco na zasadzie czegoś pomiędzy strategią  turowa  a grą planszową . każdy ma jakieś terytoria na nich jakieś punkty strategiczne zamki , mosty , miasta . Oczywiście żeby za łatwo nie było to armia broniącego powinna mieć znaczne ułatwienia  itd.  świetnie rozwiązane jest to w grze planszowej "Gra o Tron". Gracze mają tam do dyspozycji na mapie armie reprezentowane przez pionki na planszy. Na początku tury każdy gracz wydaje ukryte "rozkazy" swoim jednostkom, polecenia uwidaczniane są dla wszystkich w jednym, określonym w "regulaminie" momencie. Wiąże się to z ryzykiem, że armia wychodząca z jednej prowincji, by zaatakować drugą musi liczyć się z konsekwencjami utraty ziem, które opuściła na rzecz innego gracza. Gracze w ten sposób szachują siebie, nie pozwalając żadnemu zdobyć zbytniej przewagi.

Myślę, że przeniesienie tego pomysłu na batla nie byłoby zbyt trudne, nadawałoby możliwość zabawy i rozrywki każdemu, nawet słabszym graczom.

Niech każdy ma do dyspozycji jakąś twierdzę, bądź kilka, na początek. Zawsze można zawiązać sojusz, aby odzyskać swoje ziemie, lub umilić czas sąsiadowi. Wojsko maszerujące może zostać zaatakowane, gdy przechodzi przez cudze ziemie. Dzięki temu można by grać na różną ilość punktów, jednostki mogłyby rzeczywiście zdobywać doświadczenie, a i gigant mógłby się zrespaunować.

Jeśli, Szramo, chciałbyś wskrzeszać cudze jednostki, to ja proponuję robić to po wygranej przez Ciebie bitwie, a te jednostki wystawiać w następnej, zachowując ich cenę punktową. Niech to bedzie obwarowane rzutem kością, powiedzmy na zasadach rzucania czaru.

Jeśli chodzi o nasze "landy". Proponuję obmyślić mapę razem z konkretną topografią, podzielić ją na państewka, każde z nich oznaczyć osobnym symbolem, a potem losować, kto które ziemie we władanie otrzyma, żeby nie było nieporozumień (a on ma trzy lasy, a ja sam piasek itp.).

Można również zrobić, jak we wspomnianej "Grze o Tron" państwa neutralne, do podbicia oczywiście (np. wyspa z twierdzą, ale dostępu broni 1500 pkt. Drowów)

Kapadocja podpowiada mi, że można zdobywać "artefakty". Np. na ścieżce, jak w Heroesach, leży sobie Miecz Karczemnego Łomotu. Cały staff zgarnia jakiś bohater. Potem np. spotykają Hydrę i hero, żeby zdobyć staff, którego ona pilnuje musi pokonać ją w challange'u.

Resztę pomysłów podrzucimy, jak wykąpiemy dziecko.

To są tylko luźne propozycje.


Gdybym to ja ukradł słońce,
nie dałbym go ludziom,
aby mieli ciepło.
Utopiłbym je w oceanie
i zaczął kupować ich dusze,
sprzedając im ogień.

Offline

#7 2010-08-08 22:33:24

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Pomysł na Kampanie

No, naprawdę supreme idea. Proponuję jeszcze zróżnicować strony, dać jakieś strategiczne plusy dla ras, by uwypuklić różnice między armiami (być może dając im premie w porównaniu z sprawowaniem się armylistu w bitwie? - np. ogry rekrutują się dwa razy szybciej, czy coś w tym stylu, z racji niegrywalności armii w battlu?). Same konkrety czyli co i o ile zwiększeniu ma ulec na razie nie śmiem proponować. Tak z tym gigantem to był przykład. Inna opcja - wskrzeszone jednostki trwają do następnej bitwy, po niej wampir jest zbyt osłabiony, by je utrzymać i musi uwolnić ich duchy spod swojej woli. Chociażby.

Kolejny pomysł mój to dodanie najemników. Chyba żadna wojna, tymbardziej w świecie WFB nie odbywa się bez pomocy najemników. Sam osobiście rozważam, czy gdybyśmy to jakoś unormowali nie zagrałbym jako dowódca najemnej bandy raczej, niż Wampir .

