Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#46 2013-07-29 08:59:43

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Malifaux

Już wole zdecydowanie poczekać do września czy października wiec spokojnie Crane. Bez wydziwiania bo jeszcze cos sie popsuje...

Offline

#47 2013-07-31 11:50:06

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Dziś bardzo skromny updejt tylko jeden art:
- Miss Conduct
Jest to "damska" limitowana wersja innego modelu: Steamborg, który będzie tylko dostępny w czasie trwania GenConu dla osób które zrobią zakupy za minimum 100$ (dotyczy to także zamówień przez internet). Miałem nadzieję na jakiś model "zimowy", ale w takim razie dobrze wyszło Brujah że będziesz chciał modele później

Offline

#48 2013-08-03 12:52:17

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Do GenConu już niecałe dwa tygodnie, a tu nadal brak podstawowych wiadomości - czyli co będzie dostępne na GenConie, a co później i czy warto zrobić zakupy już teraz czy czekać na normalną dystrybucję. Jak na razie na podstawie różnych źródeł można pewne rzeczy domniemywać:
- nowe startery będą droższe, stare oscylowały w cenach 35-40$, nowe 40-45$, wyższa cena jest pewnie spowodowana tym że w takim starterze będzie zazwyczaj o jeden model więcej i będzie też więcej kart, a przynajmniej mam taką nadzieję.
- plan wydawniczy po GC to Arsenal Packi (czyli zestawy kart do starych modeli), podręcznik 2E, dwa startery Seamus i Lady Justice wrzesień, kolejne dwa startery Rasputina i Lilith w październiku, a w listopadzie tylko jeden starter Viktorie i dwa boxy minionów Death Marshal i Ice Gamin
- cena Arsenal Packów to 8$ czyli u nas będą gdzieś tak w okolicach 25-30zł

Z takich bardziej pewnych informacji, podręczniki są już wydrukowane i zawierają wszystkie karty które będzie można zakupić osobno w postaci Arsenal Packów. Wynika z tego że można się spokojnie bez nich obyć, kupić podręcznik i co najwyżej skserować karty które będą nam potrzebne, ewentualnie nanieść poprawki na karty z bety.

A jak już o podręczniku mowa to:
- okładka podręcznika live  :smile:
- Teddy Bear - tutaj widać karty rozszerzeń
- Whiskey Golem w pełnej krasie
- ninja Gremlin - nie jestem pewien ale to jest chyba Moon Shinobi
- Young LaCroix czyli więcej gremlinów
- Viktoria of Ashes jedna za sióstr, tutaj widać karty statystyk
- Rotten Belle jedna z panienek Seamusa

Offline

#49 2013-08-07 09:39:07

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Kolejna garść newsów z "frontu" 

Wydaje mi się że mimo szczerych chęci, Wyrd nie zaoferuje na GenConie zbyt wielu nowych modeli do Malifaux, pewniaki to starter The Guild's Judgement czyli Lady Justice i Death Marshalowie, a to pewnie zainteresuje Bru oraz starter Herald of Obliteration czyli Tara, Karina i sympatyczne stworki z pustki, ten box w wersji Nightmare limitowany wyłącznie na GenCon. Warto kliknąć w linki które podałem bo są tam skany boxów z renderami modeli, czyli właściwie jak modele będą wyglądać po złożeniu.

Jak że box Tary będzie kosztować jak na limitowaną wersję przystało bagatela 80$ to dla podgrzania atmosfery można się już zapoznać z jej statystkami które zostały udostępnione w specjalnym wydaniu Wyrd Chronicles - oczywiście jest tam trochę więcej niż tylko statystyki, między innymi opis nowych gier Wyrda zupełnie nie związanych ze światem Malifaux.

Patrząc na dalszy plan wydawniczy to jeśli już to na GenConie możemy się spodziewać jeszcze starterów Seamusa, Rasputiny, Lilith i Viktori i niestety żadnych Gremlinów.

Ninja Update
Żeby nie nabijać kolejnego postu, jest już pełna lista wydawnicza na GenCon, można ją sobie obejrzeć tutaj, są pokazane modele (a właściwie rendery 3D) ze starterów Rasputiny, Seamusa, Viktori i Lilith - jeśli obrazki wydają się zbyt małe wystarczy je kliknąć żeby otrzymać duży

Offline

#50 2013-08-11 16:09:26

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Udało mi się wczoraj zagrać partyjkę z Bru, to była jego pierwsza partia w Malifaux i mam nadzieję że się podobało. Co prawda moje tłumaczenie zasad było lekko okaleczone, ale to wszystko przez to że zapomniałem spakować swojej magicznej karteczki, gdzie mam spisane co i jak na szczęście chyba nic nie pokręciłem. Ponieważ tłumaczyłem zasady i grałem to nie zrobiłem ani jednego zdjęcia, nie będę się więc rozpisywał o samej rozgrywce którą wygrałem niewielką przewagą 7:6. Następnym razem pójdzie pewnie lepiej, bo mimo zmniejszenia liczby zasad modeli, nadal jest ich całkiem sporo i czasami warto nimi pokombinować, a wiadomo nie wszystko można ogarnąć tak od razu.

