Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#1 2012-01-06 18:24:20

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Malifaux

Jakieś dwa lata temu zwróciłem uwagę na ciekawe figurki firmy Wyrd, wtedy jednak jeszcze były to tylko figurki kolekcjonerskie, a ja pilnie "potrzebowałem" jakiejś gry bitewnej. Od tego czasu sporo się zmieniło, kilka systemów zdążyło upaść, ja zacząłem grać w WM&H, a Malifoux zaczął być dosyć ciekawą grą Niestety mimo upływu czasu graczy w WM&H w Częstochowie raczej nie przybyło, więc co rusz spoglądam na jakieś ciekawe gry z figurkami, w które może by ktoś jeszcze poza mną zaczął grać. Wiem, ludzie grają w WFB (ostatnio nawet bardzo ostro), czasami nawet w WH40k, ale ja jakoś nie czuję tych gier, zbyt duża skala tzn. zbyt duża liczba figurek do kupienia, poskładania, malowania i wożenia. Z drugiej strony gry w których gra się kilkoma modelami, też nie dają takiej satysfakcji, a czasami wkład pieniężny wcale nie jest taki mały (vide kiedyś Alkemy). Dla mnie pod tym względem najbardziej optymalne jest właśnie WM&H, ale jest to gra dosyć kosztowna (myślę że porównywalna z większymi grami jak WFB czy WH40k) i może właśnie przez to brakuje mi oponentów wśród "tubylców" Z tej to właśnie przyczyny na moim celowniku pojawiły się dwie gry Dust Tactics i właśnie Malifaux. Ta pierwsza ma sporo zalet, np. gotowe do gry figurki, proste zasady, ale też ma wady, tylko dwie frakcje i cena. Malifaux natomiast jest raczej grą tanią, no może nie jak barszcz ale jednak na tle innych gier bitewnych to raczej wydatki nie są jakieś wygórowane. Oczywiście można sobie pozwolić na ekstrawagancje i wydać sporo kasy, ale nawet wtedy trudno dorównać innym systemom bitewnym. Jak już przy kosztach jesteśmy to bezwzględne minimum to boxed sety, czyli coś w rodzaju starterów gdzie otrzymujemy 4-6 modeli które właściwie stanowią bandę gotową do gry, a koszt takiego zestawu oscyluje od 100-150zł (niedługo może się okazać trochę drożej jeśli $ nadal będą takie drogie). Dodatkowo można dokupić jakieś modele pojedynczo, tutaj ceny oscylują od 30zł do 50zł, choć są też droższe modele, ale to raczej takie duże monstra - wspominam o tym ponieważ startery nie są jednakowe pod względem wartości punktowej w grze. Do gry przyda się również talia kart (w tej grze nie używa się kostek), ponoć można grać takimi zwykłymi kartami za kilka złotych, chociaż są też dedykowane talie za ok 25zł. Jest jeszcze podręcznik i tutaj spora zamota, same zasady to podręcznik za 50zł lub wydruk z PDF-a który niestety idealny nie jest, są też "normalne" podręczniki za 120zł i jak na razie są dwa. Dla tych co się w kasie kąpią jeszcze dwie perełki wstawki sceniczne do podstawek i makiety Terraclips, jako materiały nadobowiązkowe.

Po tak długim wstępie może kilka słów, co mnie w tej grze zachwyciło. Figurki, jak i cały pomysł na świat są mocno wykręcone, jak określili to twórcy gry jest to połączenie steampunku, gotyku i wiktoriańskiego horroru, a ja bym dodał do tego, że jeszcze Dziwnego Zachodu, bo wiele modeli się mocno z tym klimatem kojarzy. Jeśli ktoś chciałby tak na szybko zapoznać się z dostępnymi frakcjami i modelami to tutaj podaję link do box setów w sklepie Wyrda. Jak szybko można zauważyć figurki są obłędne, a frakcje mocno zróżnicowane nawet wewnętrznie. Jeśli ktoś jest zainteresowany "jak to działa ?" to link do forum które jest o tyle istotne, że są tam linki (po lewej stronie) do podręcznika w postaci PDF.