Różnice punktowe są podstawą w kampanii. Bitwy nie mogą wyglądać jak turniejówki - dwie armie równe naprzeciw siebie. Trzeba właśnie różnicować przez wydarzenia w stylu "podczas podróży Twoja armia wpadła w zasadzkę" i teraz zaczynasz ustawiony w kolumnie a wróg z dwóch stron Cię okrąża... To wg mnie dość ważny element.

No i wracając do mapy - mówisz o państwach neutralnych - zatem rozumiem, że gramy w fikcyjnym świecie, bo w WH nie ma chyba państw, które nie mają swoich armylistów w grze bezpośrednio? No, pomijam Kislev, czy Border Princes, bo jakby nie było, jednostki stamtąd istnieją oficjalne profile.


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#8 2010-08-08 22:37:45

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: Pomysł na Kampanie

Ogólnie pomysł aby zagrać kampanie jest fajny, i dobrze o tym wiesz, bo gadaliśmy o tym od dawna ( w sumie od kąt tylko zacząłem grać w battla). O tym aby napisać na podstawie tego coś w rodzaju opowiadania mówiłem jeszcze wcześniej (chodziło o nagrywanie i spisywanie sesji RPG). Widać więc że jak by nie było jestem po prostu za.
Teraz przysłowiowe ale.

Ja osobiście jeszcze bardzo długo będę zmuszony do grania na proksach a już na pewno na nie pomalowanych figurkach.
Sorki ale po prostu mnie nie stać. Chwali się że masz juz wszystko pomalowane. IMO uważam że jesteś w mniejszości, tzn w klubie mało kto będzie miał pomalowana nie sproksowaną armie nawet za trzy miesiące.
   
Sprawa druga.
Nie każdy jeszcze poznał dokładnie zasady 8 edycji, a przeciesz na niej będziemy grać.
Poćwiczmy jeszcze trochę normalne bitwy a potem się zobaczy. 

no i chyba ostatnia sprawa
Czy wiście oc.....ipieli.
Jakie tworzenie nowej historii warhammera? Jakie prowincje? Jakie gry planszowe? Wskrzeszanie gigantów i nowych jednostek? A już w ogóle, O co chodzi z tymi artefaktami? 
ludzie to jest warhammer. Uważam że trochę was za bardzo wyobraźnia poniosła.
Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę że fflafowo wysokie elfy a tym bardziej mroczne elfy są na całkowicie innym kontynęcie niż takie imperium,krasnoludy,i cała reszta ze starego świata.

Jestem za tym aby wymyślić taki scenariusz aby jakikolwiek przebieg bitew nie miał wpływu na ogólną historie świata warhammera.

A zapomniałem dodać że:
* Nie mam zamiaru się kucić. - bez ciśnień
* Posta napisałem po wypiciu pewnej dawki alkocholu.

Ostatnio edytowany przez siwy2150 (2010-08-08 22:40:05)


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#9 2010-08-08 23:18:44

 kapadocja

Był statystą w Avatarze

24643945
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-26
Posty: 574
Punktów :   
Armia w WFB: Wood Elves

Re: Pomysł na Kampanie

ortografia, Siwy, ortografia


Jedyna możliwość żonatego mężczyzny, by w domu mieć ostatnie słowo, to przyznać rację żonie

Offline

#10 2010-08-09 16:21:13

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Pomysł na Kampanie

Ale jak chcesz zrobić bitwę, w której wezmą udział wszystkie armie, skoro cele flafowe tych armii wykluczają kooperację, a tryb FFA w bitewniaku sprowadzi się do na kogo rzucamy się najpierw. Poza tym taka kampania, w której korzystamy z silnika bitewnego WHFB, a świat piszemy sami jest fajniejsza. Grając przecież dowolną grę w bitewniaku piszesz na nowo historię Świata jakby nie było . Ale ja też podkreślam - bez ciśnień. Musi to być gra, która każdemu przypadnie do gustu, więc przekonujmy się wzajemnie

A czemu musimy na 8mej edycji grać? Jeśli nie odpowiada, możemy grać na 7mej. Ja naprzykład ni w ząb nie czytałem rulebooka.