Offline

#51 2013-10-03 17:07:46

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Właśnie pojawił się ósmy numer wyrdowego ezinu Wyrd Chronicles. Gazetka ewoluuje i tym razem poza grami Wyrda pojawiły się recenzje dwóch gier innych firm. W każdym razie w tym numerze są dwa bardzo ciekawe artykuły modelarskie, jeden o malowaniu "mutantów", a drugi o budowaniu stacji kolejowej - co nawet mnie mocno zaciekawiło. Poza tym jest jeszcze opowiadanie, reportaż o tym jak ekipa Wyrda przygotowywał się na tegoroczny GenCon i "hellowinowy" scenariusz do Malifaux. Jak ktoś zainteresowany to pod linkiem który podałem powyżej można gazetkę ściągnąć i poczytać.

Offline

#52 2013-10-08 19:22:28

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Ruszyła druga część bety do drugiej edycji Są już dostępne karty do modeli które nie załapały się na pierwszy etap przechodzenia na 2ed oraz do kilku nowości. W skrócie, pojawili się nowi masterzy, kilka dotychczasowych postaci również awansowało na masterów, tak więc pula liderów mocno się zwiększyła. Nie wiem czy to dobrze, ale na pewno jeszcze łatwiej będzie można wybrać coś co się nam spodoba. Mnie jak na razie najbardziej podoba się zapowiedź nowej masterki do Gremlinów: babcia Mah Tucket z wielką chochlą jako bronią bardzo do mnie przemawia, może być naprawdę ciekawy model.

Offline

#53 2013-10-18 20:10:48

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Pokaz na spotkaniu udał się połowicznie, udało mi się wytłumaczyć podstawy i zagraliśmy tylko pierwszą turę i trochę drugiej, a to trochę mało na odkrycie pełniejszego uroku gry.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany zasadami to te dostępne na stronie WYRD-a są nieaktualne, ale mam jeszcze ostatnie pliki z bety więc kto chce to proszę podać e-mail na PW to wyślę.

Offline

#54 2013-10-31 16:11:39

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Wyrd zaktualizował swoje najbliższe plany wydawnicze i widać że chcą trochę przyspieszyć wysyp nowych modeli. Pełny, nie wiem jak bardzo pewny plan wydawniczy można znaleźć tutaj. Jeśli chodzi o startery to tak:
- listopad - Lilth ze swoimi cherubinkami i zimna Rasputina
- grudzień - siostrzyczki Viktorie i wyskakująca z pudełka Pandora
- styczeń - mechaniczne zabawki Ramosa i łowcy czarownic Sonni Criid
- luty - lubiący ludzi ... w częściach McMourning i pan od zwierzaków czyli Marcus

Podałem miesiące w których będzie można to nabyć już u nas, bo oryginalne terminy zawsze dotyczą końca miesiąca, na przykład Lilith i Rasputina są już w sklepach od dziś, a u nas za jakieś dwa tygodnie.

Jedyne co mnie niepokoi to brak Gremlinów, większość frakcji będzie miało już swój starter, a niektóre nawet trzy, a Gremliny ani nowości ani odświeżonych staroci.

Offline

#55 2013-11-02 10:42:07

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Miało być tak pięknie po przejściu na 2 edycje, a tu proszę, Wyrd opublikował FAQ i Erratę do swojego najnowszego dzieła. Oczywiście nie ma co lamentować bo errata do zasad jest naprawdę kosmetyczna, zmieniono zapis o akcjach za (0)AP, tak że można wykonać jedną na aktywację modelu, a nie jedną na turę - zmienia to coś jedynie w przypadku kiedy model otrzymuje reaktywacje. Trochę większym problemem są zmiany na kartach modeli i rozszerzeń, też nie ma ich za dużo bo raptem 6, w dodatku nie wiem jak bardzo zmieniają zapisy bo nie mam tego sprawdzić, ale taki ogólny piękny obraz nowej edycji dorobił się kilku zadrapań.

Bardzo dobrze natomiast że pojawiło się FAQ, jest dosyć obszerne i wyjaśnia wiele spraw które trudno było czasami zinterpretować.

Przy okazji za tydzień powinny pojawić się rendery modeli które są ujęte w planie wydawniczym o którym wspomniałem w poprzednim poście.