Mam nadzieję że moje zauroczenie przejdzie z powodu braku zainteresowania innych osób

Offline

#2 2012-01-10 22:16:22

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Ponieważ podniesiono zarzut pod moim adresem, że nie widać dobrze figurek to postanowiłem się poprawić Pierwsze co to polecam przejrzeć dokładniej stronę sklepu, większość modeli ma spore zdjęcia np. Death Marshals, figurki może też podejrzeć w elektronicznej gazetce Wyrd Chronicles - tutaj akurat numer 2.

Co do linków to biję się w piersi nie podałem dosyć istotnego czyli strony głównej na której można znaleźć opis gry, opis poszczególnych frakcji, linki do zasad, poprawionych kart postaci, PDF-a z żetonami wykorzystywanymi w grze itp. Generalnie to rozbraja mnie tytuł strony głównej "Bad Things Happen".

Moje figsy już do mnie zmierzają (starter Cult of December), jak już je dostanę to się może pochwalę, a jeśli i mój znajomy nabędzie figurki to może urządzimy jakiś mały pokaz, połączony z nauką gry - żeby było śmieszniej to my się pewnie będziemy uczyć w to grać

Offline

#3 2012-01-22 11:58:48

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Pewnie powinno pójść to do Galerii, ale w sumie może się nikt nie przyczepi

Jak zwykle pochwalę się co nowego sobie nabyłem, zestaw Cult of December oraz komponenty do zrobienia podstawek - do dziś jeszcze ich nie użyłem bo się boję o efekt. Zdjęcie trochę zółte bo nie chciało mi się ręcznie ustawiać aparatu, a lampa błyskowa odbijała mi się od pudełka.
http://i1129.photobucket.com/albums/m510/Jacek_PL/Malowanie/th_IMG_1053.jpg
Zawartość boxa:
http://i1129.photobucket.com/albums/m510/Jacek_PL/Malowanie/th_IMG_1055.jpg
Oraz Rasputina w trakcie malowania:
http://i1129.photobucket.com/albums/m510/Jacek_PL/Malowanie/th_IMG_1060.jpg
Właściwie to jest już skończona tylko ma nie wykończoną podstawkę. Muszę powiedzieć że malowanie tych modeli jest bardzo przyjemne.

Offline

#4 2012-01-22 20:20:52

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: Malifaux

oooo
Przynieś na spotka nie figurki chętnie obejrzę w realu.

Bardzo zaskoczyło mnie sposób wydania/zapakowania figurek. Nie to co game workshop.


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#5 2012-01-22 20:57:20

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Jeśli pojawię się na spotkaniu to przyniosę - tak generalnie to jest to bardzo przenośna gra no chyba że trzeba by jeszcze makiety tachać.

Co do pakowania to nie ma tu nić specjalnego ot pudełko z dwoma gąbkami i figurki w woreczkach strunowych. To jest akurat opakowanie od zestawu, pojedyncze modele pewnie są pakowane na blistrach podobnych do tych z WM&H

Offline

#6 2012-03-05 11:05:54

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Udało mi się w końcu zagrać w Malifaux i jestem po pierwszej partii oczarowany tą grą. Graliśmy w lekko uproszczony wariant, ale generalnie nie miało to większego wpływu na rozgrywkę - uproszczenia to brak dodatkowych celów, były tylko główne i prosty teren bez żadnych udziwnień, czyli murki, ruiny i kilka drzewek. Gra jest bardzo dynamiczna dzięki naprzemiennej aktywacji. System losowości oparty o talię kart też sprawuje się wyśmienicie, losowość jest, ale można w kluczowych momentach wręcz ją wyeliminować, nie wspominając już o tym że przy uważnym liczeniu kart, można przewidzieć co prawdopodobnie wyjdzie przy kolejnym pociągnięciu. Zasady ogólne są dosyć proste, jedyny problem stanowią specjalne zdolności modeli, których jest całkiem sporo, jednak już po jednej partii widać co z czym można połączyć lub kiedy używać tych specjalnych zdolności, więc w sumie nie jest źle. Na razie jedyny problem jaki widzę to mała liczba graczy być może się coś w tej gestii zmieni.