Z malowaniem - myślę, że każdy chce mieć pomalowane. Ale z drugiej strony jak mam armię 8000 pkt to w 3 miesiące to ja nie pomaluję ćwierci, gdyby nie to, że jeszcze chodzi się do roboty, chce się rozerwać czymś innym niż malowaniem itd. itd. Z artefaktami uważam dobry pomysł - masz wampira początkującego, który na przykład idzie na questa ze swoja armią, żeby zdobyć krwawą kolczugę walacha... Albo, żeby opanować sztukę magii lepiej (i może po bitwie wybrać nowy atut z listy swojej). Coś w tym rodzaju miałem na myśli. Co do innych kontynentów - mroczne elfy używają statków, chaos przeprowadza inwazje, wampiry mogą niepostrzeżenie zarażać i przebywać setki kilometrów, orkowie zawsze się gdzieś znajdą, imperium wyśle ekspedycję badawczą, krasnale i skaveny chodzą tunelami, tak można sobie tłumaczyć...


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#11 2010-08-09 21:21:45

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: Pomysł na Kampanie

Jak Chce zrobić scenariusz ze wszystkimi armiami? Bardzo prosto. Napisałeś o tym na koniec swojego posta.

Co do innych kontynentów - mroczne elfy używają statków, chaos przeprowadza inwazje, wampiry mogą niepostrzeżenie zarażać i przebywać setki kilometrów, orkowie zawsze się gdzieś znajdą, imperium wyśle ekspedycję badawczą, krasnale i skaveny chodzą tunelami, tak można sobie tłumaczyć...

Właśnie świat warhammera Jest na tyle spójny i jednocześnie na tyle elastyczny że można przeprowadzać świetne kampanie i wszystko może być zgodne z fflafem danej armii.

Jeszcze raz powiem, jestem całkowitym przeciwnikiem rzeczy typu: Moja armia idzie na questa po artewakt. Luzie zadużo Herosa albo age of Wonders (tą drugą polecam). Pytanie. Jak ty sobie to wyobrażasz. Z kim, czy walczysz? Nie nie.

Teraz Jak ja sobie to wyobrażam.
Tworzymy nowy wątek (pytanie dlaczego do tej pory nie powstał?) Każdy pisze fflaf swojej armii, historie imiona bohaterów takie co gdzie kiedy. Oczywiście wszystko zgodne z założeniami armii (Żeby nie było "ja gram chaosem ale moja armia walczy o miłość i sprawiedliwość") Potem zastanawiamy się nad jakimś scenariuszem. Typu ekspedycję na nowe kontynenty czy walka o jakiś artewakt. Ale wszystko tak pomyślane żeby się zgadzało z wcześniej ustalonym fflafem danej armii. Przeprowadzamy Bitwy, po każdym z bitew piszemy raport (im szczegółowszy tym lepiej) A na koniec zbieramy do kupy i jest RYKwisty materiał na opowiadanie

@Kapadocja czepiasz się szczegułów


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#12 2010-08-09 23:19:34

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Pomysł na Kampanie

Siwy wybacz, to ja kompletnie Cię nie rozumiem - przecież o tym mówiliśmy - że zrobimy wszystkie armie w jednym kotle, udostępnimy dyplomację na poziomie strategicznym i wyjdzie z tego ogółem planszowy total war, w którym strategiczna faza bedzie tworzona od zera, a taktyczna/bitewna korzysta z silnika WHFB ed7 tak? Tak od początku to sobie wyobrażałem - że Elfy właśnie na statkach przybywają i zdobywają jakiś przyczółek itd.

Co do Twego wyobrażenia - wątek nie powstał, bo to na razie propozycje, ile osób powiedziało, że jest zainteresowanych kampanią w tym temacie? A jest sens organizacji całej kampanii dla 5ga? Myślę, że z 8 osób to byłoby w sam raz. Co do walki o artefakty - coś takiego jak armia NPC - wybierzesz sobie przeciwnika, który steruje armią broniącą danego artefaktu. Zresztą tak samo w przypadku armii neutralnych - gracz nimi dowodzi. Age of Wonders 1 mam oryginałka nawet i też polecam :]. Ale nadal nie dajesz mi sensownego powodu, żeby tych owych artefaktów nie robić. To co, robimy turniej zwyczajny wymaksowani herosi itd. ? A czemu nie ma Twój wódz zacząć na przykład od podstawowego oddziału danej armii i Twoja postać ma nie być czempionem oddziału? Masz np. 40 Clanratów i jesteś czempionem tego oddziału, a za zarobione punkty reputacji dostajesz zwolenników, których przekształcasz w konkretny typ oddziału. Ten system jest akurat z gry Lords of Magic, gdzie sprawdzał się wręcz fantastycznie i dzięki niemu dało się poczuć, że jesteś bohaterem, a nie jakimś matematykiem co sobie pisze wezwanie do woja i wysiedla pół miasta, które bez szemrania idzie w kamasze. A ja jeszcze raz pytam - to chcesz/chcecie grać w to co jest we flafie, tylko jak gdyby przeżyć to jeszcze raz? Mam mieć np. w armii bohaterów Carsteinów i wcielać się w ich gotowe sztywne postaci? Nie leży mi to i w takim kształcie naprawdę nie pasuje :]. Wtedy już na pewno zostaję Vespero i razem z moją bandą Vendetta wynajmuję się temu kto więcej zapłaci w owej kampanii.