Offline

#56 2013-11-05 19:40:07

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Zgodnie z zapowiedzią moją i Wyrda     pojawiły się projekty opakowań modeli z aktualnego planu wydawniczego. Na opakowaniach są rendery 3d modeli więc można sobie obejrzeć jak będą wyglądać modele po sklejeniu. Warto zwrócić uwagę na rzeczy których jeszcze nigdzie nie pokazywano i tak:
- starter Pandory - mój must have, lub co najmniej "chce to, chce to, chce to !!!" (błąd ortograficzny zamierzony  ), zastanawiam się tylko jak ja to pomaluje, nigdy nie malowałem duchów, a tu są aż trzy Sorrowsy i Poltergaist, dodatkowo przeraża mnie wielkość modelu Baby Kade, każdy kto widział moje Gremliny to wie jakie one są małe, a ten model będzie jeszcze połowę mniejszy
- Nephilims - uzupełnienie startera Lilith
- starter Ramosa - pierwszy starter z serii tych drogich (cena sugerowana 50$), ale widać że box będzie wypchany plastikiem po brzegi
- starter Sonni - wygląda naprawdę rewelacyjnie, Sonnia z płonącym mieczem, Purifing Flame też nieźle (jak by ktoś się przyjrzał to nie chodzi o szkielet, a o płomień który go trawi), Witchlingi mają wygląd niezłych badassów, ale najlepiej wypadł Samael Hopkins, to znaczy może nie jest to najlepszy model w tym zestawie ale w porównaniu do starej rzeźby to skok w wyglądzie jest niesamowity
- starter Marcusa - drugi z drogich starterów, tutaj widać że bestie będą potężne, no i Jackalope wygląda zabójczo, znaczy ten jego uśmieszek, natomiast Myranda przeszła jakąś dziwną metamorfozę z konferansjerki z cyrku w bardzo dziką dziewczynę
- starter McMorninga - tutaj trudno mi coś powiedzieć, bo "nekromanci" średnio mi się podobali i o ile Sheamus i jego panienki wyglądali całkiem dobrze, tak tutaj mógłbym powiedzieć, że modele zupełnie mnie nie przekonują, chyba stare były ciekawsze, no może z wyjątkiem pielęgniarek.

Offline

#57 2013-11-19 20:43:42

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

W końcu udało mi się zobaczyć nowe modele do Malifaxu, a miałem okazję jak rozpakowywałem swój nowy starter 

Zawartość prezentuje się tak:
http://i1129.photobucket.com/albums/m510/Jacek_PL/Malifaux/th_Children_of_december_zps3e8ecc9a.jpg

Jakość odlewu jest bardzo dobra, modele w niczym nie ustępują tym metalowym, jedyny problem jaki zauważyłem to są one jeszcze bardziej filigranowe i przez to może być trochę kłopotów z montażem. Mój starter i tak jest całkiem przyzwoity, bo widziałem na żywo również starter Death Marshals i tam to wygląda jeszcze drobniej, powiedzmy że katana Lady Justice wygląda jak szpilka.

A właśnie widziałem inny starter bo częstochowska grupa graczy w Malifaux wzmocniła się o kolejną osobę  tą osobą jest nie kto inny tylko Brujah.

Jakoś w przyszłym tygodniu jak uda mi się trochę złożyć te modele zamierzam się trochę uaktywnić w temacie grania i demonstrowania, więc jak ktoś byłby chętny to niech da znać.

Ostatnio edytowany przez Crane (2013-11-20 17:07:19)

Offline

#58 2013-11-20 13:51:34

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Malifaux

Taaak... starter Death Marshals jest... straszny... jak dostałem go do łapek siedziałem w domu pół godizny i zastanawiałem się jak to zrobić żeby... przkonać siebie samego że mi się uda to dobrze skleić i pomalować... i powiem szczerze patrze na to dalej i nie mam pojęcia... sie znaczy... sram w gacie jak mysle o malowaniu tego.

Crane pytanie za sto punktów:
Stosujesz podkład do tych malutkich figurek?
Bo mi się wydaje ze jesli uzyje podkładu i farby do miecza lady Justice to po pomalowaniu bedzie dwa razy grubszy niz w orginale X)

Offline

#59 2013-11-20 14:47:41

 Crane

Poszukuje elektro w Berlinie

2995381
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 1359
Punktów :   
Armia Warmachine & Hordes: Retribution of Scyrah

Re: Malifaux

Oczywiście że używam podkładu, w przypadku tego miecza Lady J to po prostu będzie się trzymał na farbie A tak serio to jeszcze trochę potrwa zanim spodkładuje te modele, ale nie wydaje mi się żeby był jakiś problem, czasami to nawet bym chciał żeby ten podkład był trochę grubszy - w razie czego to używam białego spraya z Army Paintera.

Zacząłem wczoraj czyścić Golema i powiem że odlewy są bardzo dokładne, a linię podziału z formy bardzo szybko i ładnie usuwa się nożykiem. Jedyne do czego bym się doczepił to trochę nieszczęśliwe łączenie głowy z tułowiem, ale myślę że płynny green stuff chyba da radę zamaskować łączenie. Z takich ciekawostek okazało się że element który myślałem że się nie zmieścił na ramce to jest "errata", bo jest on też na ramce ale ni w ząb nie pasuje do miejsca w którym ma być przyklejony.

Offline

#60 2013-11-20 21:20:45

Brujah1685r

Szef Portalu

Zarejestrowany: 2011-10-26
Posty: 976
Punktów :   
Armia w WFB: Dwarfs, Bretonia
Armia w W40: Space Wolves

Re: Malifaux

MIałem dzis porobić i kurde nie dało rady... w przyslzym tygodniu to rusze....

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://www.informacjakrakow.pl/