Offline

#7 2012-03-20 13:29:21

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Napiszę jeszcze kilka słów zanim temat całkowicie wygaśnie Po kolejnych rozgrywkach gra podoba mi się jeszcze bardziej. Widzę spory potencjał zróżnicowanych rozgrywek dzięki sporej ilości gangów, losowanych scenariuszy, wybieranych tajnych planów czy wreszcie specjalnych terenów rozgrywki. Szkoda że nie mam (jeszcze) drugiego gangu żeby zrobić jakąś prezentację, bo może ktoś jeszcze by się skusił, szczególnie że jak już wspomniałem koszt zakupu "armii" jest dosyć niski, o ile oczywiście nie podchodzi się do tego kolekcjonersko

Jeśli ktoś jest choć trochę zaintrygowany to chętnie odpowiem na wszelkie pytania - oczywiście na takie na które będę znał odpowiedź

Offline

#8 2012-03-29 13:41:14

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Jeśli ktoś lubi nietypowe modele (tak jakby modele do Malifaux były typowe ) to firma Wyrd co jakiś czas wypuszcza limitowane edycje, a ponieważ zbliżają się święta to i świąteczne Gremliny się pojawiły

Offline

#9 2012-03-29 14:10:17

siwy2150

Gania za różowym słoniem

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-12
Posty: 1690
Punktów :   
Armia w WFB: Orki&Gobosy

Re: Malifaux

pierwsze dwa fajne a drugie... to do mnie nie przemawia


A kto jest bardziej zaawansowany technologicznie skaweny czy krasnoludy....?

Offline

#10 2012-04-16 20:31:00

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Pojawiły się nowości na maj. Część modeli jest mocno dziwaczna, nawet jak na Malifaux. Pale Raider, Union Miners, Iggy są w porządku, Leveticus trochę biedny jak na avatara. McMournig i jego wersja avatarowa Simulacrum mocno wykręcona, natomiast Effigy, no cóż mam wrażenie że twórcom zabrakło weny.

Offline

#11 2012-05-02 10:07:05

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Jako że stałem się szczęśliwym (chyba) posiadaczem drugiego gangu, mogę zaoferować teraz jakieś pokazy i naukę gry. Jeśli ktoś byłby chętny to niech da znać, to postaram się przybyć na któreś wtorkowe spotkanie.

Offline

#12 2012-06-12 22:35:31

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Kolejna porcja nowości już taka mniej pasjonująca. Jedyny fajny model to avatar Dreamera, chociaż nie ma jeszcze zdjęć wielu modeli które są zapowiedziane - mnie ciekawi avatar Colette i pierwszy plastikowy model Lazrus, który ma się pojawić w sierpniu, pewnie na GenConie. Co prawda brakuje mi funduszy na takie ekstrawagancje, ale jestem też ciekaw nowych Terraclipsów, wyglądają tematycznie na tereny Resurectionistów.

Offline

#13 2012-06-17 12:49:53

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Wypatrzyłem na YouTube ciekawy raport z rozwałki pomiędzy Nicodemusem (Resurrectionists), a Lady Justice (Guild). Gra była na 25SS i właściwie poza Mindless Zombie które Nicodemus w pewnym momencie przyzwał w niezłej masie, to były tylko modele ze starterów.

Offline

#14 2012-06-22 17:13:32

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Akurat ta nowość jest skierowana nie tylko do graczy Malifaux, wspólnie z firmą World Works Games firma Wyrd wyda nową serię Terraclipsów Dungeon Rise. Widzę że w wielu przypadkach zdjęcia są podrasowane, ale i tak robi to piorunujące wrażenie, o ile poprzednie Terraclipsy były niezłe to te wyglądają niesamowicie.

Offline

#15 2012-07-28 08:38:39

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

I stało się Wyrd goes plastic for Malifaux. Mnie akurat ta wiadomość cieszy, mam nadzieję że jakość modeli pozostanie na niezmienionym poziomie lub się podniesie. Przy okazji tego newsa pokazane zostało kilka nowych modeli które będę dostępne pod koniec roku.

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetónovĂŠ Ĺžumpy HumennĂŠ Hotele Niemcy