A co do ortografii to już nie chce się w offtopowe kłótnie wdawać, ani wypisywać jakie to dzieci piszą poprawniej, ale miło, że kogoś to wreszcie skalało w oczy. Drażni mnie to, ale larum nie podniosę. To jak piszesz świadczy o Tobie,a o forum tyle, że tolerancyjne. I bez obrazy, nie chcę Cię tu broń Boże urażać - jedynie wyrażam swoje zdanie, jak już ruszamy kwestię ortografii Siwego .


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#13 2010-08-10 13:23:26

 Konrad

Udaje ważniaka

6751607
Skąd: Miasto Świętej Wieży
Zarejestrowany: 2010-03-10
Posty: 284
Punktów :   
Armia w WFB: Wojownicy Chaosu (1k)
Armia Warmachine & Hordes: (wkrótce) Trolle

Re: Pomysł na Kampanie

Będziemy grać na 7ed? Koniecznie ? Musowo?
A dlaczego nie na 8ed ?

Przez ten czas zanim nowsi gracze dokupią co potrzeba, pomalują choćby część zejdzie trochę czasu, a przez ten czas można równolegle przyswajać 8ed. ^^

Szczerze mówiąc i tworzenie nowej historii Starego Świata i granie już w zawartym fluffie mi się podobają.

Ja byłbym za czymś w rodzaju Warhammmer : Total War ^^


NIE JESTEM POWERGAMEREM! no.. może troche...

Offline

#14 2010-08-10 18:47:09

 michau5300

Prawa Ręka

9558288
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 579
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh

Re: Pomysł na Kampanie

Ja bym chętnie zagrał. Edycja jest mi w zasadzie obojętna chociaż na 7 wyciągnę więcej punktów. Coś pomalować mogę spróbować ale żadne dokupowanie w najbliższym czasie nie wchodzi w grę.
Jak są chętni to da radę resztę się ustali


"Kochaj bliźniego swego póki masz coś z tego"

Offline

#15 2010-08-18 09:54:44

 Master

Spowiednik szatana

Skąd: Cząstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-22
Posty: 1067
Punktów :   
Armia w WFB: Elfy Wysokiego Rodu > 4000

Re: Pomysł na Kampanie

JA jestem za graniem na 8ed - 7 mi się już przejadła. Bordzo podoba mi się pomysł z mapą strategiczną i terytoriami, można też np. dodać coś tokiego jak zwiad, czyli - wysyłam jeden oddział na prowincję przeciwnika, i rzucam kostką. 1 - oddział został wykryty przez wroga i ginie, 2-5 - oddział przeprowadził udany zwiad i poznajemy 50% składu armii wroga, 6 - oddział wziął jeńca, i dzięki temu znamy cały skład armii wroga. Co do fulffu - jestem za, historię armii nie będzie ułożyć trudno, a doda to sporo klimatu przy póśniejszym opisywaniu bitew. Ogólną historię można napisać gdy już będziemy wiedzieli dokładnie jakie armie walczą. Zdobywanie artefaktów i pojedynki herosów z potworani nie za bardzo mi się podobają, głownie dla tego, że gram tylko na magii:D Sujusze, dyplomacja i najemnicy - wszystko OK, rzeczy typu jakie armie z jakimi mogą wejść w sojusz i czy budzą panikę i sprzymierzonych oddziałów na polu bitwy są w podręczniku do 8ed. Moja armia bez proxów to ok. 1200, max 1600 ale to z kilkoma. Przydałby się nowy temat, w którym każdy napisze fluff swojej armii. Z mojej strony to chyba tyle.


How to play Warhammer better?
-Rule number one - sex. Do you guys have some?
-E.. yea, you know... sometimes...
-Wrong answer! Sex equals lost battles. Lose sex. No sex - more victories.
-So how much sex you you have, sire?
-None! Warhammer is my pussy.

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
domek xxl z autem kolorowanka 3d dla dzieci