Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#166 2012-10-21 20:06:03

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orcs and Goblins

Włócznie tych 6 edycyjnych, wogóle są kiepskim pomysłem, nie patrząc już na ich kolorystyke. To słabej jakości plastik, ale wszystko bylo konwertowane 10 lat temu, jak jeszcze ulegałem zdaniu debili, którzy krzyczeli o WYSWYGu. Zatrzymałem je z sentymentu. Włócznie 3ed są metalowe i profilowane na drewno - to zupełnie inna jakość odlewu. Gdybym tak samo pomalował te plastiki, wyszłaby koszmarna kupa. Mam nadzieje że malunki owadów na plastiku, jakoś poprawiają efekt.
Wszystko co na podstawkach to dary lasu - na wyvernie widzimy, kawałek mojej choinki sprzed 5 lat, listki które już znasz i porosty, a także pewną nowość ktora jest też na regimencie - czubki pospolitego chwastu, który rośnie u mnie setkami.

Do rzeźbienia używalem połamanej wykałaczki. Mój warsztat rzeźbiarski, jest tak samo ubogi jak malarski

Dosyć ciężko, bo absolutnie cała jest z ołowiu. Przez całą długość skały i podstawkę, przechodzi 8mm grubości sruba, która przy okazji obniża środek ciężkości. Wyvern ma w nodze 4 cm pin z hartowanej stali, umocowany epoksydem.

Sfotografowałem właściwie wszystko co pomalowałem. Reszta to powtarzające się modele, a zależało mi na tym, żeby się właśnie nie powtarzać.

Obróbka tych kilku zdjęć zajeła mi pół dnia. Musze sobie kupić gradient, bo wstawianie elektronicznego tła i poprawa tego co zamzał na modelach zajmuje mase czasu.

Colonel - to pierwszy Wyvern wypuszczony przez GW, myślę że wiekowo jest starszy od Ciebie i odemnie też. Nalezy pamiętać że jakość wykonania detali jest równoznaczna z doświadczeniem rzeźbiarzy i technik odlewu modeli, a te dopiero wtedy raczkowaly.
Ale właśnie dla mnie to żaden fun, malować nowe wzory z lekkiego plastiku, wole mieć stare i unikalne, nawet jeśli widać na nich znak czasu.

A schematy barw wojennych... nie, poprostu, wziąłem dość kontrastujace barwy, unikając czerwonego, a preferując niebieski i kościany. Teraz akurat prowadziłem graczom sesje z Piktami... może jakoś tak podświadomie, dunno.

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2012-10-21 20:27:21)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#167 2012-10-21 20:58:41

 Samotna

Właśnie zaczął

37156809
Zarejestrowany: 2012-07-26
Posty: 43
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels

Re: Orcs and Goblins

Ładna ta szachownica na ostrzu glewii, czy czegośtam oO I sztandar wspaniały. Myślałam że to kupowany, ale widać dokładność rozjaśnień.
Chętnie sama coś bym zaczęła zbierać, ale nie mam pomysłu na armię ^^ podobają mi się kozłomeni.


I'm the snow on your lips

Offline

#168 2012-10-21 22:21:23

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Orcs and Goblins

Yamcha powiem to jeszcze raz...kocham twoje modele!!!!
Precyzja, dobór kolorów i podstawki oraz same piękne tanio kupine modele prezentują się tak wspaniale, że tylko pozazdrościć....szczerze nie sadziłem, że coś jeszcze w tej pogodzie sklecisz ale no naprawdę...6+



Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#169 2012-10-21 22:26:30

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orcs and Goblins

Filip, wow. Co za entuzjastyczna opinia. Bardzo Ci za nią dziękuje


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

#170 2012-10-21 23:17:20

Lord filip

Bryluje cudzymi modelami

Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 220
Punktów :   

Re: Orcs and Goblins

Spoko, zrobiłes mi po prostu wielką radość...


Tyranid_hive_brood_by_LordHannu.jpg

Offline

#171 2012-10-26 14:21:23

Yamcha

Ma w domu hodowlę turkuci podjadków

Zarejestrowany: 2011-04-21
Posty: 798
Punktów :   
Armia w WFB: O&G, Dwarfs, DE, Lizards
Armia w W40: Eldars, Death Guards, IG DCoK

Re: Orcs and Goblins

Postanowiłem zmienić podstawki wszystkim savage orcom, których malowałem przez ostatnie lata, na stepowy klimat.

Dzisiaj wrzucam zdjęcie mojej pierwszej figurki, zakupionej w blisterze, jeszcze w latach 90tych. Kosztowała mnie ona 150 tysięcy, czyli obecne 15 złotych

Za tamtych czasów okropnie ją pobazgrałem lakierem do paznokci i farbami do modeli, ale od czego jest zmywacz.

Model pomalowałem drugi raz, kilka lat temu, ale wydaje mi się że jest na tyle ładny, że warto go wrzucić do galerii.

FOTO TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE - zmieniłem serwer.

Ostatnio edytowany przez Yamcha (2013-02-27 17:32:09)


振り向かないでいてくれよ
君の瞳に弱いから

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
agencja eventowa poznań