Ogłoszenie

Witamy na Forum "Rycerze y Kupcy"!

Linki:

- Regulamin Forum
- Dzielnica Mieszkalna (Przedstaw się tam koniecznie!)
---> -AKTUALNE SPOTKANIE KLUBU <---
- Administracja Forum
- Giełda Forumowa

#106 2010-02-21 19:27:02

 Bleachu

Je żelki z herbatą

Zarejestrowany: 2010-01-26
Posty: 507
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves(2k)
Armia w W40: Ultramariens
Armia w LOTR: brak
Armia Warmachine & Hordes: RYK Czestochowa

Re: Wybór armii

No powiem szczerze że to nawet dobra armia. Jeśli patrzy się na pancerz czy broń to nie jest zadowalająca lecza ma ona świetne zasady specjalne. Ich siła opiera się głównie na strzelaniu piechoty na krótkie dystanse i czołgami na dalekie. Można najpierw oszołomić przeciwnika z czołgów i platform, a potem ruszyć słabą lecz liczną piechotą.


''Zabierzcie ich złoto, spalcie domostwa, wyrżnijcie ich rodziny i uwięźcie ich dusze. Nie okazujcie litości''

                                                                                                       Malekith, Wiedźmi Król Naggaroth

Offline

#107 2010-02-26 18:12:18

 Master

Spowiednik szatana

Skąd: Cząstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-22
Posty: 1067
Punktów :   
Armia w WFB: Elfy Wysokiego Rodu > 4000

Re: Wybór armii

Termin "słaba a liczna piechota" bardziej mi pasuje do Gwardii Imperialnej. Moja ulubiona jednostka Eldarów to Mroczni Żniwiarze. Mają 48 cali zasięgu i trafiają na 3+ dwoma pociskami o sile 5 i PP 3. W dodatku ich dowódcę można uzbroić albo w wyrzutnię, albo w coś na kształt moździerza, co strzela 2 lub 3 razy małym wzornikiem, trafiając na 2+ z siłą 4 i PP 3. Ich wada to cena - aż 36 punktów.
Inny interesujący oddział to Szturmowe Jastrzębie. Mają plecaki rakietowe, zasadę Desant, granaty plazmowe i magnetyczne, blastery laserowe (szturmowa 2, 24 cale, siła 4 i PP 5) i w dodatku mogą w każdej turze wrócić z powrotem do Rezerw, by w następnej turze desantować się w zupełnie inne miejsce. Dodatkowo przy każdym desancie mogą zbombardować dowolne miejsce na mapie (duży wzornik, siła 4 i PP 5). Dowódca może mieć albo karabin solarny (szturmowa 6, 24 cale, siła 3, PP 5 i Przygwożdżenie) albo Szpon Jastrzębia (szturmowa 3, 24 cale, siła 5 i PP 5).


How to play Warhammer better?
-Rule number one - sex. Do you guys have some?
-E.. yea, you know... sometimes...
-Wrong answer! Sex equals lost battles. Lose sex. No sex - more victories.
-So how much sex you you have, sire?
-None! Warhammer is my pussy.

Offline

#108 2010-02-26 22:39:57

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Wybór armii

Z Dark Reaperami nie tylko jest problem, że są drodzy, ale również to że nadają się głównie na piechotę typo Marinsi. Z lekkimi pojazdami mogą powalczyć, ale jeśli (a zdaża się to częstow 5 edycji) wyjedzie Ci w pojeździe z pancerzem 12, to możesz sobie tylko w stopę strzelić. Dobrzy są do wsparcia, ale na mniejszych bitwach to średnio się opłacają.
Swooping Hawks opłaca się brać tylko z Autarchem, który jest raczej drugorzędnym HQ. Farseer ma dużo więcej zastosowań i możliwości.
Nie mówie, że te jednostki są złe. Raczej uznał bym je za średnie w porównaniu do innych możliwości w kodeksie. Chciałem też uświadomić, że tak jak wszystko w eldarskiej armii, tak i te jednostki muszą być używane w konkretnym calu i z odpowiednim wsparciem.

Offline

#109 2010-02-28 13:52:13

 Master

Spowiednik szatana

Skąd: Cząstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-22
Posty: 1067
Punktów :   
Armia w WFB: Elfy Wysokiego Rodu > 4000

Re: Wybór armii

Dołujesz mnie tymi swoimi radami....


How to play Warhammer better?
-Rule number one - sex. Do you guys have some?
-E.. yea, you know... sometimes...
-Wrong answer! Sex equals lost battles. Lose sex. No sex - more victories.
-So how much sex you you have, sire?
-None! Warhammer is my pussy.

Offline

#110 2010-02-28 14:53:55

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Wybór armii

Przepraszam, nie miałem takiego zamiaru. Zresztą to żadna rada jedynie moja skromna opinia na temat tych jednostek. Wszystko zależy co chcesz zrobić i na ile punktów grasz. Obie te jednostki są dobre do wspierania innych lub przeprowadzenia jakiegoś konkretnego manewru, ale nie są to jednostki na których można opierać armie.

Offline

#111 2010-02-28 19:37:53

 Bleachu

Je żelki z herbatą

Zarejestrowany: 2010-01-26
Posty: 507
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves(2k)
Armia w W40: Ultramariens
Armia w LOTR: brak
Armia Warmachine & Hordes: RYK Czestochowa

Re: Wybór armii

Strategos dobrze robisz że go dołujesz, łatwiej będzie z nim wygrać

Ostatnio edytowany przez Bleachu (2010-02-28 19:38:06)


''Zabierzcie ich złoto, spalcie domostwa, wyrżnijcie ich rodziny i uwięźcie ich dusze. Nie okazujcie litości''

                                                                                                       Malekith, Wiedźmi Król Naggaroth

Offline

#112 2010-02-28 21:20:13

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Wybór armii

Mam nadzieję, że wręcz przeciwnie. Zdanie sobie sprawy ze słabych stron swojej armii, to pierwszy krok do zwycięstwa .
Eldarzy to świetna armia do kolekcjonowania i grania. Do tego jest to silna armia, ale trzeba sobie zdać sprawę z tego, że tam każdy oddział ma swoje miejsce i zadanie.

Offline

#113 2010-02-28 21:34:04

 Krzychu

Podnóżek księciunia

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-09
Posty: 1222
Punktów :   

Re: Wybór armii

A jak to wygląda mniej więcej w Gwardii?
Mięso, mięso, mięso i panzery w roli "do wszystkiego"? Mógłbyś łaskawy Strategosie opisać standardową strategię IG(taką nabardziej sztandarową)?

Offline

#114 2010-02-28 22:30:45

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Wybór armii

O IG długo by można opowiadać. Możesz się nastawić tylko na piechotę i będziesz miał całkiem niezłą armię. Dosłownie zalejesz przeciwnika ilością żołnierzy, a z nowym systemem rozkazów nie jeden generał będzie musiał skapitulować przed taką armią. Możesz też nastawić się na armię pancerną i też dobrze na tym wyjdziesz. Oczywiście możesz też iść gdzieś pośrodku. Ja lubie takie armie.
Ogólnie taktyka IG jest taka, że wszystko jest do zastąpienia. Żołnierze zaciągani są masowo na niezliczonych światach Imperium, ich broń choć nie najlepsza może być produkowana masowo. To samo jest z cięższym sprzętem. Dlatego też armia IG prawie zawsze będzie przewyższać przeciwnika liczebnie. Prawie bo można zawsze trafić na hordę Orków, albo Tyranidów, ale nawet ich masz szansę zalać masą, jeśli pójdziesz jedynie na piechotę. Piechotę, która jest wątła i ma słaby pancerze, ale nadrabia liczebowo i zapałem.

Offline

#115 2010-02-28 22:40:58

 Krzychu

Podnóżek księciunia

Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2010-01-09
Posty: 1222
Punktów :   

Re: Wybór armii

Podoba mi się szczególnie perspektywa okopanych żołnierzy, wspieranych ogniem ciężkich bolterów i artylerią. No i może malutki park maszynowy, żeby to miało ręce i nogi. No, no podoba mi się. Tylko się dokończy II Kompanię Ultramarinesów, a to jeszcze trochę zajmie i czasu i pieniędzy.
Dzięki jak zwykle za dłuższą i rzeczową odpowiedź, oj chyba pokuszę się o wystawienie Ci "SOGa".

Offline

#116 2010-02-28 23:00:10

 gen. Szrama

Ściąga rozpiski z rapida

2802563
Skąd: Radomsko/ Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-06-08
Posty: 1861
Punktów :   
Armia w WFB: VC 1,5k
Armia w LOTR: Easterlings (400pkt)
WWW

Re: Wybór armii

Catachanów kupię inspirowany Avatarem :DDDD
Żarcik

Ale przynajmniej kupiłem już podręcznik z podstawowymi elementami :]. Teraz kwestia wyboru konkretnej armii, a pojawiły się nowe oryginalne typy jak Siostry Bolterianki albo Mroczni Eldarzy :]


Przepraszam za wszystkie literówki, ale moja klawiatura jest dyslektyczką

Offline

#117 2010-03-01 00:40:32

 Strategos

KUPIEC

Skąd: Londyn, Wielka Brytania
Zarejestrowany: 2009-06-15
Posty: 619
Punktów :   
Armia w WFB: Dark Elves
Armia w W40: DE,BloodRavens,Eldars,IG,Tau

Re: Wybór armii

Chodzą plotki, że pod koniec roku ma wyjść jeszcze jeden kodeks do WH40K. Teoretycznie powinni to być jacyś Xenosi. Typy są na Dark Eldarów i Necronów, ale o DE mówią co roku już od jakiś 12 lat .

Offline

#118 2010-03-03 19:31:43

 Marjan

Szatan

25639000
Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-02
Posty: 2589
Punktów :   
Armia w W40: Blood Angels
Armia Warmachine & Hordes: Cygnar

Re: Wybór armii

Może gracze DE urządzą szturm na Nothingham?


What is your life?
My honour is my life.
What is your fate?
My duty is my fate.
What is your fear?
My fear is to fail.
What is your reward?
My salvation is my reward.
What is your craft?
My craft is death.
What is your pledge?
My pledge is eternal service

Offline

#119 2010-03-03 20:27:20

 michau5300

Prawa Ręka

9558288
Skąd: Częstochowa
Zarejestrowany: 2009-07-28
Posty: 579
Punktów :   
Armia w WFB: WoCh

Re: Wybór armii

Gracze WoCh im pomogą Khorne się ucieszy z bijatyki a może i armia coś zyska


"Kochaj bliźniego swego póki masz coś z tego"

Offline

#120 2010-03-03 22:39:18

 Zuzoslav

Piąty Bóg Chaosu

Skąd: Salt Lake City
Zarejestrowany: 2009-12-04
Posty: 1457
Punktów :   
Armia w WFB: Warriors of Chaos
Armia w W40: Space Orks
Armia Warmachine & Hordes: Legion of Everblight

Re: Wybór armii

Orkowie też się przyłączą W końcu nie ma to jak porządne obicie ryja


Metal! Metal!
Back with the vengeance!
Metal! Metal!
All that I need is heavy metal!
Metal!
Screaming together!
Metal! Metal!
Metal is all that I need!

Sabaton "Metalizer"

Offline

Forum "Rycerze y Kupcy" (c) 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone dla gen. Szramy. free counters Free Page Rank Tool

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs,minidv,hi8,filmów 8mm https://maszyny-rolnicze-traktory.pl/